Dlaczego ludzie z depresją częściej popadają w długi?

Depresja to przypadłość, z która boryka się wielu ludzi na całym świecie, chociaż wielu z nich nie zdaje sobie z tego sprawy – szczególnie w sytuacji, gdy jej podłożem są długi Jest to choroba, która często ma duże oddziaływanie na nasze życie codzienne pomimo, iż my sami nie wiemy, że na nią chorujemy.

Finansowa przyszłość – powody do obaw

Czy obawiamy się o finansową przyszłość? Jakie wnioski płyną z raportu zrealizowanego na zlecenie Nest Banku przez agencje badawczą SW Research tzw. Indeksu Bezpieczeństwa Finansowego. Celem tych badań jest sprawdzenie postaw i przekonań Polaków co do przyszłości finansowej i jej bezpieczeństwa.

Komornicy nieprawidłowo doliczali podatek

Skoro komornicy nieprawidłowo doliczali podatek do opłat za swoje czynności powinni go teraz oddać. Zbyt piękne by było prawdziwe? W rzeczywistości możliwe, ale czy gra jest warta świeczki?

Komornicy nie zajmą pieniędzy emerytów z powodu własnej niedbałości

Ostatnio media zalała fala informacji o tym, że komornicy nie zajmą pieniędzy emerytów z świadczenia „Emerytura PLUS”. To gwarantuje prawo. Jednak w tym samym czasie sporej grupie emerytów udało się uniknąć innego zajęcia komorniczego, a to z powodu zwykłej niedokładności samych komorników.

Niski limit kredytowy rządzi

W rękach klientów banków pojawia się coraz więcej kart kredytowych z niskim limitem zadłużenia.  W mojej opinii karty kredytowe to taki wabik na dłużników jak syrena na marynarzy.

Oszuści nie śpią, metoda na wnuczka ewoluowała

Oszuści nie śpią, a ewolucja oszustwa zwanego “metoda na wnuczka” trwa w najlepsze. Tak, to niestety nie jest żart, oszuści w swojej profesji są coraz bardziej kreatywni. Coraz to nowe pomysły na kradzież przysporzyły już wielu osobom nie lada problemów….