Kredyt OK problem ze spłatą pożyczki i windykacja

4.2
(19)

Kredyt OK to jedna z tych firm pożyczkowych, która posiada windykację terenową. Na Twoje szczęście – jeśli jesteś dłużnikiem Kredyt OK, nie jest to windykacja w stylu tej udającej policję windykacyjną.

  • Jakie są konsekwencje niespłacenia Kredytu OK?
  • Czy Kredyt OK chodzi do sądu?
  • Jak wygląda windykacja po wypowiedzeniu umowy przez Kredyt OK?

Kredyt OK należy do tych zobowiązań finansowych, w których musisz zwrócić sam pożyczony kapitał

Jeśli Twoim problemem jest niespłacony Kredyt OK, mam dla Ciebie dobre wieści. Twoja pożyczka jest najprawdopodobniej darmowa, czyli spłacisz tylko tyle, ile pożyczyłeś. Dlaczego tak jest i co jest przyczyną tego, że nie musisz oddawać lichwiarskich prowizji – dowiesz się z niniejszego poradnika.

Pożyczka Kredyt OK – nieokiełznana pazerność w momencie złapania jelenia do dojenia

Kredyt OK należy do grupy pożyczek pozabankowych ratalnych nazywanych „zamykającymi wieko trumny”. Czyli tych, dzięki którym pętla długów zaciska się tak mocno, że wyjście z długów jest możliwe wyłącznie poprzez wdrożenie profesjonalnej pomocy zadłużonym.

Dlaczego tak jest i czemu po Kredyt OK sięgają wyłącznie desperaci, wyjaśni zestawienie kosztów pożyczki:

Kredyt OK koszty pożyczki oprocentowanie i prowizja

Pomijając odsetki, gdyż te są ustawowe i wspólne dla każdej pożyczki w Polsce, ale naliczenie sobie prowizji w wysokości 83,5% wartości kwoty oddanej do dyspozycji klienta, woła o pomstę do nieba.

Ty jednak, zamiast złorzeczyć, wykorzystaj fakt, że Kredyt OK usiłował na Tobie zarobić w sposób sprzeczny z dobrym obyczajem i zrób z drogiej pożyczki pozabankowej pożyczkę darmową. Dzięki czemu dług w KREDYT OK przestanie być dla Ciebie problemem.

W Kredyt OK spłacasz dwa razy tyle, ile dostałeś. Albo jeszcze 5 tysięcy więcej

Pazerność CAPITAL SERVICE Spółka Akcyjna (właściciela Kredyt OK) na kasę zdesperowanego klienta nie ma granic. Wydojenie go na spłatę dwukrotności wartości pożyczki to dla CAPITAL SERVICE SA mało. Przecież taki klient, myślą sobie w Ostrołęce (przy ul. Janusza Korczaka 73 – adres właściciela marki Kredyt OK), jest już na takim dnie, że podpisze wszystko, aby dostać parę tysięcy i kupić sobie refinansowanie chwilówek. A więc na pewno podpisze jeszcze „dodatek” do pożyczki:

e-konsultacje medyczne to próba obejścia przez Capital Service SA ustawy antylichwiarskiej

I cyk, pożyczka powiększa się o ponad 5000 zł z tytułu zakupionych e-konsultacji medycznych. A to sprawia, że po pożyczeniu 7200 zł klient ma oddać prawie 20 tysięcy złotych.

Nie przejmuj się takimi kwotami. Są to kwoty abstrakcyjne, gdyż naliczone wbrew powszechnie uznawanym przez polskie sądy zasadom współżycia społecznego. Przy odrobinie wsparcia profesjonalistów za chwilę Twój „straszny” dług w Kredyt OK stanie się długiem do spłacenia i będzie wynosił dokładnie tyle, ile pożyczyłeś.

Lektura tego poradnika pomoże Ci w przetarciu oczu, porzuceniu strachu i spojrzeniu na problem zadłużenia w Kredyt OK nie przez pryzmat strachu, ale realiów. Jeśli je zrozumiesz – będziesz mógł wyjść z długów. W Kredyt OK i innych parabankach.

