Vialet – konto i karta dla dłużnika

Polscy dłużnicy dostają kolejne narzędzie do przechowywania pieniędzy, to Vialet, konto i karta dla dłużnika. Kolejne konto dla zadłużonych, kolejne z Litwy.

Polscy dłużnicy powoli powinni myśleć: dzięki Wam bracia Litwini. Darmowe konto z IBAN – jest, darmowe przelewy – są, karta do konta – jest, aplikacja na telefon – proszę bardzo.

Vialet konto i karta dla dłużnika

Gdy na naszym podwórku pomału rozpycha się Paysera, tuż za nią podąża z podobnym rozwiązaniem Vialet.  Co najważniejsze stoi za nią kapitał doskonale znany większości polskich obywateli. Vialet jest bowiem częścią grupy VIA SMS, jest również notowane na giełdzie NASDAQ.

O produktach bez komornika pisaliśmy już wielokrotnie. Czy Vialet konto i karta dla dłużnika spełnia wymagania stawiane takim produktom? Według nas nie można sądzić by było inaczej.

 1. Vialet to konto za granicą – tam jurysdykcja polskiego komornika nie sięga, albo jest drastycznie ograniczona.
 2. Vialet to konto w euro z własnym IBAN-em – przyjmiesz każdy przelew, nawet wynagrodzenia bez żadnych magicznych kodów w tytule przelewu
 3. Mobilna aplikacja do zarządzania kontem Vialet – dzięki takim rozwiązaniom zarządzasz pieniędzmi z dowolnego miejsca.
 4. Karta płatnicza Mastercard – bez problemu zapłacisz za swoje zakupy i wypłacisz pieniądze z bankomatu.

Ile kosztuje konto dla dłużnika Vialet?

NIC. Darmowe konto dla dłużnika jest po prostu bezpłatne. Co dostajesz za darmo wraz z kontem Vialet:

 1. Otwarcie konta.
 2. Przelewy SEPA.
 3. Doładowanie konta przelewem.
 4. Płatności kartą (bezpieczne dzięki mechanizmowi 3-D Secure).
 5. Wydanie karty do konta.

Za co zatem zapłacisz?

 1. Utrzymanie karty – 1,4 EUR/mies.
 2. Wypłata z bankomatu – 2% transakcji

Należy przyznać, że przy spodziewanych oszczędnościach na komorniku takie kwoty to drobne i nie ma co się zastanawiać nad ich wysokością.

Jak otworzyć konto Vialet

Aby zostać posiadaczem Vialet – konta i karty dla dłużnika nie trzeba nawet ruszać się z domu. W dzisiejszych czasach powinno być oczywiste. Jak informuje sam Vialet ich konto założysz:

Bez kolejek, bez kłopotów, bez opłat, bez dokumentów. Pobierz aplikację VIALET, otwórz bezpłatne konto IBAN w ciągu 3 minuty i zarządzaj swoimi finansami w dowolnym miejscu i czasie.

Konto otwieramy z użyciem telefonu. Na stronie Vialet wystarczy podać numer telefonu lub zeskanować kod QR.

Vialet - konto i karta dla dłużnika
il.1. Prosty początek rejestracji w Vialet

Po pobraniu i otwarciu aplikacji do rejestracji konta dzielą Cię dwa kroki:

 1. Wpisz swój adres e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko, datę urodzenia oraz wybierz kraj zamieszkania z listy.
 2. Po zakończeniu utwórz hasło do swojego konta VIALET. Konto z własnym IBAN zostanie utworzony od razu i będziesz mógł doładować swoje konto.

Teraz czas na wyrobienie karty do konta Vialet i podwyższenie limitów. Ta czynność jest równie prosta co otwieranie konta.

 1. Aby rozpocząć proces identyfikacji, otwórz swój profil i dotknij „Rozpocznij identyfikację”.
 2. Podaj adresu do korespondencji.
 3. Zrób zdjęcie sobie (selfie) i dokumentowi tożsamości. Do tej czynności możesz użyć paszportu lub dowodu osobistego.

Vialet, konto i karta dla dłużnika, kierowane do ciekawych

Aktualnie Vialet stawia pierwsze kroki na polskim rynku. Fakt, że należy do VIA SMS każe przypuszczać, że da sobie radę. W tym momencie jednak to produkt dla osób bez problemu radzących sobie z różnymi systemami transakcyjnymi. Wiele rzeczy wymaga jeszcze dopracowania w kontach Vialet. Chociażby to, że uruchomienie niektórych funkcji pociąga za sobą konieczność  przesłania np. wyciągów z banku. Większość takich niedociągnięć zapewne zostanie wygładzona, jednak Vialtet w mojej opinii pozostanie niszą. Co jednak w produktach dla dłużników szukających konta bez komornika jest ogromną zaletą. Pozwala mieć nadzieję, że komornicy nie prędko zainteresują się takim kontem

Na ten moment polski dłużnik szukający konta bez komornika stoi głównie przed dylematem Paysera czy Revolut?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.