HOIST POLSKA - ugoda jest możliwa, gdy otrzymasz wezwanie do zapłaty
||

NSFIZ Hoist – nie taki diabeł straszny

5
(1)

NSFIZ HOIST domaga się od Ciebie spłaty długu, który zaciągnąłeś u zupełnie innego wierzyciela? To prosta konsekwencja tego, że Twoje zobowiązanie (najprawdopodobniej niespłacane od dłuższego czasu) zostało sprzedane Funduszowi Sekurytyzacyjnemu.

Niezależnie od kogo pożyczyłeś pieniądze – jesteś teraz dłużnikiem HOIST. Co to oznacza dla Ciebie w praktyce i czy możesz zyskać na takim obrocie spraw? O tym opowiemy w tym artykule, ale zadajmy najpierw podstawowe pytanie:

Czym jest NSFIZ Hoist?

NSFIZ Hoist, czyli Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty HOIST – tak brzmi pełna nazwa podmiotu, który jest Twoim nowym wierzycielem. Rozłóżmy teraz ten skrót na czynniki pierwsze. Przede wszystkim jest to „Fundusz Inwestycyjny”, czyli zbiorowa forma pomnażania kapitału. Od powierzonych funduszowi pieniędzy oczekuje się zysków. A skąd te ostatnie mają się wziąć? Przyjrzyjmy się zagadkowej nazwie jeszcze raz… Kluczem będzie określenie „sekurytyzacyjny”, które oznacza (w uproszczeniu), że NSFIZ zarabia na wierzytelnościach. HOIST skupuje długi od pierwotnych pożyczkodawców, a następnie dochodzi należności z zyskiem.

Co sprzedaż długu oznacza dla Ciebie?

Na pewno nie możesz być w sytuacji formalnie gorszej niż przed zmianą wierzyciela. Czyli… może być tylko lepiej! NSFIZ kupuje zobowiązanie „hurtowo”, za niewielką część ich wartości (10-30%). Obie okoliczności są dla Ciebie korzystne: dają szansę na całościowe bądź częściowe umorzenie lub bez odsetkowy układ ratalny.

Jak zareagować na pismo od NSFIZ HOIST?

Zdecydowanego (i natychmiastowego) działania wymagają jedynie dokumenty sądowe. Pisma od samego HOIST, szczególnie jeśli nie zawierają nawet dowodów na istnienie i wysokość długu, mocy prawnej nie posiadają. Mają natomiast za zadanie niewielkim kosztem nakłonić Cię do spłaty; spłaty roszczenia, które wcale nie musi być przecież zasadne.

NSFIZ Hoist kupuje Twoje długi
1. Długa droga długu z banku do NSFIZ HOIST

Dlatego, jeśli dostaniesz list od nowego wierzyciela, najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoznać sprawę poprzez negocjatora.  Dzwonieniem, wysyłaniem listów czy maili do Funduszu możesz sobie tylko zaszkodzić. Nie wspominając już o dobrowolnym wykonywaniu żądanych przelewów! To tylko sposób na to, żeby przywrócić do życia długi (np. przedawnione), których w innych wypadku nie musiałbyś spłacać wcale. Pamiętaj, że Twoje zadłużenie jest jednym spośród setek – nietrudno w takim mnóstwie o braki formalne, które możesz łatwo wykorzystać na swoją korzyść.

Zupełnie inaczej należy podejść do sądowych nakazów zapłaty i pozwów. Bez wniesionego sprzeciwu nakaz zapłaty nabiera mocy prawnej po 14 dniach; aby odpowiedzieć na pozew masz z kolei czas do dnia pierwszej rozprawy lub daty wyznaczonej przez sąd (inaczej zostanie wydany wyrok zaoczny, prawdopodobnie na korzyść HOIST). Nie chowając głowy w piasek, masz realne szanse na wygraną z wierzycielem. Polskie prawo jest przychylne dla dłużnika – niekompletne dokumenty czy proceduralne niedociągnięcia po stronie NSFIZ-u mogą uwolnić Cię od całości lub części zadłużenia.

Także poza ścieżką sądową na sprzedaży Twojego długu możesz zyskać. Ponieważ Fundusz Sekurytyzacyjny zapłacił pierwotnemu wierzycielowi tylko ułamek wartości roszczenia, można wiele… wynegocjować.

Negocjacje z Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym HOIST

W tym momencie masz dwie ścieżki do wyboru:

  • działać na własną rękę – wówczas warunki „dobrej” ugody najprawdopodobniej podyktuje wierzyciel,
  • zlecić negocjacje profesjonalistom – co oznacza gwarancję sukcesu i najlepsze z możliwych warunków spłaty.

Oferujemy dwa rodzaje porozumienia z wierzycielem: jednorazową spłatę długu z co najmniej 30% umorzeniem lub rozłożenie zadłużenia na niskie, bezodsetkowe raty.

Więcej o negocjacjach z HOIST Polska przeczytasz tutaj.

Jak to działa?

Nasi negocjatorzy działają tylko bezpośrednio. Oznacza to, że Twój pełnomocnik osobiście, w centrali Hoist Finance będzie negocjował ugodę. Nie tracimy czasu na pisanie listów i wysyłanie mailu do wierzycieli. To działania zwyczajnie nieskuteczne, a my rozliczamy się wyłącznie za sukces.

Usługę zamówisz za pomocą bannera poniżej, uiszczając zaliczkę w kwocie 150 zł. Mimo tego… nie ryzykujesz nawet złotówką! Jeśli nie osiągniemy gwarantowanego celu, pieniądze zostaną Ci zwrócone. Wszystkich formalności dopełnisz online. Drogą mailową otrzymasz umowę oraz pełnomocnictwo do podpisania i odesłania (również przez Internet).

Kliknij w banner i sprawdź, ile możesz zyskać dzięki ugodzie z NSFIZ HOIST:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

O HOIST

HOIST Polska sp. z.o.o. zajmuje się skupowaniem wierzytelności i ich windykacją. Należy do grupy finansowej HOIST Finance AB z siedzibą w Sztokholmie (Szwecja); HOIST działa także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, Belgii i Włoszech. W naszym kraju siedziba firmy mieści się we Wrocławiu, przy placu Bema 2.

Co ważne, wcześniej ten podmiot występował w Polsce jako Kancelaria Navi Lex sp. z o.o. i pod taką nazwą występuje w dokumentach wysyłanych do Ciebie przed 2015 rokiem.

Czy należy się obawiać sprzedaży długu NSFIZ HOIST?

Jeśli podejmiesz świadome i zdecydowane kroki – możesz spać spokojnie, a nawet zyskać na takim obrocie spraw. Przy odrobinie szczęścia możesz liczyć na formalne braki po stronie nowego wierzyciela, w praktyce oznaczające oddłużenie decyzją sądu; w innym przypadku pozostają rozwiązania polubowne. A i te są niemałą gratką dla dłużnika – decydując się na skorzystanie z naszej oferty, masz gwarancję co najmniej 30-procentowego umorzenia (przy jednorazowej spłacie) lub rozłożenia długu na niskie, bez odsetkowe raty.

Co zrobić, kiedy staniesz się dłużnikiem HOIST?

Czy przed sądem, czy polubownie – nie bój się walczyć o swoje. Korzystając z pośrednictwa naszego negocjatora, sukces masz już właściwie w kieszeni. Jeśli chcesz zawrzeć korzystną ugodę z Funduszem Sekurytyzacyjnym HOIST, skorzystaj z bannera poniżej i zamów negocjacje przez pełnomocnika:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...