Pożyczkodawca zmusza do wykupu dodatkowych produktów

Profi Credit – Twój Pakiet, Tele-Medi, Tele-Nauka i koszty pożyczki

0
(0)

Sprawdź, czy do Twojej umowy z Profi Credit nie został dodany niechciany pakiet dodatkowy: Twój Pakiet Extra, Tele-Medi czy Availo. Ustawa Antylichwiarska, która mocno ograniczyła koszty pożyczek Profi Credit, stała się bodźcem do szukania źródła zarobku w inny sposób. Poprzez dodawania do pożyczek płatnych pakietów dodatkowych:

 • ubezpieczenia w postaci Pakietów Bezpieczny i Home
 • prywatnej opieki medycznej Tele-Medi
 • nauki języków obcych Tele-Nauka
 • usług prawnych Availo

Czy są one legalne i czy poniesione koszty, które powiększają koszt samej pożyczki w Profi Credit są legalne? Zobacz, jak się bronić przed „wciskaniem” przez pośrednika kredytowego pakietów, które nie są pożyczkodawcy do niczego potrzebne.

Profi Credit i Twój Pakiet

Najsłynniejszym pakietem, który znacząco zwiększał koszt pożyczki Profi Credit, ponad ustalone w ustawie o kredycie konsumenckim limity maksymalne, jest Twój Pakiet. Pakiet ten był nawet przedmiotem zainteresowania UOKiK.

Co to za pakiet i co pożyczkodawca otrzymuje w ramach usługi dodatkowo płatnej – Twój Pakiet Profi Credit

Twój Pakiet Profi Credit pozwala pożyczkobiorcy na odroczenie spłat wg własnych potrzeb w systemie:

 • zawieszenia płatności 2 następujących po sobie rat
 • zredukowania o 50% płatności 4 kolejnych rat wynikających z umowy pożyczki
Twój Pakiet traci ważność w momencie jakiegokolwiek spóźnienia się klienta z płatnościami. Nawet o jeden dzień.

Dodatkowym elementem dodatku o nazwie Twój Pakiet w Profi Credit są powiadomienia sms-owe. Rzecz tak absurdalna, że szkoda o niej pisać. A tym bardziej za nią płacić. No ale najwidoczniej Profi Credit nie znalazł nic lepszego do „upchnięcia” w Twoim Pakiecie, więc sięgnął po nie.

Wystarczy spóźnić się ze spłatą raty o jeden dzień, a Profi Credit uruchomi – bez żadnych pakietów – tak intensywny system przypominania o spłacie, że nie przeoczysz jej, bądź spokojny.

Jaki jest koszt Twojego Pakietu w Profi Credit?

Niemały. W pokazanym przykładzie Twój Pakiet stanowi aż 18% kwoty pożyczki:

Twój Pakiet Profi Credit - ile kosztuje?

Niemało i nieatrakcyjnie. Ale przecież każdy ma świadomość tego, co w umowie pożyczki sobie zaznaczył, czyli de facto zakupił. Ale czy na pewno świadomie?

Twój Pakiet Profi Credit – haczyk na pożyczkobiorcę

Istotnym elementem różniącą pożyczkę Profi Credit z opcją Twój Pakiet i bez niego jest czas wypłaty pożyczki. Wystarczy zerknąć na jeden z zapisów dotyczący usługi Twój Pakiet Profi Credit

Fragment oferty Twój Pakiet do pożyczki Profi Credit

aby zrozumieć, że gdzie tkwi haczyk. Przecież każdy, kto przychodzi po pożyczkę do Profi Credit, ma z reguły nóż na gardle i potrzebuje pieniędzy natychmiast. Mając zatem do wyboru pieniądze na już lub za ponad 10 dni, bez zastanowienia zaznaczy opcję dokupienia Twojego Pakietu i tym samym odblokuje szybką wypłatę.

W swej prostocie genialne. Profi Credit wykorzystuje tutaj znajomość psychiki dłużnika, jego pęd ku szybkiej pożyczce i niemieckie doświadczenia sprzed niemal dekady.

Czy usługa Twój Pakiet jest pomocna dla klienta Profi Credit?

Zdecydowanie nie. Przede wszystkim klient Profi Credit ma z góry narzucone warunki korzystania z pakietu usług dodatkowych. Nie ma możliwości uzgadniania ich indywidualnie. A co za tym idzie musi, w przypadku chęci skorzystania, dostosować się do warunków narzuconych przez Profi Credit.

Niezapłacenie jednej raty, zamiast korzystania z usługi Twój Pakiet, niesie ze sobą wyłącznie koszty odsetkowe. Co jest dla dłużnika znacznie bardziej korzystne finansowo niż płacenie kilkunastu procent wartości pożyczonej kwoty za to, co ma za promil tej kwoty. Wszak odroczone w ramach usługi Twój Pakiet Profi Credit raty i tak musi zapłacić, nie są one mu darowane.

