Wiadomość od Alektum o zakupie długu - po niej sam wybierzesz czy wolisz ugodę z Alektum czy sąd.
|

Alektum kupiło dług – windykacja, ugoda, raty czy sąd?

4.7
(20)

Firma windykacyjna Alektum znana jest dłużnikom, którzy posiadają niespłacone zobowiązania np. w Kuki, Oros czy Finbo. Wierzytelności te zostały sprzedane na mocy cesji do firmy windykacyjnej, Która to firma – jako wierzyciel wtórny – dochodzi należności od byłych dłużników chwilówek. Ale Ciebie interesuje to, co masz zrobić, gdy Twój dług został kupiony przez Alektum.

  • Czy z Alektum można się dogadać?
  • Jak szybko Alektum chodzi do sądu?
  • Na ile rat Alektum rozłoży mi kupiony dług?

Czy należy bać się Alektum? Wezwanie do zapłaty – jego nie musisz się obawiać

Alektum nie należy do czołowych firm windykacyjnych pod względem agresywności windykacji. Wezwania do zapłaty nie są pisane w tonie krzykliwym, nie wprowadzają w błąd co do kwot zobowiązania czy konsekwencji bycia dłużnikiem.

Firma Alektum sp z o.o każde wezwanie do zapłaty ma starannie dopracowane, zawiera ono wszystkie interesująca klienta dłużnego elementy i oczywiście niesie zaproszenie do podpisania ugody z firmą windykacyjną.

Wezwanie do zapłaty wysyłane przez Alektum do dłużników tej firmy
Zdj. 1 Wezwanie do zapłaty może być w tonie kulturalnym. Ba, może nawet nazywać się nie wezwaniem, a przypomnieniem…..

Wysoki poziom, jakim charakteryzuje się wezwanie do zapłaty, wysłane do osoby zadłużonej, wyróżnia firmę Alektum na tle wielu firm na rynku polskim z tego samego segmentu rynku. Wystarczy porównać choćby z Obligo, aby zobaczyć olbrzymią różnicę w jakości:

Alektum i windykacja terenowa. Czy Alektum posiada windykację terenową?

Straszenie windykacją terenową to sposób niejednej firmy windykacyjnej na wywołanie strachu u dłużnika. Dłużnicy wciąż nie rozumieją, że informacja o zaplanowanej wizycie windykatora terenowego oznacza tylko tyle, że firma windykacyjna działu windykacji terenowej nie posiada. A zastraszanie windykacją jest działaniem socjotechnicznym. Napisaliśmy o tym bardzo obszerny artykuł, więc jeśli zastanawiasz się, co to jest windykacja terenowa, zapraszamy do lektury.

Alektum współpracuje przy windykacji terenowej z podmiotami zewnętrznymi. Przy czym, zgodnie z zasadą, że windykacja terenowa się bez ostrzeżenia, wizyta windykatora terenowego współpracującej firmy będzie niezapowiedziana.

Naszą uwagę skupiła sytuacji wizyty w imieniu Alektum pracownika firmy DBR Bartosz Rosinski. Dlaczego? Bo „windykator” nie posiadał nawet wizytówki, a swoje dane zapisał na starej kopercie.

Wizyty windykacji terenowej z ramienia Alektum są incydentalne, należą do rzadkości. I nie niosą ze sobą żadnego ryzyka dla dłużnika. Szczególnie, gdy biorą się za nią amatorzy.

Alektum kupiło dług – działamy ugodowo, współpracujemy czy się sądzimy?

Długi, które kupiła grupa Alektum, na rynku wierzytelności podmiot niewielki – w stosunku do liderów (KRUK, Intrum, Ultimo) – stają się wymagalne dopiero wówczas, gdy Alektum sp z o.o uzyska prawomocny nakaz zapłaty. Zatem dłużnik ma możliwość i czas, aby – przy jednoczesnym zachowaniu czujności – wybrać strategię działania w kwestii uregulowania należności. A jest ich kilka do wyboru.

