Zajęcie komornicze wynagrodzenia z wynagrodzenia - tabela

Kwota wolna od zajęcia – ile może zabrać komornik w 2024 roku

Ile może zabrać komornik w roku 2024, czyli jaka jest kwota wolna od zajęcia komorniczego z konta i wynagrodzenia. Ile komornik Ci zajmie, a ile musi zostawić. Jakie kwoty nie podlegają w 2024 roku egzekucji komornika sądowego, stanowiąc tzw. kwoty wolne od zajęcia.

Blokada konta bankowego przez komornika

Jak wygląda blokada konta bankowego przez komornika?

Komornik zajął Ci konto w banku? Szukasz wiedzy o tym, jak wygląda w praktyce blokada konta przez komornika – w tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania o zajęcie konta bankowego. Kompendium wiedzy, której osoby z zajętym przez komornika kontem, szukają w Internecie. U nas wiedza ta zebrana jest w jednym miejscu.

Balansowanie na granicy prawa i bezprawia, czyli jak pan może, panie windykatorze?! Część pierwsza

Niedawno jedna z naszych Klientek, zupełnie anonimowo, przesłała nam cytat z „wezwania do zapłaty” wystosowanego przez podmiot pod firmą Kancelaria Prawna Lexus M. Bobolewski i Spółka, sp. k. o treści: „Dane dotyczące Pani zadłużenia […] zostały przekazane do […] celem egzekucji należności na etapie przedsądowym.”. Wyróżniony fragment wyraźnie pokazuje jedną z patologii współczesnej windykacji, którą […]

mieszkanie zabezpieczone taśmą ostrzegawczą

Czy komornik może zająć mieszkanie za niespłaconą chwilówkę?

Pytanie wydawać się może absurdalne, a odpowiedź oczywista. Że komornik nie może zająć mieszkania czy domu za dług w chwilówce, który najczęściej wynosi kilka tysięcy złotych. Ale w finansach nic nie jest czarno – białe. I pozornie retoryczne pytanie może zaskoczyć odpowiedzią.

specjalistka objaśnia kiedy komornik może zająć trzynastą pensję

Czy komornik może zająć trzynastą pensję z wynagrodzenia dłużnika?

Trzynastka to dodatkowe wynagrodzenie roczne, wypłacane w wielu zakładach pracy. Beneficjenci tego świadczenia, przysługującego pracownikom zatrudnionym np. w budżetówce (co reguluje kodeks pracy) drżą o to, aby komornik nie zajął im trzynastej pensji. Co roku wszak świadczenie otrzymają osoby mający zajęcie komornicze.

wyliczanie kwoty wolnej od zajęcia komorniczego

Jak wyliczyć kwotę wolną od komornika w banku?

Masz zajęcie egzekucyjne rachunku i zastanawiasz się jak wyliczyć kwotę wolną od komornika w banku? Po lekturze tego artykułu zajęcie komornicze konta w banku przestanie mieć dla Ciebie jakiekolwiek tajemnice. Dzięki licznym przykładom zrozumiesz, na czym ono polega i jak wyliczyć kwotę wolną od komornika, czyli to, co najbardziej interesuje każdego dłużnika, któremu egzekutor zajął […]

Czy firma windykacyjna może oddać sprawę do komornika?

Jeśli windykacja straszy Cię komornikiem (a robi to na pewno), Ty zaś nie wiesz, czy firma windykacyjna może oddać sprawę do komornika, czas najwyższy, aby wiedzę na ten temat zdobyć. A jeśli trochę jej masz – uporządkować.

Zajęcie komornicze w Santander Bank

Zajęcie komornicze w Santander Bank

O zajęciu konta w Santanderze klient banku dowiaduje się z reguły dopiero wówczas, gdy komornik na dobre zadomowił się już na rachunku. I zaspokoił się pieniędzmi tam znalezionymi. Czy klient Santander Banku jest przez bank odpowiednio powiadamiany o zajęciu? Czy konto w Santanderze to konto przyjazne osobie z komornikiem?

Zajęcie konta bankowe w Millennium

Zajęcie konta w banku Millennium

Jak wygląda zajęcie konta w banku Millennium? Czy mając komornika na koncie w Millennium Banku będziesz mieć pełną kontrolę nad kwotą wolną od zajęcia? Jeśli masz konto w banku Millennium i spodziewasz się zajęcia komorniczego, warto wiedzieć, czego możesz oczekiwać po tym banku. I czy nie warto zmienić tego konta na takie, które jest przyjazne […]