Siedziba główna firmy Ultimo. Wrocław, ulica Szczytnicka.
|||

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A.

4.7
(3)

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. to firma zależna od Ultimo, znanej firmy windykacyjnej. Zatem, jeśli otrzymałeś informacje, że Twój dług został sprzedany do Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A., to stałeś się dłużnikiem Ultimo. I od tej pory to wrocławska firma windykacyjna będzie z Tobą rozmawiać. Na każdym etapie inaczej. Jak wyjść z długów w Ultimo w zależności od etapu sprawy, przeczytasz tutaj.

 • Dowiesz się, że Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. nie jest takie straszne
 • Zobaczysz, jak wygląda ugoda z Ultimo i umorzenie części długu
 • Zdobędziesz wiedzę o tym, jak najlepiej postąpić, gdy jest się dłużnikiem Ultimo

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. – co musisz wiedzieć, aby nie popełnić błędów. I to kosztownych

Jeśli jesteś dłużnikiem Ultimo Portfolio Investment, oprócz wiedzy na temat samego Ultimo, którą znajdziesz w tym artykule, potrzebujesz fachowej pomocy w negocjacjach ugody lub na drodze sądowej.

Jesteśmy jedyną w Polsce firmą, która oferuje kompleksowe negocjacje w zakresie:

 • negocjacji umorzenia długu w Ultimo
 • ugody ratalnej i spłaty w niskich ratach bez odsetek
 • reprezentacji adwokackiej w sądowym sporze z Ultimo Portfolio Investment

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. i windykacja przedsądowa

Na tym etapie zgłosi się do Ciebie Ultimo z żądanie spłaty całości zadłużenia. Jednorazowo lub w ratach. Od windykatora Ultimo usłyszysz o konsekwencjach braku spłaty: sądzie, komorniku, wielkich kosztach.

Nie przejmuje się tym specjalnie, gdyż to tylko jego praca. On musi tak mówić. Oczywiście nie jest to czcze straszenie, bo gdy pozostaniesz bierny, faktycznie Cię to spotka. Ale wcale nie musi. Dzięki wiedzy, którą przekażemy Ci w tym artykule, staniesz się świadomym dłużnikiem Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. Świadomym, czyli takim, który wie, jak rozmawiać z Ultimo, aby kupiony przez nich dług nie był dla Ciebie ością w finansowym gardle, a okazją do tego, aby zobaczyć, jak wychodzi się z długów z zyskiem.

Ultimo na etapie polubownym oferuje tak doskonałe warunki spłaty, że dla wielu jest po prostu Ultimo kredyt dla zadłużonych

Etap świeżo po zakupie długów to etap polubowny. Ultimo Portfolio Investment wcale (choć słyszysz to nieustannie) nie ma zamiaru składać pozwu, ponieważ chodzenie do sądu nie jest celem tej firmy. A wyłącznie przymusem podyktowanym brakiem chęci dłużnika do polubownego załatwienia sprawy.

Wykorzystaj to, jeśli oczywiście nie zamierzasz z Ultimo Portfolio Investment się sądzić. Jak napisaliśmy, windykacyjne mantry o sądzie, mają być dla Ciebie motywatorem i elementem presji psychologicznej. Tak naprawdę Ultimo zależy, aby na zakupionej wierzytelności jak najszybciej zarobić, a zarobione pieniądze zainwestować w kolejne zakupy wierzytelności.

Jeśli Twoja rata w banku wynosiła 700 zł i w efekcie braku spłaty bank sprzedał dług do Ultimo Portfolio Investment, to po zakupie wierzytelności Twoja rata może zmaleć o 50%  Ugoda z Ultimo Portfolio Investment na 350 zł miesięcznie oznaczać będzie dla Ciebie możliwość spłacenia zadłużenia bez konsekwencji prawnych i w ratach niższych o połowę. W ten sposób Ultimo niejako udziela Ci darmowego kredytu oddłużeniowego. Darmowego, gdyż raty w Ultimo są nieoprocentowane.

Jak wykorzystać etap polubowny?

