Supergrosz jak się pozbyć długów bez windykacji i sądu

0
(0)

Supergrosz to przekleństwo wielu dłużników z powodu niezwykle wysokich kosztów. Na które oczywiście dłużnik zgodził się podpisując umowę i z których zdał sobie sprawę dopiero mając problem ze spłatą rat. A w głowie wizję windykacji terenowe, sądu i komornika.

Czy niespłacony Supergrosz to duży problem dla dłużnika? Jak poradzić sobie z Supergroszem, aby zyskać, a nie spłacać trzy razy tyle, ile się od parabanku otrzymało?

Problem ze spłatą Supergrosz

Pojawia się dość szybko, gdyż pieniądze otrzymane od Supergrosza rozchodzą się błyskawicznie, jeśli np. wydasz je w sposób tak bezsensowny jak refinansowanie chwilówek. A raty do spłaty pozostają. I powodują, że pętla kredytowa zaciska się coraz mocniej.

Supergrosz mógłby bowiem ilustrować w encyklopedii pojęcia lichwy w parabankach. Przykład pokazuje, na jakich warunkach (choć bez lufy przy skroni) dłużnik podpisuje cyrograf z firmą Supergrosz:

Dług w supergrosz - koszty pożyczki

Na tym kończą się złe wieści. Od tego momentu przeczytasz tylko dobre. A dokładnie o tym, w jaki sposób (jeśli unikniesz błędów) spłacisz dokładnie tyle, ile Supergrosz wypłacił Ci na konto.

Niespłacony Supergrosz windykacja

Jeśli pominiesz spłatę raty, rozpocznie się windykacja. Oczywiście działania o charakterze windykacyjnym nie zrobią Ci żadnej krzywdy, gdyż windykacja parabanku opiera się wyłącznie na działaniach ukierunkowanych w Twoją psychikę. Nie możesz więc kojarzyć windykacji z działania prawnymi, sądami czy komornikiem.

Ani z windykacją terenową, której Supergrosz nie posiada. Choć wielu dłużników panicznie boi się windykacji terenowej tej firmy. Bądź spokojny, Supergrosz to firma bez windykatorów terenowych.

Supergrosz realizuje windykację poprzez zewnętrzne firmy zajmujące się zastraszaniem dłużników. W sposób budzący wątpliwości natury moralnej (czyli kłamstwa) autorstwa Obligo:

Obligo windykacja - wezwanie do zapłaty w sprawie zaległości w supergrosz

Dlaczego Obligo oszukuje klientów, strasząc ich wizytą wyimaginowanego windykatora terenowego, choć żaden klient nigdy nie widział go na oczy? To pozostaje ich słodką tajemnicą. Obligo najwyraźniej dobrze jest tam, gdzie jest, czyli w gronie firm zajmujących się okłamywaniem klientów w celu uzyskania korzyści majątkowych. O tym, czy działania Obligo noszą znamiona oszustwa, zdecyduje UOKiK w trakcie kontroli tej firmy.

Ty w każdym razie takimi straszakami nie musisz się przejmować.

Obligo nie jest Twoim wierzycielem, jest firmą wynajętą na chwilę do działań windykacyjnych i taki mai (jak podobne jemu) nie wywołają żadnych działań. Firma za chwilę – gdy nie dasz się złamać kłamstwem – zostanie zastąpiona kolejną.

Kancelaria Prawa Gospodarczego PFW windykuje na rzecz Supergrosza

Wezwanie do zapłaty z PFW Kancelaria prawa gospodarczego

Pani Małgorzata, pracownik Kancelarii Prawa Gospodarczego PFW prosi o kontakt w sprawie niespłaconego zobowiązania w Supergroszu. Oczywiście, jak każda amatorska firma (po tym ją rozpoznasz) robi to bez przedstawienia jakiegokolwiek umocowania, które dowodzi, że działa na rzecz Supergrosza.

Co więcej, Małgorzata przyciśnięta do muru, okazuje się w ogóle nie rozumieć, że jej obowiązkiem jest pełnomocnictwo okazać przed nawiązaniem kontaktu. Po stanowczym żądaniu okazania tego, co odróżni Małgorzatę od wyłudzaczy pieniędzy, znika.

Jeśli więc w sprawie niespłaconego Supergrosza odezwie się do Ciebie Małgorzata lub inna Mariolka z Kancelarii Prawa Gospodarczego PFW. stanowczo żądaj pełnomocnictwa. Pamiętaj, że tylko ten dokument daje Ci pewność, że pracownik Kancelarii Prawa Gospodarczego PFW czy innej firmy windykacyjnej działa w oparciu o zlecenie wierzyciela, a nie usiłuje wyłudzić pieniądze.

