windykacja cdri - nie bój się
|||

Opus Collection windykacja – czy bać się sądu?

3.3
(3)

Opus Collection to firma należąca do Invest Incaso. Tej samej grupy co CDR Investment (zwanej potocznie jako CDRI) czyli firmy zajmującej się kupowaniem i windykacją wierzytelności pozabankowych (parabanki, chwilówki). Z tego artykułu dowiesz się, czy

 • coś Ci grozi, gdy Opus Collection kupi Twój dług?
 • windykacja Opus Collection przyjeżdża do domu?
 • musisz obawiać się sądu?

A także zobaczysz mnóstwo oryginalnych dokumentów: wezwań do zapłaty, straszaków windykacyjnych, pozwów i wyroków. Po lekturze tego poradnika przestaniesz bać się Opus Collection!

Opus Collection – co to za firma windykacyjna?

Jest to jedna firm, które należą do Invest Incaso:

Do kogo należy firma Opus Collection - powiązania kapitałowe

To rozbudowana grupa inwestująca w zakup portfeli wierzytelności od firm pożyczkowych. Składa się w wielu niewielkich podmiotów, których nazwy są znane wielu dłużnikom:

 • Efficenter
 • CDRI
 • ENTENTA COLLECTION
 • Inkaso Kredytowe
 • Pretorius

oraz jednego nazwiska, które występuje na ogromnej ilości dokumentów. Nazwiska Angieliki Tichek, prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Prawna Levanta Angelika Tichek i będącą jednocześnie prokurentem w kilku spółkach CDR Investment.

Ufff, w głowie zakręcić się może od nadmiaru spółek, spółeczek i wzajemnych powiązań. Dla Ciebie istotne jest to, że wiesz już, iż jeśli Twój dług został kupiony przez Opus Collection, to tak naprawdę trafił do licznej rodziny CDRI.

I to ona będzie zarządzać tym długiem. A jak będzie to robić? O tym opowie Ci sam inwestor, który na zakup wierzytelności (czyli Twojej niespłaconej pożyczki) wyłożył pieniądze.

Cesja wierzytelności – sprzedaż Twojego długu do Opus Collection

Pierwszym Twoim kontaktem z nazwą Opus Collection będzie informacja o nabyciu wierzytelności na drodze cesji. Z reguły wygląda ona tak:

Opus Collection kupuje dług - infrmormacja o cesji dla klienta

Cesja wierzytelności, czyli w praktyce sprzedaż długu, jest zjawiskiem legalnym i nie wymaga zgody dłużnika. Sama cesja jest ratunkiem dla wielu dłużników w pętli kredytowej. Ponieważ to właśnie zjawisko cesji, czyli sprzedaży długów, wykorzystywane jest w celu stworzenia warunków do realnej pomocy zadłużonym.

Dzięki cesji długów osoba w spirali zadłużenia pozbywa się pierwotnych (groźnych) wierzycieli, a długi kupowane są przez podmioty mniejsze i większe. Z większymi, które oferują fantastyczne warunki ugód, jak na przykład Ultimo:

Ugoda z Ultimo - rozłożenie długu na 140 rat

osoba oddłużana – dzięki możliwościom negocjacji, jakie posiada indywidualny opiekun – podpisuje ugodę i spłaca dług w ratach. Z mniejszymi i słabo radzącymi sobie w sądzie (jak np. Opus Collection) dłużnik ma możliwość zarówno podpisania ugody i rozłożenia zadłużenia na raty jak i walki o umorzenie całości kupionego długu.

Miej zatem świadomość, że jeśli firma pożyczkowa (na przykład AXI Card) straszy Cię tym, że sprzeda Twój dług, to tak naprawdę składa Ci obietnice zrobienia Ci ogromnej przysługi.

Opus Collection – windykacja polubowna

Windykacja Opus Collection rozpoczyna się zaraz po zakupie długu. Jak się odbywa i na czym polega? Zobacz, co o polubownym postępowaniu windykacyjnym pisze firma, który Twój dług kupiła:

Fragment oferty ze strony internetowej invest iincaso

Wiesz już zatem, że w imieniu Opus Collection windykować będzie Cię CDRI i wiesz, że będzie to windykacja polegająca na wysyłce maili, SMS-ów, rozmowach telefonicznych i wysyłce listów pocztą tradycyjną.