Kredyt OK – jak wygląda windykacja?

CAPITAL SERVICE SA windykuje metodami tradycyjnymi. Poprzez próbę nawiązania z dłużnikiem kontaktu telefonicznego, wysyłkę wezwań do zapłaty oraz bezpośredni kontakt z klientem niepłacącym rat.

Są to monity w swojej formie łagodne i dłużnik w pętli długów, bombardowany różnej maści straszakami, wezwania do zapłaty od Kredyt OK może nie zauważyć:

Windykacja Kredyt OK - mailowe wezwanie do zapłaty

Dlatego też, z racji niezwykle łagodnej formy, wezwanie do zapłaty zaległości w Kredyt OK nie może budzić w dłużniku żadnych lęków. I jedyne, co go lekko niepokoi, to niewiedza

czy Kredyt OK ma windykację terenową?

CAPITAL SERVICE SA należy do tych nielicznych firm, które dysponują siecią windykatorów terenowych i prowadzą czynności windykacyjne w domach dłużników pożyczki Kredyt OK.

Jest to związane z kosztami pożyczki. Analogicznie do innej pożyczki uznawanej za lichwiarza – Profi Credit – CAPITAL SERVICE SA wie doskonale, jak motywująco działa na dłużnika niezapowiedziana wizyta pracownika windykacji:

Kredyt OK - wizytówka windykatora terenowego Capital Service SA

Dlaczego napisałem niezapowiedziana? Gdyż to jest jedna z zasad windykacji, której znajomość pozwoli każdemu dłużnikowi odróżniać straszenie windykacją terenową od realnego ryzyka pojawienia się w domu pracownika działającego w terenie.

Kredyt OK nie informuje Cię o wizycie windykacji terenowej

Znasz, jeśli tkwisz w pętli długów to znać musisz, tego typu SMS-y, w ilościach wręcz hurtowych dostarczane przez prawie wszystkich wierzycieli i działające na ich rzecz firmy windykacyjne:

Straszenie windykacją - mail do dłużnika od firmy Unicollect

A Kredyt OK naśle na Ciebie windykatora wówczas, gdy nie będziesz się tego spodziewać. Ba, nawet nie pomyślisz, że Kredyt OK ma windykację terenową, skoro w ogóle Cię nią nie straszyli.

I tutaj dochodzimy do sedna – firmy, które nie posiadają windykacji w terenie udają, że ją mają. Ba, wręcz bawią się z Twoją psychiką, abyś w godzinach podanych w wiadomości „chodził po ścianach” z emocji – głównie strachu. A te firmy, które windykują w terenie, robią to zawsze po cichu. Przecież tylko idiota wysyłałby windykatora do dłużnika, który się go spodziewa. Ale wielu dłużników o tym nie wie i wpadają w panikę po każdej wiadomości z informacją o planowanej wizycie windykatora terenowego w ich domu.

Pamiętaj, że zgodnie z polityką firmy CAPITAL SERVICE SA i wymogami wobec pełnomocników klientów:

Capital Service SA odmawia przyjęcia pełnomocnictwa

windykator terenowy KREDYT OK jest zobowiązany okazać Ci notarialnie poświadczone pełnomocnictwo do reprezentowania firmy CAPITAL SERVICE SA. Jeśli nie posiada notarialnie poświadczonego pełnomocnictwa, uświadom go, że takie właśnie jest wymagane przez jego własną firmę. Niechaj więc zwiewa, zanim wezwiesz policję z powodu podawania się przez niego za windykatora bez posiadania stosownego dokumentu potwierdzającego to.

Jak poradzić sobie z windykacją Kredyt OK?

