Szybka gotówka refinansowanie
||

Szybka Gotówka windykacja długów

4
(1)

Szybka Gotówka to powszechnie znana pożyczka, dla dużej części dłużników tej firmy nazwa ta kojarzy się wyłącznie z chwilami strachu, bezradności i poczucia zagrożenia. Nie o pożyczce zatem będzie to tekst, a o windykacji prowadzonej przez Szybką Gotówkę. Windykacji urągającej jakimkolwiek normom społecznym. Niniejszy artykuł, ze względu na zawarte w nim dowody działań windykacji Szybkiej Gotówki, zostanie w całości przekazany do UOKiK w celu pokazania organowi kontrolnemu, na co w Polsce może sobie – całkowicie bezkarnie – pozwolić windykacja firmy nazwą Szybka Gotówka.

Szybka Gotówka Windykacja

Działania windykacyjne, zmierzające do odzyskania długu, realizowane są poprzez telefony, SMS-y i maile. Stopniowanie agresywności w bezprawnym zastraszaniu dłużnika zależne jest od przeterminowania pożyczki. Może przybrać formę łagodną po urągającą społecznym normom i etyce windykacyjnej. Na rozgrzewkę dłużnik dostaje tekst, który może co prawda rozbawić (układający straszaki nie za bardzo orientuje się, co to znaczy opinia publiczna), ale raczej nie przestraszy.

Szybka Gotówka windykacja w wersji łagodnej
Il. 1. Szybka gotówka zaczyna łagodnie. SMS-y przeznaczone dla dłużników na rozgrzewkę

Jeśli jednak dłużnik nadal pozostaje dłużnikiem, automat wysyłkowy obsługujący windykację Szybkiej Gotówki zaczyna się rozkręcać.

Dłużniku, masz zarzuty – krzyczy Szybka Gotówka

Windykacja Szybkiej Gotówki zaczyna być coraz bardziej bezpośrednia. Już nie opinia publiczna jest dla dłużnikiem zmartwieniem, a prokurator. Oto bowiem dłużnik dowiaduje się, że Szybka Gotówka rozważa ustawić mu spotkanie z nim:

Szybka Gotówka windykacja i przywłaszczenie
Il. 2 Przywłaszczenie to poważny zarzut. Czy Szybka Gotówka w trakcie windykacji ma prawo używać takich sformułowań?

Aby doprecyzować, po kilku dniach Szybka Gotówka sięga po konkretny artykuł kodeksowy. Dokładnie artykuł 286 kk. Znany dłużnikom dobrze, gdyż oszustwo to leksem odmieniany przez wszystkie przypadki przez windykatorów nie tylko Szybkiej Gotówki:

Szybka Gotówka windykacja sms-y straszące art. 286 kk
Padają konkretne zarzuty. Szybka Gotówka zachowuje jednak odrobinę rozsądku asekurując się słowem „rozważamy”.

Po kilu dniach Szyba Gotówka nieco zmienia retorykę. Choć przekaz utrudnia indolencja interpunkcyjna piszącego (o kompromitacji ortograficznej będzie później), to dłużnik z kontekstu wychwyci, że nie dzieje się dobrze w jego temacie:

Czy dłużnik Szybkiej Gotówki, w prawie nieobyty, może zrozumieć to inaczej niż ja i Ty, miły czytelniku? Nie da się. Przecież wyraźnie piszą do niego windykatorzy (a dłużnik ma to do siebie, że jak małe dziecko ślepo wierzy windykatorom), że jeśli jego sytuacja życiowa nie pozwala spłacić pożyczki w Szybkiej Gotówce w terminie, to automatycznie będzie ścigany. Automatycznie, czyli z urzędu!

Czy wysyłanie tak skonstruowanych, wprowadzających w błąd straszaków, nie powinno być w Polsce ścigane automatycznie?

Czy polskie państwo, którego zadaniem jest chronić obywateli, ma świadomość, ilu dłużników po przeczytaniu tego typu zastraszających bzdur zaczyna poważnie myśleć o targnięciu się na swoje życie? Ilu dłużników leczy się z powodu depresji, do której doprowadziły tego typu praktyki, stosowane przez firemki pokroju Szybkiej Gotówki? Dlaczego firma Szybka Gotówka może bezkarnie zastraszać Polaków przy całkowitym bezruchu UOKiK, którego zadaniem jest eliminowanie takich patologii?

To są pytania bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że UOKiK odniesie się do nich i wykaże, co zrobił z zawiadomieniami wysyłanymi przez dłużników Szybkiej Gotówki i innych firm, które bezkarnie przejmują kontrolę nad psychiką zadłużonego, bezbronnego z racji swego słabego wykształcenia i niemożności weryfikacji straszaków, obywatela.

Czy Szybka gotówka składa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z artykułu 286 kk?

