mężczyzna przekonany. że użytkowanie karty miewa przykre konsekwencje

Długi AXI Card – windykacja dłużnika mającego niespłaconą kartę kredytową

4.5
(2)

AXI Card to jedyny reprezentant egzotycznej (jeśli chodzi o finanse) Bułgarii na naszym rynku pożyczkowym. Karta AXI to produkt dla straceńców lub tych, którzy nie rozumieją, w jaką pakują się lichwę. Dzięki temu artykułowi zrozumiesz, jak działa ta niezwykle droga karta, ale też – jeśli już wpadłeś w zadłużenie w związku z niespłaconą kartą kredytową wydaną przez Easy Payment Services OOD – jak wyjść z tych długów suchą stopą. Czyli wykorzystać niezgodność warunków umowy z ustawą antylichwiarską. I poznasz odpowiedzi na często zadawane pytania:

  • Co się stanie, gdy nie spłacę karty AXI?
  • Czy AXI Card pójdzie do sądu?
  • Czy mogę z nimi wygrać i całkowicie umorzyć dług?

AXI Card – czy to karta kredytowa czy lichwiarska?

AXI Card jest produktem, którym często ratują się osoby w pętli długów. Kilka tysięcy złotych na karcie pozwoli na załatanie dziur lub też radosne wyrzucenie ich na zmarnowanie poprzez refinansowanie pożyczek.

Dlatego też karta AXI jest niezmiennie cieszy się zainteresowaniem dłużników w głębokiej spirali długów. Inni raczej nie spojrzą w jej kierunku. Ze względu na to, że

AXI Card to produkt bardzo drogi

Aby nie bawić się tysiąc słów opisu, posłużę się ilustracjami, które odzwierciedlą koszt korzystania z karty AXI.

Zacznijmy od fragmentu umowy, który definiuje koszty karty pozabankowej wydanej przez Easy Payment Services OOD:

Easy Payment Services OOD - fragment umowy produktu karta kredytowa AXI

A jeśli to nie obrazuje skali problemu, jaki czeka pożyczkobiorcę AXI Card, może przełożenie tego na liczby lepiej odzwierciedli, na jak bardzo straconej pozycji jest klient Easy Payment Services OOD:

Tabela prowizji i kosztów AXI Card

Tutaj zestawienie odsetek i prowizji dla poszczególnych limitów. Podkreśliłem limit karty AXI w wysokości 3000 zł, gdyż właśnie dla takiego limitu pokażę, jak działa w Easy Payment Services OOD spłata zadłużenia. Z tabeli wynika, że korzystający z limitu 3000 zł musi liczyć się ze spłatą w wysokości 6063,37 zł. A to oznacza, że

AXI Card jest kartą kredytową, którą spłacasz, a Twój dług rośnie

Oto fragment panelu klienta, który pokazuje, z czym musi liczyć się każdy pożyczkobiorca zadłużony w Easy Payment (czyli AXI Card):

AXI Card - fragment panelu klienta, zestawienie wpłat użytkownika karty kredytowej AXI

Na czym polega fenomen karty AXI? Ano na tym, że pomimo wpłat dług rośnie. A wpłaty w większości zostają zaksięgowane jako prowizja, która – co pokazałem w tabeli akapit wyżej – jest monstrualna.

W związku z tym AXI Card to studnia bez dna.

Myśląc, że spłacasz kartę mylisz się. Kapitał, czyli pożyczoną kwotę, spłacasz w ostatniej kolejności. Najpierw dajesz Easy Payment zarobić – oczywiście tylko do czasu – gdy nie uświadomisz sobie, że Twoje wpłaty nie powodują zmniejszenia długu. Wówczas najczęściej zniechęcasz się do spłat i porzucasz dalsze pompowanie karty własnymi pieniędzmi.

Jest to etap, w którym jako dłużnik Easy Payment Services OOD potrzebujesz szeroko pojętego wsparcia, gdyż przed Tobą bardzo trudne chwile. Musisz bowiem zmierzyć się z:

  • windykacją AXI Card mailową i telefoniczną,
  • terenowym windykatorem z Easy Payment,
  • zleconą windykacją do firm typu TAXAT czy Kaczmarski,
  • wystawieniem na giełdę długów,
  • zakupem wierzytelności przez Opus Collections,
  • pozwem do EPU,
  • sprawą w sądzie rejonowym.

