Ugoda z Intrum jest możliwa

Mam dług w Intrum, chcę ugody z umorzeniem

0
(0)

Twój dług w Intrum może być nie lada problemem. Ale nie musi. Po kilku złych latach tej firmy, gdzie ugoda z Intrum była albo niemożliwa, albo oferowana na warunkach żenujących, nastąpił przełom w polityce firmy Intrum i obecnie ugody z tą firmą są na poziomie ugód z Ultimo czy Krukiem. A po chudych latach tylko złe wspomnienie. Co to oznacza dla Ciebie jako dłużnika?

 • Negocjacje z Intrum są możliwe
 • W 95% spraw możemy umorzyć 30% lub więcej
 • Jeśli nie masz pieniędzy – dług w Intrum możesz rozłożyć na dogodne raty

Możesz spłacić swój dług w Intrum i zarobić na tym

Brzmi zaskakująco? Jeśli tak, to znaczy, że myślisz stereotypowo jak każdy dłużnik. Że mając dług w Intrum możesz tylko patrzeć jak rośnie z miesiąca na miesiąc z powodu doliczanych odsetek. Czas zatem, abyś zmienił sposób myślenia o długach. Gwarantuję, że za kilka minut, gdy skończysz czytać ten tekst, zaczniesz się zastanawiać

o ile Twój dług w Intrum może się zmniejszyć

My gwarantujemy minimum 30%. Gwarantujemy, co oznacza, że jeśli nie zredukujemy Twojego zadłużenia wobec Intrum, nie ponosisz żadnych kosztów. Nazywa się to oddłużaniem bez ryzyka.

Zapytasz zapewne w tym momencie, dlaczego tylko my – jako jedyna na rynku kancelaria – oferujemy warunki współpracy tak dobre, że aż niewyobrażalne dla przeciętnego dłużnika? Otóż zwyczajnie możemy je zaoferować. Nasze skuteczne oddłużanie pozwala nam postawić taki, a nie inny próg gwarancji skuteczności. A Ty możesz z naszego doświadczenia skorzystać bez jakiegokolwiek ryzyka finansowego ze swej strony.

Przykładowa realizacja umorzenia części długu w Intrum wygląda tak, jak na prezentowanej realnej ugodzie:

Dług w Intrum umorzenie - oryginał umowy z firmą windykacyjną
Zdjęcie1. Przykładowa ugoda z Intrum, dług w trakcie egzekucji komorniczej

Aby zrozumieć zasadę ugody, skupić należy się na tym fragmencie:

Dług w Intrum - szczegóły umorzenia
Zdjęcie2. Dług w Intrum, szczegóły oszczędności dłużnika

Całkowita wartość zadłużenia to 32.768 zł. Zgodnie z warunkami ugody dług w Intrum został wykupiony przez dłużnika za 16.500 zł. Dzięki naszej pracy dłużnik zaoszczędził 16.268 zł. Oraz nieznaną kwotę kosztów komorniczych, które pokryło Intrum.

Czy teraz już rozumiesz, że na swoim długu w Intrum można zarobić? Czas dowiedzieć się zatem, jak to zrobić.

Jak zmniejszyć dług w firmie Intrum?

Przeprowadzimy Cię opisowo przez cały proces zamawiania usługi negocjacji umorzenia długów w Intrum. Przeczytaj uważnie warunki i zasady, abyś nie miał później pretensji, że oczekiwałeś czegoś innego niż otrzymałeś. Dlatego opis usługi oddłużania w Intrum oprzemy na licznych przykładach, abyś mógł dopasować swoją sytuację do któregoś z nim. Zaczynamy zatem od pierwszego kroku.

Zamówienie usługi redukcji długu w Intrum

Jeśli masz dług w Intrum i chcesz, aby negocjacje w Twoim imieniu przeprowadził nasz specjalista, musisz zawrzeć z nami ugodę. Pomyśleliśmy o Twej wygodzie i zawieramy ją jednym kliknięciem w poniższy banner:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Aha, pomyślisz w tym momencie zapewne, już mnie szubrawcy chcą naciąć na opłatę:) Ok, masz prawo. Ale jeśli znasz choć trochę naszą legendarną uczciwość i wiesz, że działamy od ponad 10 lat, nieustannie świadcząc pomoc zadłużonym, doczytaj o tej opłacie, która tak naprawdę jest zwrotna. Jeśli nasz nie znasz, zjedź na sam dół artykułu i zobacz, dlaczego nie musisz się obawiać współpracy z nami.

