Windykacja HOIST – nie daj się wrobić w uznanie długu

4.3
(34)

Gdy pojawia się windykacja HOIST, dłużnicy masowo zaczynają szukać informacji o tym, co to jest za firma. Czy windykacja HOIST działa legalnie, czy posiada windykatorów terenowych czy tylko telefonicznych. Czy HOIST chodzi do sądu i komornika? Co to jest NSFIZ Hoist?

O firmie HOIST w naszym serwisie możesz przeczytać kilka artykułów, możesz nawet zobaczyć przykładowe umorzenie, więc uznać możemy, że jeśli posiadasz dług w HOIST, to na pewno wiesz co robić, aby się go pozbyć. Jeśli nie – zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty negocjacji umorzenia długu z gwarancją:

Długi w HOIST Finance – pomoc w spłacie

Windykacja HOIST – co oznacza dla Ciebie?

Pojawienie się informacji o rzekomym zadłużeniu i windykacji HOIST może wywołać stres. Ale proszę zachować spokój. Dług długowi nierówny, szczególnie, gdy mówimy o firmie HOIST.

Zacznijmy jednak od windykacji HOIST. Jej forma może być różna: listy, SMS-y, maile, połączenia telefoniczne. Celem windykacji HOIST jest nawiązanie z Tobą kontaktu i zaktywizowanie Cię do spłaty długu.

I pewnie niejeden przestraszony samym faktem windykacji coś wpłaci, coś zadeklaruje, coś uzna. I takie uznanie długu może być dla niego niezwykle kosztowne.

Gdy będzie miał pecha, trafić do HOIST z

pakietów wierzytelności kupionych od Getback

Tego samego znanego z tzw. afery Getback. Który zmuszony do pozbywania się aktywów, wszedł w układ partnerski z firmą HOIST i, jak głosiły komunikaty:

Hoist Finance sfinalizował przejęcie aktywów GetBacku o wartości ok. 400 mln zł. Przejęcie dotyczy wybranych (tj. większości portfeli wierzytelności w ramach funduszy sekurytyzacyjnych: easyDebt NS FIZ oraz Open Finance Wierzytelności NS FIZ) portfeli wierzytelności GetBacku.

Teraz kilka słów wyjaśnienia dla tych, którzy mogą się zagubić w gąszczu obcych nazw.

Powiedzmy, że miałeś kredyt w Getin Banku. Kredyt się posypał, bank wypowiedział umowę i dług sprzedał. Do funduszu easyDebt NS FIZ, którego nazwa nie mówi Ci nic, gdyż za funduszami i ich technicznymi nazwami stoją właściciele. W tym przypadku był to Getback i to on upominał się o pieniądze. A może, zanim praktycznie padł, nie zdążył tego zrobić?

Ponieważ proces restrukturyzacji wymagał od Getback zmniejszenia aktywów, część kupionych przez nich spraw została sprzedana do HOIST.

I to jest powód, dla którego warto być czujnym, jeśli chodzi o nagłe pojawienie się windykacji HOIST. Bo może oznaczać, że Twoja sprawa jest z tego właśnie pakietu, a w tym przypadku trzeba być niezwykle czujnym….

Uznasz dług kupiony od Getbacka, wyrzucasz pieniądze w błoto

Nie chcę tutaj prowadzić śledztwa, nie chcę również snuć teorii spiskowych. Ale pakiety po Getbacku są, jak Baby z filmu Koterskiego, jakieś inne. Z pakietami tymi HOIST nie biegnie masowo do sądu po nakaz. Hoist nie wykonuje żadnych ruchów prawnych.

Zaczynam się zastanawiać, czy nie stało się tak, iż w toku zawirowań przy tej sprzedaży pakietów i kilkukrotnym przesuwaniu terminów, kupione długi nie okazały się „nieco nieświeże” i po prostu się przedawniły?

W każdym razie wielu klientów, których windykacja HOIST usiłowała wkręcić w długi, nie zauważyło ruchów prawnych. A liczba ta jest na tyle reprezentatywna, iż nie można uznać tego za przypadek.

Dla dłużnika oznacza to tylko tyle, że jeśli jeszcze ich wierzytelność nie stała się odpadem, to za moment się stanie w wyniku przedawnienia. Oczywiście, jeśli ma tego świadomość. Windykacja HOIST dociera do dłużników świadomych, średnio kumających temat i nieświadomych kompletnie. Windykacja HOIST ma zadanie doprowadzenia do uznania długu. Aby przerwać bieg przedawnienia.

