Profi Credit wezwanie na policję
|||

Wojna z windykatorem terenowym, czyli sztuka podstępu

4.7
(9)

Wojna z windykatorem terenowym nie jest prosta. Lecz, jak mawiali mądrzy rzymianie: Si vis pacem, para bellum. Zatem jeśli chcesz pokoju – szykuj się do wojny z windykatorem. Nie chodzi jednak o straszenie swą potęgą, a o cierpliwe i skuteczne wprowadzenie czołgu przeciwnika na pole minowe. Jak skutecznie zbudować takie pole minowe pod nosem windykatora?

Otrzymujemy wiele pytań typu:

„nęka mnie windykator Profi Credit nachodzi w miejscu zamieszkania odgraża że wróci z komornikiem i policją telefonicznie wyzywa od chorych psychicznie nienormalnych schizofreników itp Czy mogę z nimi jakoś wygrać?”

Windykator terenowy nie jest świętą krową!

Jeśli windykacja przekracza w Twoim przypadku wszelkie ramy, zwłaszcza gdy nachodzi Cię agresywny windykator, pora wziąć sprawy w swoje ręce. Można złożyć doniesienie na takiego delikwenta. Łatwo powiedzieć? Przygotuj się i skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika aby skutecznie pozbyć się natręta.

Wojna z windykatorem
il. 1. Kartka wystawiona na widok publiczny ląduje w archiwum dłużnika

Walka z windykatorem to specyficzna sprawa. Adwokat teoretycznie Ci pomoże, jednak musisz mieć świadomość, że prawników „czujących” temat windykacji jest niewielki procent, a jeszcze mniej podchodzi do nich z taką pasją jak do mordercy-recydywisty. Oczywiście mając odpowiedni kapitał, możesz zatrudnić najlepszych prawników. Co jednak gdy Twoje długi są niewielkie, a potrzebujesz obrony? Mamdlugi.pl od lat oferuje rozwiązania również dla Ciebie. Gdzie specjalista od oddłużania potrafi udzielić prawnikowi wskazać kierunek skutecznych działań. Ty masz rozwiązania z możliwie najwyższej półki za pieniądze, na które stać większość obywateli naszego kraju.

Jedna uwaga: To nie jest artykuł dla osób z ratami po kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli masz takie długi – zapraszamy Cię do kontaktu. Twoimi sprawami mogą pokierować topowi prawnicy znani z mediów

Oto kilka wskazówek jak skutecznie przygotować się do ataku na windykatora terenowego.

Pamiętaj, że to tylko schemat. Gdybyś chciał skutecznie przygotować się do złożenia doniesienia na bezmózgiego terenowego windykatora, rozważ to, aby od początku pomagał Ci w tym profesjonalista. Który pomoże Ci przygotować nie tylko do usunięcia windykatora sprzed drzwi, ale również w przyszłej walce z długiem. Bo ktoś tego windykatora przysłać musiał. Najczęściej pojawi się nazwa Profi Credit.

dokumentowanie postępowania windykatora to podstawa

Nie wiesz komu zaufać? Napisz do nas, pomożemy Ci ocenić skalę problemu.

  1. Przygotuj skuteczny atak na windykatora. Tak,przygotowanie pola bitwy to Twoje zadanie, nikt nie zrobi wszystkiego za Ciebie. Wojna ma to do siebie, że sojusznicy mogą pomóc, ale nie zrobią roboty za Ciebie. Większość prawników idealnie wpisuje się w regułę i kocha sprawy dobrze przygotowane. Chociaż wielu z prawników kompletnie nie rozumie windykacji, metod jej zwalczania i przygotowania do samej walki. Zapomnij zatem o lokalnych adwokatach, często powiedzą „nie da się”, „bez sensu” itp., przy okazji nie potrafią powiedzieć jak zabrać się do sprawy, żeby mieć szansę w walce z zorganizowanym przeciwnikiem. Jak to zatem zrobić?
  2. Zeszyt czy katalog w komputerze? To nie ma większego znaczenia, to tylko prozaiczna czynność, ale pomoże w przygotowaniach. Od dzisiaj zbierasz amunicję na windykacyjnego agresora. Musisz być skrupulatny i maksymalnie dokładny. Bo Twoja amunicja to dowody, a dowody to zdjęcia, telefony, SMS-y, karteczki
  3. Jakie rzeczy będą istotne? Zeszyt czy katalog to tylko narzędzie do systematyzowania dowodów. Zatem otwórz zeszyt na pierwszej stronie i zapisz np. „Windykator Profi Credit – Stefan Nowak” i wszystkie jego dane jakimi się z Tobą podzielił – numer, adres e-mail, nazwa firmy windykacyjnej. W swoim zeszycie od dzisiaj zanotujesz każdy kontakt telefoniczny, SMS-a, e-mail, wizytę czy wezwanie naklejone na skrzynce telefonicznej. Przy każdej okazji obowiązkowo rób zdjęcia lub nagrywaj wizyty.
  4. Tą samą funkcję spełni katalog. Wrzuć do niego dokument z tabelą w której będziesz odnotowywał daty i zdarzenia. Z czasem zgromadzisz tam zdjęcia i zrzuty ekranów.
    Pamiętaj by co miesiąc wrzucić do tej kolekcji listę połączeń od operatora (zakreśl te od windykatora).
  5. Po kilku tygodniach wezwij windykację, aby zaprzestała Cie nękać i poinformuj, że złożysz doniesienie do organów ścigania. Zapisz kopię listu i wyślij go listem poleconym. Pamiętaj, że zapewne to nie poskutkuje, ale dorzuci trochę amunicji do Twojego arsenału.
  6. Zapamiętaj, że od dzisiaj nie jesteś już ofiarą, lecz lisem sprawiającym wrażenie ofiary, aby uśpić czujność przeciwnika. Pamiętaj o tym przy każdej rozmowie, każdym spotkaniu, Ty tylko grasz, a windykatorzyna zaślepiony swoją „mocą” nie wie, że właśnie ogląda przedstawienie, którego gwoździem programu jest on sam – dyndający na stryczku własnej arogancji.
  7. Gdy masz już zgromadzoną amunicję czas na atak. Czas złożyć doniesienie. Rozważ, czy nie skorzystać z pomocy adwokata. Obeznany w temacie na pewno pomoże złożyć doniesienie i przypilnuje by policja nie ukręciła głowy sprawie. Cała Twoja dotychczasowa praca będzie kluczowa.

Kierując się tymi prostymi wskazówkami znacznie zwiększysz szansę na rozwiązanie kłopotów z namolną windykacją.

Czego boi się pracownik windykacji terenowej? Poznaj jego słabe strony

Są dwie instytucje, których windykator boi się jak ognia. Pierwsza to prokuratura, druga to UOKiK. Wykorzystaj ich moc, aby uwolnić się od windykatora. Procedurę zbierania dowodów na uporczywe nękanie w celu złożenia do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa już znasz.

W przypadku UOKiK wykorzystasz dokładnie te same dowody. A samą skargę na windykatora do UOKiK pobierzesz z naszej strony. Wojna z windykatorem na dwóch frontach jest dla niego znacznie bardziej bolesna. Więc nie czekaj, aż windykator zgnębi Cię psychicznie tylko atakuj. Pobierz skargę na windykatora do UOKiK.

Dobrze jest, gdy idąc na wojnę z windykatorem terenowym, ma się rozpracowanego przeciwnika. Czyli posiada się wiedzę o tym, kim jest windykator, co windykator realnie może i jakie są prawa windykatora. Wiedzę tę przekaże Ci nasz poradnik antywindykacyjny.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 9

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...