A zatem klasyka.

Ale czy wiesz, że tylko od Ciebie zależy, czy windykacja w imieniu Opus Collection w ogóle miała miejsce? Jako dłużnik sam decydujesz o tym, czy życzysz sobie kontaktu z Opus Collection lub którąkolwiek z firm ze stajni Invest Incaso?

Wiedza dla Ciebie

Jeśli brakuje Ci tej świadomości, to znaczy, że możesz być łatwym celem do zmanipulowania przez windykację Opus Collection. Tego typu firmy windykacyjne wykorzystują słabą świadomość dłużników, którzy w swojej mentalności zakodowali sobie, że jak się ma długi to trzeba rozmawiać z windykacją. Oj, jeśli utknąłeś w tej grupie, czas uświadomić sobie, że windykacja działająca na rzecz firmy, która kupiła Twój dług, nie ma żadnych praw w stosunku do Twej osoby. A Ty żadnych obowiązków wobec niej. Zacznij być świadomym dłużnikiem, a zrozumiesz, jak bardzo pomaga to wyjść z długów. Na początek proponuję lekturę podstaw – Poradnika Antywindykacyjnego – który sprawi, że na działania windykacji spojrzysz zupełnie inaczej. Bo ze świadomością tego, że wszystko odbywa się wyłącznie poprzez manipulację Twoim strachem przed nieznanym. I brakiem znajomości realiów.

ebook poradnik antywindykacyjny dla dłużnika
Poradnik Antywindykacyjny – wiedza, której potrzebuje każdy dłużnik, którego życie toczy się w strachu przed windykacją

Windykacja terenowa – czy Opus Collection przyjeżdża do domu?

Jak sam widziałeś w poprzednim akapicie – firma, która kupiła Twój wyraźnie zaznacza, co wchodzi w skład pakietu miesięcznej windykacji po zakupie wierzytelności. Oczywiście w pakiecie tym nie ma windykacji terenowej. Musisz uświadomić sobie, że firmy tak małe jak Opus Collection po prostu nie stać na dział windykacji terenowej. Dlatego też windykator terenowy może odwiedzić Cię wówczas, gdy Twój dług kupi firma kilkaset razy większa niż Opus Collection. Na przykład Kruk, Ultimo czy Intrum.

Opus Collection w swoich działaniach windykacyjnych, realizowanych poprzez SMS-y wysyłane przez CDRI, uzna za stosowne poudawać dużą firmę windykacyjną i poudawać posiadanie windykacji terenowej:

CDRI windykacja terenowa - sms do klienta

Mam nadzieję, ze wiesz już, iż jest to bzdura. Jeśli do windykacji Opus Collection podejdziesz właściwie, czyli jak świadomy konsument, to tego typu spam nie będzie zalewał skrzynki odbiorczej twojego telefonu. A zostanie odfiltrowany zanim trafi do Twoich oczu.

Czy Opus Collection chodzi do sądu?

Jak najbardziej. Zobaczmy, co o sprawach związanych z drogą sądową, po nieskutecznej windykacji, mówi „szef” Opus Collection, czyli inwestor wykładający środki na zakup niespłaconych pożyczek m.im. z AXI Card czy Szybkiej Gotówki.

Invest incaso - wycinek oferty ze strony internetowej

Wiesz już zatem, że dłużnik Opus Collection, który nie dał się zmanipulować windykacji, za chwilę będzie musiał się zmierzyć z pozwem w e-sądzie, czyli EPU. Widzisz również, że wg Twojego wierzyciela

ponad 90% pozwów do e-sądu kończy się uzyskaniem nakazu

a więc czas pokazać Opus Collection, że Ty w tej grupie nie masz zamiaru być. Co zatem zrobić, aby

wierzyciel nie uzyskał prawomocnego nakazu w e-sądzie (EPU)?

Potrzebujesz do tego tylko dwóch narzędzi. Dostępu do swoich spraw w e-sądzie oraz adwokata, który przygotuje Ci sprzeciw do EPU. Obydwie sprawy są prostsze do realizacji niż Ci się wydaje. Zacznijmy od dostępu. Daje Ci go konto w e-sądzie. Konto w e-sądzie jest bezpłatne i każdy może sobie je założyć. Jak? Dla potrzebujących ilustrowanego poradnika przygotowaliśmy taki elementarz. Zobacz więc, jak założyć konto w e-sądzie krok po kroku.

