windykacja cdri - nie bój się
|||

Windykacja CDRI Investment

4.6
(25)

Nęka Cię windykacja CDRI Investment? Chcesz wiedzieć, co to za firma, czego możesz się spodziewać i co grozi Ci z jej strony? Jak zachować się, gdy otrzymujesz „strasznie groźne” pisma od tej firmy windykacyjnej? I wreszcie – czy CDRI Investment posiada windykację terenową?

 • Czy firma windykacyjna CDRI Investment jest groźna i chodzi do sądu?
 • Warto z nią negocjować?
 • Windykacja CDRI Investment – dane kontaktowe

CDRI Investment windykacja dość mocno uciążliwa

Zawsze męczące jest, gdy skrzynkę SMS-ową zapełnia SPAM. A tego CDRI produkuje wyjątkowo sporo. Działając w oparciu o schematy, jakie najczęściej stosują firmy windykacyjne z niższej półki, CDRI stawia na ilość, nie na jakość.

Analizując treść straszaków windykacyjnych, łatwo dostrzec balansowanie na granicy etyki zawodowej.

Weźmy przykład pierwszy z brzegu:

CDRI windykacja

Niby nic, straszak jak wiele wypluwanych masowo przez firmy tego typu. Ale nie do końca. Jest to straszak, którego zadaniem jest dotarcie do tej części dłużników, która nie ma zielonego pojęcia o prawie. I która jest przekonana, że

windykacja CDRI Investment może w każdej chwili uruchomić komornika

Wiem, że może dla osób świadomych brzmi niedorzecznie. Ale proszę mi wierzyć, że wśród dłużników mamy szerokie grono osób bez podstawowej wiedzy prawnej. Które są przekonane (wszak dostają to na maila), że jak nie dogadają się z firmą windykacyjną, to ta zaraz poprzez komornika zablokuje im konto i wynagrodzenie. Czy też rentę lub emeryturę.

Oczywiście, aby była jasność, wysyłanie tego SMS-ów ma miejsce przed uzyskaniem tytułu wykonawczego. Czyli w momencie, gdy na dobrą sprawę mocodawca CDRI Investment nie powinien nazywać siebie wierzycielem, a dłużnika dłużnikiem.

CRDI windykacja komornik

Wykorzystywanie nieświadomości ludzkiej i braku wiedzy dłużnika poprzez takie SMS-y, jaką uprawia windykacja CDRI Investment, nie powinna być przedmiotem rozważań natury moralnej. A od razu przedmiotem zainteresowanie UOKiK.

CRDI Investment wpisuje na giełdy długów

Jest to jedno z działań, które odróżnia firmy z górnej półki od tych z najniższych. Bazowanie na emocjach dłużnika, który – co wiemy doskonale – boi się giełd długów (strach oczywiście wynika z niewiedzy o tym, czym są giełdy długów), charakteryzuje te firmy, które za wszelką cenę chcą dłużnikowi zrobić przysłowiowy „kisiel z mózgu”.

Raz więc mamy informacje sugerujące, jakoby windykacja CDRI Investment miało moc prawną uruchomić egzekucję komorniczą bez tytułu wykonawczego, a raz informacje o wpisach na giełdę długów:

Windykacja CDRI Inwestment Giełda Długów

Tak wygląda informacja dla dłużnika o wpisaniu go na giełdę długów. Po co takie coś się odbywa, skoro nie jest to w praktyce żadna giełda, na której dokonuje się transakcji? Wszystko ma swój cel. Dłużnik ma czuć, że wokół niego ciągle coś się dzieje. Coś złego. I ci, którzy nie rozumieją istoty tzw. giełdy długów, windykacja CDRI Investment może takim SMS-em bardzo mocno zaniepokoić.