Dwojako. Jeśli dysponujesz gotówką w wysokości 50-70 procent wartości wierzytelności, możesz wykupić swój dług od Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. Wynegocjujemy dla Ciebie ugodę z umorzeniem, która pozwoli Ci pozbyć się długu, płacąc za niego znacznie mniej niż wynika to z żądań Ultimo. Przykład znajdziesz poniżej:

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A ugoda z umorzeniem części długu
Il.1 Umorzenie 46% zadłużenia wobec Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A – ugoda wykupu długu na etapie polubownym

Pokazany przykład to typowe umorzenie na tym etapie. Ultimo kupiło wierzytelności o wartości 7396.89 PLN. Ugoda z Ultimo, wynegocjowana przez nas, pozwoliła dłużnikowi na redukcję zadłużenia o 3396.65 zł. Dłużnik zapłacił Ultimo 4000.24 i pozbył się długu. Umorzenie wyniosło ok. 46%. Ty również możesz tak zrobić, szczególnie, że nie ryzykujesz kompletnie niczym. Na usługę negocjacji z Ultimo otrzymujesz bowiem gwarancję.

A co w sytuacji, gdy nie posiadasz środków na wykup długu kupionego od Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A.?

Nic straconego. Zamiast negocjacji wykupu długu przeprowadzimy negocjacje ugody ratalnej z późniejszą opcją wykupu. Rozwiązanie proste i dla każdego. Pozwala definitywnie pozbyć się lęku przed konsekwencjami prawnymi. I rozpocząć spłatę w niskich ratach, jednocześnie organizując środki na późniejszy wykup długu z umorzeniem.

Uwaga: wynegocjowany układ ratalny zatrzymuje naliczanie odsetek. Czyli dla Ciebie oznacza to tylko tyle, że kwota zadłużenia nie zmieni się nawet o przysłowiowe 5 groszy. Jest to wspomniany wcześniej kredyt od Ultimo Portfolio Investment dla zadłużonych.

Możesz to sprawdzić na podstawie realnej ugody ratalnej. Duży dług, 28. 623 zł, którego nasz klient nie miał szans spłacić jednorazowo, został przekształcony w relatywnie (w odniesieniu do wartości zadłużenia) niewielkie raty miesięczne bez odsetek. A okres spłaty to aż 8 lat:

W dowolnym momencie dłużnik będzie mógł zgłosić chęć wykupu tego długu. Jeśli spłacał raty regularnie i terminowo – co bardzo istotne – będzie mógł zredukować swoje zadłużenie w Ultimo Portfolio Investment o dodatkowe 30%.

Wykup długu od Ultimo Portfolio Investment S.A. jest niezależny od posiadanego układu ratalnego. Jeśli zatem nie masz pieniędzy na wykup z umorzeniem teraz, podpisując ugodę ratalną dajesz sobie taką możliwość w dowolnym momencie. Nie podpisuj ugody z Ultimo w sytuacji, gdy planujesz się działania prawne! W tym momencie ugoda będzie w sądzie działała na Twoją niekorzyść.

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. kieruje Twoją sprawę do e-sądu w Lublinie

Jeśli przespałeś opisany wyżej etap polubowny, możesz odczuć tego konsekwencje. Gdyż opowieści windykatorów o sądzie, jak wspomnieliśmy, nie są bajkami dla grzecznych dzieci. Ultimo Portfolio Investment posiada wszak kancelarię, która obsługuje od strony prawnej ich wierzytelności.

Ultimo kontakt do kancelarii prawnej

Kancelaria Prawna Buczek K. i wspólnicy
Szczytnicka 11
50-382 Wrocław

Nie możesz być zatem zaskoczony, gdy któregoś dnia odbierzesz nakaz zapłaty wydany przez e-sąd w Lublinie ma rzecz Ultimo Portfolio Investment. Ale czy to jest powód do zmartwień? Absolutnie. Nakaz ten jest groźny dla Ciebie tylko wówczas, gdy go zignorujesz. Jeśli natomiast wyślesz w terminie 14 dni od odebrania nakazu, nakaz utraci swą moc prawną i przestanie istnieć.

A jak taki sprzeciw od nakazu zapłaty zdobyć? Najprościej zamówić go u prawnika, np. adwokata. Zamówienie profesjonalnego sprzeciwu to jedno kliknięcie: zamawiam sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd w Lublinie z powództwa Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. reprezentowanego przez Kancelarię Prawną Buczek K. i wspólnicy

Efektem sprzeciwu adwokackiego będzie umorzenie postępowania:

Wygrana z Ultimo w sądzie EPU Lublin
il.3 Ultimo jest bezradne wobec sprzeciwu złożonego do e-sądu

A jeśli Ultimo Portfolio Investment zdecyduje się na złożenie pozwu do sądu rejonowego?