Dzięki dostępowi online do EPU zobaczysz, czy Opus Collection złożył pozew, a następnie, czy został wydany nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym prowadzonym przed e-sądem. W pierwszej kolejności zobaczysz pozew, który wyglądać będziesz tak:

Opus Collection pozew do e-sądu

i jeśli go zobaczysz, to nie mdlej na myśl o tym, że zaraz przyjdzie komornik. Choć, jeśli popełniałeś przez długi czas błąd w postaci słuchania windykatorów, ta niedorzeczna myśl może być pierwszą, jaka przyjdzie Ci do głowy.

Więc gdy już opanujesz palpitacje na widok pozwu, zacznij przygotowania do odparcia skutków pozwu, gdyby ten zamienił się w

nakaz zapłaty w EPU

Dzięki posiadaniu konta w EPU nie będziesz musiał czekać, aż nakaz przyniesie listonosz. Zobaczysz go w swoim panelu klienta:

Nakaz zapłaty w sprawie Opus Collection wydany przez EPU

Oczywiście ujrzenie nakazu zapłaty również nie jest powodem do paniki. Gdyż on nie oznacza jeszcze nic. Tak naprawdę od Ciebie zależy, czy zgodzisz się na ten nakaz czy nie.

Ten nakaz może zaraz przestać istnieć. Wystarczy, że wyślesz sprzeciw od nakazu zapłaty. Co musisz zatem zrobić, gdy Opus Collection uzyska w e-sądzie nakaz zapłaty? Zamówić sprzeciw u adwokata, który zna świetnie przeciwnika i jego słabe strony.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Wiesz już, skąd wziąć adwokacki sprzeciw od nakazu zapłaty. Pora dowiedzieć się, co ów sprzeciw uczyni dla Ciebie w e-sądzie. Zanim do tego przejdziemy, mała uwaga:

na złożenie sprzeciwu masz 14 dni liczone od jego otrzymania

ale pamiętaj, że czas liczy się od odbioru z ręki listonosza (potwierdzonego podpisem) lub dwukrotnego awizowania. A nie od daty zobaczenia nakazu zapłaty w panelu klienta.

Sprzeciw wysyłasz na adres EPU (e-sądu) w dwóch egzemplarzach. Jeden z nich trafi do Opus Collection. Dlatego tak ważne jest, aby sprzeciw był profesjonalny – to jest bardzo ważne na kolejnym etapie działań. Jeśli interesuje Cię, jak wygląda sprzeciw do sprawy z Opus Collection, masz możliwość zobaczenia fragmentu:

Sprzeciw od nakazu zapłaty do e-sądu - strona tytułowa sprzeciwu

Mniej więcej widzisz, jak wygląda sprzeciw od nakazu zapłaty. Czas więc dowiedzieć się, jakie wywołuje skutki w sprawie z powództwa Opus Collection.

Umorzenie postępowania w EPU – Opus Collection odchodzi z niczym

Każdy sprzeciw od nakazu, jeśli jest prawidłowo napisany i terminowo wysłany, skutkuje utratą mocy nakazu i automatycznym umorzeniem postępowania przed e-sądem. A Ty otrzymujesz z sądu rejonowego w Lublinie takie powiadomienie:

Umorzenie postępowanie w e-sądzie z powództwa Opus Collection

Masz więc podwójną satysfakcję. Raz, że to, co przeraża nieświadomego dłużnika, okazało się w rzeczywistości lichym straszakiem i na własnej skórze doświadczyłeś tego, że straszenie sądem nie oznacza, że w tym sądzie przegrasz. A dwa, że wyszedłeś poza statystyki, którymi chwali się firma skupiająca między innymi Opus Collection:

Wycinek strony internetowej invest incaso

Wiedząc, jak łatwo poradzić sobie z firmą windykacyjną w e-sądzie, można przerazić się brakiem chęci szukania rozwiązań przez 90% dłużników, którzy już na tym etapie poddają się bez jakiejkolwiek walki.

