Windykacja Profi Credit

Windykacja w firmie pożyczkowej

Windykacja w firmie pożyczkowej
4 (80%) 5 głos[ów]

Czy windykacja Profi Credit lub innej firmy pożyczkowej jest groźna? Windykacja Profi CreditNa forach internetowych można przeczytać mrożące krew w żyłach historie o tym, jak windykacja Profi Credit postępuje z mającymi kłopoty płatnicze klientami. To sprawia, że wielu na samą myśl o wizycie windykacji terenowej dostaje palpitacji serca.

Ale czy tak musi być? Czy windykacji firmy pożyczkowej należy się śmiertelnie bać?

Windykacja Profi Credit – mity i prawda

Przede wszystkim należy uświadomić sobie prawdę. Windykatorzy – w tym oczywiście i ci z Profi Credit – nie posiadają jakichkolwiek specjalnych uprawnień pozwalających im na podejmowanie w stosunku do dłużników działań typu wizyty w domu czy pracy.

Dlaczego zatem to robią? Ponieważ sami klienci pozwalają im na to. Nie znając uprawnień windykatorów, sami przypisują im uprawnienia komorników czy policji. A to woda na młyn dla windykatorów. Pozwalają sobie na dużo, bardzo dużo i często są to działania mogące ocierać się o granice prawa.

Bezzasadny strach przed windykacją sprawia, że osoby windykowane czują się zniewolone. Pozwalają wchodzić obym windykatorom do swoich domów, godzą się na przesłuchania w swoich własnych mieszkaniach, przyzwalają na wysyłanie sms-ów z pogróżkami. Nie wiedzą, że wszystkie tego typu działania są wymuszeniami zwrotu wierzytelności jeśli prowadzone są przez instytucje inną niż komornik.

A przecież dłużnik nie powinien być bezwolny. Windykacja firmy pożyczkowej nie ma żadnych szczególnych umocowań prawnych do nachodzenia, wywierania presji i zastraszania. Dłużnik, niezależnie od kwoty swojego zadłużenia, jest chroniony przez państwo przed bezprawnymi działami. Jednak musi chcieć z pomocy tej skorzystać.

Jak bronić się przed windykacją firmy pożyczkowej?

Najważniejsze to pamiętać, że nie ma się żadnego obowiązku prowadzenia rozmów z windykatorami firmy pożyczkowej. Od egzekucji długów w Polsce jest komornik i tylko on ma prawo prowadzić postępowanie natury windykacyjnej. Jeśli nie życzysz sobie rozmów z windykacją takich firm jak Profi Credit, po prostu poinformuj ich o tym z zaznaczeniem, że podejmowanie w stosunku do Ciebie działań, które uznasz za nachodzenie czy zastraszanie będzie zgłaszane organom ścigania jako podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Ochrona przed windykacją firmy pożyczkowej

Poniżej przykład działań wymierzonych w windykatorów firmy pożyczkowej. Podejrzenie złamania prawa polegające na stosowaniu gróźb karalnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności skończyło się wnioskiem do prokuratury. Fragment zawiadomienia:

Windykacja-proficreditW odpowiedzi na złożone zawiadomienie prokurator wszczął postępowanie. Czy zakończy się umorzeniem czy też uznaniem windykatorów winnymi popełnienia zarzucanych czynów – dla osoby windykowanej ma to znaczenie drugorzędne. Ważne jest to, że w momencie złożenia zawiadomienia do prokuratury i poinformowania o tym firmy pożyczkowej może mieć pewność, że żaden windykator w jego pobliżu nie pojawi się.

Windykacja firmy pożyczkowej zazwyczaj ma świadomość balansowania na granicy prawa. Widząc, że dłużnik nie daje sobą poniewierać i spełniać ich rozkazów nie będzie dolewać oliwy do ognia. Każde zawiadomienie do prokuratury (oczywiście profesjonalnie napisane i umotywowane) to dla nich ryzyko konsekwencji prawnych. Kolejne działania w stosunku do dłużnika, który ma świadomość swoich praw, byłoby już zgubne. I od momentu pokazania przez dłużnika tego, że nie boi się windykatora, a wręcz przeciwnie – to windykator musi bać jego, sytuacji odwraca się o 180 stopni.

Windykacja firmy pożyczkowej zaczyna traktować dłużnika jako źródło zagrożenia. Czyli po prostu unika go. Wie bowiem, że każde działania wymierzone przeciwko dłużnikowi za moment obróci się przeciwko nim.

Pomoc zadłużonym w firmach pożyczkowych

Jeśli jesteś dłużnikiem firmy pożyczkowej i nie wiesz, jak poradzić sobie z windykacją, rozważ skorzystanie z oferty pomocy osobom zadłużonym. W ramach jednego z pakietów oferowanych przez naszą firmę otrzymasz komplet narzędzi pozwalających na traktowanie windykatora z uśmiechem pobłażania.Windykacja Profi Credit

W rozmowach z windykatorami firmy pożyczkowej reprezentował Cię będzie pełnomocnik prawny. W przypadku naruszenia prawa przez pracownika windykacji otrzymasz możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki prawnej. Nasi prawnicy specjalizujący się w ochroni dłużnika przygotują Ci indywidualne pisma zarówno do prokuratury jak do KNF czy UOKiK – instytucji nadzorującej działania firm pożyczkowych i dbających i interweniujących w przypadku naruszenia dobra konsumenta.

Jednym słowem – dla Ciebie windykacja firmy pożyczkowej nie będzie po prostu w żaden sposób groźna. W przeciwieństwie do wielu osób, którym strach przez windykatorem nie pozwala spać nocami, Ty będziesz mógł cieszyć się spokojem i wolnością.

Zapraszamy do skorzystania z możliwości negocjacji umorzeń zadłużeń i ugód z wierzycielami.