Kontrowersje wokół usługi Twój Pakiet

Twój Pakiet nie jest usługą, którą klient może sobie dodatkowo dokupić, jest elementem umowy i do zakupienia niezwykle drogiego, choć bezużytecznego pakietu, wystarczy zaznaczenie krzyżykiem jednego pola. Istnieje wiele wiarygodnych zeznań klientów Profi Credit którzy podpisując umowę osobiście z agentem mieli już zaznaczone krzyżykiem odpowiednie pole, uruchamiające Twój Pakiet.

Twój Pakiet od Profi Credit znacząco podnosi koszt pożyczki, co sprawia, że suma kosztów przekracza limit ustalony w ustawie o kredycie konsumenckim – zgodnie z moim doświadczeniem ten fragment nie jest zgodny z prawdziwym stanem rzeczy. W rzeczywistości Profi Credit buduje strukturę kosztów pozaodsetkowych w taki sposób, by łącznie mieścić się w limicie (zawsze jest to 100% dopuszczalnej kwoty) – opłata przygotowawcza + prowizja + Twój Pakiet.

Na szczęście dla klientów Profi Credit sądy w Polsce stoją na zgoła odmiennym stanowisku, czego efektem jest umarzanie w sądach opłat wynikających z Pakietu Extra – Twojego Pakietu w firmie Profi Credit.

Jeśli masz spłacony kapitał pożyczki, a Profi Credit żąda od Ciebie pieniędzy z tytułu pakietów, dołączonych od umowy, masz ogromne szanse na pozbycie się rzekomego zadłużenia na drodze sądowej.

Wygrana z profi credit - wyrok sądu

Takie wyroki to dla klientów naszej kancelarii codzienność. Jeśli masz kłopot z firmą Profi Credit, skontaktuj się niezwłocznie.

Nie bój się sądu – to nie Ty masz kłopot, a Profi Credit

Ta argumentacja, którą widzisz poniżej, nie jest wyłącznie zdaniem sądu w Głubczycach, którego fragment wyroku (korzystnego dla pożyczkobiorcy) cytuję.

Fragment wyroku sądu w Głubczycach w sprawie Profi Credit

Praktycznie każdy sąd w Polsce uzna argumenty adwokata, że pakiety (Twój Pakiet Extra, Tele-Nauka, Tele-Medi) są wyłącznie próbą uzyskania dodatkowego, nielegalnego zarobku kosztem konsumenta.

Jak przygotować się do sprawy w sądzie – o co zapyta adwokat?

Aby wygrać z Profi Credit w sądzie i uwolnić się od długu, musisz się niego przygotować. Przed kontaktem z naszym adwokatem, specjalizującym się w skutecznej walce z Profi Credit, przygotuj sobie odpowiedzi na następujące pytania.

 1. Czy przed zawarciem umowy został Ci udostępniony projekt umowy?
 2. Jak wyglądało samo podpisanie umowy?
 3. Czy miałeś możliwość ingerowania w treść umowy czy była ona nienegocjowalna?
 4. Jak wyglądała Twoja sytuacja życiowa i finansowa w momencie zawierania umowy pożyczki z Profi Credit?
 5. Czy wiedziałeś jakie uprawnienia daje zawarty w umowie pożyczki „Mój Pakiet”?
 6. Czy podpisując umowę chciałeś świadomie skorzystać z „Mojego Pakietu” (czy zaznaczałeś odpowiedni kwadracik w umowie czy też był on zakreślony już wcześniej)?
 7. Kiedy dowiedziałeś się, że masz opcję „Mój Pakiet” w umowie?
 8. Czy kiedykolwiek chciałeś lub skorzystałeś z „Mojego Pakietu”?
 9. Jak długo czekałeś na wypłatę pożyczki od momentu podpisania umowy?

Inne pakiety do pożyczki Profi Credit

Pomimo tego, że sądy uznają dodatkowe pakiety za próbę nieuczciwego zysku kosztem pożyczkobiorcy, Profi Credit nie tylko z nich nie rezygnuje, a wręcz rozszerza ilość dostępnych pakietów. Pożyczkobiorca może zatem być narażony na „zakotwiczenie” w swojej umowie pakietów:

 • Pakietu Bezpieczny
 • PakietuTele-Medi
 • Home
 • Availo

Najciekawszym wydaje się ten ostatni. Availo to bowiem pakiet usług prawnych. Aż prosiłoby się zatem aby zawnioskować, w ramach abonamentu na pakiet Availo, o przygotowanie przez prawników opinii na temat zgodności umowy pożyczki z ustawą o kredycie konsumenckim. Niestety, regulamin pakietu Availo skutecznie to uniemożliwia.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki pakiet dodatkowy od Profi Credit wszedł wbrew Twej wiedzy do umowy pożyczki, masz 14 na rezygnację z niego. Rezygnacja z pakietu nie oznacza konieczności zwrotu pożyczonych pieniędzy. Nie ma on żadnego wpływu na samą pożyczkę Profi Credit.

źr.: własne

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...