Jeśli informacja o zasadach działania windykacji w parabankach, którą przekazałem Ci przed chwilą, była dla Ciebie czymś nieznanym, oznacza to, że potrzebujesz edukacji w tym zakresie. Oczywiście głównie po to, aby nie dać się zastraszyć czymś, co jest wytworem Twej wyobraźni. W tym celu minimum absolutnym jest Poradnik Antywindykacyjny.

Jeśli chcesz rozszerzyć wiedzę o podstawowy plan oddłużania z pętli chwilówek, zamów koniecznie wiedzę o windykacji w pakiecie z Analizą Finansową. Te dwie pozycje mocno otworzą Ci oczy i pozwolą na rozpoczęcie skutecznego oddłużania.

Analiza zadłużenia
97 zł 37 zł
Poradnik
24,97 zł
Pismo o raty
24,97 zł

Pakiet 3 w jednym – kupuj taniej
146,94 zł 67,00 zł

Jeśli wizyta pracownika firmy CAPITAL SERVICE SA, właściciela Kredyt OK, w Twoim domu budzi w Tobie uzasadniony lęk, lekarstwem na to jest indywidualny pełnomocnik prawny, działający w charakterze antywindykatora.

Jeśli zastanawiasz się, kto może pozwolić sobie na takie ekstrawagancje, jak indywidualny pełnomocnik, to wiedz, że każdy dłużnik. Również Ty. Powiem więcej – to nie jedyny pełnomocnik, którego możesz mieć. Drugim jest adwokat. Dzięki któremu nie musisz martwić się o jakiekolwiek sprzeciwy, odpowiedzi na pozew, pisma procesowe. I wreszcie reprezentację w sądzie w celu definitywnego umorzenia długu w Kredyt OK.

Jeśli do tej pory myślałeś, że profesjonalne oddłużanie jest drogie, oznacza to, że miałeś do czynienia wyłącznie z psującymi rynek hochsztaplerami, którzy potrafią naciągać Cię na usługi za 2-3 tysiące złotych. I gdy już dasz się naciągnąć, dowiesz się, że pomoc dla Ciebie to wysłanie pisma do wierzycieli. Nawiasem mówiąc – takie pismo możesz u nas mieć za mniej niż 30 zł. Gdyż tyle jest warte. Abonament oddłużeniowy, który daje Ci pomoc aż dwóch niezależnych opiekunów – pełnomocników prawnych – możesz mieć w cenie widocznej po kliknięciu w link. Jeśli jesteś ofiarą refinansowań to możesz sobie policzyć, ile abonamentów przejadłeś kupowaniem czasu w firmach pożyczkowych.

Czy Kredyt OK sprzedaje długi?

Kredyt OK (jak każda firma mająca „nieco przesadzone” koszty pożyczki) ma problem z dłużnikami, którzy spłacili pożyczkę w części kapitałowej.

Część kapitałowa pożyczki to kwota, którą realnie Kredyt OK wypłacił Ci na konto. W przykładzie ilustrującym ten artykuł jest to kwota 7200 zł.

CAPITAL SERVICE SA wie doskonale, że pójście do sądu z dłużnikiem, który spłacił kapitał, ale nie spłacił urągających jego godności kosztów, jest w większości przypadków skazane na porażkę. I zasądzone w jej wyniku koszty.

Dlatego też, gdy tylko może, stara się takie długi sprzedawać.

Capital Service SA sprzedaje dług z tytułu pożyczki Kredyt OK do Eques Debitum - informacja o cesji wysłana do klienta

Po spłacie kapitału część pozakapitałowa może zostać sprzedana i szukanie jelenia zacznie się od nowa – tym razem do kniei na polowanie wyruszy firma windykacyjna, która kupiła „to coś”, co będzie starała się odzyskać.

Szukanie jelenia to nie jest metafora – firma, która kupiła „dług”, a tak naprawdę cześć lichwiarską pożyczki wraz z pakietem e-porad medycznych, ma świadomość swoich szans w sądzie. A raczej ich całkowitego braku. Będzie więc różnymi metodami starać się uzyskać od dłużnika pieniądze na mocy ugody.

