Egzekucja z nieruchomości „Krok po kroku” cz. 1

Egzekucja z nieruchomości jest tym sposobem egzekwowania długów, który zasadniczo winien być stosowany przez komornika w ostateczności. Jej skomplikowana procedura i wysoki stopień uciążliwości dla dłużnika, rodzą przede wszystkim konieczność stałego nadzoru ze strony sądu oraz znajomość przez dłużnika przysługujących mu praw.

Konsultacje telefoniczne z komornikiem

Masz problem z komornikiem i nie wiesz, w jaki sposób go rozwiązać? Potrzebujesz porady fachowca, który powie Ci, w jaki sposób skutecznie poradzić sobie z egzekutorem?

Ukrycie majątku przed komornikiem – czy ma sens?

Ukrycie majątku przed komornikiem w pierwszym momencie może wydawać się dobrym posunięciem. Zwłaszcza, jeśli działamy pospiesznie. Ale jeśli trafimy na dociekliwego komornika, może to się obrócić przeciwko dłużnikowi.

Zajęcie komornicze emerytury

Zajęcie komornicze emerytury to budzący żywe zainteresowanie temat. Przybliżmy zatem wszystkim zainteresowanym, jak wygląda egzekucja ze świadczenia emerytalnego.

Pożyczka dla rodziny. Gwarant to nie poręczyciel

Pożyczka dla rodziny – czy wiesz jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwa? Jeśli zaciągasz pożyczkę dla kogoś z rodziny, to oczywistym jest na kim spocznie obowiązek jej spłaty. Warto jednak wiedzieć,, że takie pożyczanie może mieć inne, wydawałoby się absurdalne. konsekwencje.

Komornik i trzynasta emerytura / renta

O trzynastej emeryturze z tzw. „piątki PiS” zapewne jeszcze usłyszymy w kontekście zajęć komorniczych. Chociaż świadczenie to nie podlega egzekucji komorniczej, to może się zdarzyć, że zostanie zajęte. Dlaczego jest to możliwe i jak się ustrzec takiej sytuacji?