18 thoughts on “Windykacja w firmie pożyczkowej”

 1. Witam dzwoniła windykacja z profi credit wypowiedzieli mi umowę bo nie zapłaciłem 3rat Pan z windykacji powiedział że przyjedzie do mnie do mieszkania z żeczoznawcą i będą wyceniać meble sprzęty a jak go nie wpuszcze to powiedział że przyjedzie z policją bać się?

  1. Nie mają takiego prawa. Jedynie sąd i komornik ale to długa droga. Jeśli cię tak straszą nagrywaj rozmowy telefoniczne i zgłos sprawę do prokuratury do neta nękanie i zastraszanie

  2. Nie masz czego ponieważ chroni Cię jeszcze prawo i kodeks karny jako ostoja na windykatorów Ważne abyś świadomie nie doprowadził do przekroczenia 30 dni zaległości rat w stosunku do harmonogramu

  3. Typowe straszenie,nikt tylko komornik może cokolwiek Ci zająć.Poinformuj pana windykatora że jeśli nadal będzie Cię straszył to zgłosisz sprawę na policję i tak też zrób jeśli nadal będzie Cię nękał.

   1. Tyle, że komornik jest narzędziem w rękach wierzyciela i robi to co wierzyciel zażąda ( zajęcie rachunku, egzekucja z ruchomości, itd,itp ). W Profi windykator nie jest windykatorkiem z firmy windykacyjnej tylko jest pełnomocnikiem wierzyciela. Jeżeli wierzyciel mówi, że dokona egzekucji z ruchomości to znaczy, że zrobi to przy pomocy komornika a nie sam. Komornik nie jest stroną w sprawie.

 2. Jesli szukasz kredytu zerknij na firme spampozyczka ,oferuja pozyczke ratalna.
  Mozesz równiez na forum gdzie posrednicy finansowi moga podpowiedziec.
  Podpowiedź redakcji dla spamera: Chcesz zamieścić reklamę, to skontaktuj się jak poważny człowiek i porozmawiaj o niej, a nie spamuj forum jak g…rz.

 3. Splacam raty w Profii Credit od dluzszego czasu, z tym ze po uzgodnieniu z pracownikiem firmy sa splacane w innym terminie niz obowiazujacyDzis tez dzwonila kobieta z Proffi Creditu w celu uzgodnienia terminu wplaty rat i potraktowala mnie ,delikatnie mowiac jak gówniarza.Nie zgodzila sie na podany przeze mnie termin i zwracala sie do mnie arogancki tonem i po nazwisku.Place od lat raty regularnie w uzgodnionym terminie z firma.Mało tego grozila wyslaniem pisma do zakladu pracy.Czuje sie jak smarkacz , tak mnie potraktowala.

  1. Windykacja z P.C jest najgroźniejsza ze wszytkich. Palą wioski, gwałcą kobiety i zabijają dzieci. A tak na poważnie. Jak ktoś cwaniakuje, kłamie, lawiruje i leci w bolka to potem płacze, że windykator go sprowadził na ziemie. Jeżeli normalnie się gada, dotrzymuje danego słowa, gra w otwarte karty to nie słyszałem aby ktoś narzekał. Zawsze z każdym idzie się dogadać jak się uczciwie do sprawy podchodzi.

  1. Oczywiście że tak. To jest jeden z wielu elementów wywiadu gospodarczego. 1. Nie ma prawa zakazującego robienia zdięć. 2. Jeżeli jest robiona dokumentacja zdięciowa posesji to przewidziana jest egzekucja komornicza z ruchomość. Takie działania mają na celu utrwaleniu jak wygląda posesja i co się na niej znajduje aby wykryć ewentualne zbywanie lub ukrywanie rzeczy. Zdięcia jako jeden z wielu elementów wywiadu gospodarczego bardzo ułatwiają pracę komornikom. A to do kogo należy dom to nie istotne bo komornik zajmuje rzeczy które są we władaniu dłużnika a nie muszą być jego własnością.

   1. Hahaha.Widac frajerze ze pracujesz dla gamoni z pc.jedynie co moze zrobic z takimi fotkami to pokazac zonie i wspolnie pomarzyc o tym ze chcieliby taki miec

 4. Ty neton nie badz taki hey do przodu bo ci tylu zabraknie ty pewnie jestes jednym z tych pozal sie Boze windykator a ja jednemu zalozylam spr o grozby i ze mnie nekal wygralam teraz zloze spr do sadu o te wyludzenia ze niby x 1500zl pozyczki ja mam oddac 6000 zk

 5. witam mam problem profi kredyt wypowiedziało mi umowe z wexlem czy cos takiego i dostałem 30 dni na splate całosci kwoty 5800 dwa dni temu był u mnie windykator straszył ze jezeli do piatku niesplace całosci jest niby komornikiem przyjezdza z policja i zabiera moje wartosciowe rzeczy czy tak moze zrobić czy mam sie bac zastraszen tego pana ?? prosze pilnie o pomoc na gg lub emeil gg 50789953 lub com-bmw@wp.pl

 6. W sobotę do mojego domu wszedl windykator z profi ,pod moja nieobecnosc i rozmawial z osobami trzecimi o moim dlugu.Dobrze wiedzial ,że jestem w tym momencie w pracy .Mało tego zmusił mojego partnera do zadzwonienia do mnie z jego tel i kiedy odebrałam wyrwał tel z jego ręki i zaczoł się do mnie wydzierać .Przekroczył wszystkie swoje prawa. I to jest legalne ?

  1. Myślę, że to pytanie retoryczne? By przekonać się czy to legalne proszę spróbować wyrwać na ulicy komuś obcemu telefon z ręki – w gruncie rzeczy to takie samo zachowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.