ultimo

Negocjacje z firmą windykacyjną

4.8
(315)

Jeśli któregoś dnia w skrzynce znajdujesz wezwanie do zapłaty swoich sprzedanych długów, najprawdopodobniej czekają Cię trudne i męczące negocjacje z firmą windykacyjną taką jak KRUK, Intrum, HOIST czy Ultimo. Możesz rozmawiać z nimi samodzielnie. Ryzykując popełnienie kosztownego błędu. Ale możesz też skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika prawnego i ….sporo zaoszczędzić.

Dlaczego do trudnych negocjacji warto wynająć specjalistę?

 1. Brak ryzyka – pokrywamy całość kosztów w przypadku nieudanych negocjacji, brak opłat wstępnych: zaliczka (kaucja) zwracana jest przy rozliczeniu
 2. Gwarancja zysku – umorzenie minimum 30% zadłużenia lub bezodsetkowe niskie raty
 3. Płatność za sukces – nasze wynagrodzenie pobieramy wyłącznie po zrealizowaniu zlecenia
 4. Błyskawiczna realizacja – najczęściej w 24 godziny od podpisania pełnomocnictwa
 5. Dodatkowe profity – np. usuniecie wpisu z BIG bez czekania na zakończenie spłaty

Negocjacje z firmą windykacyjną samodzielne

Prawdopodobnie potrwają miesiącami, jeśli nie latami. W tym czasie firma będzie starała się odzyskać od Ciebie całość zadłużenia na warunkach przez siebie narzuconych. Będziesz nękany telefonami, a jeśli przestaniesz je odbierać – windykatorzy z Kaczmarski Inkasso, Intrum, VEX czy innej firmy zaczną wydzwaniać do Twoich sąsiadów i nękać ich prośbami o przekazanie numeru.

Negocjacje z firmą windykacyjnąSąsiedzi rozpoczną pielgrzymki do Twojego mieszkania z zapisanymi karteczkami z numerami telefonu do firmy windykacyjnej. Będzie to dla nich spore wydarzenie i niezwykła atrakcja w nudnym życiu. Znasz takich sąsiadów 70+, prawda?

Prawdopodobnie czekają Cię również niespodziewane wizyty windykatorów terenowych. Oczywiście nie musisz ich wpuszczać, ale i tak dzień będziesz miał popsuty. Szczególnie, że windykator potraktowany trzaśnięciem drzwiami niechybnie odwiedzi kilku najbliższych sąsiadów. Jeśli jest zawodowcem, to skupi swoją uwagę na największej plotkarze w okolicy. Za moment cała okolica będzie plotkowała, że masz długi i „szuka Cię mafia”. Sprawdzone, przetestowane na tysiącach dłużników załatwionych metodą „na osiedlowy monitoring”.

W efekcie samodzielne

negocjacje z firmą windykacyjną

niezależnie od tego czy jest to, Ultimo, Kruk, BEST czy jakakolwiek inna firma to:

 • stres, nerwy, ból głowy i poczucie bezsilności przez wiele miesięcy,
 • narażenie się na plotki sąsiadów,
 • rosnące odsetki,
 • spłacanie długu na narzuconych niekorzystnych warunkach,
 • ryzyko przypadkowego uznania przedawnionego długu.

Firma windykacyjna chce od Ciebie odzyskać jak najwięcej pieniędzy. Zatrudnia armię profesjonalistów i dysponuje narzędziami pozwalającymi na skuteczną windykację. Podejmując walkę samodzielnie narażasz się na powolne i stopniowe „łamanie” Twojej psychiki, socjotechniczne zagrywki wpędzające Cię w stan zagrożenia i poczucie strachu. Wszystko to oczywiście w granicach prawa – firmy windykacyjne nie stosują zabronionej przemocy. Wykorzystują znajomość psychiki dłużnika i narzędzia do przejmowania nad nią kontroli.

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Negocjacje z firmą windykacyjną – zlecone

Maksimum korzyści, żadnych strat własnych. Negocjacje z firmą windykacyjną przejmuje wynajęty przez Ciebie pełnomocnik prawny, a czas ich trwania jest z reguły tak krótki, że nie zdążysz się zorientować, że w ogóle miały miejsce.

I to, co u innych zadłużonych ciągnie się długimi miesiącami, u Ciebie trwać może 3-7 dni. Tyle najczęściej potrzebuje zawodowy negocjator, aby zakończyć negocjacje z wierzycielem w sposób satysfakcjonujący Cię i zgodny z Twoimi oczekiwaniami – również finansowymi.

Gdy Twe długi są w kupione przez firmę windykacyjną taką jak , Kruk, HOIST, Intrum, EOS KSI czy Ultimo możesz bezstresowo pozbyć się zobowiązań poprzez podpisanie korzystnej ugody z umorzeniem części zadłużenia przy jednorazowej spłacie pozostałej po umorzeniu części długu. Lub długoterminowego układu ratalnego z umorzeniem odsetek.

Płacąc za efekt – rozliczamy się bowiem wyłącznie po osiągnięciu celu. Nie pobieramy żadnego wynagrodzenia przed osiągnięciem sukcesu.

Jak w praktyce wyglądają zlecone negocjacje z firmą windykacyjną?

Aby negocjacje z firmą windykacyjną były skuteczne i efektywne, niezbędne jest spełnienie 3 zasad:

 • właściwe miejsce – negocjacje muszą odbyć się w siedzibie głównej (centrali) firmy windykacyjnej,
 • forma negocjacji – muszą odbyć się one w sposób bezpośredni (rozmowa face to face),
 • kompetentny partner w negocjacjach – osoba decyzyjna (mającą realną władzę w firmie).

Brak spełnienia tych warunków jest odpowiedzią na to, dlaczego od dawna nie potrafisz sobie wynegocjować samodzielnie ugody. Pracownik szeregowy (na którego jesteś skazany przy próbie samodzielnych negocjacji) nie posiada możliwości dokonywania umorzeń czy ustaleń niestandardowych – czyli dokładnie takich, jakie są Ci potrzebne, abyś uznał negocjacje za korzystne dla siebie.