Czy dasz radę zrobić to samodzielnie w taki sposób, aby nie popełnić kosztownego błędu? I jednocześnie nie dać się zmanipulować psychicznie? Jeśli czujesz, że nie podołasz (co jest normalne) skorzystaj z profesjonalnego wsparcia. Które możesz mieć za ułamek miesięcznej wpłaty na rzecz karty kredytowej AXI, którą to wpłatę i tak zje Ci prowizja….

Analiza zadłużenia
97 zł 37 zł
Poradnik
24,97 zł
Pismo o raty
24,97 zł

Pakiet 3 w jednym – kupuj taniej
146,94 zł 67,00 zł

A jeśli uznasz, że nie potrzebujesz jednak pomocy w postaci osobistego pełnomocnika do rozmów z windykacją terenową i indywidualnego adwokata do pomocy w e-sądzie i sądzie rejonowym (czyli miejscu, w którym Twój dług wobec Easy Payment Services OOD ma szansę przestać raz na zawsze istnieć), skorzystaj ze ściągawki, w której pokażę Ci, jak działa

windykacja AXI Card

i czego możesz spodziewać się od momentu zaprzestania spłacania karty kredytowej wydanej przez Easy Payment.

Na początku – jak zawsze i przy każdym produkcie w postaci pożyczki pozabankowej – otrzymasz mnóstwo SMS-ów i telefonów. Oraz kilka maili od windykacji Easy Payment z informacją o tym, że spóźniasz się spłatą minimalnej kwoty do zapłaty. Ale ponieważ masz już świadomość tego, że owa minimalna spłata karty zostanie zjedzona przez AXI Card, czekasz na rozwój wypadków. Nie musisz czekać długo. Easy Payment nie zwleka bowiem i bardzo szybko przekazuje prowadzenie działań windykacyjnych do firm zewnętrznych.

Wcześniej wystawiając dług na „giełdę”:

Easy Payment Services OOD straszy wystawieniem długu karty AXI na giełdę dlugi.info

Jaki jest cel wystawienia na długi.info tego długu? Oczywiście wyłącznie psychologiczny. Wielu dłużników, którzy chcą korzystać z  pomocy indywidualnego opiekuna procesu oddłużania i przechodzą przez windykacją samodzielnie, nie ma pojęcia jak funkcjonują giełdy długów i dlaczego są wyłącznie straszakami.

A ponieważ wystawienie na giełdzie brzmi groźnie i strasznie, uważają, że lepiej zapłacić żądaną kwotę i zniknąć z giełdy wierzytelności.

Takie działania nie pozwolą przerwać pętli zadłużenia. Jeśli chcesz wyjść ze spirali zadłużenia pozabankowego musisz działać z głową, ale nie kierować się emocjami i strachem przed czymś, co może wydawać się niebezpieczne, a jest co najwyżej żałosne. Dlatego w przypadku AXI Card, jak i każdego innego wierzyciela, orężem dłużnika jest wiedza, która pozwoli mu uniknąć pułapek zastawianych przez firmy pożyczkowe. Wiedza to podstawa skutecznej pomocy zadłużonym.

TAXAT i Kaczmarski Inkasso jako windykatorzy AXI Card

Obydwie firmy, opisane dokładnie w artykułach im poświęconym, niezależnie od tego, na zlecenie której pożyczki nie windykują, posługują się zawsze tymi samymi gotowcami.

Jeśli masz kilka pożyczek pozabankowych to możesz się pogubić. Gdyż ten sam mail przyjdzie do Ciebie wielokrotnie, zmieniać będzie się tylko nazwa wierzyciela. Tak właśnie wygląda windykacja, której boi się wielu dłużników. Gotowiec od lat ten sam, który jednego dnia otrzymuje kilka tysięcy osób. Z czego każda z nich myśli, iż jest to indywidualne pismo dla niej, a firma windykacyjna zajmuje się osobiście i zaangażowaniem jej długiem.

