windykator bez notarialnego pełnomocnictwa

Profi Credit – pełnomocnictwo windykatora terenowego

0
(0)

O windykacji Profi Credit napisano tomy opowiadań. My również nie szczędzimy miejsca na to, aby podpowiadać jak rozmawiać (czy raczej nie rozmawiać) z windykatorem Profi Credit. Ba, jako jedyni w Polsce stworzyliśmy Poradnik Antywindykacyjny, czyli unikalne kompendium wiedzy dla dłużnika:

ebook windykator dla dłużnika EOS KSI

Dziś jednak nie będzie o samej windykacji, ale o tym, bez czego windykacja nie jest możliwa: pełnomocnictwie windykatora Profi Credit.

Windykator Profi Credit staje u drzwi

Pamiętać musisz, że niezależnie od tego, co ów windykator powie, do momentu, aż tego Ci nie udowodni, nie możesz uważać go za pełnomocnika wierzyciela. Czyli Profi Credit. O tym, że stojący w drzwiach windykator jest uprawniony do rozmów o twoich długach wobec Profi Credit, świadczy jego umocowanie.

I od obejrzenia pełnomocnictwa musisz zacząć rozmowę.

Zatem jeśli ktoś podający się za osobę uprawnioną do rozmów o Twoich zobowiązaniach w Profi Credit zapuka do Ciebie, pamiętaj o jednym

Windykator terenowy z Profi Credit ma obowiązek pokazać Ci pełnomocnictwo, na podstawie którego operuje Twoimi danymi osobowymi i rozmawia o spłacie

Wylegitymowanie windykatora z Profi Credit

Ja wiem, że to trudne, bo jesteś w nerwach. Jesteś zaskoczony wizytą windykatora z Profi Credit. Wiem, że nie spodziewałeś się jej, nie byłeś ostrzeżony. W tym momencie zastanawiasz się, jako to możliwe, skoro z innych firm dostawałeś nieustannie SMS-y, że już jadą do Ciebie windykatorzy, a nikt nigdy nie przyjechał.

Twoje zaskoczenie bierze się stąd, że nie wiedziałeś, iż firmy pożyczkowe i windykacyjne używają technik socjotechnicznych i straszą Cię windykacją terenową, której nie posiadają. Profi Credit posiada realnych windykatorów terenowych i dlatego nie informuje Cię o nich. Wg zasady – gdy ktoś nie ma windykacji, opowiada Ci, że już do Ciebie jedzie. Gdy ktoś posiada – wysyła bez zapowiedzi.

Zatem, jeśli już masz przed sobą windykatora z Profi Credit, wylegitymuj go. Bez odpowiadania na jakiekolwiek jego pytania. Musisz wiedzieć, czy dana osoba jest prawnie umocowana do reprezentowania firmy Profi Credit.

I nie daj się zaskoczyć / zastraszyć słowotokiem. On nie ma znaczenia, gdy pada z ust osoby, o której nie wiesz, czy w ogóle jest reprezentantem Profi Credit.

Pamiętaj, że nawet policjant po cywilnemu musi okazać Ci legitymację. Więc  nie stawiaj wyżej od policji windykatora z Profi Credit . I wobec braku chęci pokazania umocowania od razu wzywaj policję. Bo jeśli ktoś ma opory przed pokazaniem, że jest u Ciebie legalnie, zapewne ma niecny cel. Albo jest nielegalnie.

A przecież policja z doświadczenia wie jak czasem fantazja ponosi windykatorów, zwłaszcza gdy tej policji wcześniej nadepnęli na odcisk.  

Windykator z Profi Credit odmawia pokazania pełnomocnictwa i dowodu

Możesz się z tym spotkać. Ponieważ pełnomocnictwo ważne jest z dowodem osobistym, kolega z windykacji może poczuć się nieswojo, że przejmujesz nad nim kontrolę. Do czego nie jest przyzwyczajony. Wszak do tej pory nie spotkał nikogo, kto czegoś takiego od niego żądał.

Może Cię w tym momencie próbować „przegadać”. Może rzucać artykułami, paragrafami i generalnie próbować robić z Ciebie tzw. idiotę. Bo to działa. Ale Ty się nie daj. Jeśli odmawia pokazania dokumentów, na podstawie których możesz mieć pewność, że reprezentuje firmę, której jesteś dłużnikiem, poinformuj o wezwaniu na miejsce policji. Policja wyczulona jest na wyłudzenia np. na wnuczka i przyjedzie szybko. Aby sprawdzić, kto chce dokonać przestępstwa na tzw. windykatora bez uprawnień.