W takiej sytuacji nie masz wyjścia, musisz walczyć o swoje. Samodzielnie będzie to trudne, bez prawnika nie masz większych szans. Jeśli zatem Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A zdecydowało się na złożenie pozwu do sądu rejonowego, napisz na adres: prawnicy@mamdlugi.pl i prześlij otrzymane w sprawie dokumenty. Wygranie z Ultimo w sądzie jest proste w przypadku niektórych kategorii wierzytelności i trudne w przypadku innych. Tak naprawdę wszystko jest w rękach sędziego, który będzie rozpatrywał pozew.

Ponieważ sąd rejonowy, w przeciwieństwie do e-sądu, gdzie sprzeciw załatwia sprawę zawsze i bez wyjątku, jest swego rodzaju loterią, dobrze jest, abyś wiedział, jaki rodzaj losów w niej występuje. Bo tego, jaki wyciągniesz, nie wiesz nigdy.

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A w sądzie rejonowym – trzy możliwe rozstrzygnięcia

Jak w każdej loterii, możesz mieć więcej lub mniej szczęścia. Na loterii zafundowanej Ci przez Ultimo masz możliwość skorzystania z handicapu, czyli zwiększenia swojej szansy na lepszy los. Handicapem tym jest profesjonalna obsługa prawna przez adwokata. W opcji bezpośredniej (niestety wymagającej inwestycji), czyli reprezentowania w sądzie (fizycznie) przez adwokata lub opcji znacznie tańszej napisania przez mecenasa pisma procesowego do samodzielnego złożenia w ręce sędziego. Jedną i drugą opcję oferuje nasz dział prawny, z którym skontaktujesz się pisząc na prawnicy@mamdlugi.pl

Co czeka Cię w sądzie?

Opcje, jak wspomnieliśmy są trzy. Czas je omówić.

 1. Oddalenie powództwa Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A w całości. Sąd przychyla się do argumentów adwokata i oddala powództwo. Co to dla Ciebie oznacza? Tak naprawdę nie masz długu w Ultimo. To znaczy Ultimo twierdzi, że masz, Ty twierdzisz odwrotnie. Bez nakazu zapłaty Ultimo może Cię tylko od czasu do czasu grzecznie prosić o pieniądze. A Ty grzecznie odmawiać. Chyba, że chcesz zamknąć sprawę raz na zawsze i wykupić swój dług po cenie, jaką sam uznasz za stosowną. Jeśli Ultimo jej nie zaakceptuje, pozostaje im proszenie do końca świata.
 2. Częściowe oddalenie, częściowe uznanie roszczenia. W tej opcji, stosowane przez sądy np. w przypadku długów lichwiarskich, sąd uzna za sprawiedliwe, abyś zwrócił Ultimo część kapitałową lichwiarskiej pożyczki, którą kiedyś zaciągnąłeś, a którą Ultimo odkupiło od parabanku. Dla zobrazowania przykład: zaciągnąłeś w parabanku pożyczkę na 5.000 zł. Do zwrotu miałeś 12.000 zł. Spłaciłeś 2000 zł, przestałeś, a parabank sprzedał dług 10.000 zł Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. Ultimo wystąpiło z pozwem na 10.000 zł, ale sąd uznał argumenty adwokata i oddalił roszczenia związane z wyzyskiem, czyli wszystkie opłaty lichwiarskie. Uznał jednak, że skoro 5000 zł od parabanku otrzymałeś, to sprawiedliwości musi stać się zadość. I skoro z pożyczonej kwoty oddałeś 2000 zł, to oddasz jeszcze 3000 zł i będzie git. Zatem w tej opcji z 10.000 zł spłacasz 3000 zł i uwalniasz się od długu.
 3. Uznanie w całości roszczenia i wydanie nakazu zapłaty. Sąd uznał, że prawo stoi po stronie Ultimo Portfolio Investment. Firma windykacyjna udowodniła, że kupiony dług istniał, cesja została przeprowadzona zgodnie ze wszystkimi regułami, a dług przeszedł w ręce Ultimo legalnie. Sąd nie ma wątpliwości, że np. niespłacony kredyt bankowy masz zwrócić wierzycielowi wtórnemu i taki też nakaz stosowny zapłaty wyda. Obciążając Cię dodatkowo kosztami sądowymi i zastępstwa procesowego, które mogą zwiększyć Twoje zadłużenia nawet o 30%.
Ultimo przegrywa w sądzie - wyrok korzystny dla dłużnika
il.4 Najczęściej sprawy w sądzie kończą się tak jak na zdjęciu – pełną wygraną

Sąd apelacyjny – ostatnia deska ratunku – kiedy warto, a kiedy nie?

