Wskaźnik wfirmowym raporcie BIK
||

Firmowy raport BIK – Moja Firma, jak sprawdzić on-line

3.7
(3)

Firmowy raport BIK to szybka metoda na poznanie oceny i obrazu Twojej firmy w oczach banków. Taki raport można pobrać dosyć szybko online – bezpośrednio z Biura Informacji Kredytowej.

Oto krótki przewodnik po tym, jak pobrać raport BIK – Moja Firma.

Firmy od pewnego czasu zyskały ułatwiony dostęp do informacji z BIK. Raport firmowy z BIK uzyskuje się niemal identycznie jak raport BIK dla osoby fizycznej. Czyli na stronie bik.pl Zamawiając firmowy raport BIK zapewne z zaskoczeniem stwierdzisz, że jest on droższy niż ten dla osoby fizycznej. Znacznie droższy.

Jak pobrać firmowy raport BIK?

Raport pozyskujemy on-line, zatem na początek BIK musi mieć pewność, komu zostanie udostępniona historia kredytowa firmy. Czy chce ją pozyskać jej przedstawiciel lub właściciel. W związku z tym w pierwszej kolejności rejestracja i weryfikacja czeka osobę, która będzie zamawiać raport BIK o firmie.

Jak sprawdzić bik on-line

Jeśli nie posiadasz jeszcze osobistego konta w BIK, możesz skorzystać z naszej instrukcji dotyczącej rejestracji w BIK.

Pamiętaj – bez konta osobistego nie otworzysz konta firmowego (nieważne – działalności gospodarczej czy spółki)

Gdy masz otwarte konto w internetowym portalu BIK, od razu możesz przystąpić do formalności związanych z zamówieniem firmowego raportu BIK.

Raport BIK dla firmy w w kilku krokach

Sama weryfikacja firmy nie jest skomplikowana i nie zajmie Ci wiele czasu.

1. Po utworzeniu konta w BIK właściciel firmy lub prezes czy prokurent spółki loguje się on na swoje konto w Biurze Informacji Kredytowej. Na pierwszym ekranie zobaczysz możliwość utworzenia profilu firmy.

Kafelki wyboru profilu - rejestracja firmy w BIK
il.1. Profile BIK Twój i Twojej firmy

2. Czas więc wykonać pierwszy krok na drodze do firmowego raportu BIK – kliknij → Dodaj Profil Firmowy. W okienku, które się pojawi, wprowadź numer NIP firmy. Zaakceptuj oświadczenie o jego poprawności i prawie do posługiwania się nim. W tym momencie system automatycznie uzupełni dane firmy. Na koniec pozostaje potwierdzić dane kliknięciem w przycisk →Dalej.

rejestracja Firmy w BIK na podstawie numeru NIP
il. 2. Automatycznie wprowadzone dane w formularzu rejestracyjnym

3. Jeszcze tylko pytanie o sposób reprezentacji. Jeżeli rejestrujesz firmę w BIK i możesz ją reprezentować samodzielnie, wybierasz odpowiednią opcję i rejestrację można uznać za zakończoną. W przypadku reprezentacji wieloosobowej pojawia się jeszcze jeden etap. Polega on na przesłaniu oświadczenia w tej sprawie reprezentacji.

Wybór osób reprezentujących spółkę w KRS
il. 3. jak reprezentujesz swoją firmę?

4. Rozpoczyna się weryfikacja zgłoszenia firmy do BIK, Tobie pozostaje czekać na jej efekty.

5. Po zakończeniu procesu weryfikacji danych BIK w Twojej skrzynce e-mail pojawi się wiadomość potwierdzająca możliwość skorzystania z usług BIK dla firmy.

Wiadomośc email potwierdza otwarcie firmowego profilu w BIK
il. 4. Rejestracja zakończona, aktywuj konto

6. Konto jest aktywne, możesz więc zamówić firmowy raport BIK. Po zalogowaniu na swoje prywatne dane na liście dostępnych kont zobaczysz kafelek z nazwą firmy, którą rejestrowałeś. Możesz kliknąć w guzik →Wybierz aby przejść do konta firmy. Jeśli reprezentujesz wiele firm, możesz powtarzać cały proces osobno dla każdej z nich. Na Twoim koncie będą pojawiać się kolejne kafelki z poszczególnymi formami. Tym sposobem, w prosty sposób możesz kontrolować w BIK-u historię kredytową wielu firm.

7. Aby pozyskać raport BIK firmy, trzeba sięgnąć do portfela. Na początek należy wybrać pakiet raportów BIK, z jakiego chciałbyś skorzystać. Do wyboru jest kilka opcji, w tym pojedynczy raport i całe pakiety. Pakiety BIK pozwalają: obniżyć koszt pojedynczego raportu (poprzez zakup większej ilości raportów) i skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez BIK

To jest ten moment, w którym możesz ze zdziwieniem stwierdzić, że usługi dla firm są zdecydowanie droższe niż te dla klientów indywidualnych. I nie wiąże się to z jakimiś dodatkowymi usługami. Ktoś po prostu doszedł do wniosku, że firma ma płacić więcej. Jedyny pozytyw, jakiego w tym się doszukuję, to taki, że usługi dla firm w BIK znacznie potaniały wraz z ich cyfryzacją, w przeciwieństwie do rosnących cen dla os. fizycznych.

BIK Moja Firma czy BIK Bezpieczna Firma
il. 5. Raz czy systematycznie – pakiet Bezpieczna Firma ma swoje zalety?

9. Dokonując opłaty za konto BIK doprowadzasz proces zamawiania usługi do końca.

10. W tym momencie nie pozostaje nic innego, jak wygenerować raport BIK Moja Firma i następnie przejrzeć go on-line lub pobrać w postaci pliku w formacie PDF.

Firmowy Raport BIK można zapisac na dysku
il. 6. Raport Moja Firma przejrzyj od razu i zapisz na później.

BIK Moja Firma czy BIK Bezpieczna Firma

W gruncie rzeczy to wybór pomiędzy pojedynczym raportem, a ich pakietem. Ktoś w BIK wpadł po prostu na pomysł, aby te dwa produkty miały swoją własną nazwę, zamiast po prostu raport i pakiet raportów. Pakiet Bezpieczna Firma jest dobry wyborem zawsze, gdy chcesz monitorować kondycję kredytową swojej firmy lub jesteś w trakcie budowy wiarygodności kredytowej. Dodatkowo pakiet pozwala Ci skorzystać z alertów BIK. Dzięki nim dowiesz się o każdej próbie zaciągnięcia kredytu na Twoją firmę.

Raport BIK – Moja Firma pozwala jednorazowo zasięgnąć informacji o zebranej przez BIK historii kredytowej firmy

Historia kredytowa firmy na wyciągniecie ręki

Dzięki raportom właściciele oraz zarządzający firmami uzyskują wiedzę na temat tego, co i jak banki przetwarzają na temat firmy. Od czasu kiedy umożliwiono ich pobieranie przez Internet, ta wiedza jest na wyciągniecie ręki. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia interpretacji suchych zapisów raportu. W tej kwestii zawsze można zwrócić się o poradę do specjalistów i uzyskać profesjonalną analizę zapisów raportu BIK.

źródło: ilustracje wykonano w trakcie rejestracji firmy w systemie bik.pl

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 3.7 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...