Dlatego zlecone negocjacje z firmą windykacją, taką jak Ultimo czy Kruk, odbywają się według schematu, który zawsze obejmuje wizytę pełnomocnika w siedzibie wierzyciela:

 1. Podpisujesz umowę z gwarantowanym umorzeniem min. 30% wartości zadłużenia.
 2. Dokonujesz zaliczkowej opłaty zwrotnej za pełnomocnictwo i reprezentację przed wierzycielem (150 zł).
 3. Podpisujesz pełnomocnictwo do rozmów (online)
 4. Oczekujesz na raport z rozmów (do 7 dni).
 5. Drogą mailową lub pocztą otrzymujesz wynegocjowaną ugodę.
 6. Podpisujesz i odsyłasz ugodę do wierzyciela.
 7. Rozliczasz się za wykonaną usługę otrzymując w tym momencie zwrot zaliczki w wysokości 150 zł
 8. Realizujesz warunki ugody z wierzycielem.

Wynagrodzenie płatne jest wyłącznie za osiągnięty sukces

Pobieramy wynagrodzenie wysokości 10% wartości wynegocjowanego umorzenia. Przykładowo, gdy uda nam się umorzyć 60% Twojego długu wynoszącego 10 tysięcy złotych, zapłacisz 10% od umorzonych 6000 zł. Minus wpłacona zaliczka (kaucja) Są to jedyne koszty, jakie ponosisz. Dodatkowy zysk dla Ciebie – w ciągu 14 dni od spłaty gwarantujemy usunięcie wpisu z BIG.

Jeśli chcesz sprawdzić skuteczność działań negocjacyjnych, pozbyć się dręczących Cię długów i przede wszystkim

skorzystać z możliwości dużych umorzeń

zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić. To nie są obietnice, to są realia. I Ty możesz zaoszczędzić na swoich długach jak Pani Anna z Warszawy dla której realizowaliśmy zlecenie negocjacji umorzenia długu o wartości 115.000 zł. W efekcie działań specjalisty dłużnikowi umorzono ponad 80 tysięcy zł. I spłacił on swoje zadłużenie kupione przez Ultimo kwotą niecałych 35 tysięcy złotych.

Jak widać, umorzenie nawet dużej kwoty jest możliwe. Bez żadnego ryzyka z Twej strony.

Umorzenia w firmie windykacyjnej – nasze gwarancje

Zlecenie nam negocjacji Twojego sprzedanego długu nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Dajemy Ci bowiem gwarancję skuteczności. Jest to gwarancja umorzenia minimum 30% wartości długu. Jeśli nie uda nam się wynegocjować minimum 30% umorzenia – nie płacisz za naszą pracę.

Dlaczego możemy i chcemy zaoferować taką gwarancję?

Lubimy przejrzyste zasady gry. Chcemy dać Ci gwarancję, abyś miał komfort poczucia bezpieczeństwa wpłaconej zaliczki. A możemy to zrobić, gdyż znamy skuteczność naszych specjalistów. Masz jakieś pytania z tym związane? Zadzwoń do nas: 71 725 41 24 i zapytaj o naszą skuteczność.

Pamiętaj – zaliczka na pokrycie kosztów wyjazdu pełnomocnika zwracana jest przy rozliczeniu umowy. Jeśli nie osiągniemy sukcesu – zwracamy ją w całości natychmiast. Umowa z firmą Mecenatura PL Sp. z o.o. jest dla Ciebie w pełni bezpieczna i pozbawiona ryzyka.

Negocjacje z gwarantowanym sukcesem

Negocjacje z firmą windykacyjną spłaty w ratach

Może się zdarzyć, że nie jesteś zainteresowany jednorazowym spłaceniem długu ze znacznym umorzeniem. Wolisz spłacać dług bez umorzenia, ale w niskich ratach. W większości przypadków możemy wynegocjować dla Ciebie niezwykle korzystny układ ratalny. Na warunkach niedostępnych bezpośrednio w firmach windykacyjnych.

W zależności od rodzaju zadłużenia, jego wysokości i wierzyciela możemy wynegocjować:

 • długi czas spłaty od 50 do 200 rat,
 • zatrzymanie biegu odsetek przez cały okres spłaty,
 • możliwość zawieszenia publikacji wpisu w BIG po podpisaniu układu ratalnego,
 • czynną opcję dużego umorzenia w dowolnym momencie trwania układu ratalnego w przypadku chęci spłaty pozostałej kwoty jednorazowo.

Ile zapłacisz za wymarzony układ ratalny – ugodę z wierzycielem?

Prowizja pobierana przez nas po wynegocjowaniu układu ratalnego zależna jest od wielkości zadłużenia. Jeśli nie przekracza ono 10 tysięcy złotych zapłacisz jedynie 280 zł. Pełny zestaw aktualnie obowiązujących prowizji znajdziesz w naszym cenniku. Kwoty te podane są z uwzględnieniem zwrotu zaliczki z tytułu delegacji pełnomocnika.

Oczywiście usługa ta również objęta jest gwarancją. Brak sukcesu w postaci układu ratalnego skutkuje zwrotem zaliczki. Gwarancja nie obejmuje zlecenia negocjacji rat w sytuacji czynnej egzekucji komorniczej, gdyż taka w większości przypadków uniemożliwia negocjacje układu ratalnego, nie jest natomiast przeszkodą do umorzenia części zadłużenia przy spłacie jednorazowej. Dlatego przed podpisaniem umowy zawsze pytamy o aktualną sytuację prawną, aby uniknąć przyjęcie zlecenia na ugodę ratalną w czasie trwania egzekucji.

Chcę pomocy w negocjacjach z firmą windykacyjną

Kliknij w poniższy przycisk i wyślij nam swoje zgłoszenie. Przed zaznaczeniem wierzyciela upewnij się, że na pewno kupił on Twój dług. A nie działa na zlecenie banku czy firmy pożyczkowej. Oferta tutaj przedstawiona dotyczy wyłącznie długów sprzedanych przez wierzyciela, u którego zaciągałeś zobowiązanie.

