Cardina – pozabankowa karta kredytowa

0
(0)

Cardina czyli pozabankowa karta kredytowa to jak twierdzi jej wydawca nowa generacja kart tego rodzaju. Produkt świetny dla osób mających na pieńku z bankiem, ale tylko trochę. Dlaczego?

dlug

Jak działa karta Cardina?

Jest to klasyczna karta kredytowa tyle, że nie musisz spełniać wymogów jak na kartę kredytową. Nie jest to karta prepaid i to ma swoje konsekwencje.

Przede wszystkim podobnie np. do AxiCard otrzymasz w tej karcie limit do wykorzystania. Czyli taką pożyczkę na karcie. I tylko w jego ramach możesz wykorzystać kartę. Nie możesz wydać ani wpłacić ani o grosz więcej niż wynosi limit karty. Każda nadpłata zostaje Ci po prostu zwrócona. Z tego względu karta jest tylko bezużytecznym plastikiem dla tych, którzy chcieliby przyjmować nań wynagrodzenie.

Co istotne chociaż karta wydawana jest na okres 3 lat, to limit do niej przypisany jest odnawiany co 12 miesięcy.

Na plus karty należy zapisać, że nie wykorzystana nie generuje żadnych kosztów.

Dlaczego komornik nie zajmie karty kredytowej Cardina?

Karta Cardina nie jest kontem bankowym. Nie jest wydawana bezpośrednio przez bank tylko przez pośrednika . Dodatkowo karty kredytowe mają to do siebie, że limit w karcie to jednak nie są Twoje pieniądze. Stają się nimi dopiero gdy zapłacisz kartą. A wtedy to już jest dług, a długu komornik nie zajmie. Skomplikowane i banalne jednocześnie.

Karta kredytowa bez BIK ?

W formularzu informacyjnym karty odnajdujemy informację, że klient sprawdzany jest tylko w BIG InfoMonitor, Credit Checku i w KBIG.

Wynika z tego, że jak na firmę pozabankową przystało wydawca karty Cardina zwraca głównie uwagę jak wygląda podejście klienta do spłaty zobowiązań pozabankowych. Jest to jednak delikatnie zwodnicze, gdyż wspomniany BIK InfoMonitor wraz z BIK-iem w jednym domku stoi. W efekcie zawiera skróconą do minimum, ale jednak, informację z BIKu.

Czy transakcją tą kartą są bezpieczne?

W to akurat nie mam wątpliwości. Z Twojego punktu widzenia wydajesz wszak nie swoje pieniądze, a dopiero potem je oddajesz. Kredytodawca czyli Cardina Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie postarał się o licencję KNFu. Już rok temu w grudniu 2017 roku uzyskał licencję Krajowej Instytucji Płatniczej. Jako pierwszy w Polsce.

Taka licencja to też obowiązki, które sprawiają, że pieniądze są bezpieczne. Przede wszystkim Instytucja Płatnicza nie może być wydawcą karty. Musi pozyskać do współpracy bank, który te karty dla niej będzie wystawiał i rozliczał. Karta Cardina powstała na drodze współpracy z Bankiem Santander i nosi logo MasterCard-u.

bezpieczna karta

Dlaczego warto mieć kartę Cardina?

Chociażby dlatego, że daje dostęp do pożyczki pozabankowej. Nie najtańszej ale też niezbyt horrendalnie drogiej i co najważniejsze rozliczonej tylko za dni, w których była wykorzystywana. RRSO karty oscyluje w przedziale od 140 – 160% w zależności od kwoty zadłużenia.

Inną korzyść z posiadania owej karty odniosą zapewne osoby z burzliwą historią kredytową. Karta wydawana bardziej na liberalnych zasadach zapewne będzie widnieć w rejestrach BIK jak każda karta kredytowa. Możliwość spłaty przez wiele miesięcy da doskonałą okazję do podbudowy zdolności kredytowej.

Jak zdobyć kartę kredytową?

Aby zamówić kartę postępuj zgodnie ze wskazówkami:

  1. Kliknij w link: ZAMAWIAM KARTĘ
  2. Wybierz suwakiem kwotę limitu (część pieniędzy możesz otrzymać na konto by korzystać z nich zanim dojdzie do Ciebie plastik).
  3. Wypełnij krótki wniosek.
  4. Wykonaj przelew weryfikacyjny za 1 grosz.
  5. Po weryfikacji pieniądze wędrują na Twoje konto, a karta jest wysyłana do Ciebie tradycyjną drogą.

Opinia o Cardinia

Na dobrą sprawę opis tej karty, z punktu widzenia osoby poddanej zajęciu komorniczemu, można by zakończyć w miejscu gdzie nazwałem ją kartą kredytową. Zapewne jako pożyczka bez BIK dla osób z obniżoną zdolnością kredytową sprawdzi się doskonale. Jednak brak możliwości przelania wypłaty czy wpłaty większej ilości gotówki praktycznie skreśla jej użyteczność w interesującym nas zakresie.

Koszty i opłaty związane z kartą kredytową

Musisz wiedzieć
Czy nadaje się dla osób z komornikiemNIE
Minimalny wiek wnioskującego o kartę20 lat
Czy karta posiada indywidualny rachunek rozliczeniowyTAK
Możliwość przelewania wynagrodzenia za pracęNIE
Płatność w sklepach stacjonarnych i internecieTAK
Płatności rachunków (czynsz, media, abonamenty)TAK
Opłaty
Wydanie Karty0 zł
Wypłata z bankomatu5% min. 10 zł
Sprawdzenie saldabezpłatny wyciąg elektroniczny
Pozostałe informacje
WarunkiNie korzystasz – nie płacisz. Karta powiązana jest z pożyczką, a opłata to 0,45 za każdy dzień oraz za każde rozpoczęte 100 zł Limitu Kredytowego. Kredyt jest nieoprocentowany. Chociaż podpisując umowę zgadzasz się na zmianę oprocentowania karty w określonych warunkach.

 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 144,00% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 1500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 3660,00 zł, zmienne oprocentowanie nominalne wynosi 0% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2160,00 zł (w tym opłata za wydanie karty głównej 0,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za obsługę Limitu kredytowego 2160,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 01/08/2018 na reprezentatywnym przykładzie.

Załóż konto onlineSkładam wniosek

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...