4.9
(9)

Podejrzewasz, że możesz mieć stare długi w rejestrze BIG KRD, BIG ERIF lub BIG Infomonitor? Proponujemy, abyś dla swojego bezpieczeństwa jak najszybciej sprawdził to dokładnie. Pomoże Ci w tym instrukcja poniżej.

Pamiętaj, że długi te możesz spłacić z naszą pomocą dzięki umorzeniu 55 – 80% wartości zadłużenia (kliknij, aby dowiedzieć się więcej).

Jak sprawdzić długi w BIG i uniknąć konsekwencji wezwania do sądowego wyjawienia majątku?

Sposób jest niezwykle prosty: sprawdź, czy nie figurujesz w rejestrach dłużników. Sprawdzenie swoich długów jest proste i całkowicie bezpłatne. Oto krótka ściągawka, jak sprawdzić swoje długi w BIG.

Jak sprawdzić się w BIG KRD

Wystarczy założenie konta na stronie https://konsument.krd.pl i zweryfikowanie swojej tożsamości. Następnym krokiem jest już tylko zalogowanie się i pobranie raportu.

Jak sprawdzić się w BIG ERIF

Sprawdzenie odbywa się poprzez założenie konta na specjalnej stronie do tego celu stworzonej i dokonaniu weryfikacji swojej tożsamości poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego. Po weryfikacji konta możliwe będzie pobranie raportu, z którego dowiesz się, jak wygląda Twa sytuacja: czy posiadasz wpisy w ERIF, jeśli tak – kto Cię wpisał i z jakiego tytułu.

Jak sprawdzić się w BIG Infomonitor

Wystarczy wejść na stronę https://system.big.pl/#/register i założyć oraz zweryfikować konto. Następnie w kilka sekund pobrać i zapisać na swoim komputerze raport. Raport z BIG, podobnie jak raport z BIK, raz na 6 miesięcy przysługuje każdemu konsumentowi za darmo.

Jak sprawdzić się w Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej KBIG

Krajowy BIG

Niestety raport można pobrać tylko w tradycyjnej papierowej wersji. Wystarczy pobrać wniosek ze strony http://www.kbig.pl/Dla-osob/Dokumenty. Dla chcących odwiedzić Kraków jest możliwość odebrania raportu w siedzibie BIGu. Sam raport oczywiście jest darmowy raz na pół roku.

Jak sprawdzić się w BIG KIDT

KIDT - big dla dłużników telekomunikacyjnych

Krajowa Informacja Dłużników Telekomunikacyjnych jak nazwa wskazuje jest specyficznym BIGiem, który ukierunkowuje się na obsługę dłużników telekomunikacyjnych. Zamówienie raportu możliwe jest na stronie www.kidt.pl, pobrania druku do zamówienia można dokonać klikając w zakładkę http://www.kidt.pl/pliki/do_pobrania/KIDT_wniosek_konsumenta.pdf.

Areszt dla dłużnika

Jak sprawdzić długi w BIG?

Obecnie nawet za stare i drobne długi możesz trafić do sądu na przymusowe i pod odpowiedzialnością karną wyjawienie majątku.Uchylając się od wizyty w sądzie i wyjawienia majątku możesz zostać umieszczony na 30 dni w areszcie. I nie ma znaczenia, że wezwania z sądu nie dotarły do Ciebie nigdy, gdyż wierzyciel podał sądowi adres sprzed 10 lat. Przy pierwszej lepszej kontroli może okazać się, ze policja zatrzyma Cię i doprowadzi do aresztu, gdyż Twój PESEL zaświeci się na czerwono. Za dług wpisany np. do KRD , o którym już dawno zapomniałeś….

Wyjawienie darowizn i skarga pauliańska

Jeśli w ostatnich 5 latach dokonałeś jakiś darowizn, przepisałeś choć część majątku – pod rygorem odpowiedzialności karnej będziesz musiał je ujawnić. A to otworzy wierzycielowi furtkę do rozpoczęcia procesu unieważnienia darowizny i zajęcia darowanego majątku. Wszystkie tego typu operacje darowizny czy fikcyjnych sprzedaży, których wartość jest wyższa niż wysokość pensji minimalnej. Skłamiesz – odpowiesz za składanie fałszywych zeznań w sądzie. Wszystko dlatego, że nie spłaciłeś (często drobnego) zadłużenia widniejącego np. w BIG Infomonitor.