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Nie lubisz zawierania umów w formie elektronicznej? Żaden problem. Alternatywą do szybkich zleceń przez internet jest umowa pisemna. Wolisz taką niż zamówienie usługi jednym kliknięciem i błyskawiczna płatność online? Przyślij na adres kontakt@mamdlugi.pl swoje dane, a otrzymasz klasyczną umowę do podpisania.

Negocjacje z firmą windykacyjną – ważne informacje

Ponieważ wiele pytań od Państwa powtarza się dość często, zebraliśmy je w postaci małego poradnika. Z niego można dowiedzieć się, czy Twoja aktualna sytuacja pozwala na skuteczne umorzenie długu, czy też odwrotnie. I lepiej z negocjacjami zaczekać. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji związanych z ugoda z wierzycielem. Przeczytaj je przed podjęciem decyzji.

Ugoda z wierzycielem w trakcie trwania egzekucji komorniczej

Czy jest możliwa ugoda w sytuacji, gdy sprawa zabrnęła daleko, aż do komornika? Tak. Ugoda z wierzycielem w trakcie trwania egzekucji komorniczej jest możliwa, ale w 90% przypadków jest to ugoda z umorzeniem przy jednorazowej wpłacie. Czyli tak zwany wykup długu od firmy windykacyjnej.

Ugoda z układem ratalnym jest, w sytuacji trwania egzekucji komorniczej, mocno utrudniona. Szczególnie po zmianie przepisów, gdy wycofanie sprawy od komornika kosztuje.

Stąd niechęć wierzycieli do podpisywania ugody w momencie, gdy uruchomili oni egzekucję. Powód jest prozaiczny, a statystyki nieubłagane. Wierzyciel nie wie, czy dotrzymasz ugody, nie wie nawet, czy zapłacisz pierwszą ratę. Zatem w sytuacji niepewności nie zaufa Ci on i nie mamy na to żadnego wpływu.

Zatem jeśli masz komornika – możemy wynegocjować dla Ciebie ugodę z umorzeniem. Pod warunkiem, że zdecydujesz się na wykup swojego zadłużenia jednorazowo.

Czy wynegocjowana propozycja ugody będzie podpisana przez pełnomocnika czy przeze mnie?

Tutaj na chwilę warto się zatrzymać i wyjaśnić pewną ważną kwestię. To, czym zajmuje się pełnomocnik wynajęty przez Ciebie, to negocjacje z firmą windykacyjną. Natomiast decyzję co do przyjęcia lub odrzucenia propozycji ugody podejmujesz samodzielnie.

Umocowanie do sprawy (pełnomocnictwo) zawiera w sobie upoważnienie tylko i wyłącznie do przeprowadzenie negocjacji z firmą windykacyjną. Bez możliwości składania oświadczeń woli przez negocjatora.

Zatem Ty i tylko Ty możesz decydować o tym, czy przedstawiona Ci propozycja ugody wejdzie w życie czy też wyrzucisz ją do kosza.

Czy negocjacje z firmą windykacyjną nie niosą dla mnie ryzyka uznania długu?

W żadnym przypadku. Tak jak napisaliśmy ciut wyżej, negocjator nie ma możliwości niczego podpisać w Twoim imieniu. Jego zadaniem jest zbadanie statusu prawnego wierzytelności, aby przygotować propozycję dla wierzyciela. Wynegocjowanie jak największego umorzenia lub największej ilości rat. Natomiast sama ugoda z wierzycielem to Twoja decyzja i Twój podpis. Dopiero on jest uznaniem długu.

W jaki sposób ugoda z wierzycielem zostanie mi dostarczona?

Propozycja ugody z wierzycielem trafi do Ciebie na trzy możliwe sposoby. Jest to zależne od samego wierzyciela i jego polityki bezpieczeństwa.

Może być to:

 • list tradycyjny, czyli przesyłka pocztowa – taka formy przekazania ugody jest dostępna u każdego wierzyciela. Jest ona mało popularna, gdyż często na list czeka się długo, a większość dłużników woli, aby ugoda z wierzycielem trafiła do niego błyskawicznie,
 • ugoda przesłana mailem – najpopularniejsza forma dostarczania ugody. Sugerujemy wcześniejsze sprawdzenie ugody przez prawnika. Obcego lub jednego z naszych prawników. Usługa w ramach zlecenia negocjacji z firmą windykacyjną jest u nas bezpłatna,
 • e-portal wierzyciela – wykorzystanie posiadanej platformy przez największych na rynku graczy zapewnia maksimum bezpieczeństwa, gdyż ugoda nie opuszcza serwera wierzyciela. Logujesz się po prostu na platformę (np. e-kruk czy e-ultimo) i po zalogowaniu widzisz, że na Twym koncie czeka propozycja ugody z firmą windykacyjną. Akceptujesz ją, potwierdzasz kodem SMS i ….gotowe. Ugoda z wierzycielem nabiera mocy prawnej.

Nie mam pieniędzy na wykup długu, a bardzo potrzebuję ugody, aby uniknąć komornika

Tutaj mamy bardzo dobre wieści. Nie ma potrzeby posiadania dużej gotówki na jednorazowy wykup długu. Jeśli nie posiadasz środków, a chcesz, aby ugoda uchroniła Cię przed egzekucją komorniczą, możesz zlecić nam negocjacje z firmą windykacją bez obaw o to, że nie otrzymasz interesującej propozycji ugody z wierzycielem.

W takich sytuacjach możesz liczyć na zastosowanie taktyki, wymyślonej przez naszych negocjatorów dawno temu i realizowanej w negocjacjach z największymi firmami windykacyjnymi w kraju.