Rzadko się zdarza, ale czasami dłużnik przegrywa sprawę w sądzie. Niekorzystny wyrok sądu rejonowego nie musi oznaczać, że za miesiąc pojawi się u Ciebie komornik. Oj nie, nie bądź zatem załamany niekorzystnym rozstrzygnięciem w sądzie rejonowym. Jest bowiem jeszcze sąd apelacyjny. Który daje Ci dodatkowy los w loterii Ultimo Portfolio Investment, ale przede wszystkim daje Ci czas. Czas bez komornika, czas na ugodę, czas na uzbierania pieniędzy.

Czas ten możesz kupić dokładnie tak, jak kupujesz pralkę. Porównanie nieprzypadkowe, bo i cena będzie podobna.

Kiedy warto iść do sądu apelacyjnego?

Zawsze w sytuacji, gdy

 • nie możesz mieć komornika i oddalenie wizji zajęcia egzekucyjnego o np. rok jest dla Ciebie warte np. 1000 zł kosztów sprawy w sądzie apelacyjnym,
 • masz szansę na zdobycie pieniędzy i wykup długu od Ultimo, ale potrzebujesz na to czasu,
 • prawnik twierdzi, że sędzia wydający nakaz jest idiotą i Twoje szanse w apelacji na wygranie z Ultimo są ogromne (tutaj ważne, aby był to prawnik zaufany, a nie ktoś, kto chce zarobić za napisanie pisma do sądu apelacyjnego i mami Cię korzyściami),
 • chcesz dać sobie drugą szansę na korzystny wyrok sądu i uwolnienie się od długu.

Wydanie nakazu przed sąd rejonowy nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji, jeśli tylko złożysz apelację. W takiej sytuacji, apelacji, Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. nie może wykorzystać uzyskanego nakazu, gdyż musi czekać na wyrok sądu apelacyjnego. I to jest dla Ciebie najważniejsze.

Kupujesz czas, który możesz wykorzystać na wynegocjowanie ugody z Ultimo Portfolio Investment. Lub w przypadku braku chęci na taką ugodę, zabezpieczenie się przed komornikiem.

Pamiętaj jednak, że skorzystanie z apelacji nie jest bezpłatne. Pierwszą opłatą jest 100 zł, które musisz zapłacić w sądzie rejonowym za wydanie uzasadnienia wyroku. Bez tego nie złożysz apelacji. Kolejny koszt to opłata sądowa, zależna od kwoty sporu, czyli Twojego długu w Ultimo. Ostatni koszt, to prawnik, który sporządzi dla Ciebie pismo do sądu apelacyjnego. Tej ostatniej opłaty możesz uniknąć, jeśli potrafisz zrobić to samodzielnie. Jeśli nie, dowiedz się, jaki jest koszty obsługi apelacji pisząc do działu prawnego na adres: prawnicy@mamdlugi.pl

Pamiętaj, że czas na złożenie w sądzie rejonowym wniosku o uzasadnienie wyroku, to zaledwie 7 dni od dania wydania przez ten sąd wyroku dla Ciebie niekorzystnego. Przekroczenie terminu złożenia i opłacenia wniosku zamyka Ci drzwi do sądu apelacyjnego

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. i komornik

Często zdarza się, że zgłaszają się do nas dłużnicy Ultimo, którzy etapy wcześniejsze albo przespali, albo zbagatelizowali. I budzą się dopiero wówczas, gdy po ich pieniądze sięga komornik.

A to oznacza, że Ultimo posiada prawomocny nakaz zapłaty i pozostaje Ci tylko zabezpieczenie przed komornikiem lub ugoda z Ultimo.

Jak się zapewne domyślasz, na takim etapie życia długu, ugoda z Ultimo będzie się odbywać tylko i wyłącznie na ich warunkach. Co nie oznacza, że nie jest ona możliwa. Jednakże w sytuacji, gdy masz komornika i chcesz zawrzeć z Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. ugodę, nie możemy zagwarantować spektakularnych umorzeń czy bezodsetkowych układów ratalnych.

