windykacja mami pożyczką
||

Windykacja Ultimo – praktyczne informacje i porady

0
(0)

Windykacja Ultimo domaga się spłaty zadłużenia, obawiasz się przyjazdu windykatora terenowego, nie wiesz co zrobić, aby zatrzymać windykację – praktyczne porady na temat windykacji Ultimo i tego, co się z nią wiąże.

 • Co zrobić, gdy Ultimo przesyła wezwanie do zapłaty?
 • Czy Ultimo posiada windykację terenową?
 • Jak zachować się, gdy windykacja Ultimo pójdzie do sądu?

Windykacja Ultimo – skąd się wzięła?

Ponieważ firma Ultimo nie prowadzi działań windykacyjnych na zlecenie, pojawienie się wezwania do zapłaty i rozpoczęcie działań windykacyjnych oznacza, że Ultimo kupiło Twój dług.

Zakup wierzytelności jest w Polsce całkowicie legalny, a co za tym idzie nabycie długu przez Ultimo odbywa się w zgodzie z przepisami kodeksu cywilnego, który to reguluje. Po nabyciu w drodze cesji Twojego długu Ultimo staje się nowym wierzycielem i może dochodzić roszczeń. Czyli prowadzić działania windykacyjne.

Warto o tym pamiętać, gdyż bardzo wielu dłużników Ultimo – po lekturze wpisów „domorosłych prawników” na internetowych forach przyjmuje retorykę:

Ultimo oszuści, nic oszustom nie zapłacę

co w większości przypadków kończy się źle.

Pierwsze pismo, mail czy sms z Ultimo oznaczają, że Ultimo kupiło Twój dług legalnie i zgodnie z przepisami prawa, zatem dobrze jest nabyć wiedzę na temat tego, jak się zachować w stosunku do windykacji Ultimo.

Jak się odbywa windykacja Ultimo?

Realizacja działań windykacyjnych w Ultimo nie różni się od jakikolwiek innej firmy windykacyjnej. Mamy zatem mieszaninę trzech form windykacji:

 • windykacja telefoniczna,
 • wezwania do zapłaty wysyłane pocztą,
 • maile od windykacji,
 • SMS-y informujące o zadłużeniu.

Istotną różnicą, jaka istnieje pomiędzy Ultimo a firmami z niższej półki, jest to, że Ultimo posiada windykację terenową.

Ignorowanie prób nawiązania kontaktu ze strony windykacji Ultimo nie jest korzystne, o czym przekonasz się w dalszej części poradnika.

Wezwanie do zapłaty z Ultimo – co zrobić?

Nade wszystko w Twoim interesie jest sprawdzić, co to za wierzytelność została przez Ultimo kupiona i jest windykowana. To bardzo ważne.

Rodzaj długu i jakość wierzyciela pierwotnego (czyli firmy, od której Ultimo kupiło dług) są bardzo istotne w kontekście Twoich profitów związanych z prawidłową reakcją na windykację Ultimo.

Tak, profitów. Bowiem mądre zarządzanie długiem pozwoli na realne oszczędności – czasami niezwykle atrakcyjne. Dlatego też pojawienie się windykacji Ultimo nie może powodować chowania głowy w piasek, a wyjście jej naprzeciw z podniesioną głową.

Szczególnie, wcale nie musisz robić tego osobiście. W kontaktach z windykacją Ultimo zastąpić Cię może pełnomocnik prawny – negocjator.

Podanie sobie rąk negocjatora i windykatora Ultimo

Windykacja Ultimo vs pełnomocnik prawny (negocjator)

Najprostszym, najtańszym i najbezpieczniejszym działaniem każdego dłużnika, w życiu którego pojawiła się windykacja Ultimo, jest wynajęcie pełnomocnika prawnego, który w jego imieniu:

 • całkowicie przejmie całość rozmów z windykacją Ultimo,
 • sprawdzi i zweryfikuje status prawny wierzytelności,
 • przygotuje grunt pod ugodę ratalną lub wykup długu z umorzeniem.

