Profi Credit windykacja - windykator bez notarialnego pełnomocnictwa

Profi Credit – pełnomocnictwo windykatora terenowego

4.8
(28)

O windykacji Profi Credit napisano tomy opowiadań. My również nie szczędzimy miejsca na to, aby podpowiadać jak rozmawiać (czy raczej nie rozmawiać) z windykatorem Profi Credit.

 • Jak zachować się, gdy windykator terenowy z Profi Credit przyjdzie do domu?
 • Czy w Profi Credit windykacja chodzi po sąsiadach?
 • Jak sprawić, aby windykator terenowy bał się Ciebie jak ognia?
 • Kiedy wzywać policję na tzw. fałszywego windykatora Profi Credit?

Jako jedyni w Polsce stworzyliśmy Poradnik Antywindykacyjny, czyli unikalne kompendium wiedzy dla dłużnika. Profi Credit i jego windykacja nie będzie miała dla Ciebie żadnych tajemnic po jego lekturze.

Profi Credit windykacja - sposoby na windykatorów opisane bardzo dokładnie w Poradniku Antywindykacyjnym
Zdj. 1 Unikalny e-book, dzięki wiedzy w nim zawartej zupełnie inaczej spojrzysz na windykację terenową. A windykator Profi Credit przestanie jawić Ci się jako ktoś groźny.

Dziś jednak nie będzie wyłącznie  o samej windykacji, ale o tym, bez czego windykacja terenowa nie jest możliwa: pełnomocnictwie windykatora Profi Credit. Oraz tym, w jaki sposób możesz wykorzystać swoją przewagę nad nim tylko dlatego, że jego dane są jawne. Innymi słowy – jak sprawić, aby windykator terenowy Profi Credit Polska zaczął się Ciebie bać.

Spis treści:

Profi Credit windykacja – co się dzieje, zanim Cię nawiedzi?

Oczywistym jest, że wizyta windykatora terenowego nie odbywa się u tych pożyczkobiorców, którzy spłacają swoje zobowiązania. Zatem sytuacja, w której o pieniądze upomina się windykator, ma miejsce tylko wówczas, gdy pożyczkobiorca ma kłopot ze spłatą. A najczęściej, gdy jego umowa pożyczki została wypowiedziana, a wierzyciel zaczyna żądać spłaty całości długu Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której spodziewasz się, że odwiedzą Cię pracownicy Profi Credit i obawiasz się, że charakter odwiedzin przedstawicieli spółki może nieść ze sobą przykre konsekwencje – czytaj uważnie. Dowiesz się, jak działa Profi Credit windykacja. Przeczytasz też o rzeczywistych uprawnieniach windykatorów.

Wypowiedzenie umowy pożyczki w Profi Credit – windykacja po wypowiedzeniu jest nieuchronna

to naturalna konsekwencja braku spłaty pożyczki. Co niesie ze sobą wypowiedzenie umowy? Pożyczka postawiona jest w stan wymagalności, a więc teoretycznie dłużnik powinien zwrócić ją w całości.

Profi Credit windykacja zaczyna się zaraz po przesłaniu wypowiedzenia umowy. Oryginalne wypowiedzenie umowy pożyczki.
Zdj. 2 Otrzymanie takiego pisma może zapowiadać postępowania sądowe, a wcześniej wizyty przedstawicieli Profi Credit Polska

Wypowiedzenie umowy pożyczki w Profi Credit może przerażać tylko nieświadomych dłużników. Świadomi wiedzą, że to pierwszy krok do wygranej w sądzie z pożyczkodawcą. Gdyż uzyskanie przez Profi Credit Polska nakazu zapłaty jest dla firmy tej niezwykle trudne. A w sytuacji spłaty kapitału pożyczki Profi Credit – trudne niewyobrażalnie.

Po wypowiedzeniu umowy firma pożyczkowa uruchomi windykację terenową. Następnym krokiem będzie pozew. Jeśli masz dług  w tej firmie, zobacz koniecznie jak wygrać w sądzie w Profi Credit i to wygrać bez problemu. Obejrzyj również wyroki sądów w całym kraju. Pamiętaj, bo windykatorzy Profi Credit lubią to wmawiać dłużnikom – bez prawomocnego nakazu zapłaty firma pożyczkowa nie naśle na Ciebie komornika.