Można to nazwać ugodą hybrydową lub umową z podzielną płatnością. Co to oznacza dla Ciebie jako dłużnika? Już tłumaczymy. Jeśli wierzyciel ma w ręku prawomocny nakaz i wiesz, że za chwilę uruchomi komornika, możesz tego uniknąć nawet nie mając pieniędzy na wykup długów. Po prostu

zlecając nam negocjacje w wierzycielem w wersji podzielnej płatności

Zrobimy tak, że wynegocjujemy dla Ciebie ugodę z wierzycielem w systemie ratalnym z opcją wykupu długu w późniejszym terminie. Propozycja ugody, przysłana przez wierzyciela, jest przez Ciebie podpisywana. Wchodzi w życie, na mocy ugody wierzyciel rezygnuje z działań komorniczych, a Ty płacisz ustalone raty. Jednocześnie organizując środki na wykup długu. Jeśli uzbierasz ok. 2/3 wartości zadłużenia, zgłaszasz się ponownie do pełnomocnika, a negocjator przystępuje do realizacji drugiej części zlecenia.

Czyli przygotowaniu warunków ugody z umorzeniem. W tej opcji nie możesz co prawda liczyć na spektakularny poziom zaniechania ze strony wierzyciela, ale 1/3 zwyczajowo jest umarzana.

Rozwiązanie to daje Ci komfort braku niechybnej egzekucji komorniczej i zysk w postaci oszczędzonej części długu. Pamiętać musisz jednak, że taka ugoda z wierzycielem w postaci układu ratalnego, ratująca Cię przed komornikiem, musi być realizowania bardzo sumiennie. Brak opóźnień to bowiem podstawa do późniejszego umorzenia części zadłużenia.

Ugoda z wierzycielem wzór

Ponieważ wiele osób pyta o to, jak wygląda ugoda z wierzycielem, poniżej możesz zobaczyć przykładowe porozumienie. Oczywiście musisz mieć świadomość, że każda firma ma swój wzór ugody.

Na zdjęciu poniżej widzisz ugodę z Intrum. W wersji pełnej i w wersji esencjonalnej, czyli z samym bilansem. Zaraz go omówię dokładnie:

Negocjacje z firmą windykacyjną Intrum - ugoda z wierzycielem
Zdjęcie 1. Przykładowa ugoda z Intrum, dług w trakcie egzekucji komorniczej

Przybliżenie kwot do spłaty:

Negocjacje z firmą windykacyjną Intrum i umorzenie połowy długu
Zdjęcie 2. Dług w Intrum, szczegóły oszczędności dłużnika

Jak widać dokładnie, negocjacje z firmą windykacyjną Intrum zakończyły się pełnym sukcesem. Propozycja ugody wynegocjowana z wierzycielem, który wszedł na drogę prawną (egzekucja komornicza) daje dłużnikowi możliwość oszczędzenia aż 16.268 zł przy wpłacie 16.500 zł. Do tego dłużnik, na mocy ugody z wierzycielem, nie musi ponosić kosztów komorniczych. Które byłyby wyższe, niż prowizja za usługę negocjacji u nas zamówionej. Zysk netto dłużnika to zatem ok. 16.500 zł.

Jak widzisz warto. Jeśli przekonaliśmy Cię dostatecznie, nie zwlekaj i wynajmij negocjatora. Aby umorzyć część swoich długów….

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Kto kupił Twój dług?

Zapewne zastanawiałeś się, dlaczego po sprzedaży przez wierzyciela pierwotnego zacząłeś dostawać korespondencję od firmy windykacyjnej, a w treści pojawiał się nieznany skrót NSFIZ?

Jak to mamy w zwyczaju, napiszemy Ci o NSFIZ w sposób maksymalnie prosty, abyś nie musiał szukać w internecie odpowiedzi na pytanie: co to jest NSFIZ? Bo, choć znajdziesz odpowiedź, to będzie ona w takiej formie, że raczej niewiele z tego zrozumiesz. Albo nic. Nie wierzysz – wpisz w google i sprawdź. A potem przeczytaj mocno uproszczone, ale zrozumiałe wyjaśnienie tego, czym jest ów NSFIZ. Zacznijmy od rozwinięcia skrótu. NSFIZ to

Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Ale nadal nie wiesz co to jest

Już wyjaśniam. Jest to instytucja (firma), która kupuje wierzytelności przeznaczone na sprzedaż przez banki, parabanki, ubezpieczycieli, firmy telekomunikacyjne czy przewoźników. Każdy fundusz posiada firmę, która w jego imieniu dochodzi roszczeń funduszu. Ty, jako dłużnik z funduszem nie masz nigdy żadnego kontaktu. Kontakt zawsze masz z firmą, która w imieniu funduszu windykuje, czyli dochodzi należności przez fundusz zakupionych.

Oczywiście najczęściej Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty jest kapitałowo powiązany z firmą, która go obsługuje. Czasami ta zależność jest oczywista, jak choćby w przypadku grupy HOIST:

 • Hoist I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty – nazwa funduszu, który kupił Twój dług
 • Hoist Polska Sp. z o.o. – firma, która windykuje na rzecz funduszu

Nie trzeba być mega bystrzakiem, aby zrozumieć, że to wszystko jedna rodzina, jeden kapitał i jeden biznes.

Ale nie zawsze jest to tak oczywiste. Weźmy na przykład najpopularniejszy w Polsce NSFIZ i najpopularniejszą firmę windykacyjną:

 • Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty – nazwa funduszu, który nabył wierzytelność
 • KRUK SA – podmiot, który ową wierzytelność usiłuje odzyskać na drodze polubownej lub prawnej.

To, że jeden i drugi podmiot należą do tego samego właściciela, widać wyraźnie na tym obrazku. Dla ułatwienia dodaliśmy strzałkę:

Negocjacje z firmą windykacyjną KRUK

Wiele firm w grupie KRUK S.A. źr. www.kruk.eu

Ale może być też taka sytuacja jak z Ultimo

 • TAKTO Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty – firma, która nabyła Twą wierzytelność,
 • Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty – fundusz, który kupił Twój dług,
 • Ultimo SA – firma zarządzająca wierzytelnością i windykująca na rzecz jednego i drugiego NSFIZ.