Jednym słowem – zastąpi Cię całkowicie w rozmowach z windykacją Ultimo, dzięki czemu unikniesz zarówno stresu, jak i ryzyka popełnienia kosztownych błędów (na przykład uznania długu przedawnionego lub lichwiarskiego)

Jeśli wydaje Ci się, że wynajęcie pełnomocnika do rozmów z windykacją Ultimo jest kosztowne, przeżyjesz bardzo miłe rozczarowanie. Jako jedyna w Polsce firma, która zajmuje się zawodowo negocjacjami ugód, oferujemy usługę reprezentacji przed windykacją w cenie, której nie spodziewasz się.

Sprawdź sam, ile kosztować Cię może rozwiązanie problemów z windykacją Ultimo:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Pełnomocnik do rozmów z windykacją Ultimo – jak przebiega proces wynajęcia negocjatora

Po zamówieniu usługi reprezentacji przed windykacją Ultimo otrzymasz umowę (do podpisania online) oraz pełnomocnictwo, którego kopię podpisaną przez siebie odsyłasz w postaci skanu.

To wszystko. Tyle formalności. Od tego momentu wszystkie kontakty z windykacją Ultimo należą do pełnomocnika, a z Tobą dział windykacji firmy Ultimo przestaje się definitywnie kontaktować.

Działania pełnomocnika są zależne od Twoich preferencji. Może on ograniczyć się wyłącznie do sprawdzenia statusu wierzytelności pod kątem prawnym, ale też przygotować dla Ciebie atrakcyjną ugodę ratalną bez odsetek, taką jak na screenie:

Ugoda ratalna z firmą Ultimo

 

w ramach której nawet duży kredyt bankowy, który został przez bank sprzedany do Ultimo, spłacisz bez specjalnego drenowania portfela.

Jeśli natomiast masz nieco więcej środków, a istnieje możliwość wykupu długów z umorzeniem, Twój pełnomocnik może wynegocjować z windykacją Ultimo na przykład taką ugodę:

w rezultacie której spłacisz znacznie mniej, niż od banku czy firmy pożyczkowej otrzymałeś w ramach kredytu czy pożyczki pozabankowej.

Ponieważ jest to poradnik o tym, jak windykacja Ultimo działa i czego można się po niej spodziewać, o negocjacjach i ugodach z firmą windykacyjną Ultimo przeczytasz w osobnym artykule. W nim poznasz zasady współpracy, zawierania ugód i redukcji wysokości zadłużeń dla każdego, kto ma długi w Ultimo.

Windykacja terenowa Ultimo – czy istnieje i przyjeżdża do domu?

Tak. Windykacja terenowa Ultimo istnieje i obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę. Oznacza to, że każdy dłużnik Ultimo może spodziewać się wizyty windykatora terenowego.

Oczywiście będzie to wizyta niezapowiedziana. Zgodnie bowiem z zasadą, że firmy, które windykacji terenowej nie posiadają (są za małe, za biedne) straszą nią dłużników w każdej prawie wiadomości:

Pismo windykacje od firmy Delta wise

firmy, takie jak Ultimo, zatrudniające pracowników windykacji w terenie, działają z zaskoczenia.

Ultimo o wizycie windykatora terenowego nie poinformuje Cię nigdy. Jego wizyta będzie dla Ciebie niespodzianką. Więcej o tym, jak firmy windykacje działają w terenie i jak rozpoznać firmę, która windykację terenową posiada, np. Ultimo, od firmy, która udaje, że stać ją na nią, przeczytasz w obszernym artykule o tym, czym jest windykacja terenowa.

Windykator terenowy Ultimo składa Ci wizytę – jak się zachować?

Przede wszystkim musisz uświadomić sobie, że windykacja terenowa Ultimo to elitarny dział złożony ze specjalnie wyselekcjonowanych pracowników. Jeśli zatem Twoje skojarzenia na temat windykatora terenowego z Ultimo ograniczają się do napakowanego sterydami łysego mięśniaka, który wejdzie do Ciebie kopniakiem otwierając drzwi, czas porzucić internetowe legendy.