Konsekwencje wpisu na giełdę długów – CDRI informuje

Jeden z SMS-ów, jakimi dłużnik CDRI raczony jest nieustannie, zawiera bardzo ciekawe niedopowiedzenie. Oczywiście firma, od strony odpowiedzialności za nie zabezpieczyła się, pisząc, że wpis na prywatną stronę (zwaną giełdą długów, choć nic się tam nie sprzedaje i kupuje) może (czyli nie ma pewności, że tak się stanie) utrudnić dłużnikowi życie. I wpłynąć na jego zdolność kredytową.

Jest to oczywiście teoria, gdyż w praktyce wpływu na zdolność klienta do zawarcia umowy najmu nie sposób określić.

Giełda długów CDRI Investment

Taki miks mydła z powidłami. Ale w przypadku dłużnika nieświadomego swoich praw, w głowie robi się olbrzymi mętlik. Tu wizja komornika, tutaj giełda i wymyślone konsekwencje. Wszystko zaczyna się układać w niezwykle przerażający scenariusz. W którym brakuje jeszcze wisienki na torcie. Czyli creme de la creme straszaków, a raczej ewidentnego wprowadzania dłużnika w błąd.

CRDI Investment windykacja terenowa

Oczywiście nie może zabraknąć tej pozycji w opisywanej firmie. Choć windykatora terenowego tej firmy nikt nie widział na oczy, to czemu nie miałby go zobaczyć oczyma wyobraźni ten, który się go boi? Nawet jeśli windykator jest postacią wirtualną? Dłużnik zastraszony boi się nawet projekcji windykatora terenowego.

O tym wiedzą wszystkie firmy z półki podobnej do CRDI Investment. I oczywiście, bez troski o swą reputację, używają windykacji terenowej w swoich straszakach. Dziwnym trafem firmy, które dział windykacji terenowej faktycznie posiadają, czyli np. Ultimo lub KRUK, jakoś nie afiszują się z tym w co drugim piśmie do dłużnika.

Coś w tym jest, że najwięcej o windykacji terenowej piszą dłużnikom te firmy windykacyjne, które z racji kosztów posiadania takiego działu mogą o zespole windykacji w terenie jedynie pomarzyć.

CRDI Investment oczywiście nie pozostaje w tyle:

CDRI windykacja terenowa

Jak olbrzymia większość firm, które windykację terenową mogą wyłącznie pooglądać u dużej konkurencji (KRUK, Ultimo, Intrum), wysyłkę tego typu bzdur traktuje w kategoriach manipulacji psychiką dłużnika.

Istotą działania pracownika windykacji w terenie jest zaskoczenie. Prośba o ustalenie wizyty jest w przypadku windykacji CDRI Investment (jak i każdej firmy udającej posiadanie windykacji terenowej) znakiem rozpoznawczym. Braku windykacji terenowej.

Trzeba wysłać do dłużnika cokolwiek, aby tylko fraza WINDYKACJA TERENOWA (proszę spojrzeć na SMS-a, nieprzypadkowo użyto wielkich liter) pojawiła się w SMS-owym straszaku. A potem utkwiła w głowie dłużnika.

Informowanie dłużnika o wizycie windykacji terenowej jest domeną firm, które windykacji w terenie nie posiadają. Masz problem z windykacją i obawiasz się przyjazdu windykatora? Sprawdź, jak łatwo możesz posiadać dostęp do pełnomocnika prawnego, który zajmie się rozmową z windykatorem terenowym w Twoim zastępstwie.

Negocjacje z firmą windykacyjną CDRI Investment

Każda firma windykacyjna, pracująca na rzecz funduszu skupującego długi, jest przez nas badana pod kątem jakości. Jakość w tym przypadku, gdy mówimy o rozmowach na temat wierzytelności sprzedanych, wyraża się na dwóch płaszczyznach. Układu ratalnego i odstąpienia w przypadku jednorazowej spłaty.

