Intrum Justitia firma windykacyjna czy istnieje? Na zdjęciu centrala firmy Intrum, następcy Intrum Justitia
||

Masz dług w NSFIZ Intrum? NSFIZ Intrum kupił Twój dług?

0
(0)

Gdy otrzymałeś list, a w nim informacje, że NSFIZ Intrum kupił Twój dług, czas podjąć jest decyzję, co robić dalej z tym problemem. Rozwiązanie są dwa, a wybór należy do Ciebie. Możesz walczyć z NSFIZ Intrum na drodze prawnej, możesz również dług od funduszu, na drodze wynegocjowanej ugody, odkupić. Oczywiście po niższej niż nominalna cenie. Dzięki umorzeniu części długu. Zatem, zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się ze scenariuszami działań, które możesz podjąć, gdy NSFIZ Intrum kupił Twój dług.

NSFIZ Intrum kupił Twój dług. Co to oznacza?

Dla Ciebie tylko tyle, że firma, której nie oddałeś pieniędzy (bank, chwilówka, operator telefoniczny czy platforma tv, ubezpieczyciel) uznała, że nie chce już mieć z Tobą nic do czynienia. I sprzedała Twoje zadłużenie do NSFIZ Intrum. W momencie, gdy NSFIZ Intrum kupił Twój dług, stał się Twoim wierzycielem wtórnym. Ze wszystkimi prawami wierzyciela poprzedniego.

W praktyce oznacza to, że może pójść do sądu po nakaz zapłaty. I tutaj zaczyna się Twój wybór.

NSFIZ Intrum i działania w sądzie

W internecie znajdziesz reklamy wielu firm, które pod hasłami skutecznego sprzeciwu czy anulowania nakazu zachęcają Cię do tego, abyś oddał im sprawę długu w NSFIZ Intrum, a pomogą Ci wygrać z sądzie.

Brzmi niezwykle kusząco, szczególnie, że nie musisz za nic płacić. A na stronach firm oferujących pomoc w walce z NSFIZ Intrum w sądzie widzisz wiele skanów dokumentujących sukcesy.

Nie widzisz za to śladów porażek. I nie wiesz, na ile przegranych spraw przypada jedna wygrana, dumnie prezentowana jako dowód skuteczności.

Zanim podejmiesz zatem decyzję o skorzystaniu z usług firmy, która oferuje Ci skuteczną walkę z poważnym przeciwnikiem, jakim jest Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Intrum Justitia Debt Fund, który kupił Twój dług, dobrze jest wiedzieć jak wygląda cały mechanizm.

Darmowa pomoc jest darmowa tylko w jednym przypadku. Gdy firma faktycznie w sądzie okaże się skuteczniejsza niż NSFIZ Intrum. Wówczas możesz powiedzieć sobie, że dostałeś darmową pomoc. Firma nie weźmie od Ciebie żadnych pieniędzy, zadowoli się kosztami zastępstwa procesowego, które jako wynagrodzenie na nią scedujesz.

Wchodząc w taki układ wygrywasz tylko wtedy, gdy Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Intrum Justitia Debt Fund przegra. Pomyśl jednak, że w międzynarodowej korporacji, mającej własną duża kancelarię (INTRUM KRÓL & WSPÓLNICY KANCELARIA PRAWNA) nie pracują leszcze. I wygrana w sądzie nie jest wcale łatwa, prosta i przyjemna.

A jeśli to NSFIZ Intrum w sądzie będzie skuteczniejsze i uzyska nakaz zapłaty?

Wciąż cieszysz się tym, że ktoś pomaga Ci za darmo. Do momentu, gdy nie odbierzesz nakazu zapłaty na rzecz NSFIZ Intrum. W tym momencie zrozumiesz, że coś, co jest za darmo, może odbić się czkawką.

Spójrz na fragment nakazu zapłaty wydanego przez sąd. I zobacz, o ile powiększył się dług osoby, która przegrała z NSFIZ Intrum. Firma, która pilotowała za darmo, nie straciła nic. Całość kosztów leży po Twojej stronie. I co więcej – za chwilę pojawi się u Ciebie komornik. Chyba, że złożysz apelację, która wiąże się z kolejnymi po Twej stronie kosztami.