Axi Card serwisowane windykacyjnie przez TAXAT to klasyka w stylu kija i marchewki

Mamy zatem element zachęty do współpracy:

Wezwanie z zewnętrznej firmy windykacyjnej w sprawie AXI Card

mający za zadanie ośmielić i zachęcić dłużnika do kontaktu. A po jego nawiązaniu naobiecywać mu, jak bardzo pomoże mu wpłata na rzecz AXI Card w wysokości narzuconej przez TAXAT. I pewnie wielu nie nabrałoby się na to, gdyby wiedziało, że

wpłata ta pomoże tylko i wyłącznie firmie TAXAT. W przedłużeniu okresu obsługi (co dla Ciebie oznacza więcej spamu) i zarobieniu prowizji od Twojej wpłaty. Która tak czy siak zostanie zaksięgowana jaki prowizja / odsetki karne i finalnie nie zmieni Twej sytuacji ani o jotę. Poza tym, że będziesz uboższy o wpłaconą sumę, która wzbogaci AXI Card i windykację zewnętrzną.

Retoryka windykacji na zlecenie AXI Card zmieni się mocno, gdy nie dokonasz wpłaty. Marchewka zostanie zastąpiona twardym straszakiem, od którego nieświadomy dłużnik może mieć ciarki. Świadomy – wymiotny odruch zażenowania:

TAXAT wezwanie skierowane do dłużników Easy Payment Services OOD

Użycie wielkich liter, aby podkreśli wagę wezwania bez żadnego znaczenia, to majstersztyk żenady. Ale umówmy się, windykacja ma świadomość, jaki jest stosunek dłużników świadomych do takich, u których fraza Przedsądowe Wezwanie do Zapłaty wywoła palpitacje serca. I jest w stanie ośmieszać się w oczach nielicznych dłużników AXI card, którzy mają świadomość rzeczonej żenady. Gdyż przekaz ma trafić i wywołać reakcję tych dłużników, dla których owe wielkie litery i groźna fraza są zwiastunem kłopotów.

A są jedynie zwiastunem tego, że windykacji na zlecenie AXI Card kończy się umowny czas na odzyskanie kwoty minimalnej typu 10-20 procent zadłużenia. I posunie się do wszystkiego, aby rzutem na taśmę przestraszyć i zmobilizować dłużnika. Inaczej nie zarobi nic….

AXI CARD i windykacja Kaczmarski Inkasso

Różnica w obsłudze windykacyjnej pomiędzy opisaną przed chwilą firmą i Kaczmarskim jest taka, że pierwsza firma jest mała, a Kaczmarski duży. Poza tym schemat windykacji dla AXI Card jest jednakowy i opiera się socjotechnice. Czyli wysyłce mnóstwa straszaków, z których każdy uderza w inną nutę. Ta różnorodność ma za zadanie sprawić, że któreś uderzenie trafi w nerw i dłużnik ze strachu, dla świętego spokoju albo z obudzoną wiarą w dobrą ugodę dokona wpłaty minimalnej kwoty narzuconej Kaczmarskiemu przez Easy Payment.

Jak zatem wygląda windykacja AXI Card realizowana przez rzeczonego windykatora z Wrocławia?

Straszak windykacyjny kierowany drogą mailową do dłużnika - autor Kaczmarski

To typowy straszak, wykorzystujący pustobrzmiące słowa, które mają – ze względu za aurę tajemniczości i poważny wydźwięk – wywołać przestrach u dłużnika. Mowa oczywiście o „sankcjach przewidzianych umową”. Na tym właśnie polega windykacja – wywołaniu w dłużniku uczucia niepokoju i zasiania ziarna wątpliwości co do jego dalszych losów.

Czy coś to oznacza? Oczywiście nic. Bo sankcje przewidziane umową to np. naliczanie odsetek karnych. Które Easy Payment i tak – bez wnioskowania zabawnego windykatora – z lubością wdraża w życie.