Oczywiście musi to zrobić w granicach prawa i norm etycznych. Najprościej jest zatem poinformować dłużnika, że ma duży dług, ale może uniknąć konsekwencji niemiłych, jeśli zacznie spłacać w ratach….wyjątkowo niskich, gdyż raty niespodziewanie promocyjne windykacja HOIST oferuje tego roku. Tylko teraz wielka promocja: 100 rat dla każdego.

Windykacja HOIST - propozycja układu ratalnego
Zdjęcie 1. Propozycja spłaty zadłużenia 16.000 zł w ratach po 160 zł. Propozycja, która już na pierwszy rzut oka wygląda na przynętę w celu uznania długu.

Kto zajmuje się zawodowo negocjacjami, wie doskonale, że rozłożenie długu na 100 rat jest możliwe, ale trzeba się nad tym napracować. W HOIST dłużnik dostaje 100 rat od ręki. Wystarczy zalogować się do panelu…

Dla mnie mocno tutaj pachnie. Marchewką. Tą z potocznego kija i marchewki. A to każe być bardzo ostrożnym.

Wpłata choćby jednej raty oznacza kłopoty. Bo podpisując ugodę czy porozumienie, uznajesz swój dług. I potwierdzasz to podpisem….

Co zrobić, gdy pojawia się windykacja HOIST?

Pamiętaj, że nikt nic nie może kazać Ci podpisywać. Więc nie podpisuj. A tym bardziej nie wpłacaj.

Nie bój się, że taką postawą możesz sobie zaszkodzić, gdyby okazało się, że windykacja HOIST związana jest z inną wierzytelnością, niż ta z pakietów po Getbacku.

Wystarczy, że odmówisz zabrania stanowiska w sprawie, grzecznie informując windykację HOIST takimi oto słowy:

W ciągu kilku dni zgłosi się do Państwa mój pełnomocnik prawny w celu dokonania ustaleń w sprawie

Tylko tyle i aż tyle. Wynajmując pełnomocnika przestajesz samodzielnie rozmawiać z windykacją HOIST, a dzięki temu, masz pewność, że nie zostaniesz pokonany doświadczeniem.

Pełnomocnik zbada strukturę prawną Twej sprawy, a w przypadku wątpliwości skorzysta ze wsparcia firmowego działu prawnego. Masz pewność, że nie uzna za Ciebie długu, bo do tego nie ma umocowania – pełnomocnictwo pozwala tylko sprawdzać i negocjować, nie pozwala podpisywać oświadczeń woli.

Jeśli dług okaże się obarczony wadą prawną, a więc bezwartościowy, badanie takie da Ci gwarancję spokoju od długu.

Jeśli windykacja HOIST będzie „na prawie” i wierzytelność będzie wymagana, pełnomocnik automatycznie rozpocznie działania negocjacyjne zmierzające do uruchomienia bezodsetkowego układu ratalnego czy wykupu długu z atrakcyjnym umorzeniem.

Jak wynająć pełnomocnika do sprawy w HOIST?

Zrobisz to jednym ruchem. Po prostu kliknij i zamów usługę:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Po dokonaniu zamówienia skontaktujemy się niezwłocznie na podany adres e-mail i przekażemy pełnomocnictwo. Jeśli chcesz poznać dokładnie zasady działania negocjacji, rozliczeń, ugód – zapraszamy do zapoznania się z nimi. Są one bardzo obszernie opisane w artykule o umorzeniach długów w firmach windykacyjnych.

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu 10-letniemu doświadczeniu i wsparciu fachowców windykacja HOIST przestanie być dla Ciebie stresująca.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 34

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

3 komentujących “Windykacja HOIST – nie daj się wrobić w uznanie długu”

    1. Pisząc o przypadku windykacji Hoist staraliśmy się aby wpis był tak prosty i zrozumiały jak to tylko możliwe. Widocznie gdzieś popełniliśmy błąd skoro sedno artykułu nie dotarło. Nie oczekuję, że starczyło Panu/Pani zapału do poznania zasad takiej usługi, w tym tej że owe 150 zł zwracamy jeśli nie spełnimy oczekiwań klienta. Mam jednak nadzieję, że oprócz niczym nie podpartego szyderstwa (nie widzę bowiem Pana/Pani w gronie naszych klientów) doczekam się komentarza zawierającego jakieś rzeczowe obiekcje w stosunku do tej usługi

Zostaw swój komentarz...