Zażalenie do sądu na nadanie klauzuli wykonalności [wzór pisma]

4.9
(7)

Gdy jak grom z jasnego nieba spada na Ciebie komornik za „dług” sprzed lat, o którym nie wiesz nic, to przyczyna jest zawsze ta sama: wierzyciel podał w sądzie Twój stary i nieaktualny adres.

Sąd wydał nakaz zapłaty. Poinformował Cię o tym wysyłając nakaz na stary, nieaktualny adres. Ponieważ nie wniosłeś sprzeciwu (bo niby jak miałeś to zrobić żyjąc w nieświadomości) – nakaz sądowy się uprawomocnił i sąd wydał klauzulę wykonalności. A wierzyciel (najczęściej firma żyjąca z kupowania starych długów) złożyła wniosek do komornika. Ten zajął Ci pensję, konto w banku i kombinuje, jak zająć Ci samochód.

Czy to oznacza, że jesteś w czarnej d….? Dziurze? Wcale nie. Oznacza tylko tyle, że czas skorzystać z przysługującego Ci prawa. I złożyć zażalenie do sądu na nadanie klauzuli wykonalności.

Gdy sąd wyda nakaz zapłaty w oparciu o nieaktualny adres

Twoje możliwości są całkiem spore. Możesz „odkręcić” nieprzyjemny dla siebie ciąg zdarzeń. Masz prawo do złożenia zażalenia do sądu o nadanie klauzuli wykonalności. Masz również prawo żądania zawieszenia postępowania egzekucyjnego. Czyli całkowitego wstrzymania działań komorniczych do czasu wyjaśnienia sprawy.

Wzór pisma do sądu – zażalenie do sądu na nadanie klauzuli wykonalności

Jeśli czujesz się na siłach, możesz wypełnić samodzielnie wniosek tutaj przedstawiony. I wysłać do sądu. Możesz również pobrać go i zachować na komputerze. Lub przekazać znajomym w potrzebie – poprzez udostępnienie na Facebooku.

Wzory wniosków do sądu czy komornika są i będą w naszym serwisie zawsze bezpłatne.

Odpłatne jest skorzystanie z usług zawodowego adwokata, który na Twoje życzenie indywidualnie przygotuje dowolny wniosek do sądu w sposób profesjonalny i w cenie znacznie niższej niż rynkowa. Są to specjalne usługi dla naszych czytelników i klientów.

Co daje Ci zażalenie do sądu na nadanie klauzuli wykonalności? Bardzo dużo.

Odpowiednio skonstruowane i udokumentowane zażalenie da efekt w postaci pozbawienia wykonalności tytułu wykonawczego z uwagi na błędy popełnione na etapie postępowania klauzulowego.

Co to oznacza dla Ciebie jako „dłużnika”? Albo raczej osoby, którą ktoś próbuje w długi wrobić?

Dokładnie to, o czym marzysz. Unieważnienie tego, co sprytny „wierzyciel” wykorzystując fikcję doręczenia osiągnął.

Wzór wniosku o zawieszenie postępowania egzekucyjnego prowadzonego przez komornika

Zauważ, że udostępnione Ci zażalenie do sądu na nadanie klauzuli wykonalności to tak naprawdę 2 wnioski w jednym. Ponieważ składając w sądzie takie pismo, wnioskujesz jednocześnie o zawieszenie egzekucji komorniczej.

Nie jest fajnie bowiem mieć komornika za długi, których istnienie w całości kwestionujesz. Lub w ogóle o nich nie wiesz.

Pismo – bez żadnych opłat – pobierzesz klikając w poniższy przycisk.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 7

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...