Ponieważ windykacja, jak wspomniałem, odbywa się na „złego i dobrego policjanta” po straszeniu sankcjami (aby brzmiało groźnie) windykator AXI Card zmienia retorykę i roztacza wizję umorzenia części długu:

Windykacja na zlecenie Easy Payment Services OOD - mail od Kaczmarski Inkasso do dłużnika AXI Card

Ponieważ firmy windykacyjne, działające na zlecenie, znane są z nieczystych zagrywek, służących nawiązaniu kontaktu z dłużnikiem, osoba windykowana nie zweryfikowała jakości tych obietnic. Jej wychodzenie z długów w AXI Card nie zakłada bowiem spłaty polubownej, a całkowite umorzenie długu po jego sprzedaży przez Easy Payment.

Windykacja terenowa AXI Card

Czy AXI Card posiada windykację terenową? Tak. Choć trudno to nazywać działem windykacji terenowej, skoro we wszystkich sprawach występuje zawsze jedno nazwisko. A dłużnik, którego odwiedzi windykator terenowy z AXI Card, może spodziewać się znalezienia w skrzynce takiej kartki:

Windykator terenowy AXI Card Kamiński zostawia dłużnikowi kartę ze swoim nazwiskiem i numerem telefonu.

Ponieważ zawsze w sytuacji pojawienia się windykatora terenowego należy sprawdzić jego pełnomocnictwo, również i windykator terenowy AXI Card został zweryfikowany pod tym kątem. Easy Payment bez problemu przyznało się do posiadania windykatora w terenie:

Windykator AXI Card posługuje się takim pełnomocnictwem od Easy Payment Services OOD

Jeśli stresujesz się wizytą windykatora terenowego AXI Card, pomyśl o oddłużaniu pod opieka indywidualnego pełnomocnika prawnego. Który wyręczy Cię w kontaktach z terenowym windykatorem Easy Payment. Usługa neutralizacji windykatora terenowego jest jednym z elementów abonamentu prawnego

Karta kredytowa zostaje sprzedana – kto kupuje długi AXI Card?

Kiedy przejdziesz proces windykacji AXI Card bez popełniania błędu, czyli wpłacania pieniędzy, które zostaną przejedzone, EASY Payment zdecyduje się na krok, który jest dla Ciebie niezwykle istotny z punktu widzenia wychodzenia z długów pozabankowych. Czyli zdecyduje się sprzedać dług.

Ponieważ wierzytelność ta jest dosyć, od strony prawnej, mówiąc kolokwialnie „śliska”,  to zainteresowania zakupem nią nie wyrażą najwięksi gracze. AXI Card nie sprzeda więc zadłużenia do Kruka, Ultimo czy Intrum. Te firmy bowiem unikają kupowania czegoś, z czym będą miały spory kłopot na późniejszym etapie. Czyli wybronienia się w sądzie przed zarzutami złamania ustawy antylichwiarskiej (mowa o kosztach obsługi karty AXI, czyli prowizjach budzących wątpliwości wielu sędziów)

Co nie znaczy, że chętny na zakup tej wierzytelności nie znajdzie się.

Dług po AXI Card może trafić do Opus Collection

A Ty dostaniesz informacje o tym fakcie w postaci maila. Lub maila i listu.

Sprzedaż przez AXI Card wierzytelności oznacza, że z dniem dokonania cesji przestajesz być dłużnikiem bułgarskiego Easy Payment Services OOD. A Tym samym jakiekolwiek relacje łączące Cię z AXI Card wygasają. Nie masz już zadłużonej karty, a wpisy w Biurach Informacji Gospodarczych (BIG) zostają usunięte przez byłego wierzyciela.

Od tego momentu stajesz się (przynajmniej tak się wydaje OPUS Collection) dłużnikiem nowego wierzyciela. Co to dla Ciebie oznacza w kontekście wychodzenia z długu karty AXI? Że otwiera się przed Tobą wielka szansa na całkowite umorzenie. O czym przeczytasz w dalszej części – tym razem losów długów w AXI Card na nowym etapie życia wierzytelności. Czyli po sprzedaży do OPUS Collection.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...