Opus Collection idzie do sądu rejonowego – co możesz zrobić?

Oczywiście sukces w e-sądzie nie powinien uśpić Twej czujności. Opus Collection raczej na pewno spróbuje powtórnie uzyskać nakaz zapłaty w sądzie. Tym razem już rejonowym. Co może go do tego zniechęcić? Tylko jedna rzecz: Twój wcześniejszy sprzeciw do e-sądu.

W małych firmach, gdzie rządzi i dzieli jeden prawnik, sprawy traktowane są indywidualnie. W przypadku Opus Collection pokazanie przez adwokata, tworzącego sprzeciw do EPU, zestawu argumentów do walki o Ciebie w sądzie rejonowym, może skutecznie zniechęć przeciwnika procesowego do podejmowania dalszych działań. Nikt nie lubi bowiem przegrywać. A tym samym dodatkowo jeszcze za swoją porażkę płacić.

Małe firmy, takie jak Opus Collection, mają możliwość indywidualnego selekcjonowania spraw. I atakowania w sądzie rejonowym tych przeciwników, którzy nie pokazali swojej siły i mocy już na etapie EPU.  Przy jednoczesnym ostrożnym traktowaniu tych, którzy pokazali, że mają argumenty do wygranej w rejonie:

Wyrok w sprawie Opus Collection - jak wygrać w sądzie?

Pamiętaj – Opus Collection i każda z firm, które orbitują wokół Invest Incaso (Efficenter, CDRI, Ententa) nie należą do najmocniejszych przeciwników w sądzie rejonowym. A korzystny wyrok oznacza dla Ciebie jedno:

dług przestaje istnieć

Opus Collection nie będzie mogło nazywać Cię dłużnikiem, przetwarzać Twoich danych, wpisywać Cię na listy dłużników czy handlować „Twym” długiem. Nie może bowiem czynić tego w sytuacji, gdy długu nie ma.

Skuteczne oddłużanie z pętli pożyczek to – przypominam – selekcja posiadanych długów na te, które warto spłacić wykorzystując dobre warunki oferowane przez wierzyciela i na te, których umorzenie w sądzie rejonowym jest łatwiejsze niż innych. Dług w Opus Collection należy do tej drugiej grupy. Choć ostateczną decyzję podejmujesz zawsze Ty wsparty wiedzą i doświadczeniem swoich dwóch opiekunów procesu oddłużania – adwokata, który wie, jak wygrywać z Opus Collection oraz osobistego opiekuna, który dopasowuje strategię działania do Twojej sytuacji, potrzeb i stanu psychiki.

Jaką drogę wychodzenia z długów w Opus Collection wybierzesz? Ugodę, układ ratalny i spłatę w niewielkich częściach czy walkę wynajętego adwokata o stwierdzenie nieistnienia długu – niezależnie od rodzaju działania możesz skorzystać z doświadczenia naszej kancelarii. Zarówno kompleksowo w zakresie opieki nad procesem oddłużania, jak i wybiórczo w zakresie wynajmu adwokata do sprawy z powództwa Opus Collection. Aby Twoja sprawa zakończyła się takim wyrokiem:

Wyrok sądu - dłużnik wygrywa z Opus Collection

Dlaczego warto nam zaufać?

 • 12 lat na rynku o zasięgu ogólnopolskim.
 • Wcześniej działaliśmy pod nazwą Windykowani.pl
 • Jesteśmy polecani przez pracowników większości banków!
 • Mówią i piszą o nas: Newsweek, Onet, Polskie Radio, Telewizja Polska i inne.
 • Posiadamy wiarygodne i rozpoznawalne certyfikaty takie jak raport BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).
 • Setki pozytywnych opinii i wygranych spraw popartych case study.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Jak wyjść z długów w parabankach
zadłużenia

 • Nie posługujemy się kupionymi zaświadczeniami o rzetelności i wiarygodności. Na pewno widziałeś takie certyfikaty:

najpopularniejsze certyfikaty wydawane firmom

 • Możesz im wierzyć, ale czy masz pewność dobrej weryfikacji? My idziemy krok dalej, dając Ci do ręki raport z BIG. Sprawdź nas klikając poniżej. Raport otworzy się automatycznie.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 3.3 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...