Straszenie wizytami windykatorów w Profi Credit

To klasyczna zagrywka psychologiczna, mająca zmobilizować dłużnika do spłaty. W zamyśle pożyczkodawcy wizja wizyty windykatora terenowego skłonić ma dłużnika do dołożenia wszelkich starań, aby jej uniknąć. Komunikat i przekaz jest jasny: zapłać, aby zaplanowana w Profi Credit windykacja w miejscu zamieszkania lub pracy nie doszła do skutku. Charakter odwiedzin pracowników spółki Profi Credit z góry jest przekazywany dłużnikowi jako nieprzyjemny. Chęć uniknięcia windykacji Profi Credit ma wywołać u dłużnika panikę i skłonić go do  podejmowania niekorzystnych ekonomicznie decyzji.

Pismo informujące o planowanej windykacji terenowej Profi Credit w miejscu pracy lub zamieszkania pożyczkobiorcy.
Zdj. 3 Dzięki takim straszakom dłużnik może przygotować się psychicznie na wizytę domową windykatora.

Poniżej mamy wezwanie, a raczej „nakaz” w tonie znacznie stanowczym. Pomijając błędy, interpunkcyjne oraz merytoryczne, jest to bełkot, ale ma wyglądać groźnie. Od strony psychologicznej patrząc, takimi (skądinąd kompromitującymi) przekazami Profi Credit windykacja „ustawia” sobie dłużnika. Służy temu np. pojawienie się formy skrajnie rozkazującej: „Nakazuje pilny kontakt”. Autor tego straszaka powinien mieć nakazany powrót do podstawówki, aby nie kompromitować siebie i pracodawcy nieumiejętnością odmiany prostych słów. Konradzie – nakazuję, a nie nakazuje. Jeśli ty nakazujesz dłużnikowi (swoją drogą – nakazać to wiesz komu i co możesz) to zrób to poprawnie. Bo inaczej z groźnego Konrada – przedstawiciela spółki Profi Credit – wychodzisz na Konradka – analfabetkę. I ze straszaka robi się farsa.

Profi Credit windykacja - sms do dłużnika
Zdj. 4 Rozkazy i nakazy – Profi Credit od razu narzuca agresywny ton.

Kim jest windykator terenowy Profi Credit?

Zapewne dla wielu czytelników będzie to szokujące, ale w olbrzymiej większości windykatorzy terenowi Profi Credit to amatorzy, dorabiający sobie w ten sposób. Nie są to etatowi pracownicy działu windykacji Profi Credit, a prowadzący działalność gospodarczą i pracujący jako niezależni podwykonawcy.

Co to oznacza dla dłużnika? Bardzo dużo. Przede wszystkim to, że ma nad windykatorem ogromną przewagę psychologiczną już na starcie.

Dlaczego Profi Credit zatrudnia do windykacji niezależne podfirmy?

Jest przede wszystkim taniej. Podwykonawca pracuje na własny rachunek, zarabiając na prowizji od odzyskanych kwot. Firma oszczędza na etatach, kosztach zatrudnienia, a przede wszystkim na bezpieczeństwie. Własnym.

Gdy pracownik etatowy, będący windykatorem terenowym, popełni czyn niedozwolony w stosunku do dłużnika, odpowiedzialność spada na pracodawcę. Gdy zrobi to samo jako niezależny przedsiębiorca, odpowiada samodzielnie.

A to w przypadku windykacji terenowej Profi Credit ma znaczenie niebagatelna. Firma ta zyskała nieprzypadkowo złą sławę ze względu na niestyczną formę pracy z klientami dłużnymi. Efektem czego są aż dwa postępowania UOKiK wszczęte w ciągu 2 lat.

4 miliony kary nałożone na Profi Credit przez UOKiK m,in. za naliczanie opłat windykacyjnych

Karę w takiej wysokości nałożył prezes UOKiK po zbadaniu działalności Profi Credit i uznaniu ją za działalność nieuczciwą. Kara dotyczyła kosztów pożyczki, kosztów ubezpieczeń oraz opłat za czynności windykacyjne. Kara nałożona została w styczniu 2021.

