|

PIS wchodzi do Santander Bank Polska

0
(0)

Gdy PIS wchodzi do Santander Bank Polska, na pewni oznacza to zmiany, a to dopiero początek. Otwarta bankowość sprawi, że możliwe będzie dostęp do transakcji w np. w PKO BP.

Otwarta bankowość umożliwia dostęp on-line do historii transakcji w innych bankach z poziomu Santander Internet. Ta opcja została wprowadzona już w czerwcu. Teraz pojawiła się możliwość inicjowania przelewów Elixir z innych banków.

PIS zmienia korzystanie z konta w Santander Bank Polska

Obecnie w Santander Open można łączyć konto z rachunkami w ING i Millennium. Dzięki PIS (Payment Initiation Service) klienci Santander Bank Polska mogą zlecać przelewy krajowe Elixirem ze zintegrowanych rachunków w innych bankach (PKO BP, Pekao S.A. Alior Bank, ING oraz T-mobile Usługi Bankowe)

Korzystanie z usługi PIS pozwoli nie tylko na lepsze zarządzanie finansami osobistymi, ale także usprawni płatności z kont w kilku różnych bankach
Alina Ofierska-Danielewicz, menedżer rozwoju biznesu z Santander Bank Polska

Jak aktywować Santander Open

Aby zintegrować rachunki w innych bankach należy aktywować Santander Open:

  1. W bankowości internetowej wybierz opcję „Dodaj konta z innych banków”
  2. Z listy banków wystarczy wybrać jeden z dostępnych banków, w którym prowadzony jest twój rachunek. Obecnie to Alior Bank, BNP Paribas, ING, Millenium, PKO BP i Pekao S.A. oraz T-mobile Usługi Bankowe).
  3. Następnie musisz zaakceptować regulamin i wyrazić niezbędne zgody (będą one ważne przez 90 dni).
  4. Ostatnim krokiem jest zalogowanie do banku, który prowadzi wybrane konto i potwierdzenie agregacji.

W ten sposób dodajemy kolejne rachunki. Będą one następnie widoczne w zakładce „Twoje produkty”. Z tej funkcji można korzystać zarówno w Santander Internet, jak i w aplikacji mobilnej.

PIS wchodzi do Santander Bank Polska i znajdziesz go w aplikacji mobilnej

Jak zlecić przelew Elixir z konta w innym banku?

Santander Open aktywowane? Możemy iść dalej. Po dodaniu rachunków, w kilku krokach, możesz zlecić przelew Elixir z rachunku prowadzonego w innym banku:

  1. Przy rachunku dodanym z innego banku kliknij opcję „przelew”. Początkowo inicjowanie transakcji płatniczych w złotówkach jest dostępne w Santander Internet.
  2. Uzupełnij dane odbiorcy przelewu, kwotę i tytuł. Warto dodać, że jeśli wcześniej w Santanderze zdefiniowałeś już odbiorców, będziesz mógł ich mógł wykorzystać przy zlecaniu przelewu z innego banku.
  3. Ostatnim krokiem jest logowanie do banku, który prowadzi wybrane konto i zaakceptowanie dyspozycji.
  4. Przelew jest realizowany zgodnie z terminami realizacji banku prowadzącego rachunek oraz opłatą za przelew zgodną z jego cennikiem.

Bank Santander podkreśla, że na żadnym etapie nie jest odbiorcą przelewanych pieniędzy. System został przygotowany tak, by korzystanie z tych usług było jak najmniej czasochłonne, bezpieczne i intuicyjne.

Jednak patrząc na punkt 4 procedury widzimy, że PIS nie rozwiązuje do końca problemu i nie możemy całości przelewu zrealizować z poziomu Santandera. Pomimo, że tylko na chwilę, to jednak nie obędzie się bez logowania do drugiego banku.

Odnotujmy jednak, że te usługi dopiero się rozwijają i być może z czasem ten problem zostanie rozwiązany.

źr. https://www.santander.pl/, zdjęcia: Santander Bank Polska

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...