Czy po wypowiedzeniu umowy z Supergrosz sprawa trafia do sądu?

Jeśli nieistniejący windykator z Obligo czy Małgonia z równie „profesjonalnej” windykacji PFW nie dadzą rady Cię zwindykować, to jak myślisz – co będzie działo się dalej?

Myślący stereotypowo dłużnik odpowie zapewne, iż

no to teraz Supergrosz wypowie umowę, pójdzie do sądu i będę miał za chwilę na głowie komornika

No i bardzo się pomyli. Choć Supergrosz oczywiście umowę wypowie.

Supergrosz wypowiedzenie umowy pożyczki

Ale to wypowiedzenie przez Supergrosz umowy nie ma dla Ciebie żadnych negatywnych skutków. Prawnych i finansowych.

Supergrosz od lat, jak diabeł święconej wody, unika sądów. Zobacz jaki paradoks, zewsząd straszony jesteś tym, czego Twój wierzyciel boi się jak ognia. Oczywiście ten parabank nie jest tutaj wyjątkiem, gdyż każdy, kto nosi w sobie grzech lichwy, nie pójdzie do sądu. Bo szedłby na stracenie. Wyjątkiem od tej reguły jest Profi Credit, który odkąd pamiętam, przegrał z naszymi prawnikami wszystkie możliwe sprawy naszych klientów, ale mimo to jak ćma wciąż gna do sądu – adwokaci to lubią, gdyż jest żelaznym dostarczycielem pieniędzy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dlaczego Supergrosz i jemu podobni nie pozwą Cię z powodu niespłaconej pożyczki z wysokimi kosztami, poczytaj sobie o pożyczkach lichwiarskich i tym, dlaczego nie musisz ich spłacać ponad pożyczoną kwotę.

Jeśli więc Supergrosz niechętnie chodzi do sądu, to co robi z dłużnikami?

Jak zwykle w przypadku niespłaconych pożyczek po prostu sprzedaje. Twój niespłacony Supergrosz trafi więc do firmy windykacyjnej, która kupuje wierzytelności. Na przykład Alektum.

Supergrosz cesja wierzytelności do alektum - sprzedaż długu

 

I owo Alektum zdecydowanie, w przeciwieństwie do paranku, od którego nabyło wierzytelność, ruszy do sądu.

Ale spokojnie. Bez paniki. Te ruchy sądowe Alektum nie będą dla Ciebie groźne. Zaraz się przekonasz.

Alektum składa pozew do e-sądu

To pierwszy ruch każdej firmy windykacyjnej po kupieniu długu. Choć ma ona świadomość, że z dłużnikiem z odrobiną wiedzy nie ugra nic, to robi to świadomie. Koszty są małe, a dłużników świadomych swoich praw jeszcze mniej. Dlatego też e-sąd jest swoistą selekcją naturalną dłużników. Kto się złapie na pułapkę swej niewiedzy – skończy z komornikiem.

Kto wie, jak wygrać w sądzie z Supergroszem kupionym przez Alektum – skończy jako zwycięzca.

Jeśli nie widziałeś nigdy pozwu do e-sądu, to wygląda on mniej więcej tak:

Jeśli referendarz w e-sądzie pracujący zdecyduje się na wydanie nakazu zapłaty (nie musi wcale go wydawać, co jest zjawiskiem częstym, gdy nie znajdzie przesłanek do tego) w swoim panelu klienta w EPU, a kilka tygodni później i w rękach listonosza, znajdziesz taki nakaz:

Nakaz zapłaty w sprawie Supergrosz wydany przez e-sąd z powództwa Alektum

W tym nakazie najważniejsze jest ostatnie zdanie, czyli

wnieść sprzeciw do tutejszego sądu

Sprzeciw do e-sądu kończy nieudaną próbę uzyskania przez Alektum prawomocnego nakazu zapłaty. A tym samym możliwości skierowania sprawy Supergrosza na drogę egzekucji komorniczej.

Sprzeciw musi zostać wysłany w terminie 14 dni od doręczenia nakazu zapłaty. Powinien być to sprzeciw profesjonalny, a więc stworzony przez adwokata, gdyż otrzymuje do również Twój wierzyciel. Jeśli zobaczy, że posługujesz się gotowym wzorem sprzeciwu z internetu, uzna Cię za przeciwnika słabego i zaatakuje w sądzie rejonowym. Odwracając sytuację – jeśli zobaczy sprzeciw adwokacki, trzy razy zastanowi się nad pozwem. Ma bowiem świadomość, że wygrana w sprawie kupionej pożyczki skażonej lichwą przy reprezentacji profesjonalnego pełnomocnika jest cudem.