Samą windykacją Profi Credit UOKiK zainteresował się nieco później. Efektem jest postępowanie wszczęte w listopadzie 2022 roku, którego przedmiotem są

praktyki polegające na komunikowaniu się z konsumentami w sposób mogący wywoływać uczucia lęku i zastraszenia

UOKiK postawił zarzuty nieprofesjonalnej windykacji, w tym

 • używaniu wobec dłużników obelg i gróźb,
 • wprowadzaniu dłużników w błąd co do wysokości zadłużenia
 • podawanie się za policjantów czy komorników przez windykatorów Profi Credit
 • angażowanie i informowanie o zadłużeniu sąsiadów czy rodziny

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji uznał, że obowiązkiem konsumenta jest terminowe regulowanie zaciągniętych zobowiązań. Ale nawet w przypadku nieterminowych spłat konsumenci zaciągający pożyczkę muszą być traktowani z poszanowaniem praw konsumenta. Firma pożyczkowa Profi Credit zatem – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK – nie ma prawa dezorientować konsumentów co do konsekwencji finansowych, wysokości posiadanych zadłużeń i żądać ich uregulowania w całości w ciągu kilku dni. Przedstawiciele Profi Credit i ich zachowania były przedmiotem skarg konsumentów. Którzy skarżyli się, iż charakter odwiedzin windykatora Profi Credit Polska nie był polubowny. A przypadku niezastania konsumenta dochodziło do angażowania osób trzecich, w tym dalekiej rodziny i sąsiadów. Pracownicy Profi Credit nie informowali dłużników o rzeczywistych uprawnieniach windykatorów. Wręcz niejednokrotnie, chcąc podstępem doprowadzić do podejmowania niekorzystnych ekonomicznie decyzji przed dłużników spółki, podawali się za komorników czy policjantów.

Za te praktyki grozi firmie Profi Credit, jako recydywiście, kara sięgająca 10% wysokości obrotów firmy. Co może w praktyce oznaczać bankructwo. Ale zapewne wówczas automatyczne pojawienie się Profi Credit w nowej odsłonie. Aktualna spółka – Profi Credit Polska – jest nowiem trzecią wersją firmy, występującej wcześniej pod nazwą Profi Credit i Profi Credit Poland.

Jak wygląda windykator terenowy Profi Credit

Gdy pozwolisz przemówić wyobraźni, przed oczami stanie Ci wytatuowany, dwumetrowy i łysy sterydziarz. Bo tak dłużnik z reguły wyobraża sobie windykatora. I ta wyobraźnia jest przeciwko dłużnikom wykorzystywana – straszenie windykacją terenową to pozwolenie, aby straszyła Cię własna wyobraźnia.

Zatem szybko otwórz oczy i obejrzyj realne zdjęcie windykatora terenowego Profi Credit w pełnej krasie:

Zdjęcie przedstawiające windykatora terenowego Profi Credit przebywającego nielegalnie na posesji dłużnika
Zdj. 5 Kobieta podająca się za windykatora terenowego Profi Credit w trakcie wyprowadzania poza teren posesji pożyczkobiorcy

Czy teraz rozumiesz, jak wiele różni wyobrażenie od rzeczywistości? I czy takiego windykatora też bałbyś się?

Jeśli interesuje Cię geneza tego zdjęcia – zostało ono wykonane na terenie prywatnej posesji dłużnika, na którą wdarła się widoczna na zdjęciu kobieta. Podająca się za pracownika Profi Credit. Ponieważ odmówiła okazania pełnomocnictwa na żądanie, ba, zaczęła śmiać się dłużnikowi w twarz, że ona „żadnego pełnomocnictwa nie potrzebuje” została usunięta z posesji, a wcześniej sfotografowana wraz z numerami rejestracyjnymi samochodu, którym przyjechała. Jako dowód wtargnięcia na prywatną posesję.

Być może kiedyś nauczy się, pełnomocnictwo windykatora terenowego to podstawowy dokument, który ma obowiązek okazać na życzenia. O pełnomocnictwie, który windykator Profi Credit musi Ci okazać, napiszemy obszernie w dalszej części tego artykułu.

Windykator terenowy Profi Credit – co musisz o nim wiedzieć

Wiesz już, że jest amatorem. Co podkreśla w swoim komunikacie prezes UOKiK. I co widać np. po wizytówkach, używanych przez działających na rzecz Profi Credit Polska pracowników terenowych. Chcesz się przekonać? Proszę bardzo:

profi Credit windykacja - wizytówka windykatora terenowego
Zdj. 6 Nazwa ulicy małą literą napisana – tak profesjonalne wizytówki posiadają pracujący w windykacji terenowej Profi Credit

Joanna, właścicielka tej uroczej wizytówki, nie ogarnęła chyba w klasie 1-3 podstaw, których uczą dzieci. Mowa oczywiście o pisowni nazw ulic WIELKĄ LITERĄ. Naszej Asi nie przeszkadza to, że pokazuje swoją indolencję umysłową dłużnikom. Rozdając oficjalne wizytówki jako pracownik windykacji terenowej. Nie wiemy, czy Asia jest pracownikiem, czy podwykonawcą, dlatego też zakryliśmy jej dane.