Ale szansa na uniknięcie nieprzyjemności związanych z komornikiem istnieje. Choć wyłącznie na warunkach narzuconych przez wierzyciela, czyli stronę, która ma w ręku wszystkie karty.

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. i ugoda po nieskutecznej egzekucji komorniczej

Jeśli udało Ci się przetrwać komornika, a ten bezsilny umorzył egzekucję (nie Twój dług w Ultimo, nie) otwiera się przed Tobą szansa na bardzo dobre porozumienie.

Wracamy niejako do punktu wyjścia, czyli etapu polubownego. Nie grozi Ci już, że Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A. pójdzie do sądu, gdyż już w nim było i nakaz zapłaty uzyskało.

Nie boisz się również, że wierzyciel uda się do komornika, gdyż dopiero co bezskutecznie próbował przez niego odzyskać dług. Co zatem może Ultimo w tej sytuacji zrobić? Dokładnie to, na co czekasz: odzyskać pieniądze na drodze ugody z Tobą.

I znów mamy opcję spłaty jednorazowej z umorzeniem (czyli wykupu długu) lub bezodsetkowego układu ratalnego. Tylko od Ciebie zależy, co na tym etapie wybierzesz.

My służymy profesjonalną pomocą w zakresie ugody z Ultimo niezależnie od Twego wyboru. Jeśli nie chcesz czekać na powtórną egzekucję komorniczą, wykorzystaj okienko pomiędzy egzekucją zakończoną, a kolejną próbą odzyskania pieniędzy na drodze prawnej przez wierzyciela:

Ugoda z Ultimo – nie czekaj, aż przyjdzie komornik

Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A adres i kontakt

Jeśli interesuje Cię kontakt z Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A, nie szukaj go. Bo przecież nie będziesz pisać listów do funduszu w Luksemburgu. Adres taki co prawda istnieje i wygląda tak:

Ultimo Portfolio Investment S.A.

2-4 Rue Beck, L-1222 Luksemburg

Ale obsługą kompleksową Twojego długu, na każdym jego etapie, zajmuje się polskie Ultimo. To z nimi należy się kontaktować w sprawie zadłużenia. Adres i telefon Ultimo:

Ultimo SA
Szczytnicka 11
50-382 Wrocław

Ultimo telefon:

800 804 904

48 71 358 16 38

Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio z działem negocjacji

48 71 358 16 87

Dla dociekliwych. Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A działa legalnie i jest zarejestrowanym podmiotem. Oto jego dane rejestrowe

Wpis do Rejestru Handlowego i Spółek (Luxembourg Registre de Commerce et des Sociétés) pod numerem B 95089.

Ultimo Portfolio Investment – czy działa legalnie?

Do samodzielnej weryfikacji dla tych, którzy, co często można w internecie przeczytać, głoszą teorie, że Ultimo Portfolio Investment działa nielegalnie. I że Ultimo to oszuści. Opinie o Ultimo Portfolio Investment tego typu mogą niebezpiecznie „namieszać w głowach” tym, którzy w nie uwierzą.

Konsekwencją wiary w to, że Ultimo Portfolio Investment działa nielegalnie jest zaprzepaszczenie szansy na atrakcyjne umorzenie czy też korzystny układ ratalny. I gdy dochodzi do sprawy w sądzie, to wówczas dopiero wiara w internetowe teorie spiskowe odpływa. Gdy na sali sądowej okazuje się, że Ultimo działa legalnie i przede wszystkim – prawo jest po jego stronie.

Sprzedaż wierzytelności jest w Polsce legalna. Wierzyciel może na mocy cesji sprzedać niespłacony kredyt czy pożyczkę. Sankcjonuje to kodeks cywilny. Handel wierzytelnościami jest czymś normalnym. Nie daj się nabrać na wywody „internetowych mędrców”, którzy twierdzą inaczej. Jeśli masz wątpliwości – zapytaj prawnika.

Pomagamy nie tylko dłużnikom Ultimo

Jeśli posiadasz dług jeszcze w innych firmach windykacyjnych, takich jak np. Prokura – KRUK, Intrum, HOIST, EOS KSI, usługę pomocy osobom zadłużonym świadczymy również w odniesieniu do innych wierzycieli.

Ten artykuł jest co prawda o Ultimo Portfolio Investment (Luxembourg) S.A., ale jeśli Twój dług jest również w innej firmie tego typu, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy w zakresie umorzenia długów kupionych.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...