Opłata startowa jest, jak wspomnieliśmy, zwrotna. Zwracamy ją po zakończeniu działań, czyli w momencie, gdy rozliczamy się za usługę. Lub w sytuacji, gdy nie wykonaliśmy planu minimum. Jest to wpłata, która jest objęta gwarancją bezpieczeństwa. Nie „zwędzimy” Ci tych pieniędzy. I uwierz, wcale nie chcemy pobierać tej opłaty. Jest ona jednak konieczna, gdyż zabezpiecza nas przed pracą za darmo i na darmo. Do wykonania zadania potrzebujemy pełnomocnictwa. Nie rozsyłamy (choćby ze względu na dane osobowe specjalisty w nim zawarte) takiego dokumentu każdemu, kto tego chce. Jest to dokument przeznaczony tylko dla klientów wstępnie zweryfikowanych. Dlatego też wymagamy zaliczki zwrotnej, gdyż wiemy, że wpłacając ją podchodzisz do sprawy długów w Intrum poważnie.

Dodatkowo taka wpłata zabezpiecza nas przed wieloma sytuacjami

Które zdarzają się często i w których bez opłaty wspomnianej nasz specjalista pracowałby za darmo. Oto najczęstsze sytuacje:

 • zamawiający usługę klient myli firmy, czyli wydawało mu się, że ma dług w Intrum, a ma np. w EOS KSI,
 • dłużnik uważa, że Intrum kupiło jego dług, a tak wcale nie jest i Intrum windykacja ma zlecenie np. banku, czyli wierzyciela pierwotnego,
 • klient otrzymuje propozycję przekraczającą nasz umorzeniowy próg gwarancyjny, ale mimo to rezygnuje z ugody z Intrum,
 • zainteresowany umorzeniem długu w Intrum posiada czynną ugodę, o której nie poinformował, a która uniemożliwia podpisanej nowej na tej samej sprawie,
 • klient otrzymuje ugodę, ale nie dokonuje wpłaty w wyznaczonym terminie.

Bez tego drobnego zabezpieczenia wykonane zlecenie byłoby finalnie wykonane całkowicie za darmo. A przecież nikt nie lubi pracować za darmo. Ty na pewno też.

Następny krok – pełnomocnictwo dla Intrum

Jeśli zdecydujesz się zawrzeć umowę i wpłacić nam zwrotne 150 zł, na Twój adres mailowy (podany przy składaniu zamówienia) prześlemy pełnomocnictwo. To jedna strona A4, którą należy wydrukować, uzupełnić swoimi danymi – niezbędnymi do identyfikacji przez Intrum – podpisać, zeskanować i odesłać. Na tym Twoja rola jako zamawiającego się już kończy. Kolejne etapy to już wyłącznie nasza praca nad tym, jak zmniejszyć Twój dług w Intrum.

Negocjacje z firmą Intrum – zasady i ważne informacje

Po otrzymaniu pełnomocnictwa przystępujemy niezwłocznie do pracy. Sprawdzamy status prawny Twego zadłużenia i rozpoczynamy negocjacje. Zmierzające do jak największego zredukowania zadłużenia wobec Intrum. Lub jak najkorzystniejszego układu ratalnego, jeśli zamiast umorzenia części długu w Intrum wybierzesz taką formę ugody.

Tutaj garść istotnych informacji, które powinieneś przyswoić. Pierwsza dotyka sytuacji, w której Intrum prowadzi egzekucję komorniczą w Ciebie wymierzoną. Czyli masz czynnego komornika…..

Egzekucja komornicza zadłużenia w Intrum

W takim przypadku możliwe jest tylko jednorazowe wykupienie swojego długu od Intrum. Nie ma, przy czynnej egzekucji komorniczej, możliwości rozłożenia długu w Intrum na raty.

To bardzo istotne, gdyż zlecając nam negocjacje z Intrum w sytuacji, gdy na Tobie „siedzi” komornik, jedyna propozycja, jaką otrzymasz to spłata jednorazowa zadłużenia z umorzeniem. Oczywiście gwarantowanym, czyli nie mniejszym niż 30% wartości długu wraz z kosztami komorniczymi.

Negocjacje z Intrum po umorzeniu przez komornika postępowania egzekucyjnego

Jeśli miałeś komornika, ale w pewnym momencie umorzył on postępowanie (nie dług, choć wielu uważa – nie wiadomo skąd to biorą, ale biorą – że umorzenie egzekucji oznacza, że komornik umorzył im dług w Intrum) sprawa trafia do obsługi polubownej i zawarcie ugody jest jak najbardziej możliwe.

Komornicza przeszłość nie stanowi dla Ciebie problemu. I nie musisz się nią przejmować.