Dobrej jakości układ ratalny to niskie raty bez odsetek. Z możliwością przekształcenia w dowolnym momencie w jednorazową spłatę z odstąpieniem. Natomiast jakość przy spłacie jednorazowej to po prostu kwota umorzenia, jaką firma kupująca długi oferuje klientowi. Za to, że pozwoli jej zarobić w szybkim czasie.

Przykład, który wyjaśnia jakość. Fundusz nabywa wierzytelność o nominalnej wartości 10.000 zł płacąc za niego 1500 zł. Dobrej jakości firma zadowoli się zarobkiem netto 4500 zł w sytuacji, gdy dłużnik zaproponuje jednorazowa spłatę w wysokości 6000 zł. Umorzenie 40%. Złej jakości firma, czyli forma pazerna, będzie starała się zarobić tyle, ile się da. I nie skorzysta z propozycji dłużnika, oferując mu jego dług za np. 9000 zł. Pomimo tego, że przy kwocie 6000 zł zarabia trzykrotność wydanej na zakup kwoty.

CDRI i układ ratalny, czyli jak firma windykacyjna rozkłada dług na raty

Test firmy windykacyjnej CDRI Investment przeprowadziliśmy, jak zawsze, na realnym zadłużeniu. Reprezentując dłużnika na mocy pełnomocnictwa. Kwota długu kupionego przez Efficenter (dla którego sprawę obsługiwała spółka zależna – windykacja CDRI Investment) to 7500 zł.

Wierzytelność pochodzenia pozabankowego. Propozycja w imieniu dłużnika – 150 zł miesięcznie, czyli 50 równych rat.

Z taką propozycja poradziłyby sobie bez problemu czołowe firmy. Przykładowo w Ultimo rozłożenie znacznie większej kwoty na ponad 50 lat nie jest żadnym problemem, co możesz zobaczyć poniżej.

Jak poradziła sobie firma CDRI?

Zaproponowała spłatę w 6-7 ratach. Czyli ponad 1000 zł miesięcznie. Dłużnikowi z dochodem 650 zł. Na nieśmiałe sugestie, że jest to nieco niedorzeczne i warto byłoby, aby obsługujący sprawę windykator złożył propozycję zarządowi – nastąpiła odmowa.

Takie działanie niestety kategoryzuje CDRI Investment wśród tych podmiotów, które działają zgoła odmiennie niż czołówka w branży. Zamiast dialogu i odzyskiwania pieniędzy na drodze polubownej, koncentruje się na wysyłaniu żenujących i niesmacznych SMS-owych „motywatorów”. Które rozmieszą dłużnika świadomego. Ale przestraszą tych, którzy nie maja o prawie pojęcia. I to stąpanie po cienkiej granicy prawa i bezprawia w używanych SMS-ach

jest czymś, co powoduje, że nie sposób zaliczyć  CDRI Investment do jednej z firm mających szansę stać się poważnym graczem na rynku.

Co zatem zrobić, gdy dostaniesz wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej CDRI Investment?

Biorąc pod uwagę jakość materiałów, którymi firma windykacyjna SPAM-uje telefony dłużników, jakość negocjacyjną i poziom kultury (o czym za chwilę), najlepszym rozwiązaniem dla dłużnika jest sprawdzenie CDRI Investment na sali sądowej.

Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że podobna jakość towarzyszy tej grupie kapitałowej na każdym kroku. I sam zakup długu odbył się w podobnym standardzie. Co otwiera dobremu prawnikowi drzwi do działania, którego efektem może być uznanie przez sąd, że nie istnieją przesłanki do wydania nakazu zapłaty.

I windykacja CDRI Investment może obejść się smakiem, a dług bez mocy prawnej pozostanie tylko zapisem komputerowym.

Otrzymując wezwanie z firmy windykacyjnej nie wpadaj w panikę. O jakości tych „wezwań” mogłeś już sporo przeczytać. Znasz zatem ich przełożenie na rzeczywistość. Nie podejmuj również działań w panice, na przykład dzwoniąc i godząc się na warunki spłaty narzucone przez CDRI Investment. Uznać dług jest łatwo, a proces jest nieodwracalny.

