Mężczyźni otrzymują ugodę lub jej odmowę

RK Legal kancelaria windykacja jak zawrzeć ugodę?

0
(0)

Kancelaria RK Legal, choć windykacją zajmuje się od 2006 roku, nie jest rozpoznawalną firmą windykacyjną. Choć dłużnicy mogą spotkać ją zarówno w procesie windykacji długów kupionych przez RK Legal jak i windykowanych przez kancelarię na zlecenie firm pożyczkowych.

  • Jak działa kancelaria RK Legal?
  • Czy windykacja RK jest groźna?
  • Jakie są opinie o Rączkowski, Kwieciński Adwokaci Spółka komandytowo – akcyjna?

RK Legal windykacja długów kupionych

Choć kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci Spółka komandytowo – akcyjna nie jest graczem na rynku wierzytelności kupionych istotnym, może się zdarzyć, że spotkasz się z windykacją RK Legal, gdy kupi ona niespłaconą pożyczkę od firmy udzielającej pozabankowych finansowań.

W tym przypadku RK Legal kupiło pożyczkę Miloan:

Wolą dłużnika była ugoda w formie rozłożenia zakupionej przez RK Legal wierzytelności na raty.

Czy można dogadać się z RK Legal?

Bez problemu. Kontakt z windykacją RK Legal jest dobry, poziom negocjacji odpowiedni. A ich wynikiem jest ugoda, której oczekiwała nasza klientka.

RK Legal ugoda na spłatę

Jeśli potrzebujesz pomocy w rozmowach z windykacją RK Legal na temat długów kupionych przez kancelarię Rączkowski, Kwieciński Adwokaci Spółka komandytowo – akcyjna, zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą negocjacji długów kupionych przez firmy windykacyjne.

RK Legal windykacja na rzecz chwilówek

Oprócz zakupów wierzytelności RK Legal świadczy usługi na rzecz firm pożyczkowych. Są to usługi windykacji zleconej. Tutaj trzeba oddać szacunek, że kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci robi to na zupełnie innym poziomie niż popularny windykator chwilówek – kancelaria TAXAT.

Nie ma zatem straszenia dłużnika przez RK Legal windykacją terenową (po czym poznaje się windykatorów prymitywnych) lecz grzeczne i uprzejmie wezwania do zapłaty:

Kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci - przykładowy mail do klienta

Niestety, pomimo trzymania poziomu korespondencji,kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci – jak chyba wszystkie firmy windykacyjne – traktuje dłużnika jak półgłówka. Informacja o podejmowaniu działań w imieniu wierzyciela MUSI być poparta wiarygodnym pełnomocnictwem.

I choć RK Legal firmują adwokaci (co podkreślane jest w nazwie – Rączkowski, Kwieciński Adwokaci) firma nie zadaje sobie trudu, aby stosowne umocowanie dołączyć. Wychodząc z założenia, że dłużnik jest tak głupi, iż wpłaci pieniądze na podane przez obcy podmiot konto tylko dlatego, że otrzymał SPAM od nieznanej sobie firmy.

Bo niestety, wezwania do zapłaty od opisywanej kancelarii noszą znamiona SPAM-u. Dłużnik nie udostępnił tej firmie swojego adresu e-mail. Ani nie wyraził zgody na otrzymywanie od firmy windykacyjnej żadnych wiadomości.

Jeśli Rączkowski, Kwieciński Adwokaci te dane otrzymali wraz z pełnomocnictwem do reprezentacji pożyczki Nexu, powinni umocowanie stosowne załączyć – jak nakazują przepisy.

Sprawdźmy zatem, czy tak luźno i swobodnie kancelaria RK Legal podchodzi do pełnomocnictw (a raczej ich braku), gdy zmienią się wektory komunikacji.

Pismo do kancelarii Rączkowski, Kwieciński Adwokaci

Wysyłam, aby to sprawdzić, e-maila w imieniu dłużniczki pożyczki Nexu, której obsługę windykacją prowadzi kancelaria RK Legal:

Odpowiedź na pismo od RK Legal

Skoro windykacja RK Legal nie potrzebuje do stosowania żądań pieniężnych okazywać pełnomocnictwa (przynajmniej wg własnej teorii) analogicznie kontakt ze mną również nie powinien wymagać okazywania jakichkolwiek umocowań.

Oczywiście buta (i aby zagrać słowem – traktowanie „z buta” dłużników) to domena windykacji, w drugą stronę nagle kancelarii Rączkowski, Kwieciński Adwokaci włącza się gen legalisty:

I mamy klasyczną sytuację, w której firma windykacyjna stawia się ponad prawem, działając bez okazania jakiegokolwiek dokumentu pełnomocnictwa, którego obowiązkowo wymaga od drugiej strony.

Czy z RK Legal można się dogadać?

Jak widać niekoniecznie. Po wysłaniu do kancelarii Rączkowski, Kwieciński Adwokaci e-maila, w którym uświadomiłem im, że jeśli piszą do dłużnika, powinni rozpocząć korespondencję od okazania stosownego umocowania, zapadła cisza. I windykacja RK Legal przestała się odzywać.

