Ugoda z kancelarią Corpus Iuris
||||

Dług w Corpus Iuris – komornik czy ugoda?

4.8
(6)

Jeśli posiadasz dług w Corpus Iuris, przeczytaj uważnie ten tekst do końca. Dowiesz się z niego, czym jest i jak działa kancelaria Corpus Iuris, co dzieje się w sytuacji, gdy Twój dług zostanie przez nich kupiony i co możesz zrobić, aby umorzyć część zadłużenia.

Corpus Iuris na tle konkurencji

Nie spodziewaj się, że Corpus Iuris znajdziesz w jakimś biurowcu klasy A, typu chrom i szkło. To nie KRUK czy Ultimo, a firma przynajmniej 20-krotnie mniejsza. Stąd siedziba Corpus Iuris może zaskoczyć – szczególnie tych dłużników, którzy wybierają się do windykatora z wizytą po raz pierwszy:

Corpus Iuris - wejście do biura
il. 1 Droga do kancelarii Corpus Iuris

Kancelaria Corpus Iuris kupiła Twój dług – co to oznacza?

Oznacza to tyle, że pierwotny wierzyciel sprzedał dług firmie Corpus Iuris. Od tego momentu Corpus Iuris wchodzi w prawa i obowiązki wierzyciela pierwotnego, co dla Ciebie oznacza, że to tej firmie powinieneś zwrócić pieniądze. Pozostaje pytanie: ile i czy na pewno?

Zauważ, że kancelaria Corpus Iuris (to uproszczenie będę stosować do końca, aby osoby spoza branży zrozumiały sens, choć w praktyce dług kupuje fundusz sekurytyzacyjny, a kancelaria obsługuje go „windykacyjnie”) kupując Twój dług, nie kupuje sobie wraz z nim pełnych praw do nazywania Cię dłużnikiem. Te nabędzie na mocy prawomocnego nakazu sądowego. Do momentu, gdy nie będzie w jego posiadaniu, nie ma podstaw prawnych, aby Cię dłużnikiem nazywać. Przecież mogło się okazać, że kupiła dług, który nie istnieje.

Sam zakup długu przez Corpus Iuris nie daje windykatorowi żadnych praw. Nie może na podstawie tylko tego, że dług kupił, wysłać do Ciebie komornika. Może (i robi to) starać się wykonać inne czynności:

  • nakłonić Cię do spłaty całości (zarabiając 10-krotność tego, co zapłaciła),
  • namówić Cię do uznania długu poprzez obietnice np. niskich rat lub antonim obietnic w postaci mniej lub bardziej strasznych wizji konsekwencji bycia biernym wobec długu (co krępuje Ci ręce w przypadku sprawy w sądzie lub – co najgorsze – może sprawić, że przywrócisz do życia dług przedawniony),
  • dobić z Tobą targu, proponując korzystna dla obu stron ugodę z dużym odstąpieniem (rzecz spotykana niezwykle rzadko).

Na tym etapie tylko i wyłącznie trzecia opcja ma dla dłużnika sens. Pozostałe są dla niego skrajnie niekorzystne. Zakładając, że jako firma zarządzana przez kadrę nieco innej klasy niż najwięksi gracze, kierująca się chęcią jak największego procentowo zarobku z kupionej wierzytelności, Corpus Iuris nie ułoży się z Tobą w sposób dla Ciebie korzystny. Co stanie się zatem dalej?

Corpus Iuris idzie do e-sądu

Oczywiście, jak wszystkie tego typu firmy, zaczyna z reguły od szybkiego i taniego e-sądu. Dla Ciebie, jako potencjalnego dłużnika to żadne zmartwienie, gdyż zakusy Corpus Iuris na szybki zarobek Twoim kosztem utniesz jednym sprzeciwem od nakazu zapłaty wydanym przez e-sąd.

Jeśli sprawa dotyczy wierzytelności wynikającej z prastarej umowy, na której widniej adres od lat nieaktualny, dobrze jest mieć założone konto w e-sądzie. Gdyż w pozwie podany będzie stary adres, a przegapienie listu z sądu uniemożliwi Ci złożenie sprzeciwu. Odkręcenie tego nie jest łatwą sprawą i zajmuje czas. Zatem w trosce o swój własny interes pomyśl o koncie. Jest ono bezpłatne i pozwoli Ci monitorować to, co się w Twoich sprawach dzieje. A także pobrać online nakaz zapłaty, który będziesz sprzeciwem neutralizować.

Pozew do e-sądu w wydaniu kancelarii Corpus Iuris nie jest dla Ciebie niczym groźnym ani strasznym. Pamiętaj, że siła sprzeciwu jest olbrzymia i nie ma nakazu, którego sprzeciw nie unicestwi. Oczywiście pod warunkiem, że napisał go zawodowy prawnik, a nie został przez Ciebie ściągnięty jako bezpłatny wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty z internetu.

Po e-sądzie sprawa może trafić do sądu rejonowego

I często trafia. Co nie oznacza, że dłużnik jest na straconej pozycji. Tak będzie, gdy otrzymawszy zawiadomienie o terminie rozprawy stwierdzi:

„nie idę do żadnego sądu, bo i tak przegram”

I na to właśnie czeka i liczy nie tylko Corpus Iuris, ale każda firma zajmująca się odzyskiwaniem kupionych długów. Ludzie boją się sądów, choć bać nie ma się czego. Boją się przegranej, ale jednocześnie nie idąc na rozprawę, mają ją pewną. Idąc – mogą tylko zyskać.

