Komornik i trzynasta emerytura / renta

O trzynastej emeryturze z tzw. „piątki PiS” zapewne jeszcze usłyszymy w kontekście zajęć komorniczych. Chociaż świadczenie to nie podlega egzekucji komorniczej, to może się zdarzyć, że zostanie zajęte. Dlaczego jest to możliwe i jak się ustrzec takiej sytuacji?

Czy można uchronić wypłatę przed komornikiem?

Jak ocalić wynagrodzenie przed egzekucją, czy można uchronić wypłatę przed komornikiem? – jak Polska długa i szeroka pytają setki tysięcy zadłużonych, którym co miesiąc komornik zabiera część wynagrodzenia. Ale jedynie promil z nich ruszy tylną część ciała i wdroży proste, skuteczne rozwiązanie. Dlaczego?

Sposób na komornika – spółka z o.o. ?

Czy istnieje lepszy sposób na komornika niż spółka z o.o. i zmiana formy zatrudnienia w obrębie tego samego pracodawcy? W opinii wielu osób, które dzięki spółce mogą funkcjonować normalnie (pomimo zajęcia komorniczego) nie ma ma lepszej metody na uniknięcie komornika. Choć nie jest to metoda bez wad, to faktycznie dla wielu osób jest rozwiązaniem jedynym […]

Wywiad ze specjalistą dla strony MamDlugi.pl

Czy komornik może zająć udziały dłużnika w spółce z o.o.

Spółka z o.o. byłaby dla masy dłużników idealnym schronem przed komornikiem, gdyby nie brak wiedzy na temat tego, czy komornik może zająć udziały w spółce z o.o. Spółka z o.o. dla wielu zadłużonych to rozwiązanie od strony zawodowej optymalne. Pozwala normalnie pracować – nawet bez zmiany pracodawcy – bez ryzyka zajęcia komorniczego. Czy spółka z […]

Wzory pism prawniczych – darmowe i indywidualne

Dłużnicy potrzebują dostępu do wzorów pism, to oczywiste, gdyż bez niech nie stworzysz skargi na komornika, sprzeciwu do sądu czy odpowiedzi do funduszu sekurytyzacyjnego w sprawie cesji długów. Wzory pism dla zadłużonych – w naszym serwisie zawsze darmowe i dostępne dla każdego potrzebującego – pozwalają na ułatwienie życia zadłużonym.

Socjalne konto rodzinne

Gdy masz zajęcie komornicze i jednocześnie otrzymujesz świadczenia socjalne – konto rodzinne jest rozwiązaniem, które ratuje Twoją sytuacje. Jeśli nie wiesz jeszcze, co to jest socjalne konto rodzinne, w jakim banku założyć takie konto i dlaczego komornik nie może go zająć – zapraszamy do lektury.

zajęcie wypłaty w terminie

Zaliczka – sposób na komorni(cz)ka

Czy 30 dni to dużo czy mało? Zależy od tego, w jakiej jest się sytuacji. Gdy czekamy na wypłatę, 30 dni wydaje się wiecznością. Ale gdy mamy 30 dni, aby znaleźć sposób na komornika, czas biegnie jak szalony.

Pismo od komornika tylko za potwierdzeniem odbioru?

Pismo od komornika o wszczęciu egzekucji to dla wielu pierwszy sygnał, że mają jakiś dług. Jak powinno być zatem dostarczone pismo od komornika? Czy wystarczy zwykły list? Czy może komornik ma obowiązek wysłać list za potwierdzeniem odbioru?