Zostawiając jednak coś, co dodatkowo obrazuje skalę amatorszczyzny w Prodi Credit – adres mailowy windykatora. Na Onecie….Swoją drogą Joanna mogła pójść na całość i założyć sobie pocztę na buziaczek.pl

Identyczną wizytówkę posiada Krzysztof – taksówkarz z Łomży. A co, zdziwiło was, że ten „straszny windykator z Profi Credit” jeździ na taryfie i jest popularną „złotówą”? Nie wierzysz – wejdź do rejestru przedsiębiorców i sprawdź sobie na podstawie poniższych danych z wizytówki. Lub przejdź do kolejnego akapitu, aby zobaczyć te dane.

Takich Profi Credit ma windykatorów. Oczywiście u taryfiarza Krzysia również mamy niezwykle „specjalistyczny i bezpieczny” konto poczty elektronicznej. brak profesjonalizmu reprezentantów spółki Profi Credit Polska widoczny jest na każdym etapie kontaktu – czy są to rozmowy telefoniczne, wezwania do zapłaty czy wizytówki terenowych przedstawicieli.

Przedsiębiorca windykujący na zlecenie Profi Credit Polska i jego wizytówka firmowa -
Zdj. 7 Podanie w mailu danych własnej firmy nie jest dobrym pomysłem. Taksówkarz o tym nie wiedział…

 

Niezwykle ciekawym wydaje się dbanie o dane osobowe klientów, jeśli te przekazywane są „windykatorom” na skrzynki pocztowe prowadzone przez firmy wp.pl, onet.pl czy o2.pl

Jeśli zatem „Twój” windykator terenowy nie jest pracownikiem Profi Credit, a dorabia sobie pracując jako podwykonawca, masz nad nim gigantyczną przewagę. O czym już wspominaliśmy. Czas wyjaśnić to dokładnie.

Windykator „podany na tacy” – sam zdecydujesz, co z tym zrobić

Jeśli odwiedza Cię windykator terenowy, który prowadzi działalność gospodarczą, w kilka chwil możesz wiedzieć o nim wszystko. W wielu przypadkach znać nawet jego adres – wielu wszak rejestruje działalność po prostu w domu.

Tak jak wspomniany windykator- taksówkarz. W jego przypadku odszukanie danych działalności gospodarczej (jawne i nie podlegające ochronie danych osobowych) jest o tyle proste, że Krzysiu sam wskazał trop – drukując na swojej wizytówce dane firmy w swym „profesjonalnym” adresie mailowym.

Co oznacza, ze za moment masz dossier swojego windykatora – wystarczy wizyta na stronie internetowej CEIDG:

Zdj. 8 Baza ewidencji gospodarczej - zrzut ekranu informacji o przedsiębiorcy
Zdj. 8 Dwa kliki i o swoim windykatorze wiesz wszystko, łącznie z jego adresem

A jeśli chcesz poznać bliżej swojego windykatora, to przy niewielkim wydatku czasowym dostaniesz nawet….numer taksówki, którą ów Krzysztof kieruje:

Baza CEIDG pokazuje takie szczegóły, jak numer taksówki, gdy przedsiębiorca prowadzi działalność taksówek osobowych
Zdj. 9 Internet nie zapewnia prywatności przedsiębiorcom, co nie jest dla nich komfortowe, gdy dorabiają w Profi Credit

Dla dłużnika Profi Credit taka wiedza jest niezwykle cenna. Wytwarza bowiem przewagę nad windykatorem, który w tym momencie musi jeść Ci z ręki. Wie bowiem, że jakiekolwiek nieetyczne zachowanie z jego strony (zastraszanie, groźby, wizyty u sąsiadów czy w miejscu pracy) uruchomić mogą natychmiastową reakcję. I tak możesz w dowolnym momencie:

 •  poprosić US czy ZUS o skontrolowanie takiego przedsiębiorcy
 •  złożyć zawiadomienie do prokuratury o nękaniu, jeśli poczujesz się zagrożony – podajesz policji dane windykatora na tacy
 • ustanowić pełnomocników, którzy zamówią u taksówkarza kurs w celu odbycia z nim rozmowy wychowawczej na temat odpowiedniego zachowania
 • a nade wszystko możesz i nawet powinieneś to zrobić – dotyczy to każdego windykatora terenowego, który prowadzi działalność własną – poprosić UODO o kontrolę jego firmy w zakresie przechowywania danych osobowych na których pracuje. Bo są to też Twoje dane….