Wielu dłużników, których pierwotny wierzycieli sprzedał długi, nie ma świadomości, że dokumenty sprzedaży są niezmiernie często podważane przez sądy. Oczywiście tylko wówczas, gdy prawnik poprowadzi sędziego za rękę i wskaże elementy cesji, którym ten powinien się przyjrzeć.

Fundusze kupujące wierzytelności mają świadomość tego, że ich zbiorczy dokument cesji może być nieakceptowalny przez sąd. Ale jest dla nich korzystniej (czytaj: taniej) wyrzucić z kilku tysięcy kupionych rekordów do kosza ten 0,1%, który to zakwestionuje, niż uruchamiać sztab ludzi do sporządzenia niepodważalnych umów cesji, dodatkowo notarialnie potwierdzonych.

Mają wszak swoje statystyki, z których jasno wynika, jak niewielki odsetek dłużników podejmuje spór w sądzie rejonowym. Dlatego też, gdy otrzymasz wezwanie do sądu z powództwa Corpus Iuris miej świadomość, że idąc do sądu możesz wyjść z niego….bez długów.

Do tego potrzebny będzie Ci rzecz jasna prawnik, który zażąda w Twoim imieniu tych dokumentów cesji, które Corpus Iuris niekoniecznie posiada. A wobec ich braku sąd może uznać cesję za nieważną. Tym samym uwalniając Cię od długu.

Nie musisz martwić się tym, że nie będziesz wiedział, co w sądzie powiedzieć. Idziesz tam uzbrojony w pismo procesowe, napisane przez adwokata, które wręczasz sędziemu do zapoznania się.

I na tym Twoja rola w sądzie się kończy….pismo procesowe otrzymasz od nas w ramach abonamentu prawnego bez limitu ilości pism w miesiącu czy roku.

Jeśli nie sąd, to może negocjacje?

No właśnie, dlaczego nie spróbować? Sąd sądem, ale przecież zawsze można się porozumieć. To znaczy, znaleźć kompromis, pozwalający na spłatę zadłużenia w sposób korzystny dla dłużnika i atrakcyjny finansowo dla Corpus Iuris.

Negocjacje z Corpus Iuris mogą toczyć się na dwóch płaszczyznach.

Pierwsza – to jednorazowa spłata z atrakcyjnym umorzeniem pozostałej kwoty zadłużenia. Spłata jednorazowa to nic innego niż kupienie od Corpus Iuris swojego długu. Choć kancelaria ta jest w daleko w tyle za elastycznością negocjacyjną największych graczy (jakość zarządzania procesem się kłania, o czym już wspominałem), nie oznacza to wcale, że nie warto spróbować.

Szczególnie, że korzystając z usług naszej firmy i wynajęcia u nas negocjatora, nie ponosisz żadnego finansowego ryzyka. Gwarantujemy określony poziom umorzenia Twojego długu. W przypadku nieosiągnięcia celu nie płacisz za usługę ani złotówki, gdyż zaliczka jest Ci zwracana.

Druga płaszczyzna negocjacji to układ ratalny. Dla dłużników, którzy boją się sądów, panikują na myśl o przegranej i komorniku, ale nie posiadają środków pozwalających na wykup długów od Corpus Iuris. Na korzystny układ ratalny, jaki zawsze staramy się negocjować, składają się:

  • niskie raty, dostosowane do realiów finansowych dłużnika, a nie oczekiwań wierzyciela,
  • brak odsetek przez cały okres spłaty ratalnej (kwota długu nie wzrośnie),
  • zaprzestanie prezentacji wpisu w BIG-ach,
  • otwarta droga do negocjacji wykupu długu na każdym etapie spłaty.

Jedna i druga opcja działania jest dostępna do zamówienia 24h poprzez banner:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

O negocjacji umorzeń, wykupie długów i rozkładaniu na raty zadłużeń kupionych przeczytasz w tym miejscu. Pod tym adresem znajdziesz również zasady, warunki i cennik usług.

Ugoda z Corpus Iuris

Jesteś ciekaw, jak wygląda przykładowa ugoda z kancelarią Corpus Iuris? Możesz ją zobaczyć poniżej i policzyć, ile zaoszczędził nasz klient decydując się na zlecenie nam negocjacji z wierzycielem – wspomnianą kancelarią.

Ugoda z Corpus Iuris
il. 2. Nie taki diabeł straszny – z Corpus Iuris potrafimy dojść do porozumienia

Dla będących na bakier z matematyką, krótka informacja. Oszczędność klienta po odliczeniu wszystkich kosztów spokojnie starczy na zakup nowego samochodu Opel Corsa czy Fiat Tipo. Co pokazuje skalę możliwości korzyści płynących z wykupu własnych długów.

Kancelaria Corpus Iuris – dane firmy

Pełna nazwaKancelaria Corpus Iuris sp. z o.o.
Telefon do Corpus Iuris22 486 95 00, 22 486 95 01, 22 486 95 02, 22 486 95 03, 22 486 95 04, 22 486 95 05
emailcorpusiuris@corpusiuris.pl
Adresul. Gen. Józefa Bema 83,
01-233 Warszawa
PrezesAnna Włodarczyk
Kapitał zakładowy2 000 000 zł
Obsługuje wierzytelności funduszy

Corpus Iuris Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Open Finance Wierzytelności Detalicznych Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Altus Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności

LUMEN Profit Niestandaryzowany Sekurytyzowany Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Obsługa prawna

Kancelaria Prawna Powroźnik i Wspólnicy sp. k.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 6

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. Jest jeszcze taki sposób w tej firmie jak wmawianie nienależnych długów.Wynajduje się tytuł wykonawczy na osobę o podobnych danych jak dłużnik i wywiera presję na jego spłatę.

Zostaw swój komentarz...