Siedziba główna firmy Ultimo. Wrocław, ulica Szczytnicka.

Dług w Ultimo – jak się ich pozbyć?

4.3
(23)

Ultimo NSFIZ to fundusz, który w imieniu grupy Ultimo kupuje niespłacone długi – czy wiesz, jak się ich pozbyć? Polubownie lub prawnie. Zanim wybierzesz swoją drogę, przeczytaj koniecznie co dla Ciebie oznacza, że NSFIZ Ultimo kupiło Twój dług.

  • Ultimo – jak się ich pozbyć? Są na to 3 sposoby
  • Umorzenie długu w Ultimo – ile możesz zyskać?
  • Co zrobić, gdy pożyczkodawca sprzedał Twój dług? Poznaj swoje prawa

NSFIZ Ultimo kupuje dług. Jak się przed nimi bronić

Przed zakupem wierzytelności nie obronisz się. Cesja długu na rzecz NSFIZ Ultimo może być bowiem dokonana bez Twojej zgody. Zatem jeśli podmiot, któremu nie oddałeś pieniędzy, będzie chciał Twój do NSFIZ Ultimo sprzedać, zrobi to i nic nie poradzisz. W efekcie Ultimo przejmie Twój dług, a Ty staniesz przed dylematem: sądzić się z Ultimo, podpisać ugodę i rozłożyć dług na raty czy może odkupić go z umorzeniem? Pokrótce omówimy te trzy warianty. Abyś miał jasność, który z nich jest dla Ciebie bardziej atrakcyjny i który może dać Ci więcej korzyści.

Jesteśmy jedyną w Polsce firmą, która od kilkunastu lat prowadzi sprawy dłużników Ultimo, reprezentując ich zarówno w procesie negocjacji bezpośrednich, jak i na drodze sądowej.

Ultimo jak się ich pozbyć?

Pierwsze kroki Ultimo po zakupie wierzytelności to próba dogadania się z Tobą. Jeśli na tym etapie nie podejmiesz zdecydowanych ruchów zmierzających do ugody, sprawa trafi do e-sądu. Ten w większości przypadków wyda nakaz zapłaty. Nakaz ten otrzymasz do domu listem w formie rejestrowanej przesyłki sądowej.

Po otrzymaniu przesyłki z e-sądu masz 14 dni na złożenie sprzeciwu. Jeśli to zrobisz, nakaz wydany przez e-sąd straci moc prawną. Pamiętaj, na etapie e-sądu nie ma sprawy sądowej. Sam sprzeciw powoduje, że nakaz się unieważnia i tym samym NSFIZ Ultimo przestaje mieć nad Tobą przewagę.

Nakaz zapłaty unieważnisz poprzez sprzeciw napisany np. przez adwokata. Kliknij, aby zamówić sprzeciw dla siebie i swojej sprawy.

Ugoda i wykup sprzedanego długu

Na każdym etapie sprawy możesz, jeśli nie chcesz stresować się wizją sprawy w sądzie rejonowym, podpisać z NSFIZ Ultimo ugodę ratalną lub wynegocjować korzystne warunki wykupu swojego długu.

Co Ci to daje, a co tracisz?

Podpisując ugodę masz pewność, ze NSFIZ Ultimo nie pójdzie do sądu rejonowego, w którym wyniku postępowania nie możesz nigdy przewidzieć (o tym na końcu).

Jeśli czujesz potrzebę spłacenia długu, którego nie zwróciłeś wierzycielowi pierwotnemu, a chcesz to zrobić w sposób dla siebie najmniej uciążliwy, ugoda z Ultimo daje Ci taką możliwość.

Ugoda ratalna z NSFIZ Ultimo nie wymaga od Ciebie kontaktu z firmą windykacyjną. Całość kontaktów bierze na siebie pełnomocnik prawny. To on przygotowuje i negocjuje dla Ciebie warunki ugody. Twoją rolą jest tylko ją podpisać

Ugoda ratalna z Ultimo kończy naliczanie odsetek. Spłacasz tyle, ile wynosi Twoje zadłużenie w momencie podpisania ugody w 30, 50, a nierzadko nawet i 100 ratach. Ani złotówki więcej.

Ugoda ratalna z firmą Ultimo - spłata w 54 ratach bez odsetek.

To są plusy. Minusem jest to, że podpisanie ugody ratalnej nie daje Ci możliwości skorzystania z umorzenia długu. Daje za to święty spokój i raty dostosowane do wysokości Twojego budżetu.

Wykup długu z umorzeniem jego części przez NSFIZ Ultimo

Co innego wykup długu. Tutaj możesz nie tylko liczyć na umorzenie, ale mieć je wręcz zagwarantowane. U nas gwarantowane umorzenie to minimum 30% wartości zadłużenia, ale to oczywiście jest granica dolna, a nie górna. Ile możesz zyskać na umorzeniu długu przez Ultimo? Na przykład 58.570 zł:

NSFIZ Ultimo umorzenie długu - fragment ugody z Ultimo
il.1 NSFIZ Ultimo przy wpłacie 25.200 zł umorzyło 58.570 zł

Umorzenie długu w Ultimo, widoczne wyżej, dotyczyło kwoty 84.000 zł. Po skutecznych negocjacjach umorzeniowych Ultimo zredukowało swoje roszczenia do kwoty 25.200 zł. Pozostałe zadłużenie zostało umorzone.

