Co z pieniędzmi po śmierci właściciela rachunku bankowego?

Śmierć bliskiej osoby to nie tylko smutek, ale dodatkowo często dylematy związane ze spadkiem – jednym z nich jest to, co z pieniędzmi po śmierci właściciela rachunku bankowego? Czy można dysponować pieniędzmi zmarłego bez sprawy spadkowej?

Zajęcie komornicze wynagrodzenia w 2019 roku

Ile zajmie komornik w 2019 roku z Twojego wynagrodzenia? Tabela zajęć komorniczych pensji – kredytowych i alimentacyjnych. Odczytaj w tabeli swoje wynagrodzenie i kwotę, jaką zajmie Ci komornik. Pod tabelą cenne porady. Specjalnie dla Ciebie – gdy masz komornika z KRUKA, Ultimo, BEST, HOIST, Intrum Zajęcia komornicze wynagrodzenia w 2019 roku – ile zajmie komornik […]

Kruk Prokura Raven, czyli wiele obliczy jednej firmy

Kruk niejedno ma imię, a dla wielu jest to niezwykle mylące. Dlatego w tym poradniku zajmiemy się uzupełnieniem wiedzy na temat firmy KRUK. Abyś, drogi czytelniku, nie tylko spojrzał na KRUK-a inaczej niż stereotypowo. Zacznijmy zatem odkrywać prawdę o KRUK-u.

Pańska sprawa jest na etapie postępowania sądowego

Gdy dzwonisz na infolinię wierzyciela, który zakupił Twój dług, często możesz usłyszeć ponurym i smutnym głosem wypowiedziane zdanie: „Nie możemy rozłożyć długu na raty, bo Pańska sprawa jest na etapie postępowania sądowego.”

Konsultacje telefoniczne z komornikiem

Masz problem z komornikiem i nie wiesz, w jaki sposób go rozwiązać? Potrzebujesz porady fachowca, który powie Ci, w jaki sposób skutecznie poradzić sobie z egzekutorem?

Dobry dłużnik i zły dłużnik parabanków

Dłużnik parabanków, wplątany w sieć pożyczek pozabankowych, biorący pożyczki na spłatę wcześniejszych pożyczek. Wydający pożyczane na lichwiarskich warunkach pieniądze w pewnym etapie już tylko na spłatę długów. Ze strachu przed konsekwencjami, jakie i tak go czekają…. Jeśli ten wstęp dotyczy Ciebie – powinieneś bardzo dokładnie przeczytać ten tekst. Choć jego forma jest swobodna, dotyka on […]

Komornik i trzynasta emerytura / renta

O trzynastej emeryturze z tzw. „piątki PiS” zapewne jeszcze usłyszymy w kontekście zajęć komorniczych. Chociaż świadczenie to nie podlega egzekucji komorniczej, to może się zdarzyć, że zostanie zajęte. Dlaczego jest to możliwe i jak się ustrzec takiej sytuacji?

Czy można uchronić wypłatę przed komornikiem?

Jak ocalić wynagrodzenie przed egzekucją, czy można uchronić wypłatę przed komornikiem? – jak Polska długa i szeroka pytają setki tysięcy zadłużonych, którym co miesiąc komornik zabiera część wynagrodzenia. Ale jedynie promil z nich ruszy tylną część ciała i wdroży proste, skuteczne rozwiązanie. Dlaczego?

Sposób na komornika – spółka z o.o. ?

Czy istnieje lepszy sposób na komornika niż spółka z o.o. i zmiana formy zatrudnienia w obrębie tego samego pracodawcy? W opinii wielu osób, które dzięki spółce mogą funkcjonować normalnie (pomimo zajęcia komorniczego) nie ma ma lepszej metody na uniknięcie komornika. Choć nie jest to metoda bez wad, to faktycznie dla wielu osób jest rozwiązaniem jedynym […]

Wywiad ze specjalistą dla strony MamDlugi.pl

Czy komornik może zająć udziały dłużnika w spółce z o.o.

Spółka z o.o. byłaby dla masy dłużników idealnym schronem przed komornikiem, gdyby nie brak wiedzy na temat tego, czy komornik może zająć udziały w spółce z o.o. Spółka z o.o. dla wielu zadłużonych to rozwiązanie od strony zawodowej optymalne. Pozwala normalnie pracować – nawet bez zmiany pracodawcy – bez ryzyka zajęcia komorniczego. Czy spółka z […]