Ochrona danych osobowych dłużnika, które przechowuje windykator

To nie są przelewki. Wiesz już, choćby po obejrzeniu zdjęć wizytówek, że Twoje dane być może hulają po serwerach o2 czy Onetu. Umówmy się, nie jest to miejsce do ich przechowywania. A ponieważ wiesz też, że Twój windykator terenowy Profi Credit może być taksówkarzem, sprzedawcą majtek na lokalnym bazarze czy właścicielem budki z zapiekankami, możesz przypuszczać, że miejsce, w którym przechowuje dane osobowe dłużnik nie ma nic wspólnego z przepisami RODO.

Pewnie nie możesz sobie wyobrazić, ale Twoje dane mogą znajdować się na komputerze, którego dziecko windykatora używa do gry w Simsy. Brak profesjonalizmu reprezentantów spółki Profi Credit Polska pozwala jednak przypuszczać, że Twoje dane osobowe przechowywane są w sposób urągający przepisom o ochronie danych osobowych konsumenta.

Dlatego po informacji o pojawieniu się terenowego windykatora wizycie – choćby takiej:

Pismo do dłużnika informujące o zaplanowanych wizytach windykacji Profi Credit
Zdj. 9 Aby dłużnik czuł się osaczony, dostaje takie pisma

zareaguj natychmiast. W sposób, który pokaże windykatorowi, kto tutaj rozdaje karty.

Masz podany numer telefonu – wyślij na niego kopię zawiadomienia do UODO o podejrzeniu złamaniu przepisów RODO i poinformuje „swojego” windykatora, że takie zawiadomienie zostanie wysłane zaraz po tym, gdy tylko spróbuje Cię odwiedzić. A Ty pozyskasz jego dane.

Czas zatem dokładnie opisać procedurę sprawdzenia danych windykatora nie na podstawie zostawionej wizytówki. A na podstawie oficjalnego dokumentu. Pełnomocnictwa od Profi Credit Polska.

Profi Credit windykacja staje u drzwi – co zrobić, gdy Cię odwiedzi?

Pamiętać musisz, że niezależnie od tego, co ów windykator powie, do momentu, aż tego Ci nie udowodni, nie możesz uważać go za pełnomocnika wierzyciela. Czyli Profi Credit. O tym, że stojący w drzwiach windykator jest uprawniony do rozmów o twoich długach wobec Profi Credit, świadczy jego umocowanie.

I od obejrzenia pełnomocnictwa musisz zacząć rozmowę.

Zatem jeśli ktoś podający się za osobę uprawnioną do rozmów o Twoich zobowiązaniach w Profi Credit zapuka do Ciebie, pamiętaj o jednym

Windykator terenowy z Profi Credit ma obowiązek pokazać Ci pełnomocnictwo, na podstawie którego operuje Twoimi danymi osobowymi i rozmawia o spłacie

Wylegitymowanie windykatora z Profi Credit

Ja wiem, że to trudne, bo jesteś w nerwach. Jesteś zaskoczony wizytą windykatora z Profi Credit. Wiem, że nie spodziewałeś się jej, nie byłeś ostrzeżony. W tym momencie zastanawiasz się, jako to możliwe, skoro z innych firm dostawałeś nieustannie SMS-y, że już jadą do Ciebie windykatorzy, a nikt nigdy nie przyjechał.

Twoje zaskoczenie bierze się stąd, że nie wiedziałeś, iż firmy pożyczkowe i windykacyjne używają technik socjotechnicznych i straszą Cię windykacją terenową, której nie posiadają. Profi Credit posiada realnych windykatorów terenowych i dlatego nie informuje Cię o nich. Wg zasady – gdy ktoś nie ma windykacji, opowiada Ci, że już do Ciebie jedzie. Gdy ktoś posiada – wysyła bez zapowiedzi.

Zatem, jeśli już masz przed sobą windykatora z Profi Credit, wylegitymuj go. Bez odpowiadania na jakiekolwiek jego pytania. Musisz wiedzieć, czy dana osoba jest prawnie umocowana do reprezentowania firmy Profi Credit. Pamiętaj, że w Profi Credit windykacja terenowa jak ognia boi się okazywania pełnomocnictw.

I nie daj się zaskoczyć / zastraszyć słowotokiem. On nie ma znaczenia, gdy pada z ust osoby, o której nie wiesz, czy w ogóle jest reprezentantem Profi Credit.

