Komornik na nieruchomości i uchylony wyrok

0
(0)

„Witam mam takie pytanie mialem komornika na nieruchomosci w marcu wyrok zostal uchylony w lipcu dostalem pismo z sadu o oplatach za nieruchomosc uznalem to za nie aktualne a teraz dostalem grzywne za nie wykazanie tych ze oplat za nieruchomosc czy aby z marcem jak wyrok zostal uchylony komornik nie powinien zawiadomic sad i zejsc z ksiegi wieczystej gdyz doszlo do uchylenia wyroku??? Czy powinnem odwolac sie co do tej grzywny ze jest bezsasadna gdyz wyrok zostal uchylony a komornik pewnie nie przekazal informacji do sadu?”

  1. Jeżeli wyrok został uchylony Komornik powinien umorzyć postępowanie egzekucyjne z urzędu. Jeżeli prowadzona była egzekucja z nieruchomości Komornik powinien dokonać wykreślenia zajęcia nieruchomości w księdze wieczystej, ale dopiero po uprawomocnieniu się postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego (należy sprawdzić u Komornika, czy nikt nie składał skargi na postanowienie o umorzeniu, czy postanowienie jest prawomocne).
  2. Ponadto należy sprawdzić, czy egzekucja z nieruchomości nie jest przypadkiem prowadzona w innym postępowaniu egzekucyjnym – wtedy zajęcie nieruchomości w dalszym ciągu będzie widniało w księdze wieczystej, tylko z wniosku innego Wierzyciela, w innym postępowaniu egzekucyjnym.
  3. Odnośnie grzywny – bez dokumentów ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Co do zasady zawsze należy skarżyć postanowienia, z którymi się nie zgadzamy.

Pamiętaj. Artykuł nie stanowi interpretacji prawnej, porady, ani nie jest opinią prawną. Materiały są dostępne nieodpłatnie, a ich zamieszczenie ma jedynie cel informacyjny oraz wyjątkowo doszkalający. Właściciel portalu podejmuje wszelkie działania w celu umieszczania na stronie informacji bieżących, zupełnych i prawdziwych. Właściciel nie ponosi żadnej odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o zamieszczone na stronie informacje, ani też za ewentualne braki, nieścisłości lub pomyłki w zamieszczonych materiałach.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...