Uwaga na płatne SMSy w pożyczkach

Pomocna Pożyczka PRO od Geldor nie płać i nie płacz

5
(2)

Przy kontakcie z produktami takimi jak Pomocna Pożyczka PRO po raz n-ty jak mantrę należy powiedzieć „za normalną pożyczkę nie płaci się z góry”. Dlaczego? Bo to kolejna strona działająca na utartym schemacie. Znaleźć desperata, który wciąż wierzy, że mimo fatalnej historii kredytowej dostanie wymarzoną pożyczkę. Następnie wydębić kilka wysoko płatnych SMS-ów i… tyle. Po raz kolejny mamy okazję by przestrzec Was przed życiem złudzeniami.

Z ofertą tej strony spotkałem się przypadkowo, gdyż treść wiadomości od nich przesłał nam klient, który najwyraźniej uważał, że wszystkie strony o długach związane są z MamDlugi.pl Taki monopol śni się nam po nocach, ale przed nami jeszcze długa droga.

Zatem obdarzony niechcianą wiadomością od Pomocnej Pożyczki postanowiłem przyjrzeć się bliżej całemu przedsięwzięciu. I doszedłem do wniosku, że Pomocna Pożyczka PRO zapewne nie wyciągnie Was z kłopotów.

Dlaczego nie ufać stronie Pomocna Pożyczka PRO?

Już pierwszy zasadniczy argument wystarczy by widząc tą ofertę machnąć ręką i odwrócić się na pięcie. Geldor właściciel serwisu życzy sobie zapłaty za swoje usługi, za złożenie wniosku, a nawet za samą rejestrację. Pewnie jak by się dało braliby pieniądze za oglądanie ich dzieła. Powiedzmy sobie wprost – w świecie pożyczek pobieranie z góry jakichkolwiek opłat już dawno stało się synonimem naciągactwa. Po jakiego diabła te opłaty skoro firma tak świetnie załatwia kredyty i pożyczki? A po takiego, że pewnie nie załatwia, przynajmniej tym, których kusi taką ofertą – osoby zadłużone, z paskudną historią kredytową.

Pomocna Pożyczka PRO od GELDOR - nie płać
Regulamin o opłatach, źr. pomocnapozyczka.pro

Nie zauważyłeś nigdzie na głównych stronach informacji o tych opłatach? Nic dziwnego takie rzeczy zakopuje się w regulaminie (Polecam zatem §4 pkt.9 Regulaminu a w nim informację o płatnych SMS-ach) by na głównej stronie dumnie oświadczyć

„Bez prowizji i ukrytych opłat

Nie musisz obawiać się dodatkowych opłat”

Pożyczka – coś mi tu się kupy nie trzyma

Nie mam jednak złudzeń, że wielu takie ostrzeżenia nie odstraszają. Wszak biznes musi się kalkulować, a niejeden dłużnik wyciągnie ostatni grosz by pokarmić swoje mrzonki o czekającej na niego pożyczce.

Nie odstraszy go zapewne i brak logiki w tym co piszą na stronie. Liczą się piękne słowa, które dając złudne nadzieje są jak lek na skołatane serce.

„Wiele osób boryka się z problemem jakim jest negatywna historia kredytowa (…) nasi Inwestorzy Podczas podejmowania decyzji kierują się się swoimi systemami oceny Twojej zdolności kredytowej. Z tego względu osoby figurujące w BIK jak i zadłużone mają szansę na zawarcie umowy pożyczki, kredytu lub innego produktu finansowego bez zaświadczeń jeśli taką decyzję podejmie Inwestor.”

pomocnapozyczka.pro

Och! Czy to nie cudowne, wreszcie ktoś popatrzy na biednego dłużnika z innej perspektywy, oceni go swoim sposobem a nie przez ten wredny BIK czy BIG.

Co zatem powinno zwrócić Twoją uwagę? Według serwisu mimo zadłużeń masz szansę m.in. na kredyt od tajemniczego Inwestora. Kim on może być? Kredytu mogą udzielać tylko banki – zatem pada sugestia, że można otrzymać kredyt pomimo złej historii kredytowej. Kredytu udzieli tajemniczy Inwestor czyli tajemniczy bank. Zapewne ofert typu Pomocna Pożyczka nie szukałbyś gdyby w banku nie pokazywano Ci drzwi. To może jakaś teoria spiskowa? Bank chce dawać kredyty zadłużonym, ale nie może więc po cichu daje je na Pomocnej Pożyczce Pro. Nie możliwe? Nie wnikaj, tłumacz to sobie jak chcesz i płać. Przecież o to tu chodzi.

Wszystko to mało, żeby zapaliła się w Twojej głowie czerwona żarówka? Zatem zastanów się jeszcze czemu

Właściciel strony chowa się po kątach.

W przypadku takich firm właściciel nie jest skory do eksponowania swoich danych, zwłaszcza gdy wcześniej uruchamiał już podobne strony. Im mniej osób skojarzy firmę z wcześniejszymi działaniami tym większa szansa by otrzymać kolejny wysoko płatny SMS.
Również tutaj mamy przykład takiego zachowania. Dane właściciela podane są na podstronie, do której wiedzie link ze strony z regulaminem. Ta strona jest dosyć długa, gdyż właściciel zamieścił tam także wyciągi z różnych ustaw. Zakładeczka z linkiem zapewne nie przypadkowo jest na końcu tej strony. Desperatów takich jak ja, szukających do upadłego danych właściciela strony jest zapewne na tym świecie niewielu.

Kto jest właścicielem strony Pomocna Pożyczka Pro?

Ni mniej ni więcej FHU Geldor z Rybnika. Tyle znajdziemy na stronie chociaż jak wiadomo w działalności gospodarczej firma zawiera także nazwisko właściciela. Jak brzmi zatem pełna nazwa tej firmy? W CEIDG mamy coś takiego: KARWOT ARTUR GELDOR.

Co najlepsze wszystkie dane firmy są wstawione w postaci zwykłego obrazka. Czyżby po to by po wpisaniu w wyszukiwarce frazy GELDOR strona nie pojawiła się w wynikach wyszukiwania?

Pomocna Pożyczka PRO to nie pierwszyzna dla Geldora. Tak jak wspomniałem na początku ten schemat wykorzystuje do znudzenia, a możecie go odnaleźć na takich stronach jak viskon.pl, cedino.pl, colorcredit.pl.

Gdzie można znaleźć prawdziwą prywatną pożyczkę?

W serwisach oferujących pożyczki społecznościowe typu kokos.pl czy finansowo.pl. Wiem, że tam nikt nie pali się do rozdawania pieniędzy na lewo i prawo, ale to pokazuje jak w prawdziwym świecie wygląda gotowość pożyczania pieniędzy bez zabezpieczenia przez prywatnych inwestorów.

Nie finansuj pseudo pożyczek

Zanim zasilisz konto tej czy innej nawet uczciwie działającej firmy pożyczkowej zastanów się czy nie taniej będzie dojść do porozumienia z wierzycielem. Wielu z nich jest gotowych umorzyć część zadłużenia lub rozbić zadłużenie na dogodne raty. Jeśli nie potrafisz zrobić tego sam zawsze możemy Ci pomóc.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. UOKIK wydał ostrzeżenie,a także sprawę prowadzi prokuratura: [poważna firma nie spamuje – wykupuje reklamę – zapraszamy do kontaktu]

Zostaw swój komentarz...