Pamiętaj, że nawet policjant po cywilnemu musi okazać Ci legitymację. Więc  nie stawiaj wyżej od policji windykatora z Profi Credit . I wobec braku chęci pokazania umocowania od razu wzywaj policję. Bo jeśli ktoś ma opory przed pokazaniem, że jest u Ciebie legalnie, zapewne ma niecny cel. Albo jest nielegalnie.

A przecież policja z doświadczenia wie, jak czasem fantazja ponosi windykatorów, zwłaszcza gdy tej policji wcześniej nadepnęli na odcisk.  

Windykator z Profi Credit odmawia pokazania pełnomocnictwa i dowodu

Możesz się z tym spotkać. Ponieważ pełnomocnictwo ważne jest z dowodem osobistym, kolega z windykacji może poczuć się nieswojo, że przejmujesz nad nim kontrolę. Do czego nie jest przyzwyczajony. Wszak do tej pory nie spotkał nikogo, kto czegoś takiego od niego żądał.

Może Cię w tym momencie próbować „przegadać”. Może rzucać artykułami, paragrafami i generalnie próbować robić z Ciebie tzw. idiotę. Bo to działa. Ale Ty się nie daj. Jeśli odmawia pokazania dokumentów, na podstawie których możesz mieć pewność, że reprezentuje firmę, której jesteś dłużnikiem, poinformuj o wezwaniu na miejsce policji. Policja wyczulona jest na wyłudzenia np. na wnuczka i przyjedzie szybko. Aby sprawdzić, kto chce dokonać przestępstwa na tzw. windykatora bez uprawnień.

Wiem, że 9 na 10 dłużników ma w tej materii opory. Wg prostej zasady: przecież mam u nich dług, co im będę podpadać. To duży błąd. Dłużnicy nie odróżniają kodeksu cywilnego od karnego. Posiadanie zobowiązania nie jest przestępstwem. Ale próba wyłudzenia – na fałszywego windykatora – już tak. Wzywając policję nie szkodzisz sobie, a zyskujesz argument. Bo Ty masz niespłacony dług, a Profi Credit zarzuty nielegalnego jego ściągania, Kto ma większe kłopoty? Ten, który podpada pod kodeks karny, a nie cywilny. A to już otwiera drogę do polubownego załatwienia sprawy. I to Ty dyktujesz warunki, bo masz przewagę. Ale zdobędziesz ją tylko wówczas, gdy windykator Profi Credit wyjdzie spod Twych drzwi w kajdankach. Pamiętaj o jednym: policji nie interesują Twoje sprawy związane z zadłużeniem. Ona w to nie wnika, to jest przedział cywilny. A wielu dłużników myśli, że jak się policja dowie, że on – dłużnik – ma długi, to zamkną jego, a nie wyłudzacza. Policji nie interesuje nic a nic to, co Cię łączy z Profi Credit. Ich interesuje to, że ktoś próbuje od Ciebie wyłudzić pieniądze podając się bezpodstawnie za pracownika Profi Credit

Windykator z ramienia Profi Credit okazuje pełnomocnictwo

Gdyby zdarzyło się, że swoim żądaniem okazanie przez windykatora Profi Credit pełnomocnictwa nie wzbudzisz jego negatywnych reakcji (na co od razu wzywasz policję – patrz akapit powyżej) i takowe okaże, przeczytaj uważnie poniżej podaną receptę.

Sprawdź je uważnie. Szukając stempla notariusza. Jeśli go nie znajdziesz (a raczej nie znajdziesz) – poproś Pana Windykatora o to, aby dostosował swoje umocowanie do wymogów swojego pracodawcy.

Każdy windykator Profi Credit ma obowiązek posiadania ze sobą pełnomocnictwa potwierdzonego przez notariusza. Jeśli go nie posiada – zgodnie z wymogami prawnymi narzuconymi przez Profi Credit – nie jest uznawany za pełnomocnika/su_note]

Dlaczego tak właśnie jest? Dlatego, że sami te reguły ustanowili. A jak wiadomo

miecz obosieczny tnie po równo

I skoro Profi Credit od pełnomocników dłużników wymaga pełnomocnictwa notarialnego, a oto dowód ich wymagań:

Pełnomocnictwo do Profi Credit wymaga poświadczenia notarialnego - oświadczenie firmy
Zdj. 10 Zgodnie z decyzją Profi Credit – widoczną na piśmie, pełnomocnik dłużnika ma posiadać notarialnie poświadczone umocowanie do reprezentacji. Tego samego oczekujemy zatem od windykatora Profi Credit – to zrozumiałe

automatycznie skazują się na to, aby swoich „pełnomocników” wyposażać w umocowania potwierdzone w ten sam sposób. I nie tutaj znaczenia, że jesteś dłużnikiem Profi Credit Polska. To nie oznacza z automatu, że Twoje prawa są umniejszone. Zresztą, co tu dłużej tłumaczyć, jeśli czujesz się bezradny wobec windykacji Profi Credit – zgłoś się do nas.