Oferując różne „atrakcyjne” ugody, których celem jest uznanie długu.

Kredyt OK – jak sobie poradzić z niespłaconą pożyczką

Zadłużenie w Kredyt OK, choć pozornie ogromne, jest jednym z łatwiejszych do okiełznania.

Aby poradzić sobie z niespłaconą pożyczką w Kredyt OK potrzebujesz tylko 3 elementów:

  • spłaconego kapitału,
  • doświadczonego opiekuna, który zadba o to, aby poprowadzić Cię za rękę i reprezentować, gdy trzeba, przed CAPITAL SERVICE SA,
  • adwokata, który skutecznie usunie ewentualne pułapki natury prawnej, a w przypadku pójścia wierzyciela do sądu – przy spłaconym kapitale – dokona formalności, czyli umorzenia długu składającego się z lichwy i dodatków za 5000 zł.
Dwa warunki gwarantuje Ci nasza kancelaria w ramach programu oddłużeniowego i w ramach abonamentu prawnego. O ten pierwszy, kluczowy, musisz zadbać samodzielnie.

Co dzieje się z wypowiedzianą pożyczką w Kredyt OK, gdy nie spłaciłem kapitału, czyli realnie pożyczonej kwoty?

Nie ma tragedii. Musisz jednakże pamiętać, aby w ciągu roku odłożyć kapitał pożyczki. Plus ok. 20% więcej na koszty, które w takiej sytuacji Cię nie ominą. Musisz również – bezwzględnie – skorzystać z pomocy wyspecjalizowanego adwokata, który w sądzie zredukuje kwotę roszczenia do kwoty niespłaconego kapitału.

Przykładowo – Twoim reprezentantem w sporze w Kredyt OK może być adwokat, którego ekspertyzę na temat pożyczki CAPITAL SERVICE SA przeczytasz na końcu artykułu.

Kredyt OK windykacja kontakt

CAPITAL SERVICE SA

ul. Janusza Korczaka 73

07-409 Ostrołęka

telefon 601 500 500

adres e-mail: kontakt@kredytok.pl

Dlaczego w przypadku Kredyt OK możesz spłacić tylko tyle, ile pożyczyłeś – adwokat rozprawia się z zapisami umowy pożyczki

Okiem adwokata

Umowa pakietu telemedycznego ma charakter pozorny. Nazwa wskazuje na konsultacje medyczne, a ich zakres nie jest nawet wskazany w sposób przykładowy. Treść umowy dotyczy cyklicznej weryfikacji zdolności kredytowej, która nie niesie ze sobą żadnej korzyści dla pożyczkobiorcy, toteż trudno przyjąć, iż zgodziłby się na nią racjonalnie myślący konsument. Osobiście nie potrafię dostrzec żadnego benefitu, który wynikałby z tej usługi dla pożyczkodawcy.

Zauważyć należy, że ten zagraniczny podmiot realizujący usługi dodatkowe jest narzucony przez Capital Service. Warto zwrócić uwagę na treść zgód, które są udzielane w procesie zawierania umowy pożyczki https://kredytok.pl/zgody/ (zgody nr 7 i 8). W umowie oczywiście jest to opisane w ten sposób, że klient we wniosku wskazał na chęć skorzystania z tych usług dodatkowych oraz wyraził zgodę, by część całkowitej kwoty pożyczki przekazać na rzecz podmiotu te usługi realizującego. Obecność podmiotu trzeciego sprawia, że trudniej zarzucić pożyczkodawcy, że postanowienia dotyczące tych usług dodatkowych i związanych z nimi opłat są abuzywne, bo przecież beneficjentem opłaty jest podmiot trzeci, a nie pożyczkodawca.