O ile zbieżność dwóch nazw nie pozostawia wątpliwości, to już nazwa NSFIZ TAKTO niekoniecznie sugeruje, że mamy do czynienia z funduszem Ultimo. Trzeba pamiętać, że najwięksi gracze mają po kilka funduszy i mogą je dowolnie nazywać. Taki BEST ponumerował swoje NSFIZ i ma problem z głowy. Mamy zatem Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty BEST I, II, III i IV. Inni niekoniecznie. W takim Intrum na przykład znajdziemy zarówno kojarzący się od razu z firmą windykacyjną Intrum Justitia Debt Fund 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny, ale i LIndorff NSFIZ, którego nazwa jest pozostałością po firmie, którą kilka lat temu Intrum wchłonęło i której nazwa już na rynku nie występuje. Reliktem jest nazwa NSFIZ należącego do Intrum.

Jako ciekawostkę powiem Ci, że w nomenklaturze NSFIZ nie występuje słowo windykacja. Firma, która windykuje na rzecz funduszu, serwisuje dług. Ładnie brzmi, zupełnie inaczej niż windykacja. Serwis wierzytelności występuje zamiennie z terminem: zarządzanie wierzytelnością.

Skoro już wiesz, kto kupił Twój dług i kto go serwisuje (czyli windykuje), pozostaje odpowiedź na pytanie

Dlaczego NSFIZ kupił mój dług bez mojej zgody?

Sprawę sprzedaży wierzytelności reguluje Kodeks Cywilny. Ponieważ podlegasz polskiemu prawu, a to pozwala na sprzedaż długu bez wyrażenia przez dłużnika na to zgody, musisz to po prostu przyjąć do wiadomości. Że takie jest prawo. I nic na to nie poradzisz. Choćbyś był święcie przekonany, że masz rację i dług nie może być sprzedany bez Twojego pozwolenia.

Skupmy się zatem na tym, dlaczego Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Twój dług zakupił. Odpowiedź jest równie prosta: aby na tym zarobić.

Cena zakupu wierzytelności pomniejszona o koszty windykacji (zarządzania, serwisowania – do wyboru) i ewentualny upust dla Ciebie przy sprzedaży długu daje z reguły kilkaset procent zarobku na jednej wierzytelności.

Biznes, który się po prostu opłaca. Wszystkim. Również Tobie. Wszak zlecając nam negocjacje z firmą windykacyjną (teraz już wiesz, że ona nie jest Twoim wierzycielem, tylko serwisantem długu, a wierzyciel to NSFIZ) masz zagwarantowane 30% umorzenia. Dzieje się tak dlatego, że każdy mądrze zarządzany Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty woli zarobić mniej, a szybciej. Aby mieć pieniądze na dalsze zakupy.

No właśnie. Zakupy. Czas przyjrzeć się temu, w jaki sposób

NSFIZ kupiło Twój dług

Aby sobie to przyswoić, musisz uruchomić wyobraźnię. Gdyż w grę wchodzą niewyobrażalne wręcz pieniądze. Wiele osób nieustannie pyta, w jaki sposób sprzedaje się długi, więc obszernie to wyjaśnimy. Oczywiście w uproszczeniu, aby proces był dla każdego zrozumiały.

Jest sobie bank. Bank udziela tysięcy kredytów tygodniowo. Z których to kredytów, jak wiadomo, część nie jest spłacana. Bank usiłuje więc, zgodnie ze swoimi procedurami, windykować dłużników. Samodzielnie, przy pomocy wynajętych firm odzyskujących długi czy wreszcie na drodze prawnej. Nie udaje się. Dłużnik jest w pętli długów. Albo wyjechał w nieznanym kierunku. Albo w ogóle staje okoniem i mówi:

a cmoknijcie mnie, bankowe hieny, w trąbę

Cóż może zatem taki bank zrobić? Trzymać w portfelu niespłacany kredyt i liczyć na to, że dłużnikowi kiedyś się odmieni? Nic z tych rzeczy. Po pierwsze, robić tak nie może (przepisy), po drugie w ogóle nie opłaca mu się to. Przecież może upadłe kredyty sprzedać, a stratę odpisać od podatku. Zbiera zatem do jednego worka wszystkie spełniające określone warunki wypowiedziane kredyty. I ogłasza przetarg na zbycie wierzytelności. NSFIZ tylko na to czekają. Pobierają od banku próbki do analiz (tak, tak, to nie żart) i na podstawie tego, jak wypadła próba (chodzi między innymi o procent nieżyjących, niezamieszkałych, bezdomnych itp. w pobranym pakiecie próbnym) ustanawia swoją ceną za cały pakiet wierzytelności liczony często w dziesiątkach tysięcy dłużników i wielu milionach złotych

Wygrywa ten NSFIZ, który za pakiet zapłaci bankowi najwięcej. I jeśli znalazłeś się w tym worku, stajesz się z automatu dłużnikiem NSFIZ, który przetarg wygrał. Jeśli będzie to Ultimo NSFIZ, od razu odezwie się do Ciebie firma windykacyjna Ultimo, pracująca windykacyjnie na rzecz swojego NSFIZ o tej samej nazwie.

Rozpocznie się proces windykacyjny, który to proces – jak już wiesz – możesz przerwać z zyskiem dla siebie. Zlecając negocjacje z firmą windykacyjną Ultimo, w ramach których wynegocjujemy dla Ciebie atrakcyjną cenę wykupu długu.

Rzec można, że nawet będąc szarym Kowalskim, też niejako uczestniczysz w procesie handlu wierzytelnościami. Kupując od Ultimo swój dług.

Dług sprzedany przez chwilówkę (parabank)

O ile w procesie kupowania wierzytelności przez NSFIZ od banków uczestniczą tylko najbogatsze Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte, to przy kupowaniu niespłaconych pożyczek pozabankowych do gry wchodzą najmniejsi gracze. Którzy nie dysponują nawet 1% tego, ile trzeba wyłożyć za pakiet wierzytelności bankowi.

Ale gdy długi sprzedają firmy pożyczkowe, wierzytelności jest niewiele i są znacznie tańsze niż bankowe. Mniej też interesują się nimi giganci, którzy wiedzą, kogo będą windykować. Więc na te okruchy z pańskiego stołu rzucają się ci, co normalnie pod tym stołem siedzą.