Windykator terenowy Profi Credit – pełnomocnictwo wyłącznie notarialne

Pamiętaj zatem, że zgodnie z narzuconymi standardami, windykator Profi Credit musi posługiwać się pełnomocnictwem potwierdzonym notarialnie. Jeśli odwiedzi Cię, sprawdź to i w przypadku braku notarialnego poświadczenia, odeślij go z niczym. Nie jest bowiem skutecznie umocowany do reprezentowania Profi Credit.

Pełnomocnik prawny, którego Profi Credit nie może zakwestionować

To adwokat. Czyli tzw. zawodowy pełnomocnik. O ile pełnomocnictwo zwykłe Profi Credit – jak widać na screenie powyżej – stara się neutralizować (ma do tego prawo, ale automatycznie unicestwia swoich windykatorów bez umocowań notarialnych, uznając,  że ich pełnomocnictwa są nieważne) to nie ma prawnych możliwości, aby zakwestionować umocowanie wystawione przez adwokata.  Co daje Ci adwokat w walce z Profi Credit? Przeczytaj choćby tutaj:

https://mamdlugi.pl/jak-wygrac-z-sadzie-z-profi-credit/

Rzeczywiste uprawnienia przedstawicieli windykacji Profi Credit

Działania Profi Credit Polska w zakresie windykacji pożyczek konsumenckich na etapie polubownym (bez nakazu zapłaty) muszą odbywać się z poszanowaniem prawa i godności konsumenta. Dłużnik, będący konsumentem, ma prawo do częściowego bądź całkowitego unikania kontaktu z windykacją terenową. Windykator Profi Credit nie ma prawa zmuszać pożyczkobiorcy do kontaktu, jeśli ten sobie tego nie życzy. Zatem sytuacja, w której Profi Credit z nadzwyczajną intensywnością kontaktuje się z dłużnikiem pomimo braku chęci z jego strony, nosi znamiona nękania. I powinno skutkować zawiadomieniem do prokuratury. Działania Profi Credit Polska nie powinny wywoływać uczucia lęku u pożyczkobiorców, Nawet, jeśli są poddawani windykacji, gdyż nie wywiązują się terminowo z zobowiązań wobec firmy pożyczkowej. Charakter odwiedzin przedstawicieli spółki Profi Credit i ich zachowania muszą być podporządkowane przepisom prawa i wynikać z rzeczywistych uprawnień windykatorów terenowych. Nie tylko Profi Credit Polska, ale każdej innej firmy pożyczkowej.

Co może windykator Profi Credit Polska, a czego windykator nie ma prawa robić?

Windykator terenowy ma znacznie mniejszy wachlarz uprawnień, niż sądzą dłużnicy. Prawo polskie nie przewiduje jakichkolwiek rzeczywistych uprawnień windykatorów terenowych. Co oznacza, że windykator terenowy nie ma żadnych praw innych niż dłużnik.

Windykator terenowy może:

 • nawiązać kontakt z dłużnikiem (bezpośredni - wizyta w miejscu zamieszkania, telefoniczny - rozmowa lub wiadomości głosowe)
 • dostarczyć dłużnikowi wezwanie do zapłaty wraz z konsekwencjami finansowymi dalszego nieregulowania zobowiązań
 • przedstawić prawdziwe wartości zadłużeń wraz z możliwościami ich spłaty
 • ma prawo do przeprowadzenia merytorycznych rozmów mających na celu znalezienie rozwiązania problemu spłaty pożyczki

Windykator terenowy nie może:

 • naruszać nietykalności cielesnej dłużnika
 • stosować wobec niego gróźb
 • wchodzić bez zaproszenia do jego mieszkania lub domu
 • naruszać prywatności w postaci bezprawnego wchodzenia na posesję
 • zabezpieczać na poczet długu rzeczy należących do pożyczkodawcy
 • wprowadzać dłużnika w błąd co do wysokości długu
 • przedstawiać niezgodnych z rzeczywistością konsekwencji finansowych i prawnych braku spłaty
 • okłamywać dłużnika co do posiadanych uprawnień - np. prawa do wezwania policji na interwencję
 • przypisywać sobie uprawnień komornika
 • angażować w sprawę osób trzecich i postronnych

Czy windykator Profi Credit może przyjechać do pracy?