Jak umorzyć dług w Ultimo i pozbyć się raz na zawsze windykacji

Potrzebujesz dwóch rzeczy. Posiadanie pieniędzy na wykup długu i negocjatora, który sprawi, że Twoje umorzenie będzie maksymalnie wysokie. Tego pierwszego nie możemy Ci zapewnić, ale za to chętnie pomożemy w tym drugim.

Nasze negocjacje z Ultimo, gwarantujące minimum 30% umorzenia, odbywają się bez Twego udziału. Udzielasz (mailowo) pełnomocnictwa negocjatorowi i czekasz na efekt jego pracy.

Pamiętaj, aby skorzystać z umorzenia musisz posiadać środki na wykup jednorazowy pozostałej części zadłużenia. Umorzenie nie zakłada spłaty w ratach. Wymagane jest dokonanie wykupu jednorazowo w terminie do 30 dni od podpisania ugody gwarantującej umorzenie długu przez NSFIZ Ultimo

Umorzenie części długu i spłata pozostałej jego części wyczerpuje jakiekolwiek roszczenia wierzyciela. Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Ultimo przestanie nazywać się wierzycielem, a na Twoje życzenie prześle Ci stosowny dokument potwierdzający ten fakt.

Od umorzonej kwoty nie zapłacisz podatku.

Czy z Ultimo NSFIZ warto iść do sądu? Młotek używany przez sędziego do oznajmienia zakończenia rozprawy.

Z Ultimo NSFIZ do sądu. Czy warto?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przeglądając reklamy firm, które oferują Ci darmową pomoc prawną w walce w sądzie z Ultimo, możesz ulec złudzeniu, że wygranie sprawy z Ultimo to pestka i formalność.

Niestety, to tylko reklama i marketing. Firmy te nie dają Ci żadnej gwarancji wygranej. Pomimo tego, że chwalą się swoją niezwykłą skutecznością. Dlaczego? No właśnie, dlaczego?

Jeśli będziesz zainteresowany usługami takiej firmy, po prostu o to zapytaj. Pamiętaj przy tym, że jeśli firma w sądzie wygra, to zarabia dzięki Tobie. A jeśli przegra? Cóż, to Ty ponosisz wszystkie koszty i konsekwencje. I nie będą to sumy trzycyfrowe, tylko z reguły do zapłaty będzie miał 1200 – 3600 zł dodatkowych kosztów.

Zarabianie bez ryzyka własnego jest dobrym biznesem. Niekoniecznie jednak dla Ciebie. Bo to Ty płacisz wówczas, gdy firma oferująca Ci pomoc prawną w walce z NSFIZ Ultimo, nie sprosta zadaniu.

Gwarancja i jeszcze raz gwarancja. Jeśli ktoś reklamuje się, jaki nie jest świetny, na pewno pewny swej skuteczności zadeklaruje pokrycie wszystkich kosztów w przypadku przegrania sprawy.

A jeśli nie będzie chciał? Uciekaj jak najszybciej, chyba, że lubisz, gdy ktoś dzięki Tobie zarabia, a Ty nadstawiasz kark i portfel, gdy zarobić mu się nie uda.

Czy zawsze unikać sądu?

Nie. Są pewne kategorie wierzytelności, kupowanych przez NSFIZ Ultimo, które dają Ci bardzo dużą szansę na wygraną w sądzie, czyli oddalenie powództwa w całości. Jednakże nie jesteś w stanie sam ocenić, czy dana wierzytelność do nich należy. Jeśli zatem Ultimo kupiło Twój dług, a Ty nie wiesz, jaką pójść drogą, bezpłatnej oceny kategorii wierzytelności może dokonać nasz dział prawny przy pomocy doświadczenia negocjatora.

Masz dług w Ultimo? Napisz do nas: kontakt@mamdlugi.pl

Pomożemy Ci w sprawdzeniu, jakie szanse masz w sądzie i czy droga prawna będzie dla Ciebie lepsza niż droga negocjacji z NSFIZ Ultimo.

NSFIZ Ultimo kontakt

Szukasz danych kontaktowych do NSFIZ Ultimo? Oto one:

Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z siedzibą w Krakowie, ul. Zabłocie 25/20,

Ultimo Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty
Zabłocie 20/25
30-701 Kraków

Wszystkimi sprawami NSFIZ Ultimo zajmuje się Ultimo SA:

Ultimo SA
Szczytnicka 11
50-382 Wrocław

Sprzedane długi do innych funduszy, np Intrum, Prokura, Hoist

Zakup długu przez Ultimo to tylko jeden ze scenariuszy. Wszak Twój dług mógł trafić do innej firmy windykacyjnej. Co wówczas? Sprawdź możliwości, jakie oferujemy Ci w przypadku długów w KRUK (Prokura), HOIST czy Intrum:

Negocjacje z firmą windykacyjną

żr. ultimo.pl

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 23

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...