Dług w NSFIZ Intrum powiększony o koszty procesu - nakaz zapłaty wydany przez sąd
il. fragment nakazu zapłaty – zadłużenie urosło o ponad 30%

Jak widać darmowy sprzeciw nie zawsze jest w praktyce darmowy. Mechanizm działania firm oferujących darmową pomoc prawną jest oparty wyłącznie na Twoim ryzyku. Jeśli jest dobrze, firma oferująca pomoc prawną zarabia. Jeśli jest źle – Twój dług względem NSFIZ Intrum znacząco się powiększa. I zostajesz na lodzie z jeszcze większymi długami i oddechem komornika na karku?

 

Czy zamiast się sądzić lepiej się dogadać?

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, gdyż wiele zależy od sytuacji dłużnika i samej wierzytelności kupionej przez NSFIZ Intrum. Zatem przybliżymy Ci proces ugody z Intrum, jako alternatywę dla działań w sądzie.

Abyś zrozumiał, na czym to polega, co możesz zyskać, a co możesz stracić.

Zacznijmy od kosztów. Po przeczytaniu rozdziałów o tym, czym może się skończyć darmowa pomoc prawna w sprawach kupionych przez NSFIZ Intrum wiesz, że coś darmowego oznacza pułapkę.

Zatem pomoc w uzyskaniu umorzenia części zadłużenia w NSFIZ Intrum nie jest darmowa. Swoim zyskiem, wynikającym z umorzenia, musisz się podzielić z tym, kto ten zysk wypracował. Podział w stosunku 90% dla Ciebie, a 10% dla negocjatora wydaje się jednak bardzo uczciwy, nieprawdaż?

Oznacza to w praktyce, że gdy negocjatora umorzy Ci 5000 zł, zapłacisz mu za wykonaną pracę 500 zł. A co to oznacza umorzy? Umorzenie części długu to pomniejszenie wartości zadłużenia o kwotę umorzenia.

W naszej firmie masz zagwarantowane umorzenie minimum 30%. W przypadku nieuzyskania takiego wyniku nie płacisz żadnego wynagrodzenia.

Jak uzyskać umorzenie części długu?

Ze swojej strony nie musisz robić nic, poza wynajęciem negocjatora i finalnym podpisaniem ugody z umorzeniem. Aby zlecić działania ugodowe zajrzyj do bardzo dokładnego opisu usługi, w którym znajdziesz specjalne boxy umożliwiające zamówienie usługi negocjacji z Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Intrum Justitia Debt Fund, w skrócie NSFIZ Intrum.

Mam dług w Intrum, chcę ugody z umorzeniem

Jak rozłożyć dług w NSFIZ Intrum na raty?

Rozłożenie długu na raty nie jest skomplikowane na etapie przedsądowym. Komplikuje się, gdy NSFIZ złożył do sądu pozew. Zatem, jeśli Twój dług został kupiony, a nie poczyniono jeszcze realnych kroków prawnych, bez problemu możesz rozłożyć zadłużenie na dogodne raty.

Czymże są dogodne raty i jakie pułapki mogą na Ciebie czekać, gdy zaczniesz działać samodzielnie?

Zacznijmy od tego, co musi charakteryzować dobrą ugodę ratalną. Kilka elementów:

  • brak odsetek i kosztów przez cały okres spłaty,
  • możliwość wykupu długu z umorzeniem w dowolnym momencie (zmiana układu ratalnego na wykup długu),
  • opcja zawieszenia wpisu w BIG w trakcie spłaty rat,
  • wysokość raty dostosowana do budżetu,
  • ilość rat pozwalająca na nieodczuwanie spłaty w budżecie.

To wszystko jest możliwe na etapie przedsądowym, ale również po bezskutecznej egzekucji komorniczej.

Zagrożenia, które czyhają na Ciebie przy samodzielnych negocjacjach rat

  • narzucenie wysokości raty obciążającej budżet,
  • układ ratalny z ciągłym naliczaniem odsetek,
  • uznanie długu spornego poprzez brak weryfikacji jego statusu prawnego,
  • ugoda bez opcji jej renegocjowania.

Jeśli nie chcesz popełnić błędu przy zawieraniu ugody, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy negocjatora. Niezależnie od tego, czy Twój dług kupił NSFIZ Intrum czy inny fundusz, usługa wykonywana jest w identyczny sposób. Zapoznaj się ze szczegółami, zanim podejmiesz decyzję o dalszych działaniach.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...