Spłata całości długu z częściowym z umorzeniem

Długi mogą być przez dłużnika spłacone jednorazowo po otrzymania informacji o cesji. To najprostsza i najszybsza metoda na pozbycie się długu. W takiej sytuacji oczekiwać należy od Alektum ukłonu w kierunku klientów, którzy dokonają zapłaty jednorazowej całości długu. I częściowego umorzenia jako wyrazu uznania.

Niestety, grupa Alektum nie motywuje klientów dłużnych atrakcyjnymi umorzeniami. Co nie pomaga w szybkim odzyskaniu należności. Strategia zachęcania klientów do szybkiej spłaty poprzez atrakcyjne umorzenia części długu, jest nieznana w Alektum. Jest za to domeną firm windykacyjnych na rynku wierzytelności rządzących, od których jednak Alektum ewidentnie odstaje i od których nie chce czerpać nauk związanych z odzyskiwaniem kupionych wierzytelności. Widać to zarówno w podejściu zarówno do umorzeń jak i rozkładania zobowiązania na raty.

Ugoda ze spłatą długów w ratach – czy Alektum rozkłada na raty?

Alektum jest firmą windykacyjną, która oferuje jedne z najgorszych warunków spłaty ratalnej na rynku. Układ ratalny nie ma nic wspólnego ze szwedzką jakością ugód Intrum czy typowo polską gościnnością Kruka, przejawiającą się zaproszeniem klientów na wiele lat spłaty zadłużenia w ratach bez odsetek.

Firmy windykacyjne wielkości Alektum sp. z o.o do spłaty należności klienta w ratach podchodzą zupełnie inaczej. I na pierwszym miejscu stawiają odzyskanie długów w krótkim czasie. Co oznacza, że klient, chętny na rozłożenie zadłużenia na raty, musi liczyć się ze spłatą w maksymalnie 2 lata. Niestety, firma windykacyjna przez cały okres naliczać będzie (zazwyczaj) odsetki. A podpisanie ugody może uzależnić od wpłaty inicjacyjnej w wysokości np. 10% wartości zadłużenia. Jest to bardzo słaba propozycja wobec liderów rynku, którzy oferują spłatę kupionej chwilówki na….10 lat. I pewnie dlatego właśnie to oni grają w Lidze Mistrzów, w przeciwieństwie do omawianej firmy Alektum, która w tym zestawieniu turla się na obrzeżach drugiej ligi. Szwajcarskiej, dodajmy, gdyż polityka polskiego oddziału nie ma suwerenności, jest w pełni zależna od właściciela ze Szwajcarii. Wiemy o tym, gdyż jako pierwsza firma profesjonalnie zajmująca się pomocą dla zadłużonych, próbowaliśmy dla Polaków negocjować przynajmniej 5 lat spłaty.

Windykacja Alektum – układ ratalny

Choć warunki spłaty ratalnej długów kupionych przez Alektum są zupełnie inne, niż choćby w Ultimo, choć obie firmy dzieli zaledwie kilka kilometrów, dla wielu byłych dłużników pożyczki Kuki, Oros czy Finbo taka ugoda i tak będzie spełnieniem marzeń:

Decyzję o tym, czy rozpocząć rozmowy o ugodzie z Alektum, trzeba podejmować szybko. Alektum jest bowiem firmą, która bardzo szybko kieruje sprawy na drogę sądową.

Na co uważać, gdy istnieje ryzyko skierowania przez firmę windykacyjną sprawy do e-sądu?

Gdy windykacja, prowadzona na początku przez Alektum, okaże się nieskuteczna, a kupiony dług nie jest przedawniony, Twoje dane znajdą się niechybnie we wniosku (pozwie) do sądu elektronicznego, czyli tzw. e-sądu.

To oczywiście nie oznacza, że grozi Ci komornik. Wręcz przeciwnie. Ale tak niestety myśli wielu zadłużonych, którym windykacja skutecznie wmówiła, że skierowanie sprawy do e-sądu oznacza niechybną przegraną, ogromne koszty i zajęcie całego majątku przez komornika.