Pamiętaj, że pisma, maile czy SMS-y z CDRI Investement nie znaczą nic. Firma ta, jak każda inna zresztą, nie może zrobić Ci nic bez udziału sądu. Więc nie masz się czego obawiać i działać w panice. Bo to może przynieść tylko same straty.

A czy masz się czego obawiać, gdy firma windykacyjna pójdzie do sądu? Poniżej przeczytasz, że nie. Więc nie wpadaj w popłoch, gdy dostaniesz SMS z CDRI.

Co zrobić, gdy CDRI Investement pójdzie do sądu?

Przede wszystkim zachować spokój. Złożenie pozwu przez domniemanego wierzyciela nie oznacza wcale, że będziesz miał za chwilę komornika. Jest to czynność rutynowa, która nie powinna wywoływać w Tobie żadnej paniki.

Przeczytaj zatem na spokojnie, co robić, gdy otrzymasz list z sądu. I będzie to dotyczyło CDRI Investment. Choć w dokumentach może być inna nazwa – funduszu, który kupił dług, a który obsługuje CDRI.

Sprawa w e-sądzie z powództwa CDRI

List polecony z e-sądu w sprawie obsługiwanej przez windykację CDRI Investment może wywołać palpitację. Ale nie powinien. I nie wywoła, jeśli tylko, jako dłużnik, będziesz znał podstawowe swoje prawa.

Pamiętaj, że jeśli w liście z e-sądu znalazłeś nakaz zapłaty, masz dwa wyjścia:

 1. Zapłacić kwotę widniejącą w treści nakazu.
 2. Spowodować, aby nakaz utracił moc i wszystko w nim zawarte przestało obowiązywać.

Zakładam, że interesuje Cię raczej opcja nr 2 czyli sprawienie, aby nakaz zapłaty utracił moc. O specyfice e-sądu i tym, dlaczego każdy nakaz można obalić jednym pismem, przeczytasz tutaj. Teraz istotne jest, abyś pamiętał w kontekście windykacji CDRI Investment, że

Każdy bez wyjątku nakaz wydany przez e-sąd możesz unieważnić, jeśli tylko w terminie 14 dni od daty otrzymania pisma wyślesz poprawnie sporządzony sprzeciw od wydanego nakazu. Tylko tyle. Wysłanie sprzeciwu powoduje, że nakaz traci moc, a sprawa wraca do punktu wyjścia. Jeśli chcesz być pewnym swojego sprzeciwu i jego jakości, zamów go u adwokata. Sprzeciw od nakazu zapłaty zamówisz jednym kliknięciem.

Sprawa w sądzie rejonowym

Po niepowodzeniu w e-sądzie windykacja CDRI Investment może (choć nie musi) złożyć pozew do sądu rejonowego. Będzie to sąd właściwy do miejsca zamieszkania (Twojego) zgodnego z ostatnim adresem jaki zgłaszałeś pierwotnemu wierzycielowi.

Sąd rejonowy zawiadomi Cię ze sporym wyprzedzeniem o terminie rozprawy. Będziesz mieć sporo czasu na to, aby się przygotować. Kilka istotnych faktów, które często są w wyniku wyobraźni dłużników zastępowane wizjami i fantasmagoriami.

