Jak sprawdzić kogoś w BIK?

Wiedza o tym,  jak sprawdzić kogoś w BIK, wydaje się czasem przydatna. Nie oznacza to, że praktycznie przydatna. Dlaczego?

e-sad postępowanie sądowe przez Internet

Co to jest e-sąd? Artykuł dla laika

Wiem, że boisz się wpisać w Google zapytania: co to jest e-sąd, gdyż nie chcesz dostać w odpowiedzi linków do stron pisanych językiem prawniczym i niezrozumiałym. A bardzo chcesz dowiedzieć się, co to jest ten słynny e-sąd w Lublinie, z czym się go je i co warto o nim wiedzieć. Zacznę zatem od tego, że […]

koronawirus i wakacje kredytowe

Co zrobić, aby wyjść z długów? Jak rozpocząć oddłużanie?

Jeśli wpadłeś w kłopoty i całymi dniami myślisz co zrobić, aby wyjść z długów, pięć minut lektury tego tekstu może bardzo Ci pomóc rozpocząć skuteczne oddłużanie. Dowiesz się, jak powinno się spojrzeć na długi, aby mieć szanse wyjść z nich płacąc znacznie mniej, niż myślisz, że masz do spłaty.

Telewizja i emeryci

Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów (+ wzór do druku)

Do opłacania abonamentu RTV z zasady zobowiązani są wszyscy, którzy posiadają w domu telewizor lub radio. Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów jest jednak jednym z kilku wyjątków od tej reguły. Zobacz,  jakie warunki musisz spełnić, aby nie musieć już regulować abonamentu RTV.

Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny Zamknięty Ultimo

Otrzymałeś nakaz zapłaty lub pismo od Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny Zamknięty Ultimo (w skrócie NSFIZ Ultimo), mimo że wcześniej nie miałeś nawet pojęcia o istnieniu takiej firmy? Rozwiązanie zagadki jest bardzo proste – Ultimo kupiło Twój dług (tak, to możliwe w ramach polskiego prawa), stając się nowym wierzycielem. Co możesz w takiej sytuacji zrobić i czy […]

Zgoda ogólna w BIK – uważaj

Zgoda ogólna w BIK jest dla tych, którzy z optymizmem patrzą w przyszłość. Dla tych którzy są jak Młody Bóg z reklam Prudentiala. Dlaczego?

Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty NSFIZ Intrum

Twój dług został kupiony przez NSFIZ Intrum, nazwa powszechna Intrum Justitia? Dowiedz się, co możesz zrobić, gdy pierwotny wierzyciel sprzedał Twój dług Funduszowi Sekurytyzacyjnemu. Teraz to właśnie ta firma – w tym przypadku NSFIZ Intrum – zyskała prawo do dochodzenia roszczeń, zarówno polubownie, jak i przed sądem. Czym jest Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty? Niejeden […]

Raport z Centralnej Informacji o rachunkach bankowych w KIR

Raport z Centralnej Informacji o rachunkach bankowych prowadzonej przez KIR w ramach systemu Ognivo to rzecz, o której mało kto słyszał. Jeszcze mniej jest osób, które miały taki raport w rękach. Czy Raport z Centralnej Informacji o rachunkach bankowych pokaże nam wszystkie nasze konta?

Szukamy banku i konta

Jak sprawdzić w jakim banku masz konto?

Zastanawiasz się jak sprawdzić w jakim banku masz konto? A może potrzebujesz wiedzy, gdzie posiadał konto twój spadkodawca? Centralna Informacja o Rachunkach bankowych to wie. Zazwyczaj.