Wiem, że 9 na 10 dłużników ma w tej materii opory. Wg prostej zasady: przecież mam u nich dług, co im będę podpadać. To duży błąd. Dłużnicy nie odróżniają kodeksu cywilnego od karnego. Posiadanie zobowiązania nie jest przestępstwem. Ale próba wyłudzenia – na fałszywego windykatora – już tak. Wzywając policję nie szkodzisz sobie, a zyskujesz argument. Bo Ty masz niespłacony dług, a Profi Credit zarzuty nielegalnego jego ściągania, Kto ma większe kłopoty? Ten, który podpada pod kodeks karny, a nie cywilny. A to już otwiera drogę do polubownego załatwienia sprawy. I to Ty dyktujesz warunki, bo masz przewagę. Ale zdobędziesz ją tylko wówczas, gdy windykator Profi Credit wyjdzie spod Twych drzwi w kajdankach. Pamiętaj o jednym: policji nie interesują Twoje sprawy związane z zadłużeniem. Ona w to nie wnika, to jest przedział cywilny. A wielu dłużników myśli, że jak się policja dowie, że on – dłużnik – ma długi, to zamkną jego, a nie wyłudzacza. Policji nie interesuje nic a nic to, co Cię łączy z Profi Credit. Ich interesuje to, że ktoś próbuje od Ciebie wyłudzić pieniądze podając się bezpodstawnie za pracownika Profi Credit

Windykator z ramienia Profi Credit okazuje pełnomocnictwo

Gdyby zdarzyło się, że swoim żądaniem okazanie przez windykatora Profi Credit pełnomocnictwa nie wzbudzisz jego negatywnych reakcji (na co od razu wzywasz policję – patrz akapit powyżej) i takowe okaże, przeczytaj uważnie poniżej podaną receptę.

Sprawdź je uważnie. Szukając stempla notariusza. Jeśli go nie znajdziesz (a raczej nie znajdziesz) – poproś Pana Windykatora o to, aby dostosował swoje umocowanie do wymogów swojego pracodawcy.

Każdy windykator Profi Credit ma obowiązek posiadania ze sobą pełnomocnictwa potwierdzonego przez notariusza. Jeśli go nie posiada - zgodnie z wymogami prawnymi narzuconymi przez Profi Credit - nie jest uznawany za pełnomocnika/su_note]

Dlaczego tak właśnie jest? Dlatego, że sami te reguły ustanowili. A jak wiadomo

miecz obosieczny tnie po równo

I skoro Profi Credit od pełnomocników dłużników wymaga pełnomocnictwa notarialnego, a oto dowód ich wymagań:

Pełnomocnictwo do Profi Credit

automatycznie skazują się na to, aby swoich „pełnomocników" wyposażać w umocowania potwierdzone w ten sam sposób. I nie tutaj znaczenia, że jesteś dłużnikiem Profi Credit. To nie oznacza z automatu, że Twoje prawa są umniejszone. Zresztą, co tu dłużej tłumaczyć, jeśli czujesz się bezradny wobec windykacji Profi Credit - zgłoś się do nas.

Windykator terenowy Profi Credit - pełnomocnictwo wyłącznie notarialne

Pamiętaj zatem, że zgodnie z narzuconymi standardami, windykator Profi Credit musi posługiwać się pełnomocnictwem potwierdzonym notarialnie. Jeśli odwiedzi Cię, sprawdź to i w przypadku braku notarialnego poświadczenia, odeślij go z niczym. Nie jest bowiem skutecznie umocowany do reprezentowania Profi Credit.

Pełnomocnik prawny, którego Profi Credit nie może zakwestionować

To adwokat. Czyli tzw. zawodowy pełnomocnik. O ile pełnomocnictwo zwykłe Profi Credit - jak widać na screenie powyżej - stara się neutralizować (ma do tego prawo, ale automatycznie unicestwia swoich windykatorów bez umocowań notarialnych, uznając,  że ich pełnomocnictwa są nieważne) to nie ma prawnych możliwości, aby zakwestionować umocowanie wystawione przez adwokata.  Co daje Ci adwokat w walce z Profi Credit? Przeczytaj choćby tutaj:

Pomoc zadłużonym w Profi Credit

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...