Nie spotkaliśmy się przez kilka lat pomocy zadłużonym w firmie Szybka Gotówka z takimi działaniami. Co oczywiście nie oznacza, że należy je wykluczyć, Profi Credit, słynący z najbardziej (wg dłużników) agresywnej windykacji nie ma z tym problemu. I zawiadomienia z art. 286 kk bez oporu składa.

Szybka Gotówka, wg posiadanej przez nas wiedzy, taką informacją wywiera na dłużniku jedynie presję. Która niestety u wielu kończy się ciężką depresją i wieloletnim leczenie psychiatrycznym

Łatka oszusta, czyli o tym, czy windykacja firmy pożyczkowej ma prawo formułować w ten sposób SMS-y do dłużnika? Co na to prawnik?

Jedne z najciekawszych SMS-ów, jakie może otrzymać dłużnik Szybkiej Gotówki:

Oszust finansowy - kwintesencja windykacji prowadzonej przez Szybka Gotówka
Oszust finansowy. Bez komentarza. No może poza jednym zdaniem: Gdzie jest w tym momencie UOKiK?

O opinię, jak tego typu sms-y mają się do przepisów prawa, poprosiłem mecenas Justynę Kozioł. Oto jej, jako czynnego adwokata, a wcześniej asesora komorniczego, opinia o tego typu straszaku

Kto pracuje w windykacji Szybkiej Gotówki?

Chciałoby się napisać brutalnie, że analfabeta, ale termin ten zarezerwowany jest dla osoby, która nie potrafi czytać i pisać. Zatem nie możemy napisać, że układaniem tekstów zajmuje się analfabeta, gdyż przecież je tworzy. Czyli potrafi pisać. Ale za to jak. A tak, że w klasie IV. V czy VI szkoły podstawowej miałby spory problem, gdyby przypadkiem tam trafił i musiał napisać dyktando. Jedenastolatkowie zabiliby go śmiechem przy ogłaszaniu wyników z dyktanda. Na szczęście dla siebie pracuje w firmie pożyczkowej Szybka Gotówka i tworzy teksty, przed którymi drżą każdego dnia tysiące dłużników.

Masz długi w Szybkiej Gotówce? Zobacz, kto Cię straszy tymi wszystkimi SMS-ami. To gość, który nie potrafi napisać poprawnie prostego słowa. Taki poziom prezentuje układający teksty, które Cię przyprawiają o mdłości ze strachu:

Masz więc wybór, czy wg Szybkiej Gotówki „wybur” – bać się dalej lub zrozumieć, że wszystkie otrzymywane straszaki są dla Ciebie tak groźne, jak poziom znajomości ortografii tego, kto je układa.

Co się stanie, gdy nie spłacę w terminie pożyczki Szybka Gotówka?

Pytanie klucz dla setek dłużników. Co się ze mną stanie, gdy nie spłacę pożyczki? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta i zawsze taka sama. Grozi Ci tylko i wyłącznie nakaz zapłaty wydany przez sąd. Ale do tego droga daleka. Co więcej, masz sporo możliwości, aby do tego nie dopuścić.

Zacznijmy jednak od początku, gdyż dłużnik zawsze lubi, gdy eliminuje się te niebezpieczeństwa, które on widzi. I nie ma znaczenia, że one nie istnieją. On ma je w głowie i nie przeskoczy się tego. Zakodował i tylko o nich myśli. Zatem po kolei będziemy je omawiać i eliminować.

Niebezpieczeństwo pierwsze: komornik, którym Szybka Gotówka straszy nieustannie

Z treści informacji, płynących do dłużnika Szybkiej Gotówki, rodzi się obraz komornika, który tylko czeka na skinienie pożyczkodawcy, aby wejść Ci na konto, pensję lub emeryturę / rentę. Albo od razu do domu. I wynieść wszystko.

Dłużnik o słabej świadomości prawnej nie ma pojęcia, o co z tym komornikiem tak naprawdę biega i do stworzenia obrazu niechybnej egzekucji wystarczy mu uruchomienie wyobraźni poprzez przeczytanie sms-a o takiej treści:

I dziwić się nie można. Wszak Szybka Gotówka po raz kolejny nagina rzeczywistość, nie mówiąc o branżowej etyce. Z treści SMS-a wynika jednoznacznie, że jeśli windykacja firmy pożyczkowej zechce, jednym pstryknięciem przekaże Twój dług do egzekucji komorniczej. „Zapomina” jednakże o tym, że powinna dopisać dłużnikowi zdanie, które zmieni obraz sytuacji. Czyli „po uzyskaniu tytułu wykonawczego”. Tego zdanie nie ma. Więc dłużnik ma prawo myśleć, że Szybka Gotówka może bezpośrednio zlecić egzekucję. Mam nadzieję (UOKiK, co wy na to?) że to „zapomnienie” zostanie odpowiednio przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wycenione.