Niestety dla dłużników, zakup takich wierzytelności oznacza często bardzo agresywną windykację i brak możliwości umorzenia. NSFIZ bazujące na chwilówkach są pazerne, łapczywe i starają się ze schwytanego łupu wycisnąć jak najwięcej.

Negocjacje z firmą windykacyjną obsługującą takie Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte jest zwyczajnie niemożliwa. I gdy zgłosisz się do nas z takim długiem, niestety będziemy musieli odmówić współpracy.

Nie pracujemy bowiem z mniejszymi NSFIZ, gdyż ich poziom oczekiwań finansowych nie pozwala na to. Można to tłumaczyć tym, że im mniejszy fundusz, tym mniejsze wynagrodzenie może zaproponować zarządzającym. Więc ci tańsi, merytorycznie słabsi, wprowadzają politykę „doić dłużnika, aż się posika” i zaproponowanie im umorzenia 30% wartości długu jest przyjmowane jako niemiły żart.

Bogate fundusze, które zatrudniają do zarządzania elitę, wiedzą doskonale, że nie każdej wierzytelności trzeba zarobić maksymalną możliwą kwotę. Dzieląc się zyskiem z dłużnikiem odzyskują pieniądze, którymi NSFIZ obraca i które pomnaża.

W tym czasie te słabe NSFIZ miesiącami, a czasami latami, windykują dłużników uparcie żądając spłaty 100% wartości długów i ani grosza mniej. Nie mając za co kupować kolejnych pakietów, bo zamrozili pieniądze. W ten sposób rynek NSFIZ w Polsce dzieli się w sposób naturalnych na gigantów, średniaków i tych, którzy latami popełniają te same błędy pazerności, okupując w ten sposób ostatnie miejsce na liście NSFIZ pod kątem wartości.

Lista NSFIZ, czyli Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte w Polsce

Dzięki wiedzy, którą otrzymałeś, wiesz już na pewno, że pojawienie się w piśmie do Ciebie skrótu NSFIZ oznacza, że Twój dług został na pewno sprzedany. I możesz uruchomić negocjacje z firmą windykacyjną dla danego NSFIZ zarządzającą wierzytelnościami. W tym, rzecz jasna, również Twoim długiem.

Czas poznać listę najpopularniejszych w Polsce Niestandaryzowanych Sekurytyzacyjnych Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych.

 • AGIO NSFIZ
 • ALFA NSFIZ
 • Altus NSFIZ
 • BEST NSFIZ
 • Bonus Wierzytelności NSFIZ
 • Centurion NSFIZ
 • Corpus Iuris NSFIZ
 • Debito NSFIZ
 • Debtor NSFIZ
 • easyDEBT NSFIZ
 • EGB NSFIZ
 • EOS NSFIZ
 • Eques Debitum NSFIZ
 • Fast Finance NSFIZ
 • Fortunato NSFIZ
 • Hoist NSFIZ
 • Horyzont NSFIZ
 • Indos NSFIZ
 • Intrum Justitia Debt Fund 1 NSFIZ
 • Kredyt Inkaso NSFIZ
 • Lindorff NSFIZ
 • Mega Debt NSFIZ
 • Omega NSFIZ
 • Open Finance NSFIZ
 • Pragma NSFIZ
 • P.R.E.S.C.O. NSFIZ
 • Prokura NSFIZ
 • Raport NSFIZ
 • S Collect NSFIZ
 • Secus NSFIZ
 • Takto NSFIZ
 • Trigon NSFIZ
 • Ultimo NSFIZ
 • Universe NSFIZ

Kto windykuje na rzecz NSFIZ w Polsce? Jaką firmę windykacyjną możesz spotkać, gdyż NSFIZ kupiło Twój dług?

Firm windykacyjnych w Polsce jest bardzo dużo. Jedne upadają, inne powstają. Dlatego – choć staramy się, aby lista była aktualna, może zdarzyć się, że znajdziesz na niej martwy twór. Lub nie znajdziesz firmy, która Cię aktualnie windykuje. Jeśli zatem chciałbym zlecić nam negocjacje z firmą windykacyjną, której na liście nie ma, napisz na kontakt@mamdlugi.pl. Na pewno potraktujemy Twoją sprawę nieszablonowo.

Uwaga: firmy windykacyjne w Polsce, które obsługujemy regularnie lub mniej regularnie, na liście są specjalnie zaznaczone. Jeśli widzisz wyróżnienie, możesz mieć pewność, że negocjacje z firmą windykacyjną na liście wyróżnioną przeprowadzimy od ręki.

Lista firm windykacyjnych w Polsce

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 315

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

40 komentujący “Negocjacje z firmą windykacyjną”

 1. Ja korzystałam z usług firmy Kruk i jestem baaaardzo zadowolona, bez nich nie dałabym rady tego ogarnąć, to zdecydowanie zbyt skomplikowane jak na moją głowę….

  1. Szanowna Pani. Artykuł, który Pani komentuje bez przeczytania ze zrozumieniem, jest o czymś zgoła innym niż skuteczności KRUKA jako firmy windykacyjnej. Gratulujemy, że KRUK pomógł Pani odzyskać pieniądze od dłużnika, ale to nie jest przedmiotem artykułu komentowanego.

  2. Post sponsorowany przez trolokruki – bezmyślna wklejka wylatuj stad wrono kruku czy inna latająca ch.l..ro 😀 😀

  1. Nie, ponieważ ta firma nie kupuje długów. Zatem negocjacje z nią są tak naprawdę negocjacjami z wierzycielem przeprowadzanymi poprzez pośrednika. A wierzyciel pierwotny pożyczył określoną kwotę i taką chce uzyskać. Umorzenie na poziomie wierzyciela pierwotnego nie są częste, a my jednak w ofercie mamy gwarancję 30% umorzenia. Dlatego Kaczmarski nie.

  1. Nie. W sprawach tej firmy zapewniamy pomoc prawną, czyli dążenie do stwierdzenia nieistnienia zobowiązania lub braku zasadności roszczenia przez sąd.