Nowe negocjacje, gdy dłużnik Intrum posiada czynną ugodę

Tutaj przykład, aby lepiej zobrazować sytuację. Wyobraźmy sobie, że dłużnik dał się złamać windykacji Intrum i podpisał ugodę z ratą 500 zł miesięcznie. Po podpisaniu uświadomił sobie, że przecież tyle miesięcznie nie może płacić. Bo mu budżet pęknie jak balon. Zgłasza się zatem, bez informowania o ugodzie, otrzymuje informacje, że przy jego kwocie zadłużenia raty będą wynosić 150 zł, więc szczęśliwy zamawia usługę i czeka na efekty.

 

Tych efektów nie będzie. Widniejąca w systemie Intrum ugoda jest wymagalna. Nie możemy wynegocjować drugiej ugody w sytuacji, gdy jest już jedna czynna i przez dłużnika podpisana.

W tej sytuacji możemy jedynie negocjować wykup długu w Intrum w opcji spłaty jednorazowej. Oczywiście gwarantując znane już 30% umorzenia. Ale co w sytuacji, gdy kwota wykupu jest dla dłużnika nieosiągalna w ciągu wymaganych 30 dni? Ugoda z Intrum jest możliwa w 95% przypadkówOczywiście gwarantując znane już 30% umorzenia. Ale co w sytuacji, gdy kwota wykupu jest dla dłużnika nieosiągalna w ciągu wymaganych 30 dni?

Nic. Nie możemy zrobić nic. Można w takiej sytuacji powiedzieć, że mądry Polak po szkodzie. W tym przypadku podpisaniu bez pomyślunku ugody, której nie może zrealizować. Ugoda przepadnie.

Na wykup długu z gwarantowanym umorzeniem masz maksymalnie 30 dni

I o tym trzeba pamiętać. Wykup długu to operacja szybka i jednorazowa. Czyli jeśli chcesz skorzystać z umorzenia długu w Intrum, musisz dysponować środkami na spłatę w ciągu maksymalnie 30 dni. Lub zaczekać w układzie ratalnym, o czym napiszemy w kolejnym akapicie.

Nie jest tak niestety, że nasz negocjator przygotuje ugodę, a klient dłużny zacznie zastanawiać się, skąd wziąć pieniądze. Negocjując umorzenie pełnomocnik prawny musi znać i podać datę wpłaty kwoty pozostałej do spłaty po dokonaniu częściowego umorzenia.

Znów przykład. Pozwalający zrozumieć mechanizm i zasady.

Przykład
Masz dług w Intrum w wysokości 20 tysięcy złotych. Wiesz, że nasze gwarantowane umorzenie minimalne to 30%. Nie wiesz, ile wyniesie finalnie. Może być większe, nie może być mniejsze. Zatem wysyłając pełnomocnika do boju z wierzycielem Intrum musisz posiadać 70% wartości swojego długu. Czyli w tym przypadku 14 tysięcy złotych.

Jeśli negocjator umorzy Ci więcej niż 30% (a na tym mu wszak zależy, gdyż jego prowizja liczona jest od Twojego zysku) po prostu zostanie Ci więcej w portfelu.

Jeżeli jednak z góry założysz, że najpierw poczekasz na efekty, a potem pomyślisz o pieniądzach, może być to zgubne. Gdy bowiem nie zmieścisz się w wyznaczonym terminie, przepada Ci uruchomiona ugoda. Oraz opłata wstępna, gdyż negocjator wszak wykonał swą pracę sumiennie. Co gorsza – przez długi czas, nawet bardzo chcąc i mając już pieniądze – nie otrzymasz tej samej propozycji od Intrum. Nie będziesz już dla nich bowiem wiarygodny. I jeśli przykładowo nasza ugoda zawierała w sobie umorzenie 40% długu, to niedotrzymanie warunków ugody zredukuje je do 20%. I tyle przez długi czas będziesz mógł umorzyć decydując się na ponowienie negocjacji.

Dlatego w takiej sytuacji zerknij do przykładu poniżej.

Chcesz umorzyć dług w Intrum, ale nie masz na tyle pieniędzy?

Nic strasznego. Damy radę i w takiej sytuacji. Wynegocjujemy dla Ciebie układ ratalny z opcją późniejszego wykupu długu. Czyli zaczynasz od płatności ratalnych, a po upływie 90 dni i spłacie terminowej 3 rat możesz zwrócić się do pełnomocnika o przekształcenie. Masz na to nieograniczony czas, choć wiadomo, że w miarę spłaty dług w Intrum będzie malał. A wraz z nim i proporcjonalnie Twój zysk.

Ważne jest to, że taka opcja istnieje. Korzystają z niej ci klienci, którzy nie mają jeszcze środków na wykup długu, a nie chcą dopuścić do tego, aby ich dług w Intrum trafił do sądu.

Więc zawierają ugodę i układ ratalny, a jednocześnie organizują środki na wykup długu.