Tak, prawo nie zabrania szukania dłużnika w miejscu pracy. Szczególnie w sytuacji, gdy windykacja w miejscu zamieszkania jest niemożliwa, gdyż dłużnik unika kontaktu. W takiej sytuacji dopuszczalne jest złożenie wizyty dłużnikowi w miejscu pracy.

Jest to jednak znacznie trudniejsza forma windykacji, dlatego też doświadczony windykator terenowy unika windykacji w miejscu pracy dłużników. Musi bowiem ona z założenia mieć charakter polubowny, gdyż windykator porusza się po obcym terenie. Jest gościem w firmie, z której w każdej chwili może zostać wyproszony. W sposób delikatny i nieco mniej delikatny.

Profi Credit windykacja przychodzi do pracodawcy dłużnika - Windykator terenowy w miejscu pracy dłużnika może być usunięty na żądanie pracodawcy dłużnika
Zdj. Windykacja w miejscu pracy dłużnika nie zawsze jest miła dla windykatora

Wizyty windykatorów Profi Credit Polska w miejscu pracy dłużników ograniczone są przeszkodami natury niezależnej:

 • w wielu firmach obcy nie są wpuszczani na teren zakładu
 • dostęp do pracownika w trakcie wykonywania obowiązków jest często niemożliwy
 • pracownik windykowany w miejscu pracy czuje się pewnie i bez wahania wezwie ochronę, gdy uzna wizytę windykatora za nękanie

Najważniejsze, o czym pożyczkodawca powinien pamiętać: windykator terenowy w miejscu pracy nie może przekazać żadnych informacji osobom trzecim. Brak profesjonalizmu reprezentantów spółki Profi Credit Polska nie gwarantuje jednak tego.

Dlatego tak wielu dłużników tej firmy pożyczkowej boi się wizyt windykatorów w swoich miejscach pracy.

Gdy już wiesz, że w Profi Credit windykacja nie może Ci zaszkodzić, czas dowiedzieć się, jak umorzyć lichwiarską pożyczkę

Dzięki tej wiedzy możesz zyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli masz dług w Profi Credit, przeczytaj w jaki sposób się go pozbyć. Istotą pożyczki pozabankowej zaciągniętej w Profi Credit Polska S.A. jest to, że jest to pożyczka niezgodna z zasadami współżycia społecznego. Gdyż biorąc 10.000 zł oddać, zgodnie z umową, musisz np. 23.000 zł.

Dla Ciebie informacją najważniejszą jest to, że nie musisz wcale tyle oddawać.

Jeśli masz długi w Profi Credit, sprawdź możliwość zwrotu wyłącznie tej kwoty, którą pożyczyłeś. Z całkowitym umorzeniem lichwiarskich kosztów pożyczki.

Przeczytaj  artykuł opisujący oddłużenie poprzez umorzenie - Profi Credit dla zadłużonych.

 

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 28

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

2 komentarze

 1. Też mam problem z tą firmą. Dobry artykuł. Nasunęło mi sie kilka przemyśleń:
  – Zakładając, że windykator prowadzi działalność gospodarczą, czy nie powinien mieć wpisane odpowiedniego oznaczenia PKD w działalności? (dotyczącego windykacji) i czy nie ma obowiązku podac mi danych firmy jeśli otrzymuje moje dane wrażliwe. Chyba mam prawo wiedzieć gdzie krążą.

  Jeśli Profi Credit przekazuje moje dane do innego podmiotu, to czy jest to zgodne z ochroną danych i czy nie powinnam byc powiadomiona o przekazaniu danych.

  I ostatnie przemyślenie – można sie jeszcze zastanowić czy ten przypadkowy windykator ma w pełni legalne oprogramowanie potrzebne do prowadzenia działalności windykacyjnej. Legalność sprawdza m. in. Urząd Skarbowy

 2. A co w związku z nową ustawa o Windykacji? Ona ma nie dotyczyć wierzycieli pierwotnych, czyli profi credit nadal będzie mógł nękać i nachodzić dłużników, czyli robić bezkarnie to co do tej pory i za co nie firmy windykacyjne będą odpowiadać przed prawem?

Zostaw swój komentarz...