||||

Komornik zajął konto w banku? Przechytrz go

4
(121)

O tym, że komornik zajął konto w banku, dowiadujesz się zanim jeszcze dostaniesz od niego oficjalne pismo o wszczęciu egzekucji. Komornik zajmuje bowiem konto w banku znienacka. Czy fakt, że komornik zajął konto, oznacza dla Ciebie to, że bank będzie oddawał mu pieniądze z Twojego konta? Tak, chyba że założysz sobie konto bezpieczne od komornika.

Komornik zajął konto bankowe, więc czas na działanie. I to szybkie

Zajęcie konta w banku nie jest problemem dla tych, którzy wiedzą, iż istnieje coś takiego jak konto bezpieczne od komornika. Co prawda tylko w jednym banku, ale za to polskim i dostępnym dla każdego bez wyjątku! Co zatem zrobić, aby stać się posiadaczem konta bezpiecznego od komornika?

Czy każdy może założyć konto bezpieczne od komornika?
Konto takie jest dostępne dla każdego, komu komornik zajął konto. Założenie to kwestia kilku dni. Zatem już niebawem Twoje przelewy mogą stać się niewidoczne dla komornika. Również te z tytułu wynagrodzenia 

Jak założyć konto, którego nie zajmie komornik

Z pomocą przychodzi jeden z polskich banków. To dzięki niemu możesz schować swoje pieniądze przed egzekucją w sytuacji, gdy komornika zajął konto, z którego dotychczas korzystałeś.

Aby założyć konto od komornika bezpieczne, kliknij tutaj, aby zrobić pierwszy krok do bezpieczeństwa własnych pieniędzy. Otworzysz sobie drogę do założenia rachunku, którego nigdy nie zajmie komornik. Pamiętaj o spełnieniu wymogów, które podamy w podsumowaniu. 

Gwarancją sukcesu i posiadania rachunku wolnego od komornika jest postępowanie wg opisanej instrukcji. Prosimy zatem kierować się nią, aby nie popełnić błędu.

Zamów kartę podarunkową, aby uzyskać indywidualny numer rachunku, którego nie zobaczy komornik

Po założeniu konta czas na najważniejszą operację. Zamówienie karty do subkonta, które jest właściwą receptą na komornika.

Po wejściu do panelu użytkownika konta wybierz z meny Karty Przepłacone. Twoim oczom ukaże się taki obrazek:

Komornik zajął konto - przechytrz go
il. Zamawianie karty w Millennium Banku

Następnie wystarczy dokonać zamówienia karty, zaczekać na jej przysłanie przez bank. Karta ta posiada własny, unikalny rachunek techniczny do wpłat. I ten rachunek od teraz stanie się Twoim numerem konta. Dodawać nie muszę, że numerem konta niewidocznym dla komornika w systemie KIR – Ognivo. I jednocześnie rachunkiem, którego nie zajmie komornik. Zatem, jeśli komornik zajął Ci konto, tego nie ruszy. Gdyż nie będzie go po prostu widział.

Jak wykorzystać stworzone właśnie konto bezpieczne od zajęcia?
Na rachunek karty przyjmujesz przelewy, również wynagrodzenie. Kartą płacisz w sklepach, wypłacasz gotówkę, robisz zakupy internetowe i opłacasz rachunki. Korzystasz z niej jak z każdej karty. Z tą różnicą, że środki na niej są niewidoczne dla komornika 

Za wydanie karty zapłacisz 15 zł, za przelewy z karty i wypłaty z bankomatów własnych nie zapłacisz nic, za posiadanie karty również, jeśli dokonasz nią choćby jednej transakcji w miesiącu. Konto bezpieczne od komornika nie kosztuje Cię zatem więcej niż 15 zł.

Ekspertyza prawna legalności rozwiązania, czyli coś dla malkontentów bojących się legalności tego rozwiązania

Wiemy, że wśród czytających pojawi się wielu kwestionujących opisane rozwiązanie lub bojących się go. I nie ma się co dziwić. Wszak pierwsze pytanie, jakie się pojawi, jest bardzo naturalne:

Skoro komornik zajął konto, które posiadam, to dlaczego miałby nie zająć i tego?

Wykorzystujemy tutaj pewien trick, otwartą furtkę, która na to pozwala. Dlatego konto, którego nie zajmie komornik, dostępne jest w jednym tylko banku, a nie wszystkich. Gdyż ten bank taką furtkę ma uchyloną.