 2. Witam, czy jak dostałem od Obligo maila ze sąd wydał nakaz zapłaty do 13 marca to jesteście w stanie jeszcze z nimi negocjować zmniejszenie jednorazowej wpłaty?

  1. Dzień dobry, z firmą typu Obligo (czyli trzeci sort) w ogóle się nie negocjuje, gdyż firmy z tego sortu nie znają pojęcia negocjacji. Negocjacje stosowane są u graczy, którzy dzielą między sobą rynek. Obligo należy do tych, którzy mogą co najwyżej liczyć na okruch z pańskiego stołu.
   Dlatego też strategia działania z tego typu firmami jest zgoła inna. Tutaj wykorzystuje się ich słabą pozycję rynkową i finansową, a przez to brak dostępu do najlepszych wierzytelności na rynek rzucanych. Przez to, że Obligo nie ma szans konkurować o nie z KRUK-iem czy Ultimo, kupuje wierzytelności, których nie chcą duzi gracze. W wielu przypadkach ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli dodamy do tego słabość Obligo pod względem jakości obsługi prawnej i brak bezpośredniej reprezentacji w sądach, widzimy drogę do wygranej. Nie poprzez negocjacje, których kultury Obligo musi się jeszcze długo uczyć, a właśnie drogę sądową. Wiele osób w sytuacji, gdy wierzycielem staje się zewnętrzna firma, rezygnuje z jakiejkolwiek walki, uznając, że „gdzie ja tam w sądzie”. I to jest ogromny błąd. O czym można przekonać się choćby na przykładzie naszych klientów realizujących strategię wykupu długów: https://mamdlugi.pl/oddluzanie-poprzez-wykup-dlugow
   Poznanie zasady i specyfiki działań sądowych wierzycieli powoduje, że strach przed sądem zamienia się w adrenalinę. Bo to są emocje. Czy znów uda się doprowadzić do tego, że dzięki instytucji sądu kupiony przez obligo dług stanie się kompletnie bezwartościowy? Bez nakazu jest bowiem tylko zapisem w systemie. Rekordem w excelu.
   Przechodząc do sedna – proszę zaczekać na ten nakaz zapłaty, a następnie niezwłocznie udać się po pomoc. Czekamy w 10 miastach w Polsce.

 3. Dzień dobry
  Mam dług w FA 12 tys
  Sprawa zajol się komornik który zabiera 100% wynagrodzenia na umowę zlecenie. Pisałam prośbe o mniejsze zabieranie gdyż jest to moje jedyne źródło utrzymania i jest ciągle od 1.5 roku oraz że nie uchylam się od spłaty. Dostałam odmowę. Druga zajęcie toczy na 4200 z profit credit. Łączny dług to prawie 19 tys. Chcę pracować lecz komornik nie daje mi szansy tego spłacić myślę nad wypowiedzeniem w pracy ponieważ nie mam nawet na opłatę za przedszkole dla syna na czas mojej pracy. Czy w ultimo jest jakaś szansa na przejęcie długu od komornika?
  Wiem że z ultimo można się dogadać.
  Obecnie mam w ultimo ugodę. Zostały mi 3 raty o wartości 760 zł łącznie. Teraz nie mogę spłacić tych 3 rat bo pan komornik zabierze cała pensje. Niewiem co robić. Czy skarga na komornika coś pomoże.

 4. Witam.
  Czy działacie Państwo w sprawach gdzie w cała sprawę włączył się komornik, a wierzycielem jest bank? (santander consumer bank)
  Pozdrawiam

  1. Dzień dobry. W takich sprawach proszę o kontakt mailowy. Odpowiedź wymaga zebrania wielu informacji dodatkowych. Pan pisze komentarz o banku pod zupełnie inną usługą, co powoduje chaos.

 5. Witam.
  Czy moge prosic o porade,raven sciaga mi przez komornika kredyt w mbanku,sa 3 kredyty do splaty ok 12 tys plus odnawialny caly czas rosna od 2 lat odsetki jest tego juz ponad 35tys,Czy jest mozliwosc zatrzymania komornika i splata tych naleznosci w ratach,bezposrednio do banku,lub do ravena?

   1. Dokładnie tak samo dla każdej instytucji finansowej. Zamówienie usługi – negocjacje – ugoda – rozliczenie za sukces lub zwrot zaliczki w przypadku jego zwrotu. Oczywiście proszę pamiętać o tym, że usługa dotyczy wyłącznie wierzytelności sprzedanych. Nie prowadzimy negocjacji np. z firmami pożyczkowymi.

 6. Naprawdę Firma umarza długi w takich procentach? ,mam 2 długi w Best,ale oni przesadzili,bo w 2014 roku miałem 3 kredyty w wbk 11tyś (debet,ale zmieniony na kredyt),18tyś i 5tyś,jeden z tych kredytów spłaciłem bo komornik z konta zabrał ok 20tyś,a teraz best mi wysłał pismo że jeden dług to 37 475,59zł a drugi 5 280,51zł ,jak to możliwe że odsetki przerosły o 100% samą należność główną i w ogóle skąd oni te kwoty biorą?.

  1. Umorzenie jest kwestią bardzo indywidualną i zależną od wielu czynników. Są umorzenie bardzo wysokie, ale są też symboliczne. Dla naszych klientów najbardziej istotne jest to, że gwarantujemy określony poziom zaniechania, nie ryzykuje on zatem niczym.
   Jeśli zdecyduje się Pan na współpracę, to w pierwszej kolejności przygotujemy – z pomocą firmy BEST – rozliczenie salda, aby miał Pan pewność, skąd i co się wzięło.
   Oraz propozycję umorzenia – zapewne sporej części – Pańskiego zadłużenia. Dodam, że kilka godzin temu zamknęliśmy podobną sprawę, choć na znacznie większą kwotę, bo ponad 130.000 zł z umorzeniem 68%. Sprawę, w której również działał przez kilka lat komornik. Mimo to firma zdecydowała się odsprzedać dłużnikowi jego zobowiązanie 68% taniej niż wynosi jego wartość księgowa.