Na ewentualny pozew, jaki spółka Alektum złoży do e-sądu możesz patrzeć ze spokojem, gdyż nie jest on dla Ciebie w żaden sposób groźny. Ale przy jednoczesnym zachowaniu czujności i kontrolowaniu swojego konta w e-sądzie.

Dla bezpieczeństwa dłużników firmy Alektum i wszystkich innych, którym zależy na bezpieczeństwie, przygotowaliśmy poradnik. Dzięki któremu w żadnej sprawie w e-sądzie nie popełnią błędu. Kosztownego błędu. Zapraszamy po dużą porcję wiedzy na temat EPU i tego, jak sprawdzić swoje sprawy w e-sądzie.

Firma windykacyjna w e-sądzie. Czy firma Alektum może wygrać sprawę w EPU?

Wygrana w sądzie elektronicznym przez Alektum zależy tylko i wyłącznie postawy wobec sprawy samego dłużnika. Elektroniczne postępowanie upominawcze cechuje wszak to, że klient dłużny ma możliwość w 100% spraw unieważnić nakaz zapłaty wydane przez e-sąd. Dotyczy to zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorców. Potocznie nazywa się to wygraną w e-sądzie lub umorzeniem postępowania. Fachowo oznacza to, że wydany przez EPU nakaz zapłaty utracił moc prawną. 

Działalności Alektum w e-sądzie nie różni się niczym od konkurencji z branży windykacji długów kupionych za 10-15 procent wartości. Firma ta ogromną część pozwów kieruje na początku do EPU. Licząc, że wobec braku reakcji pozwanego wobec dokumentu z e-sądu (czyli nakazu zapłaty), dług będzie szybko ściągnięty przez komornika w postępowaniu egzekucyjnym. A na koncie Alektum pojawi się odzyskana kwota wraz z dodatkowym zarobkiem. Czyli zwrotem kosztów zastępstwa procesowego. Popularność i łatwość pozywania dłużników, jaką daje EPU sprawia, iż dane firmy Alektum przewijają się licznie pośród innych przedsiębiorców korzystających z e-sądu. Gdyż ten twór sądowy jest niezwykle popularny wśród firm pożyczkowych i firm windykacyjnych.

Nakaz zapłaty wydany przez e-sąd z powództwa firmy Alektum Sp. z o.o.
Zdj. 2 Taki nakaz zapłaty unieważnisz jednym sprzeciwem. Nie jest to dla Ciebie nic groźnego.
Masz dług kupiony przez Alektum? Pamiętaj, że w postępowaniu sądowym w e-sądzie firma ta nie ma żadnych szans na wygranie sprawy. Skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty uchroni Cię w 100% przed uzyskaniem przez wierzyciela tytułu wykonawczego, a w konsekwencji przed postępowaniem egzekucyjnym wszczętym przez komornika na żądanie firmy posiadającej tytuł wykonawczy. Wystarczy jednak mały sprzeciw, aby e-sąd nie wydał nakazu zapłaty. Definitywne,
Umorzenie postępowania w e-sądzie - postanowienie sądu o tym, że nakaz zapłaty na rzecz Alektum Group utracił moc
Zdj.3 Takie pismo z sądu otrzymuje każdy dłużnik Alektum, którego nakaz zapłaty utracił moc. Tak działa sprzeciw od nakazu. Gwarantuje od 100% sukcesu w e-sądzie.

Czy z Alektum można wygrać w sądzie rejonowym?

Wiesz już, że wygrana w e-sądzie to kwestia poprawnego i wysłanego na czas sprzeciwu od nakazu zapłaty. To banalnie proste, ale na początku zawsze jest łatwo. Spółka posiadająca kupioną wierzytelność po porażce w e-sądzie nada sprawie dalszy bieg. I sprawę skieruje do sądu rejonowego.

A tam, w przeciwieństwie do e-sądu, wyrok wyda zostanie wydany przez sąd, który wnikliwie zbada dane sprawy.