 • W sądzie zazwyczaj nie będziesz konfrontować się z żadnymi prawnikami CDRI Investment (firmy tego typu nie wysyłają na sprawy, których są dziesiątki każdego dnia, żadnych adwokatów).
 • Decydując się na stawiennictwo w sądzie, nie musisz nic mówić, wystarczy, że wręczysz sędziemu pismo procesowe, które będzie Twoim pełnym zeznaniem.
 • Pismo procesowe zamówisz u adwokata online, po zamówieniu wystarczy wysłać tylko skan dokumentów otrzymanych z sądu.
 • Na rozprawę możesz oddelegować adwokata, jeśli masz opory przed samodzielnym pójściem.
 • Korzystny dla Ciebie wyrok oznacza w praktyce uwolnienie od długu – windykacja CDRI Investment bez nakazu nie ma żadnych legitymacji do nazywania Cię dłużnikiem.
 • Ewentualny niekorzystny werdykt sądu możesz skierować do apelacji, dając sobie drugą szansę na wygraną.
Windykacja CDRI Investment straszy sądem? Podejmij wyzwanie, jeśli chcesz powalczyć o swoje pieniądze. Napisz na adres prawnicy@mamdlugi.pl i za darmo dowiedz się na jaką pomoc prawną możesz liczyć w sądach wszystkich instancji wymienionych w tym artykule.

Firma windykacyjna CDRI Investment – podsumowanie

Opisując firmy windykacyjne, działające na rzecz funduszy sekurytyzacyjnych, staram się zawsze znaleźć dobre i słabe strony. W opisywanej tutaj CDRI nie znalazłem nic, co mogłoby napawać optymizmem w kontekście przyszłych zmian. Firma skupia  w sobie złe cechy tych firm windykacyjnych, które okupiwszy się w ostatnich ławkach, naśladują jedna drugą bez patrzenia na działania szkolnych prymusów.

Mamy zatem do czynienia z firmą, której treść SMS-ów mogłaby zaciekawić UOKiK, mamy spamowanie i wydzwanianie, mamy niechęć do dialogu – odmowa przesłania propozycji od klienta dłużnego przez pracownika to niski standard. Tępiony w najlepszych firmach. W CDRI Investement bez echa.

Bardzo chciałem, aby ktoś kompetentny pozwolił mi zrozumieć niezrozumiałe. Napisałem zatem list do Pani Prezes. W którym poprosiłem o ustosunkowanie się do moich obserwacji. Odpowiedzi niestety nie doczekałem się od dwóch lat. Jeśli kontakt z CDRI Investement nawet na poziomie prezesa sprowadza się do ignorowania pytającego – nie wystawia to najlepszego świadectwa tej firmie.

Windykacja CDRI Investment – dane kontaktowe

CDR Investment sp. z o.o.

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

email: biuro@cdri.pl lub windykacja@cdri.pl

Strona internetowa: www.cdri.pl

telefon: +22 428 18 03

Powiązania CDRI Investment z innymi firmami

Podany adres:

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

może wielokrotnie przewijać się w pismach kierowanych do dłużników chwilówek. CDR Investment sp. z o.o. jest bowiem jedną z kilku firm działających w ramach grupy kapitałowej ulokowanych pod tym samym adresem i powiązanych kapitałowo.

Firm należących do Grupy Kapitałowej Invest Incaso S.A.

Pozostałe firmy, z którymi możesz mieć styczność i które proszą o kontakt to

ENTENTA COLLECTION spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Dane adresowe:

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa.

Dowód na to, że kontakt do ENTENTA COLLECTION jest dokładnie taki sam, jak kontakt do CDRI Investement, znajdziesz w przykładowym wezwaniu do zapłaty:

ENTENTA COLLECTION i CDRI mają ten sam adres

Efficenter Sp. z o.o.

Dane adresowe: ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa.

Zauważyć możesz, że podany w zawiadomieniu kontakt Efficenter Sp. z o.o. do jest identyczny z danymi kontaktowymi CDRI Investement:

 

 

Opus Collection Sp. z o.o. Dane adresowe: ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa.

Jak widać kontakt do Opus Collection jest dokładnie taki sam jak kontakt do CDRI Investement:

Opus Collection Sp. z o.o adres i kontakt

Oprócz nich na wykresie powiązań zobaczysz jeszcze kilka znanych nazw oraz nazwisk, które w sprawach długów pozabankowych na pewno rzuciły Ci się w oczy:

 

CDRI wykres powiązań
źródło: rejestr.io

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 25

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...