Windykator terenowy Ultimo to pracownik, który

 • cechuje się bardzo dużą dozą kultury osobistej
 • jego wizyta jest dyskretna i cicha
 • nie informuje o Twoich długach sąsiadów
 • nie podnosi na Ciebie głosu i nie grozi Ci przemocą
Zadaniem pracownika terenowego Ultimo jest doprowadzenie do ugody pomiędzy Tobą, a jego pracodawcą. Zatem wizyta windykatora terenowego może przynieść same korzyści, gdyż posiada on odpowiednie kompetencje, aby podpisać z Tobą ugodę satysfakcjonującą obydwie strony: Ultimo jako wierzyciela i Ciebie jako dłużnika.

Jedynym ryzykiem wizyty windykatora terenowego Ultimo nie jest więc to, że oklei Ci drzwi pod Twoją nieobecność

Wizyta windykacji Ultimo nie skończy się nigdy tak, jak na zdjęciu - windykacja Ultimo nie okleja drzwi dłużników

zbluzga, pobije czy postawi na nogi wszystkich sąsiadów, robiąc Ci „masę wstydu na dzielni”.

Jedynym ryzykiem jest to, że chcąc, aby pracownik terenowej windykacji Ultimo jak najszybciej sobie poszedł, podpiszesz mu wszystko, co Ci zaproponuje. A tym samym uznasz dług, którego wcale nie musisz uznawać.

Dlatego też ważne jest, aby mając w perspektywie spotkanie we własnym domu z pracownikiem Ultimo działającym w terenie, wiedzieć

jak uniknąć wizyty windykacji terenowej Ultimo

To bardzo proste. Wracamy do początku poradnika i zdania, że pojawienie się pierwszego pisma czy wezwania do zapłaty, początkujących windykację Ultimo, powinno wywołać działania ze strony dłużnika.

Ich brak może bowiem skutkować windykacją terenową. Zatem jeśli chcesz jej uniknąć, chcesz mieć gwarancję, że windykator z Ultimo nigdy do Ciebie nie przyjedzie, zadziałaj prewencyjnie.

Wynajęcie pełnomocnika prawnego daje Ci pewność, że nigdy windykator terenowy Ultimo nie zastuka do Twoich drzwi. Windykacja terenowa odwiedza bowiem tych dłużników, z którymi Ultimo nie ma kontaktu. Reprezentowanie Cię przez pełnomocnika powoduje, że windykacja Ultimo ma z nim stały kontakt, a więc nie ma potrzeby uruchamiać drogich windykatorów terenowych, aby szukali kontaktu bezpośrednio z Tobą.

Twój pełnomocnik, gwarantujący Ci uniknięcie kontaktu z firmą Ultimo w postaci pracowników jeżdżących po domach dłużników, jest na wyciągnięcie ręki. Jego pomoc zamówisz jednym kliknięciem:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Ultimo – więcej wiedzy o firmie windykacyjnej z Wrocławia

Interesuje Cię więcej informacji na temat Ultimo? Sprawdź naszą bazę wiedzy na temat tej firmy:

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Dlaczego warto nam zaufać?

 • 12 lat na rynku o zasięgu ogólnopolskim.
 • Wcześniej działaliśmy pod nazwą Windykowani.pl
 • Jesteśmy polecani przez pracowników większości banków!
 • Mówią i piszą o nas: Newsweek, Onet, Polskie Radio, Telewizja Polska i inne.
 • Posiadamy wiarygodne i rozpoznawalne certyfikaty takie jak raport BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).
 • Setki pozytywnych opinii i wygranych spraw popartych case study.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Jak wyjść z długów w parabankach
zadłużenia

 • Nie posługujemy się kupionymi zaświadczeniami o rzetelności i wiarygodności. Na pewno widziałeś takie certyfikaty:

najpopularniejsze certyfikaty wydawane firmom

 • Możesz im wierzyć, ale czy masz pewność dobrej weryfikacji? My idziemy krok dalej, dając Ci do ręki raport z BIG. Sprawdź nas klikając poniżej. Raport otworzy się automatycznie.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...