Podatek od umorzenia, czyli Intrum wystawia PIT

Decydując się na podjęcie współpracy w zakresie negocjacji umorzenia długu w Intrum, pamiętać musisz o tym, że Intrum wystawi Ci PIT. Jest to jedyna firma z polskiej czołówki, która to robi, ale wpływu na jej politykę podatkową nie mamy żadnego.

Umorzona kwota długu jest w interpretacji Intrum Twoim przychodem. Który masz obowiązek opodatkować. Nie jest to problem dla rezydentów innych krajów niż Polska, gdyż zagraniczne odpowiedniki naszej skarbówki nie wiedzą, co to jest i z reguły po prostu tego podatku nie płacisz.

Sposobem (ponoć skutecznym) na obejście tej daniny dla państwa, jest zwrócenie się z indywidualną prośbą do naczelnika swojego US. Podobno (to wiedza od Intrum, niezweryfikowana) takie prośby są często rozpatrywane pozytywnie.

Dług w Intrum – ile kosztuje jego umorzenie

Przejdźmy do tematu najważniejszego, czyli kosztów naszej usługi. Wiesz już, iż masz szczęście, że trafiłeś na firmę, która pobiera wynagrodzenie wyłącznie za sukces. A przy jego braku pracuje za darmo i zwraca zaliczkę. Ale nie wiesz jeszcze, ile kosztuje nasza praca.

To niezwykle przejrzyste. Nasze wynagrodzenie to 10% tego, co dzięki nam zarobiłeś Ty na swoim długu. Pomniejszone o opłatę 150 zł wniesioną na wstępie.

Jeśli Twój dług w Intrum zredukowaliśmy z poziomu 13.200 zł do poziomu 8000 zł, to Twój zysk wyniósł 5200 zł. Nasza prowizja to zatem 520 zł minus 150 zł. Czyli do zapłacenia po podpisaniu ugody będziesz miał 370 zł.

Jeśli zlecisz nam nie umorzenie, a wynegocjowanie korzystnego (na określonych przez siebie warunkach) układu ratalnego, zapłacisz wg stawek prowizji w naszym cenniku. Kwoty te podane są z uwzględnieniem zwrotu zaliczki.

Intrum a BIG, czyli wisienka na torcie

Jeśli powodem zainteresowania spłatą długu w Intrum jest wpis do BIG, warto wiedzieć, że usunięcie wpisu jest przez nas i Intrum gwarantowane po spłacie zadłużenia. Stanie się to automatycznie w ciągu 14 dni. Nie musisz nigdzie pisać, wycofywać żadnych zgód na przetwarzanie danych. Po prostu cierpliwie czekasz, aż Intrum usunie Twój wpis z BIG.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, gdy Twój dług w Intrum jest zbyt duży, abyś go wykupił, nawet w umorzeniem. Wówczas, jeśli zależy Ci na tym, aby wpis Intrum przestał być widoczny, pozostaje ugoda z warunkowym zawieszeniem wpisu.

Negocjujemy specjalny układ ratalny, którego podpisanie pozwala na skierowanie wniosku o zawieszenie widoczności wpisu. Wiem, trąca komuną, ale Intrum lubi, gdy się do nich wnioskuje.

Oczywiście dla Ciebie ten wniosek jest formalnością, bo usunięcie wpisu z BIG zostało wcześniej wynegocjowane, ale formalności trzeba dopełnić. I co więcej, wniosek trzeba powielać co kwartał. Dlatego warto szybko układ ratalny przekształcić w spłatę jednorazową z umorzeniem, o której pisaliśmy wyżej.

Dlaczego mając dług w Intrum dobrze jest zwrócić się do nas?

Dlaczego warto nam zaufać?

 • 12 lat na rynku o zasięgu ogólnopolskim.
 • Wcześniej działaliśmy pod nazwą Windykowani.pl
 • Jesteśmy polecani przez pracowników większości banków!
 • Mówią i piszą o nas: Newsweek, Onet, Polskie Radio, Telewizja Polska i inne.
 • Posiadamy wiarygodne i rozpoznawalne certyfikaty takie jak raport BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).
 • Setki pozytywnych opinii i wygranych spraw popartych case study.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Jak wyjść z długów w parabankach
zadłużenia

 • Nie posługujemy się kupionymi zaświadczeniami o rzetelności i wiarygodności. Na pewno widziałeś takie certyfikaty:

najpopularniejsze certyfikaty wydawane firmom

 • Możesz im wierzyć, ale czy masz pewność dobrej weryfikacji? My idziemy krok dalej, dając Ci do ręki raport z BIG. Sprawdź nas klikając poniżej. Raport otworzy się automatycznie.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...