Czy firma windykacyjna może oddać sprawę do komornika?

Jeśli windykacja straszy Cię komornikiem (a robi to na pewno), Ty zaś nie wiesz, czy firma windykacyjna może oddać sprawę do komornika, czas najwyższy, aby wiedzę na ten temat zdobyć. A jeśli trochę jej masz – uporządkować.

Jakie konto bankowe dla dłużnika?

Jakie konto bankowe dla dłużnika?

Zajęcie komornicze konta bankowego to nie lada problem dla każdego dłużnika, gdyż poważnie ogranicza jego możliwości swobodnego operowania własnymi pieniędzmi. Jakie zatem konta bankowe są najlepsze dla osoby z komornikiem, a jakich banków powinien ona unikać, aby nie narazić się na utratę pieniędzy?

wypożyczalnia samochódow za granicą

Wynajem samochodu na Teneryfie, czyli jak nie wpaść długi pożyczając auto

O tym, że wypożyczając samochód trzeba bardzo uważać, wie każdy, kto choć raz to robił. Wypożyczenie samochodu na Teneryfie może wydrenować portfel. I to dokładnie. O czym napiszę, ku przestrodze wszystkich tych, którzy planują skorzystać z wypożyczalni samochodów na tej wyspie. Na przykład Europcar. (switch to english language version)

Ugodowi.pl – ugoda z Kredyt Inkaso online

Kredyt Inkaso dołącza do firm, które posiadają internetową platformę do samodzielnego obsługiwania zadłużenia przez klientów dłużnych. Czy należąca do Kredyt Inkaso strona ugodowi.pl może – pod względem funkcjonalności – stawać w szranki z konkurencją w postaci prekursorów takich rozwiązań, a mianowicie Krukiem i Ultimo? Czy dłużnik może samodzielnie rozłożyć zobowiązanie na raty lub wynegocjować umorzenie […]

wierzyciel pomagają w restrukturyzacji

Restrukturyzacja przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą

Restrukturyzacja przedsiębiorców czyli osób prowadzących działalność gospodarczą, jest ratunkiem przed bankructwem w sytuacji, gdy długi nie pozwalają żyć. Nie bawiąc się w fachowe definicje – restrukturyzacja przedsiębiorców to proces układania się ze wszystkimi wierzycielami w taki sposób, aby przedsiębiorca miał możliwość prowadzenia swojej działalności i jednoczesnego spłacania długów – bez komornika, wpisów do BIG, windykacji […]

Restrukturyzacja czy upadłość konsumencka – wywiad z syndykiem

Czy wiesz, że upadłość konsumencka nie oznacza, że Twoje długi znikną i rozpłyną się w powietrzu? Czy namawiające Cię do ogłoszenia upadłości kancelarie powiedziały Ci, że pomimo jej ogłoszenia długi i tak będziesz spłacać? Prawdę o upadłości i to, co ukrywają przed dłużnikiem kancelarie oferujące upadłość jako lek na całe zło, obnaża syndyk, czyli osoba […]

Windykacja Vindix

Windykacja Vindix w oczach dłużnika, czyli znikające pieniądze

VINDIX S. A. z siedzibą w Warszawie, jedna z wielu firm windykacyjnych, nie wyróżniająca się niczym szczególnym. Działa standardowo, jak większość tego typu podmiotów. Osobę, która już miała wątpliwą przyjemność obcowania z firmami windykacyjnymi, Vindix nie jest w stanie niczym zaskoczyć.

Komornik w roku 2022 – ile może zabrać, a ile musi zostawić

W rok 2022 osoby z komornikiem na karku wkroczyły bez większych rewolucji i tąpnięć. Zasady wyliczania zajęć komorniczych pozostały takie same jak w poprzednim roku. Zmieniły się tylko kwoty kwot wolnych od zajęcia. Zatem ile w 2022 roku komornik zabierze, a ile musi dłużnikowi zostawić?

Hospiten Sur w Playa de las americas

Leczenie na Teneryfie, czyli jak nie wpaść w długi dzięki ubezpieczeniu

Leczenie na Teneryfie może doprowadzić do poważnego drenażu portfela, jeśli nie zabezpieczysz się odpowiednim ubezpieczeniem. Artykuł ku przestrodze dla tych, którzy myślą, że nigdy nie zachorują za granicą. Oraz jako potwierdzenie słuszności decyzji o kupnie ubezpieczenia dla tych, którzy kupują, choć korzystać nie musieli.