Wyrok jest sprawą otwartą. Na pewno Twoje szanse znacząco wzrosną, gdy do sprawy zaangażujesz adwokata. Ale takiego, który jest wyspecjalizowany w wygrywaniu z firmami, które kupują długi.

Wyrok sądu - wygrana z Alektum dłużnika, którego wierzytelność firma Alektum kupiła od firmy pożyczkowej
Zdj. 4 Czy można wygrać w sądzie z Alektum? Jak widać na skanie wyroku sądu – można. Kluczem jest dobry adwokat.

Zanim machniesz ręką na swoją sprawę sądową z firmą windykacyjną, gdyż uważasz, że faktura od adwokata opiewać będzie na niebotyczną kwotę, skontaktuj się z nami. Wszystkie pytania o sprawy w sądzie – dotyczące każdego wierzyciela -możesz kierować na adres: prawnicy@mamdlugi.pl

Pomoc adwokata w wychodzeniu z długów jest niezbędna, gdy windykacja przejmuje długi, a Ty chcesz wyjść z zadłużenia bez komornika. Ochrona zarówno w e-sądzie, jak w reprezentacja w sądzie rejonowym w naszej kancelarii oferowane są w cenach najniższych w Polsce. Zobacz jak wygląda nasz abonament na usługi prawne dla zadłużonych.

Co zrobić, gdy Grupa Alektum kupiła Twój dług?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Zakup wierzytelności przez firmę, która odkupuje niespłacone chwilówki, to wszak element planu wychodzenia z długów, który nazywa się pierwsza pomoc dla zadłużonych. I oznacza dla Ciebie, jako dłużnika, wyłącznie same korzyści. Możesz bowiem, w zależności od tego, jaki masz poziom tendencji do podejmowania ryzyka, podejść do sprawy na 4 sposoby:

  • zawrzeć z nowym wierzycielem ugodę i spłacać dług w ratach
  • negocjować maksymalny poziom umorzenia przy spłacie jednorazowej ( jeśli wykorzystasz do tego naszego specjalistę od umorzeń długów kupionych masz gwarancję minimum 30% umorzenia, czyli redukujesz zadłużenie o 1/3)
  • wykupić swój dług z firmy pożyczkowej i oszczędzić dzięki umorzeniu
  • wykorzystać potencjał kancelarii adwokackiej i walczyć w sądzie o umorzenie całości długu

Nasza rekomendacja – w przypadku tych wierzytelności dla wielu dłużników najlepszą opcją jest ugoda. Sprawy w sądzie idealne są dla tych dłużników w pętli kredytowej, którzy mają możliwość skorzystania z oddłużania poprzez wykup długów.

Jednak większość osób w pętli długów pozabankowych zyska na ugodzie ratalnej z Alektum.

Co robić z długiem kupionym przez firmę Alektum z Wrocławia?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wymaga ona bowiem dokładnego poznania sytuacji dłużnika Alektum – jego innych zobowiązań, struktury dochodów, sytuacji rodzinnej i oczekiwań wobec oddłużania.

Jeśli zadajesz sobie pytanie o długi w Alektum, rozpocznij od analizy swojej sytuacji. Samodzielnej lub z dodatkami w pakiecie. Dzięki analizie – jestem przekonany – zmienisz swój sposób myślenia i podejście do zadłużenia w Alektum. A już dobę po otrzymaniu analizy będziesz miał możliwość omówienia swojego planu oddłużania (stworzonego indywidualnie) ze specjalistą od wychodzenia z długów.

Pakiet 3 w jednym – kupuj taniej
146,94 zł 97,00 zł

Alektum windykacja Wrocław kontakt

Alektum Sp. z o.o.

Plac Bema 2

50-265 Wrocław

e-mail: info@alektumgroup.pl

telefon do Alektum: 71 722 68 88
Alektum siedziba - plac Bema Wrocław
Aktualna siedziba firmy Alektum, źr. google.com

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 20

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...