Dłużniku Szybkiej Gotówki – aby pożyczkodawca mógł przekazać Twoją sprawę do komornika, jak Cię grzecznie informuje, musi najpierw uzyskać prawomocny nakaz zapłaty wydany przez sąd. Bez tego nie ma możliwość skierowania do komornika żadnej sprawy żadnego dłużnika. Zapamiętaj i przekaż innym zastraszanym

Szybka Gotówka wyśle do mnie windykatora terenowego

Nie wyśle. Bo nie posiada windykacji terenowej. Ta jest zbyt droga w utrzymaniu. Znacznie tańszy jest automat do wysyłki SMS-ów. Więc Szybka Gotówka zamiast wysłać do Ciebie windykatora terenowego wyśle Ci kolejnego SMS-a.

Mój dług trafi do sądu

I tutaj wreszcie coś, z czym trzeba się zgodzić. Tak, Twój dług może trafić do sądu. W celu uzyskania przez Szybką Gotówkę nakazu zapłaty, który będzie podstawą do uruchomienia komornika.

I jest to dla Ciebie jedyne zagrożenie, którego musisz się obawiać.

Choć nie do końca. I chcę Ci o tym opowiedzieć, aby na samą myśl o Szybkiej Gotówce w sądzie nie paraliżował się własnym strachem. A wręcz przeciwnie. Bronił się przed wydaniem nakazu zapłaty i przyszłym komornikiem. Masz go tego bowiem pełne prawo.

Szybka Gotówka składa pozew do e-sądu

W tym przypadku sprawa jest klarowna. Składa pozew, Ty wysyłasz sprzeciw w momencie, gdy sąd wyda nakaz zapłaty. I nakaz zapłaty automatycznie utraci moc prawną. Sprzeciw od nakazu zapłaty możesz zamówić w dowolnym momencie poprzez link:

Chcę sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd w Lublinie

Wiedzieć musisz, że w przypadku e-sądu nie bierzesz udziału w żadnej rozprawie, wszystko odbywa się online. Jesteś, drogą pocztową, informowany przez e-sąd o wydaniu nakazu i – po złożeniu sprzeciwu – o utracie przez niego mocy.

Pozew trafia do sądu rejonowego

Tutaj sytuacja jest poważniejsza, sąd na rozprawie (w której możesz, ale nie musisz uczestniczyć) indywidualnie wydaje decyzję o wydaniu nakazu zapłaty lub braku podstaw do jego wydania.

Twoją obroną jest pismo procesowe, napisane przez adwokata i dostarczone przez Ciebie do sądu. Pismo takie możesz mieć, bez ograniczeń ilości miesięcznej, w ramach abonamentu prawnego:

Szybka Gotówka sprzedaje dług

Sytuacja dla Ciebie wymarzona. Gdy Szybka Gotówka sprzeda Twój dług, zostanie on zakupiony przez fundusz, na przykład Prokura (KRUK). Do wyboru będziesz miał albo niskie raty bez odsetek albo możliwości wykupu długu z umorzeniem.

O negocjacjach po sprzedaży długów przeczytasz w tym miejscu: co dzieje się z długiem sprzedanym i jak można go umorzyć.

Refinansowanie pożyczki w Szybkiej Gotówce

W trakcie procesu windykacji będziesz często nakłaniany do tego, aby pożyczkę refinansować. Co daje Ci refinansowanie? Nic, poza miesiącem spokoju od windykacji. A jeśli za ten spokój zapłacisz 1200 zł miesięcznie, to za chwilę nie będzie Cię stać na nic. Olbrzymie kwoty, jakie dłużnicy wydają na refinansowanie pożyczek pozabankowych, prowadzą do wydrenowania z ich portfeli i kont wszystkich pieniędzy, a w rezultacie bankructwo. Zamiast refinansować zacznij myśleć o tym

Jak spłacić pożyczkę w Szybkiej Gotówce mądrze

Sam nie wymyślisz tego, bo się na tym po prostu nie znasz. To oczywiste. Zatem myślenie zostaw tym którzy się na oddłużaniu chwilówek znają. Sam skup się na przeczytaniu tego, co proponuje Ci osoba, która o wychodzeniu z długów wie prawie wszystko.

Aby skorzystać z pomocy specjalisty potrzebujesz zaledwie ok. 5% kwoty, którą za chwilę wyślesz pożyczkodawcy jako refinansowanie. Po to, aby za miesiąc po raz kolejny zmierzyć się z problemem.

Zastanów się zatem, czy chcesz po raz kolejny refinansować pożyczkę. Czy może zainwestować w wiedzę. I zamówić analizę oddłużeniową, która pozwoli Ci zobaczyć, jak łatwo pozbyć się długów.

Kliknij, zamów analizę on-line wraz z pakietem dodatków (97 zł) i pozwól sobie pomóc

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...