Rejestracja w BIK wymaga tylko dostępu do komputera lub telefonu

Rejestracja w BIK – jak szybko założyć konto

4.7
(30)

Rejestracja w BIK rozumiana jako utworzenie własnego lub firmowego profilu w BIK to jedna z podstawowych czynności. Powinien wykonać ją każdy, kto poważnie traktuje swoje życie kredytowe.

W dzisiejszych czasach raport BIK to już nie tylko generator niekończących się tabel, ale i szereg innych użytecznych usług.

  • Jak szybko założyć konto w BIK?
  • W jaki sposób zweryfikować swoją tożsamość?
  • Czy osoby mieszkające za granicą mogą założyć konto w BIK?

Aby zatem skorzystać z wszystkich dobrodziejstw jakie oferuje system Biura Informacji Kredytowej, na początek należy otworzyć konto użytkownika na stronie bik.pl. Wiąże się to również z koniecznością przejścia stosunkowo dokładnej weryfikacji, gdyż mowa o dostępie do mocno poufnych informacji.

Rejestracja w BIK krok po kroku

Aby pobrać raport ze strony BIK.pl należy zacząć od rejestracji konta w tym portalu i przeprowadzenia weryfikacji danych.

Sprawniej przejdziesz przez ten proces jeśli wcześniej warto przygotujesz sobie:

  • skan lub dobrej jakości zdjęcie dokumentu tożsamości (dowód osobisty, polski paszport lub karat pobytu),
  • adres zamieszkania,
  • numer telefonu komórkowego,
  • dane do konta osobistego.

Rejestrację zaczynamy oczywiście od przejścia na stronę BIK zawierającą formularz rejestracyjny

Adres portalu BIK do rejestracji konta to www.bik.pl

1. W przeglądarce wpisz adres bik.pl

2. Na stronie kliknij przycisk Zaloguj się. (Proszę nie szukaj przycisku utwórz konto, zarejestruj się lub podobnej treści – na tej stronie takiego nie znajdziesz)

aby utworzyć konto wybierz zaloguj

3. Pojawi się okienko umożliwiające logowanie do portalu i rejestrację nowego użytkownika. Kliknij Załóż konto

zakładanie konta on-line w BIK - strzałka wskazuje w którym miejscu trzeba kliknąć, aby założyć konto w BIK

 

4. Po wykonaniu tej czynności pojawi się strona zawierająca formularz do wprowadzenia potrzebnych danych. Wypełnij go i naciśnij Dalej

5. Jeśli podane dane nie były wcześniej użyte do rejestracji zostaniesz jeszcze raz poproszony o ich sprawdzenie. Jeśli w formularzu nie było błędów naciśnij Dalej

6. W tym miejscu będziesz zmuszony wybrać formę weryfikacji swoich danych. My zalecamy pierwszą szybszą opcję: skan dokumentu tożsamości. Rejestracja w BIK przechodzi do kolejnego etapu. Kliknij plus i dodaj zeskanowany dokument tożsamości.

Rejestracja w BIK - szybka metoda weryfikacji tożsamości

7. Po dodaniu dokumentów i naciśnięciu guzika Dalej system przekieruje Cię do systemu szybkich płatności. Dzięki temu wykonasz przelew identyfikacyjny (1 zł).

weryfikacja w BIK podczas zakładania konta - wybór banku do przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł

8. Po wykonaniu przelewu pozostaje czekać na dalszy etap weryfikacji. Niestety BIK nawet przy dobrej jakości skanów dokumenty nie są automatycznie weryfikowane. W tym momencie musisz poczekać na zakończenie etapu weryfikacji.