Sprzeciw od nakazu zapłaty wysyłasz w 2 egzemplarzach, ale w jednej kopercie. Na adres sądu rejonowego w Lublinie. Czyli e-sądu, inaczej EPU.

Supergrosz - sprzeciw od nakazu zapłaty

Skutkiem wniesienia sprzeciwu jest utrata mocy prawnej wydanego nakazu i umorzenie postępowania.

Alektum z kupionym Supergroszem zawsze przegra w e-sądzie

Jeśli tylko wyślesz sprzeciw od nakaz zapłaty. Efektem tego będzie kolejne pismo z e-sądu, w którym ten poinformuje Cię, że zakończył sprawę:

Umorzenie postępowania w EPU w sprawie zadłużenia w Supergrosz

 I to w zasadzie kończy temat. Bardzo chciałbym w tym momencie pokazać Ci dalsze losy Supergosza, czyli umorzenie w sądzie rejonowym, ale niestety nie mogę. Z prostej przyczyny. Nabywca pożyczki Supergrosz nie zdecydował się nigdy, po zapoznaniu się z argumentacją adwokata zawartą w sprzeciwie, na przekazanie sprawy do sądu rejonowego.

Wie bowiem czym najprawdopodobniej skończyłaby się sprawa. A ponieważ sprawy po Supergroszu z reguły przekraczają 10 tysięcy złotych, to stawka, którą muszą zapłacić adwokatowi strony wygranej, wynosi 2400 zł.

Nikt nie pozwoli sobie na wyrzucanie w ten sposób pieniędzy. Bo do tego przecież dochodzą koszty sądowe i opłaty za przygotowanie pozwu.

Jak pozbyć się długu w Supergroszu?

Podstawą do tego, aby uwolnić się od konieczności spłacania lichwiarskich kosztów prowizji, jest po prostu spłacenie kapitału. Kapitał to kwota, którą realnie otrzymałeś na konto.

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy Supergrosz stosuje inne wybiegi – dokładając do produktu np. obowiązkowe ubezpieczenia zdrowotne. Dlatego zawsze trzeba uważnie porównać kwotę z umowy z kwotą wypłaconą na konto.

Jak poradzić sobie z Supergroszem, aby nie dać się „wydymać na lichwę”? Spłacaj raty terminowo i grzecznie do momentu, gdy suma rat nie będzie równa lub ciut wyższa realnie otrzymanemu przelewowi od parabanku.

Następnie możesz uznać swoje zobowiązanie za spłacone. Bez szkody dla parabanku – on to, co Ci pożyczył, wszakże odzyskał. A jedynie po prostu nie zarobił na Tobie. Zgodnie z zasadą – chciwość nie popłaca.

Nie tylko ten parabank, czyli na każdego wierzyciela inne rozwiązanie

Przedstawione rozwiązanie problemu długu w parabanku oferującym Supergrosz jest rozwiązaniem stosowanym od lat w odniesieniu do lichwiarskich parabanków różnego typu.

Jeśli Supergrosz jest jednym z wielu Twoich problemów, zgłoś się po profesjonalną pomoc dla zadłużonych. Otrzymasz, w ramach naszego autorskiego programu pomocy zadłużonym w chwilówkach i firmach pozabankowych:

  • indywidualnego opiekuna procesu oddłużania z codziennym kontaktem
  • opiekę dedykowanego adwokata, który będzie reprezentował Cię od pierwszego sprzeciwu do ostatniego umorzenia
  • osobisty plan oddłużeniowy stworzony dla Ciebie w oparciu o Twoje możliwości i oczekiwania
  • możliwość zredukowania posiadanych obecnie długów o ok. 50% na drodze umorzeń dokonanych przez wierzycieli i sądy
  • rozłożenie pozostałej części zadłużenia na dogodne raty płatne wg harmonogramu (ugody). Na przykład takiego:
    Ultimo ugoda układ ratalny wynegocjowany dla dłużnika - spłata w ratach 101
  • ochronę przed windykacją, przejęcie rozmów z windykatorami przez opiekuna

Chcesz sprawdzić, jak możemy pomóc Tobie? Wejdź na stronę pomocy dla zadłużonych i zapisz się na bezpłatne konsultacje. Zostaną one zrealizowane przez specjalistę, który odpowie na każde Twoje pytanie.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...