SKOK Paiast

Wszedłem do SKOK-u, trafiłem do banku

4
(1)

Zapewne w miesiącu listopadzie wiele osób z zaskoczeniem stwierdzi, że stali się klientami Millenium Banku. Chociaż nigdy ich noga w placówce takiego banku nie stanęła. Będą wśród nich tacy, co wcale nie lubią banków i z żadnym nie chcą mieć do czynienia. Jak zatem mimo woli zostali posiadaczami rachunku w banku Millenium?

Sprawa jest prosta, bank ich przejął

Po co pisał do mnie Tomasz Pol z Banku Millenium?

Zapytacie kim w ogóle jest Pan Tomasz. Jest to ni mniej ni więcej Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości detalicznej Banku Millenium S.A. To co do mnie napisał, tuż po wstępnych grzecznościach wyjaśniło wszystko:

„Witamy w gronie Klientów Banku Millenium. W wyniku decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z dn. 1 listopada 2018 r. Bank Millenium przejął wszystkie prawa i obowiązki SKOK Piast

Bingo. Wielu pomyśli, że marketingowo data przejęcia wypada trochę słabo. To Ci, którzy nie wiedzą, kiedy jakie mamy święto. Ja zaś czuję się uspokojony, bo w końcu wiem jak skończą się

Problemy finansowe SKOK Piast

Bo jak inaczej nazwać sytuację kiedy w czerwcu 2017 roku SKOK Piast był 65,1 mln złotych „do tyłu”. Aktywa SKOKu nie wystarczały na pokrycie zobowiązań, co po prostu oznacza jedno: Piast był niewypłacalny. Od upadku nie była w stanie uratować go żadna inna kasa, całe szczęście KNF znalazł banki zainteresowane rozwiązaniem sytuacji. W ten oto sposób SKOK Piast to już w zasadzie Millenium Bank.

Bądźmy szczerzy dla banku nie było to jakieś wielkie wyzwanie. Bank posiadający prawie 73 mld złotych aktywów i 60 mld depozytów w zasadzie połknie SKOK, który odpowiednio miał ich 187 mln i 202 mln. I nie zauważy przy tym w ogóle, że miał coś w gardle.

SKOK-i się wykruszają

Wprawdzie ,nie ma wiele takich przypadków, ale Millenium nie jest pierwszym bankiem, który przejął SKOK. I tak dla przykładu:

  • BGŻ BNP Paribas przejmuje upadający SKOK Rafineria,
  • Bank Pocztowy ratuje SKOK Jaworzno.

Generalnie sytuacja w sektorze SKOKów nie napawa optymizmem. Ciężko o inne nastroje, gdy kas systematycznie ubywa. Nie dziwi również, że KNF dąży do przejmowania słabych kas przez podmioty lepiej sobie radzące. Wszak BFG w ciągu 4 lat wyłożył na SKOKi ponad 4 mld złotych. Na dodatek, aby zachęcić banki do przejmowania SKOKów fundusz udzielił im dotacji na ponad 450 mln złotych.

ank Millenium przejął wszystkie prawa i obowiązki SKOK Piast

Czy SKOK Piast to już Millenium Bank?

W praktyce nie do końca. W liście jakim mnie zaszczycono, bank zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą na własnej stronie lub w oddziałach. Jest również informacja, że bank już położył rękę na danych osobowych. Co do obsługi klientów, Piasta to bank obiecuje połączyć obie firmy tak szybko jak się tylko da. Jednak do tego momentu ja, klient SKOK-u Piast. będę obsługiwany wyłącznie w dotychczasowych placówkach Piasta.

Pozostaje czekać na kolejne doniesienia o postępującym połączeniu tych organizmów.

Tak oto realizuje się czarny sen tych, którzy genetycznie nie cierpią banków i wybierali SKOKi jako ich alternatywę. Zostali sprzedani jak pęczek rzodkiewek.

Klienci SKOK-u PIAST zyskają

Na koniec dobra nowina dla posiadających złą historię kredytową w SKOKu Piast. W końcu czyszczenie zapisów BIK będzie tu miało jakiś cywilizowany przebieg. Dodatkowo, jako klienci banku Millenium, staną przed szansą uzyskania w bardzo szybki i prosty sposób limitu kredytowego w rachunku. Który mieć warto, nawet gdyby nie chciało się pożyczyć od Banku ani złotówki. Obecność w portfelu takiego produktu powoduje, że z miesiąca na miesiąc ma on pozytyny wpływ na scoring BIK.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...