Karta kredytowa a scoring BIK

Karta kredytowa to produkt, który może być jednocześnie motorem napędzającym coraz to wyższy scoring BIK i walcem, który ocenę punktową BIK zrówna z ziemią. Karta, jak każdy produkt z grupy limitów kredytowych, to narzędzie pożyteczne i niebezpieczne jednocześnie. Łatwo zrobić sobie nim krzywdę, gdy używa się go nieumiejętnie.

scoring BIK bniżony nowymi kredytami

Czy kolejny kredyt obniża scoring BIK?

Wielu kredytobiorców zastanawia się, czy kolejny kredyt obniża scoring w BIK? Postaram się pokazać na przykładzie, w jaki sposób to działa. Ponieważ posiadamy tzw. wzorcowego klientka, najlepiej zobaczyć pewne mechanizmy właśnie na żywym przykładzie. Prześledzimy zatem kilka ostatnich miesięcy aktywności kredytowej reprezentatywnego kredytobiorcy, aby sprawdzić, czy jego kolejne zobowiązania finansowe mają wpływ na ocenę, jaką […]

BIK – co to? Czy jest BIK – fakty i mity

BIK – co to jest właściwie? Zna każdy, mało kto jednak wie, co to jest naprawdę BIK, czym się zajmuje, jaka jest jego rola i znaczenie dla kredytobiorcy. W tym artykule nie znajdziesz definicji i formułek. Opowiem Ci, co to jest BIK, w sposób niesłychanie prosty. I rozprawię z wieloma mitami o BIK, które pokutują […]

BIK a BIG - różnice i podobieństwa

BIK a BIG – różnice i podobieństwa

BIK a BIG, czym różnią się od siebie, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy Biurem Informacji Kredytowej (BIK) a Biurami Informacji Gospodarczych (BIG)? Ile widnieje się w bazie BIK, a ile w bazach BIG? Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu BIK a BIG?

koronawirus i wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe w raporcie BIK

Jaki wpływ na zdolność kredytową mają wakacje kredytowe w raporcie BIK? Często nie zastanawiamy się jakie piętno na historii kredytowej pozostawia skorzystanie z jakiejś oferty banku. Temat odżył w dobie koronawirusa. Zobacz zatem, jak skorzystanie z przerwy w spłacie kredytu jest postrzegane w bankach.

Poprawa zdolności kredytowej w BIK – zwiększ swój scoring

Poprawa zdolności kredytowej jest celem chyba każdego przyszłego kredytobiorcy, który myśli poważnie o dużym kredycie na atrakcyjnych warunkach w dobrym i bezpiecznym banku. Wiele osób informacji o tym, w jaki sposób poprawić swoją zdolność kredytową, szuka bezskutecznie całymi miesiącami. Znajdując, co prawda, teoretyczne informacje, co poprawia zdolność kredytową, ale za żadne skarby nie wiedząc, co […]

Kredyty bez BIK

Interesują Cię kredyty bez BIK? Zastanawiasz się czy ktokolwiek takich udziela i na jakich zasadach. Co w ogóle oznacza, że dany kredyt jest bez BIK?

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych

Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to hasło powracające w każdym ciężkim czasie. Trzeba jednać zrozumieć co mają na myśli Ci, którzy je oferują. Kim jest osoba zadłużona i na jaki kredyt może liczyć.

Pożyczka pod zastaw samochodu, mieszkania, bez BIK w parabanku

Pożyczka pod zastaw bez BIK w parabanku

Pożyczka pod zastaw bez BIK w parabanku to produkt wzbudzający wiele kontrowersji. Czy to oferta dla każdego? Na co zwracać uwagę studiując oferty pożyczek np. pod zastaw domu? W czasach postpandemicznych może się okazać, że z różnych powodów te pożyczki będą miały wzięcie.