    1. Dzień dobry,

     wystarczy zadzwonić lub napisać do nas e-maila żeby to sprawdzić. Nie mieliśmy i nie planujemy przestojów. Zapraszamy do kontaktu.

    2. Ja mam komornika i miałem do spłaty jeszcze 6 tysięcy a teraz nie wiadomo z kad pojawiło się trzecie zadłużenie więc pytam czy jest naprawdę szansa na całkowite lub częściowe umorzenie mojego zadłużenia

     1. Nie wiem czy komentujący Panu udzielą odpowiedzi na temat negocjacji z wierzycielami, jeśli chodzi Panu o odpowiedź od naszego serwisu zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail. Informacje kontaktowe znajdzie Pan na dole naszej strony.

 7. Jak zapewne wielu klientów tego serwisu nie wierzyłem, że ktoś coś realnie zrobi dla mnie. Ale zaryzykowałem bez wielkich nadziei. Efekt przeszedł moje oczekiwania i chylę czoła przed profesjonalizmem fachowców tutaj pracujących.
  Dług przekraczający 30 tysięcy złotych został mi zredukowany do 6000 zł.

 8. Bardzo dobry kontakt, świetnie wyjaśnione zasady współpracy, pełnomocnictwo dostarczone na czas. Z samych negocjacji jestem średnio zadowolona, bo liczyłam na więcej niż otrzymane 50% umorzenia, szczególnie, że kwota mojego kupionego długu nie była mała, bo 75.000 zł
  A to wiadomo, każdy procent więcej to prawie tysiąc złotych.
  Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

  1. Szanowna Pani. Ne jesteśmy w stanie zagwarantować każdemu 80% umorzenia, na które Pani zapewne liczyła. Jest to zależne od wielu czynników: wiek wierzytelności, koszt zakupu jej przez fundusz, poniesione koszty obsługi, historia relacji czy aktualna koniunktura, plany zakupowe funduszu lub realizowania polityka.
   50% umorzenia przy kwocie 75.000 zł to netto (po odliczeniu naszego wynagrodzenia) prawie 34 tysiące czystego zysku dla Pani.
   Zyskać 34 tysiące i być średnio zadowolonym….no ja chciałbym tyle zyskać w niecąły tydzień:)

 9. Serdecznie polecam tą firmę jest skuteczna i przedewszystkim uczciwa. Jest tak jak pisza że sprawa nei trwa nie wiadomo ile tylko w tydzień mialam ugodę z kruka i bez odsetek jak było mówione.

 10. Negocjator w ciągu doby od zlecenia umorzył mi 70% długu z którym nie mogłam sobie poradzić od 4 lat. Firma jest bardzo skuteczna a kontakt z negocjatorem niezwykle sympatyczny, polecam każdemu kto boryka się z długami.

 11. Umorzono mi 80% długu. Dla mnie szok ale i wielka radość. Bo nie spodziewałam się takiego sukcesu szczegolnie, że sprawa ciągnie się już 5 lat.
  Bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc. Życzę dalszych sukcesów w pomocy zadluzonym

 12. Krótko i na temat. 65% umorzenia uważam za wynik doskonały. Dziękuję fachowcom za profesjonalną pomoc. Oby więcej takich firm a życie osób zadłużonych będzie lepsze.

  1. Dzień dobry.
   Proszę sobie wyobrazić, że istnieją inne formy anonimizacji danych niż czarne paski czy rozmazane plamy.

 13. Takie same naciągane jak inkaso
  Większość tych długów to naciągane przedawnienia , nagrywać zbierać dokumentację i zgłaszać sprawę do policji potem prokuratura nękania sprawa wygrana pzdr

 14. Do skorzystania z oferty skłoniła mnie tylko i wyłącznie zasada rozliczeń po wykonaniu zadanie przed firmą stawianego przeze mnie. Wielu jest w internecie obiecywaczy gruszek na wierzbie. Dlatego, gdy przeczytałam, że rozliczenie jest po, a nie przed podjęłam decyzję o sprawdzeniu tych obiecanek.
  Efekt przeszedł moje oczekiwania. Prawie 70 procent do umorzenia. Na efekty czekałam niecałe 3 dni, co uważam za wynik rewelacyjny.
  Generalnie polecam. Warto skorzystać, bo efekty świetne, a ryzyka żadnego ze względu na rozliczenia po a nie przed.

 15. Szkoda że tak późno trafiłam na tę stronę. Przez rok zamęczali mnie i straszyli telefonami niemili ludzie z firmy windykacyjnej Getbuck i nawet na raty nie chcieli mi rozłożyć takie żebym mogła spłacać bez odczuwania i tylko całość lub co najwyżej połowa na jutro bo przyjedziemy do domu albo do pracy.
  Nie wiedziałam że można tak szybko mi pomóc i załatwić mi nie tylko dobre raty ale też i umorzenie częsci długu. Szkoda mi tego roku nerwów i nieprzespanych nocy ze strachu że przyjadą do pracy. Ale samej nie załatwi się nic jak widać.

  1. Witam trafilam na ta strone bo szukam pomocy.Mam dlug ktorego nie moge splacic juz dzwonia do mnie z windykacji i nie wiem co robic.Na co czekac bo jeszcze nie mam lustow od firmy windykacyjnej i boje sie co moze sie stac.Piszecie tu o lidziach którzy za was negocjują dogodne warunki jak sie z kims takim skontaktowac?Czy mam czekać az moj dlug przejmie firma windykacyjna?

 16. Mogę tylko potwierdzić, że działania u wierzyciela są błyskawiczne. W moim przypadku od wysłania pełnomocnictwa do otrzymania mailem ugody nie minęła nawet doba.
  Pełna profeska i świetny kontakt. Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcą pozbyć się zaszłości i uwolnić od telefonów z firm windykacyjnych. To działa i powiem nawet, że lepiej niż się spodziewałem. 68% umorzenia przy moim dużym długu o wartości średniej klasy auta to naprawdę fajna oszczędność.
  Jeszcze raz dzięki panowie i niebawem zgłosi się do was kilku kolegów z pracy.

Zostaw swój komentarz...