Zmiana numeru telefonu komórkowego
||

Zabierz windykatorowi zabawkę – jak zmienić numer telefonu?

4.2
(9)

Dlaczego i jak zmienić numer telefonu, gdy windykacja nie daje Ci spokoju. Ile kosztuje zmiana numeru w obrębie własnej sieci dla klientów posiadających telefon na abonament i na kartę? Sprawdźmy to.

Każdy, kto chociaż przez chwilę pozwolił sobie na opóźnienia w spłacie pożyczek pozabankowych wie, jak chętnie windykatorzy wykorzystują telefon do „przypominania” o zaległości. Z chwilą, gdy zadłużenia z chwilowych stają się elementem codzienności, telefon dzwoni ochoczo kilka, kilkanaście razy dziennie, by z czasem przypominać rój rozjuszonych os.

Niektórzy potrafią żyć z takim stanem rzeczy, inni wręcz wariują od dzwonka lub buczenia wyciszonego telefonu. Wówczas najlepiej rozwiązać problem raz a dobrze. Czyli zmienić numer telefonu. Odcinając się jednym ruchem od plejady windykatorów telefonicznych różnej maści.

Ale jak zmienić numer telefonu? I czy w ogóle można to zrobić w trakcie trwania umowy? Głowa do góry. Zmiana numeru telefonu to formalność. Również w sytuacji, gdy posiadasz dopiero co podpisaną umowę z telekomem.

Zmiana numeru telefonu w abonamencie i sieci komórkowe

W dzisiejszych czasach nie jest to jakikolwiek sposób uciążliwe i oferują to w zasadzie wszyscy operatorzy świadczący usługi abonamentowe. Oraz najbardziej popularni w przypadku telefonu na kartę. Procedura jak zmienić numer telefonu nie jest skomplikowana i zazwyczaj wystarczy telefon do Biura Obsługi Klienta czy wizyta w salonie (wówczas dla pewności wybierz tzw. „firmowy”). Ile kosztuje zmiana numeru telefonu? Sprawdziłem to w kilku sieciach pod kątem ofert dla abonamentów indywidualnych.

Zmiana numeru na abonament cena
SiećCena
Nju Mobile50 zł
Orange150 zł
Otvarta99 zł
Play150 zł
Plus61,50 zł
Plush61,50 zł
Premium Mobile50 zł
T-mobile99 zł

Jak widać cena spokoju własnego nie jest wygórowana. W Orange spotkałem się z informacją, że zmiana numeru telefonu możliwa jest również bez opłat. Jednak w takim przypadku trzeba ją dobrze uzasadnić, powołać się na uciążliwości z korzystania z obecnego numeru, a operator weryfikuje zasadność zgłoszenia. Takiego uzasadnienia warto próbować także w innych sieciach. Przecież czasem dosyć trudno stwierdzić, czy to sprzedawcy garnków, pogromcy osteoporozy czy windykatorzy trują nam życie.

Jak zmienić numer telefonu w BOK?

jak zmienić numer telefonu na kartę?

W zasadzie wydaje się, że zmiana numeru na kartę to dosyć oczywista czynność. Kupujesz nowy pakiet startowy, wyrzucasz z telefonu starą kartę i w jej miejsce wkładasz nową. Ot i cała filozofia. Czasami jednak na koncie takiego prepaida znajdują się spore sumki po niewykorzystanych doładowaniach, a wypłacić ich na konto nie sposób. Część operatorów chyba jest tego świadoma, bo w ich cennikach usług na kartę (prepaid) pojawia się pozycja dotycząca zmiany numeru telefonu:

Zmiana numeru na kartę cena
SiećCena
Orange150 zł
Plus61,50 zł
Play150 zł

Warto dodać, ze podane w tabeli ceny dotyczą zmiany przez kontakt z obsługą klienta sieci. W Orange, jeśli skorzystamy z automatu do zmian na koncie klienta, opłata ta może być obniżona do 4 zł. Jak widać tabela jest zdecydowanie krótsza od tej abonamentowej, a wynika to z tego, że nie wszyscy operatorzy przewidują w swoich cennikach zmianę numeru na kartę. Stąd brak tu ceny np. dla Virgin Mobile.

Jak zatem widać ceny zbieżne są z tymi, które podawane są w przypadku abonamentu. Jednak jeśli dzięki takiej wpłacie zmienimy numer, zyskamy spokój i zachowamy zgromadzone pieniądze ze starego konta, to gra jest warta świeczki.

Zmiana numeru stacjonarnego

Mimo, że czasy telefonii stacjonarnej wydają się nieuchronnie mijać, to wciąż istnieje spora grupa użytkowników tego rozwiązania. Jeśli jesteś właścicielem takiego stacjonarnego numeru, również masz możliwość zmiany numeru telefonu na nowy. Co najważniejsze zmiana taka jest dużo tańsza niż w przypadku sieci komórkowych

Zmiana numeru stacjonarnego – cena
SiećCena
Orange18,45 zł
Netia18,45 zł

Opłaty dodatkowe przy zmianie numeru

Żaden operator nie dolicza dodatkowych opłat za zmianę numeru (poza wymienionymi powyżej). Poza sytuacjami, gdy mamy jakieś dodatkowe wymagania w stosunku do nowego numeru. Mogą one być mocno zróżnicowane. Weźmy dla przykładu wybór Złotego numeru. W Orange na kartę wiąże się to z dopłatą 25 zł do ceny zmiany numeru, ale w ofercie abonamentowej Plusa to już 307,50 zł.

Warto równocześnie pamiętać, że cena za zmianę numeru telefonu zależy także od posiadanej taryfy, a cenniki mogą ulegać zmianom.

Jak zmienić numer telefonu i nie popełnić przy tym błędu?

Zmieniając numer telefonu musisz pamiętać o jednym. Aby przypadkiem nie zaznaczyć zgody na udostępnianie Twojego numeru telefonu w publicznych zbiorach abonentów.

Jeśli nie zadbasz o to i nonszalancko „zaptaszkujesz” wszystkie zgody, to zmiana numeru telefonu będzie psu na budę. Za moment firmy windykacyjne namierzą Twój nowy numer. Co nie dziwi, skoro podasz im go jak na tacy.

Zatem wiedza o tym, jak zmienić numer telefonu musi iść w parze z wiedzą o tym, jak nie dać się namierzyć. Zmieniając numer telefonu sprawdź trzy razy, czy na pewno nie będzie on publicznie prezentowany i dostępny dla każdego. To nic nie kosztuje. Trzeba po prostu zadbać o to, aby w systemie nie było Twojej zgody na to.

Nie możesz zmienić numeru telefonu?

Co zrobić gdy jednak z różnych powodów nie możesz pozwolić sobie na zmianę numeru. Wówczas też istnieją sposoby na odciążenie telefonu, opisaliśmy je w artykule o aplikacji Odebrać Telefon.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 9

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...