Oczekiwanie na weryfikację przesłanych do BIK informacji w procesie rejestracji konta w Biurze Informacji Kredytowej

9. Jeśli wszystko pójdzie dobrze na podany w trakcie rejestracji adres e-mail otrzymasz wiadomość z informacją, że dane z przesłanych zdjęć zostały zweryfikowane i BIK zaprasza Cię do ustawienia hasła w swoim portalu. Kliknij w odnośnik z wiadomości e-mail. Otworzy się panel umożliwiający ustawienie hasła. Zanim jednak ustawisz hasło, odezwie się sygnał przychodzącego SMS-a w telefonie jaki podałeś na początku rejestracji…SMS z BIK przychodzi na podany numer telefonu w trakcie rejestracji w biku

… i będziesz mógł w pełni wypełnić formularz ustawienia hasła kończąc rejestrację w BIK.

Tworzenie hasła do konta w BIK w trakcie rejestracji w BIK10. Po tej czynności aby dostać się do Panelu BIK będziesz musiał zalogować się od początku, czyli podać swój e-mail, hasło i wybrane cyfry z numeru PESEL.

Rejestracja w BIK bez indywidualnego konta w banku?

Aby opisana wcześniej weryfikacja skończyła się pozytywnie koniecznie trzeba posiadać indywidualne konto w banku. Rejestracja w BIK nie powiedzie się jeśli konto współdzielisz np. z małżonkiem.

Co jednak, gdy z jakichś względów nie możesz lub nie chcesz wykorzystać konta bankowego do weryfikacji? BIK przewidział i taką sytuację, aby pominąć przelew weryfikacyjny w punkcie 6-tym wybierasz wówczas opcję „List polecony” tak jak ukazałem to na rysunku poniżej. Nie musisz wówczas wykonywać przelewu ani przesyłać skanu dokumentu.

Rejestracja w BIK - metoda korespondencyjna

 

Powinieneś jednak uzbroić się jednak w cierpliwość, gdyż zanim list zostanie wysłany, dotrze do Ciebie i informacja o tym wróci do BIK minie zapewne kilka tygodni. To zdecydowanie najbardziej czasochłonna metoda rejestracji w BIK.

Pobieranie raportu z BIK.pl

Gdy już przejdziesz rejestrację i weryfikację w systemie Biura informacji Kredytowej przychodzi czas na skorzystanie z najpopularniejszej usługi tej instytucji. Wygenerowanie raportu BIK.

1. Przejdź na stronę BIK.pl i wybierz Zaloguj się → Twój profil główny lub Profil firmowy (jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub jesteś przedstawicielem spółki)

wybór profilu w portalu BIK

2. Kliknij pobierz pełny Raport BIK

system BIK

3. Zanim finalnie zamówisz raport BIK jeszcze raz przedstawi Ci swoją ofertę, wybierz Sprawdź ofertę

4. Z proponowanych pakietów wybierz jeden z tych, które zawierają Raport BIK (np. pojedynczy raport za 49 zł)

Cennik raportów BIK ze strony bik.pl

Jak pobrać raport w postaci pliku PDF

Wszystkie zakupione i wygenerowane raporty dostępne są po kliknięciu w menu Raporty → Raport o mnie

1. Kliknij Wygenerowane raporty → Pobierz PDF.

2. Zapisz raport na dysku swojego komputera lub pamięci telefonu.

Raport BIK w pliku PDF

Jaki raport BIK wybrać po rejestracji – płatny czy darmowy?

Płatny raport otrzymasz od ręki, na darmowy musisz zaczekać do 30 dni. Jeśli Twój problem z BIK jest palący, to zdecydowanie wybierz raport płatny – otrzymasz go od ręki. Więcej na ten temat przeczytasz w dedykowanym artykule Jak sprawdzić BIK?

Co zrobić z Raportem BIK?

Rejestracja w BIK i pozyskanie raportu to często dopiero pierwsze kroki w odbudowie zdolności kredytowej. Dzięki nim dowiesz się jak Twoja historia kredytowa widziana jest z perspektywy kredytodawców. Całkiem sporo użytecznych informacji na swój temat pozwoli dodatkowo uzyskać Ci analiza raportu BIK wykonana przez specjalistę. O tym co zyskasz korzystając analizy napisaliśmy w artykule o analizach raportów.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 30

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...