Czas pomyśleć jak sprawdzić długi spadkodawcy

Czy osoba zmarła pozostawiła po sobie długi?

Jak sprawdzić czy osoba zmarła miała długi? Jaką „niespodziankę” mogła nam zostawić osoba zmarła? Takie pytania zapewne nurtują niejedną osobę, która opłakuje stratę bliskiej osoby.

ultimo niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz inwestycyjny zamknięty - wezwanie do zapłaty

Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny Zamknięty Ultimo

Otrzymałeś nakaz zapłaty lub pismo od Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny Zamknięty Ultimo (w skrócie NSFIZ Ultimo), mimo że wcześniej nie miałeś nawet pojęcia o istnieniu takiej firmy? Rozwiązanie zagadki jest bardzo proste – Ultimo kupiło Twój dług (tak, to możliwe w ramach polskiego prawa), stając się nowym wierzycielem. Co możesz w takiej sytuacji zrobić i czy […]

Raport BIK w ING Banku Śląskim

Raport BIK w ING Banku Śląskim

Zastanawiasz się jak pobrać Raport BIK w ING Banku Śląskim? Podpowiadamy, czy warto to zrobić i jak pobrać informację o swojej historii kredytowej.

BIG Infomonitor - Biuro Informacji Gospodarczej

BIG Infomonitor – Biuro Informacji Gospodarczej

Infomonitor, to jedno z Biur Informacji Gospodarczej, które pozwala Ci na sprawdzenie, czy posiadasz niespłacone długi. Jest to jednak Biuro Informacji nieco inne niż konkurencja, czyli KRD i ERIF.

BIK a BIG - różnice i podobieństwa

BIK a BIG – różnice i podobieństwa

BIK a BIG, czym różnią się od siebie, jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy Biurem Informacji Kredytowej (BIK) a Biurami Informacji Gospodarczych (BIG)? Ile widnieje się w bazie BIK, a ile w bazach BIG? Co trzeba wiedzieć o czyszczeniu BIK a BIG?