Po kilku dniach – choć powinno poprzedzać to pierwszy kontakt z dłużnikiem – firma windykacyjna ujawniła pełnomocnictwo, na podstawie którego reprezentuje pożyczkę NEXU:

Negocjacje z RK Legal

Po wymianie pełnomocnictw mogliśmy rozpocząć negocjacje. I bardzo szybko je zakończyć. Jak zawsze bowiem, gdy wierzyciela reprezentuje windykacja na zlecenie, takie negocjacje nie mają najmniejszego sensu. Reprezentant wierzyciela, działający jako windykator na zlecenie, nie ma bowiem możliwości zawarcia w imieniu wierzyciela korzystnej dla dłużnika ugody.

Może zaproponować tylko takie warunki, jakie narzucił wierzyciel pierwotny. I tak właśnie działo się w przypadku opisywanej kancelarii Rączkowski, Kwieciński Adwokaci. Do tego jeszcze windykacja zastawia na dłużnika sidła. O ile doświadczony negocjator poradzi sobie z nimi bez problemu, bo są to wnyki prymitywne, o tyle dłużnik, działający na własną rękę, niekoniecznie.

Pułapką na dłużnika jest obietnica ugody po wpłacie określonej kwoty. Najczęściej podawana przez windykatora kwota określa minimalny odzysk, jaki pozwala na przedłużenie umowy z wierzycielem, w tym przypadku NEXU, na kolejne miesiące. I zarabianie prowizji od kolejnych wpłat. Gdzie tkwi pułapka i gdzie zastawione są wnyki? W tym, że firma windykacyjna Rączkowski, Kwieciński Adwokaci oczekuje wpłaty za obietnice, a nie ugodę na piśmie. To działania klasyczne, od lat stosowane, dlatego pamiętaj: nigdy nie wpłacaj ani złotówki bez podpisania ugody.

Żelazna zasada: wpłatę musi poprzedzić umowa

Pracownik kancelarii Rączkowski, Kwieciński Adwokaci, który usłyszał, że nie wpłata za obietnicę ugody, ale ugoda za obietnicę wpłaty interesuje naszego klienta, przyznał się uczciwie, że RK Legal nie ma żadnych kompetencji do tworzenia ugód w imieniu reprezentowanego pożyczkobiorcy.

Nic nowego, windykacja na zlecenie polega na tym, aby szybko – najczęściej w maksymalnie 4 ratach – ściągnąć zadłużenie. A mamienie dłużnika ugodą jest dodatkową dla niego motywacją.

Pamiętaj więc o tym, najpierw ugoda (pisemna), a potem wpłata. Jak wyglądają prawdziwe ugody zobaczysz w akapicie niżej. Ugody z NEXU , w sprawie pilotowanej przez kancelarię Rączkowski, Kwieciński Adwokaci nie zobaczysz, gdyż ta nie jest możliwa do zawarcia na warunkach innych, niż narzucone przez NEXU. A gdy tylko klient chce zawrzeć ją na swoich warunkach, pełnomocnik NEXU rozkłada ręce i poddaje się, przyznając do bezradności w tym zakresie.

Masz dług kupiony przez firmę windykacyjną i chcesz zawrzeć korzystną ugodę?

Na szczęście kancelaria RK Legal na polskim rynku jest graczem nieistotnym, a ci, którzy tym rynkiem rządzą, mają zgoła inne podejście. Jeśli zatem to nie kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci  obsługuje Twój dług, a firma działająca dużo bardziej profesjonalnie, pamiętaj o tym, że

sprzedanie długu przez bank lub firmę pożyczkową oznacza dla Ciebie możliwość osiągnięcia sporych korzyści. Wykorzystaj je.

Cesja wierzytelności otwiera przed Tobą drzwi do wyjścia z długów. Możesz na przykład swój duży dług rozłożyć na bardzo korzystne i nade wszystko nieoprocentowane raty:

Ugoda z Ultimo i spłata w ratach

jeśli np. Twój dług zostanie kupiony przez Ultimo. Które, w przeciwieństwie do RK Legal, działa tak, aby współpracować z klientem dłużnym. Lub jego pełnomocnikiem, który w Twoim imieniu będzie negocjował ugodę.

Rozłożenie na raty to nie jedyna możliwość wyjścia z długów. Dług możesz również spłacić (i to często w kwocie niższej, niż wyniosła pożyczka czy kredyt) wykorzystując wynegocjowane przez pełnomocnika umorzenie. Jakiej wielkości? To zależy od wielu czynników, a głównie od tego, czy dług kupi firma pokroju RK Legal czy rozdający na polskim rynku karty KRUK.

Jeśli Twój dług zamiast do opisywanej kancelarii trafi do Kruka, możesz zyskać umorzenie podobne do tego:

Ugoda z firmą kruk sa - umorzenie części długu

Nasza usługa negocjacji z firmami windykacyjnymi umorzenia kupionych długów gwarantuje Ci minimum 30% umorzenia. Policz, ile możesz zyskać, powierzając nam negocjacje.

RK Legal kontakt

Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 10a
03-736 Warszawa

Tel: +48 22 380 33 44 

E-mail: kancelaria@rklegal.pl

Kancelaria RK Legal opinie

Na tle wielu firm, które podobnie jak kancelaria Rączkowski, Kwieciński Adwokaci zajmują się dochodzeniem roszczeń, kancelaria ma całkiem dobrą średnią (sprawdź opinie o firmach windykacyjnych). Nie wywołują zażenowania „opinie” pisane przez pracowników, którzy udają klientów, więc firma uczciwie podchodzi do tej formy prezentacji swojego wizerunku w sieci. Przykładowe opinie o RK Legal (źródło: google.pl):

RK Legal windykacja - opinie z google

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...