Kolejne sprytne posunięcie, to określenie całkowitej kwoty pożyczki na sumę 7200 zł. Jest to spore naciągnięcie przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Zgodnie bowiem z art. 5 pkt 7 wspomnianej ustawy całkowita kwota kredytu to maksymalna kwota wszystkich środków pieniężnych nieobejmujących kredytowanych kosztów kredytu, które kredytodawca udostępnia konsumentowi na podstawie umowy o kredyt. Co prawda w umowie jest wskazane, że 6000 zł jest przelewane bezpośrednio dla klienta, a 1200 zł na rachunek bankowy podmiotu trzeciego, ale to narzucony sposób wypłaty. Dlaczego to jest zrobione w ten sposób? Ustawa o kredycie konsumenckim limituje koszty pozaodsetkowe. Nigdy nie mogą one przekroczyć kapitału udzielonej pożyczki (całkowitej kwoty kredytu). Gdyby kwota 1200 zł została prawidłowo zakwalifikowana jako koszt pozaodsetkowy, to pożyczkodawca jawnie naruszyłby wspomniany limit, a tym samym zasugerowałby pożyczkobiorcom możliwość skorzystania z sankcji kredytu darmowego. Mając na uwadze opisaną konstrukcję umowy w zakresie kapitału udzielonej pożyczki oraz kosztów pozaodsetkowych w mojej ocenie istnieją przesłanki do skorzystania z sankcji kredytu darmowego.

Usługa cyklicznej weryfikacji zdolności kredytowej jest pozbawione sensu (no może poza ekonomicznym interesem pożyczkodawcy), zwłaszcza że dotyczy jedynie zadłużenia w Capital Service, o czym świadczy §3 pkt 6: „W przypadku spłaty przez Klienta zobowiązania przed terminem określonym w umowie, po otrzymaniu od (przedstawiciela) CAPITAL SERVICE Spółka Akcyjna z siedzibą w Ostrołęce informacji o wcześniejszej spłacie długu, Rantheri przestaje przygotowywać cykliczne raporty dotyczące Klienta, a niniejszą Umowę uważa się za w pełni wykonaną” oraz §4 ust. 1: ”Umowa została zawarta na czas określony, tj. na okres, na jaki Klient zaciągnął zobowiązanie finansowe albo do terminu jego wcześniejszej spłaty w całości- w zależności od tego, który z tych terminów nastąpi wcześniej.”

Nie potrafię tego ocenić inaczej niż ukrywania kosztów pożyczki.

Co ciekawe, w zasadzie niemożliwym jest rozwiązanie tej umowy. Zgodnie §4 ust. 3: „Klient może rozwiązać Umowę z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia wyłącznie z powodu niesporządzenia lub nieprzekazania przez Rantheri Raportów za co najmniej dwa kolejne okresy, za które powinny zostać sporządzone”. Zastanawiające jest z kolei, że kwestia rozwiązania umowy nie porusza kwestii usługi pakietu telemedycznego, co wg mnie dodatkowo potwierdza jego pozorność.

adw. Jakub Bara (CZE/Adw/724)

Kancelaria Adwokacka
Gręboszów 15
97-403 Drużbice

Czy Kredyt OK chodzi do sądu? Czy można z nim wygrać?

Kredyt OK, z racji wykazanych przez adwokata abuzywnych elementów umowy, jak diabeł święconej wody boi się sądów. Zatem jeśli windykacja Capital Service straszy Cię sądem, miej świadomość, że straszy Cię tym, czego sama się boi. I czego, z racji dużego prawdopodobieństwa przegranej, nie zrobi. Gdyż Kredyt OK do sądu nie chodzi.

Zdarza się podejmować ryzyko porażki w sądzie firmie Eques Debitum po zakupie wierzytelności od Kredyt OK. Ale efekt – jeśli nie zignorujesz pozwu – jest dla nich mało radosny:

Jeśli zatem Kredyt OK sprzeda dług, możesz spać spokojnie. Gwarancję tego daje Ci adwokat, który jest wyspecjalizowany w sprowadzaniu na sali sądowej firmy, która wmawia Ci, że masz jej oddać pieniądze, do roli swojego własnego płatnika.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 19

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...