Zastanawiasz się, czy jest możliwe czyszczenie wpisu BIG (Biuro Informacji Gospodarczej)? Czy odbywa się to podobnie do BIK (Biuro Informacji Kredytowej)? Poniżej znajdziesz odpowiedź na te pytania.
BIG
BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej
Dla wielu synonim czarnej listy dłużników. Dla przeciętnego dłużnika czarna lista to inaczej KRD. Nie jest to prawdą. KRD to jeden z kilku BIGów istniejących w Polsce. Najważniejsze, gdyż zawierające 99% wszystkich wpisów z polskich list dłużników są 3 Biura Informacji Gospodarczej:
- Krajowy Rejestr Długów (KRD, własność Kaczmarski Inkasso)
- Infomonitor (prowadzony przez BIK SA)
- ERIF (prowadzone przez firmę KRUK z Wrocławia)
Jeśli jesteś wpisany do BIG, to pamiętaj, że usunięcie z listy dłużników jest zależne od rodzaju ugody z wierzycielem.
Kiedy jest się wpisanym do BIG-u?
Wpis taki dokonywany jest przez wierzyciela w momencie braku płatności za usługę lub braku spłaty pożyczki. Do BIG-u można zostać wpisanym na 6 lat liczone od daty wymagalności roszczenia. Usunięcia z czarnej listy dłużników może dokonać tylko i wyłącznie wierzyciel dokonujący wpisu.
Nasza firma oferuje możliwość usunięcia każdego wpisu z dowolnego Biura Informacji Gospodarczej. Odbywa się to poprzez negocjacje z wierzycielami ugód, których następstwem jest gwarantowane usunięcie Państwa negatywnego wpisu.
Usunięcie z BIG
Każde spłacone zobowiązanie widniejące w Biurze Informacji Gospodarczej musi być po spłacie przez wierzyciela usunięte. To gwarantuje ustawa.
Ale co w sytuacji, gdy dług wpisany jest na listę, ale jest wysoki, Ty nie masz pieniędzy na spłatę, a chcesz usunąć go z BIG?
W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest ugoda z wierzycielem, która zawiera w sobie klauzulę usunięcia warunkowego wpisu z Biura Informacji Gospodarczej na czas spłaty zadłużenia w ramach układu ratalnego.
Zatem wpisanie do BIG-u przez KRUKA, Ultimo czy BEST nie musi być dla Ciebie wyrokiem. Dzięki naszej pomocy usuniesz wpis z listy dłużników w ciągu kilku dni. Wystarczy odpowiednio wynegocjowana ugoda z wierzycielem.
Czy osoba zmarła pozostawiła po sobie długi?
Jak sprawdzić czy osoba zmarła miała długi? Jaką „niespodziankę” mogła nam zostawić osoba zmarła? Takie pytania zapewne nurtują niejedną osobę, która opłakuje stratę bliskiej osoby.
Dłużnik alimentacyjny kontra Krajowy Rejestr Zadłużonych
To kwestia czasu, gdy dłużnik alimentacyjny odczuje, czym pachnie Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ). Jak na życie tzw. alimenciarza wpłynie KRZ, który na dobre rozpoczął swoją działalność?
Credit Check – pożyczki wiedzą o Twoim zadłużeniu i dzielą się tą wiedzą
Credit Check to narzędzie w rękach pożyczek pozabankowych i egzekwujących długi. Jest przykładem na to, jak wykorzystano technologię do unikania klientów w pętli zadłużenia oraz do tropienia tych, którzy oddania długu unikają.
Zawieszenie prezentacji wpisu w BIG (nie BIK)
Co to jest zawieszenie prezentacji wpisu w BIG i czym różni się od usunięcia wpisu z bazy Biura Informacji Gospodarczej, na przykład ERIF, KRD czy Infomonitor?
Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny Zamknięty Ultimo
Otrzymałeś nakaz zapłaty lub pismo od Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny Zamknięty Ultimo (w skrócie NSFIZ Ultimo), mimo że wcześniej nie miałeś nawet pojęcia o istnieniu takiej firmy? Rozwiązanie zagadki jest bardzo proste – Ultimo kupiło Twój dług (tak, to możliwe w ramach polskiego prawa), stając się nowym wierzycielem. Co możesz w takiej sytuacji zrobić i czy […]
Czy Allegro Pay i zdolność kredytowa idą w parze?
Gdy pojawiło się Allegro Pay, pojawiło się również pytanie o to, czy portal aukcyjny może wpływać na zdolność kredytową? Jeśli tak, to w jakim zakresie?
Raport BIK w ING Banku Śląskim
Zastanawiasz się jak pobrać Raport BIK w ING Banku Śląskim? Podpowiadamy, czy warto to zrobić i jak pobrać informację o swojej historii kredytowej.
BIG Infomonitor – Biuro Informacji Gospodarczej
Infomonitor, to jedno z Biur Informacji Gospodarczej, które pozwala Ci na sprawdzenie, czy posiadasz niespłacone długi. Jest to jednak Biuro Informacji nieco inne niż konkurencja, czyli KRD i ERIF.
BIK a BIG – różnice i podobieństwa
BIK a BIG, czym różnią się od siebie, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy Biurem Informacji Kredytowej (BIK) a Biurami Informacji Gospodarczych (BIG)? Ile widnieje się w bazie BIK, a ile w bazach BIG? Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu BIK a BIG?