Rejestr Dłużników Niewypłacalnych

Wezwanie do sądowego wyjawienia majątku przez dłużnika jest przykrą konsekwencją posiadania długów wszelakiej maści. Ale następstwo takiej wizyty w sądzie jest chyba jeszcze gorsze. To wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych. Wpisu do rejestru dokonuje sąd zaraz po odebraniu od Ciebie zeznania na temat majątku i darowizn. W Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych będziesz figurować aż 10 lat. Spłata zadłużenia nie spowoduje wykreślenia w rejestru. Prawo nie przewiduje bowiem możliwości wykreślenia w żadnej sytuacji.

Wpisu do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych (który dość mocno komplikuje życie) możesz jednak uniknąć – sprawdzając zadłużenie np. w BIG ERIF i dokonując spłaty długu lub ugody z wierzycielem.

Jeśli okaże się, że posiadasz zadłużenie widniejące w rejestrze BIG – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą negocjacji umorzenia zadłużenia. Jest to najlepsze możliwe rozwiązanie pozwalające spłacić swój dług w kwocie znacznie niższej niż wynika z zapisów księgowych. Przykładowo: jeśli Twój dług wynosi 10.000 zł, to do spłaty mieć będziesz zaledwie 3000 zł w sytuacji, gdy umorzenie wyniesie 70%.

Chciałbym zlecić negocjacje umorzenia długów

Zrobisz to w kilka chwil. Najpierw jednak zapoznaj się z pakietem korzyści. Zobacz, co zyskujesz powierzając naszym specjalistom negocjacje swoich długów:

Wygoda
Nie musisz nic robić – wszystkim zajmuje się Twój pełnomocnik prawny
Profesjonalizm
Negocjujemy skutecznie, gdyż zawsze w siedzibie Twojego wierzyciela
Szybkość
W ciągu 48 godzin od podpisania umowy Twój pełnomocnik jest już w drodze na negocjacje
Cena
Za prokurę i delegację pełnomocnika płacisz zawsze tylko kwotę pokrywającą koszt rozpoczęcia procesu negocjacji – nie potrzebujesz więcej, aby zacząć się oddłużać
Transparentność rozliczeń
Płacisz jedynie za osiągnięty cel: stały procent od kwoty, która została Ci umorzona

Spłata długów to automatyczne wykreślenie z BIG: KRD, ERIF, INFOMONITOR

Pamiętaj, iż spłacenie długu oznacza dla byłego wierzyciela obowiązek usunięcia Twoich danych z BIG. Co sprawia, że do 14 dni od spłaty Twoje dane znikną z listy dłużników, na której zostały umieszczone w czasie, gdy byłeś dłużnikiem.

Czy potrzebujesz więcej informacji na temat tego, jak spłacić długi z umorzeniem? Zatem w skrócie:

Obsługujemy klientów z całej Polski. Wszystkie formalności załatwiamy online – nie musisz odwiedzać naszego biura we Wrocławiu. Wystarczy, że sprawdzisz swoje długi, a potem napiszesz do nas

Chcesz wysłać negocjatora w sprawie swojego długu? Napisz do nas już teraz. Odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania? Prosimy pisać na adres bok@mamdlugi.pl

Następnie skontaktujemy się z Tobą mailowo i przedstawimy propozycję umorzenia. Jeśli wyda Ci się interesująca, podpisujemy umowę i rozpoczynamy działania.

Po zakończonych negocjacjach otrzymasz propozycję ugody. Na przykład taką:

Pamiętaj – o umorzenie części długu kupionego od pierwotnego wierzyciela możesz ubiegać się również w sytuacji posiadania czynnej egzekucji komorniczej. Komornik nie jest blokadą do rozpoczęcia działań w wierzycielem.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 9

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

3 komentujących “Jak sprawdzić długi w BIG?”

  1. Chcę pozbyć się moich długów spłacam je ale ciągle do mnie dzwonią albo piszą a że za mało płacę a mam jeszcze komornika na wynagrodzeniu pomuszcie mi bo nie wiem czy dam sama radę

Zostaw swój komentarz...