Prawnik o przepisach

A drugie pytanie będzie zapewne o legalność takiego konta. Na to pytanie odpowie czytającemu ekspertyza prawna, którą kiedyś, badając możliwość wykorzystania w praktyce wspomnianej furtki, zamówiliśmy u znakomitego prawnika, specjalizującego się w tego typu zagadnieniach. Ekspertyza dostępna jest pod tym adresem:

Ekspertyza prawna legalności konta wolnego od komornika

Instrukcja dla osób, którym komornik zajął konto

 1. Zakładasz konto w tym banku i tylko w nim (pozostałe banki nie dają takiej możliwości).
 2. Właścicielem konta musi być zaufana osoba bez zajęcia komorniczego (Ty będziesz właścicielem konta technicznego, podarowanego Ci legalnie przez głównego użytkownika).
 3. Po założeniu konta zamawiasz Przedpłaconą Kartę na swoje dane (one nie będą widoczne w systemie Ognivo i to jest dla Ciebie najważniejsze).
 4. Wraz z kartą otrzymujesz rachunek techniczny do wpłat na tą kartę i on staje się Twoim bezpiecznym numerem konta niewidocznym dla komornika.
 5. Korzystasz z karty jak ze swojej, przyjmujesz pieniądze na konto karty i nie martwisz się, że komornik je zajmie.
Nie wierzysz w to rozwiązanie, boisz się, nie ufasz ekspertyzie prawnej?
Jeśli masz obawy, a jednocześnie komornik zajął Ci konto i musisz znaleźć ochronę dla swoich pieniędzy, zrób po prostu test tego rozwiązania. Załóż konto główne wg instrukcji, pozyskaj techniczne i  obserwuj, czy komornik je zajął. Zobaczysz, że wszystkie Twoje konta bankowe zostaną zajęte, a to jedno będzie wciąż wolne od zajęcia komorniczego.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów: 121

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

50 komentarzy

 1. Niestety ale zauważyłem, że sporo osób mając komornika na głowie zaczyna panikować i przestaje racjonalnie myśleć. Kochani starajcie się na chłodno podchodzić do wszystkiego. Mleko się wylało i niestety musimy jakoś się odnaleźć w tej trudnej dla nas sytuacji. Ludzie silni maja to do siebie, że potrafią adaptować się do nowych sytuacji, a my przecież jesteśmy silni. W artykule napisane jest, że konto główne musi być założone na osobę która NIE MA ZAJECIA KOMORNICZEGO, więc nie zakładajcie na siebie tylko na kogoś innego a sam rachunek techniczny na siebie. W chwili pisania tego postu nie wiem czy jeszcze jest możliwość takiego działania. Czytałem o firmie która po podpisaniu z nią umowy udostępnia Wam jako swoim klientom kartę pre-paid, do swojej dyspozycji. Wtedy nie ma potrzeby szukać i prosić kogoś zeby założył konto na swoje nazwisko. Z doświadczenia wiem, że ludzi się boją, nawet bliscy znajomi lub rodzina. Nie dziwię się takim osobom bo wiem że do ludzi z zajęciem komorniczym podchodzi sie bardzo ostrożnie a nie zawsze ktoś z komornikiem to oszust, złodziej, cwaniak.

 2. Przed chwilą na infolinii poinformowano mnie że karta przedpłacona powiązana jest z moim rachunkiem bankowym wieć automatycznie gdy bedzie zajęcie komornicze obejmie również kartę

  1. To, że karta przedpłacona zostaje zajęta wraz z kontemm bankowym dłużnika to rzecz oczywista. Nie trzeba sprawdzać tego na infolinii. Dlatego też w artykule piszemy, co zrobić, aby karta była bezpieczna. Proszę przeczytać ponownie – znajdzie Pan/Pani rozwiązanie problemu.

  2. Tylko barani łbie konto główne nie jest twoje a kogoś bez komornika. Skąd się biorą takie ludzie co prostego tekstu nie rozumieją ale do banku zadzwonić już potrafią licząc na to że na infolinii panienka powie „ależ tak, Panie Januszu, mamy konto bez komornika, zapraszamy do oddziału”. Ludzie, włączcie myślenie.

 3. Witam serdecznie … Mam jedno pytanie. Czy właściciel głównego rachunku bankowego do którego jest wystawiona karta podarunkowa będzie miał wgląd do wyciągu z wszystkich transakcji jakie były przeprowadzone na rachunku technicznym karty ? Krótko mówiąc czy transakcje obciążą też jego konto . Chodzi o nieujawnione dochody oraz związany z nimi podatek w wysokości 70%

 4. Mam zasiłek z MOPS miesięczny wpływ na konto nie przekracza 1000zł. Mam konto w banku MILLENIUM czy mogę w płacić na to konto jeszcze jakieś pieniądze tak aby nie przekroczyć kwoty wolnej od egzekucji komorniczej czyli 2363,56 zł netto Bardzo proszę o pomoc gdyż wygrałem w STS zakłady bukmacherskie 900zł i boje się wpłacić te pieniądze Pozdrawiam Łukasz

  1. No więc założyłem i nie wygląda to tak kolorowo jak zostało tu opisane. Na rachunek techniczny karty przelew może zrobić tylko posiadacz konta głównego. Nie wpłacisz na nią gotówki w oddziale ani we wpłatomacie. Nie zrobisz też żadnego przelewu, nawet bliku na telefon. Możesz jedynie płacić jak zwykła kartą i nic więcej. Zdecydowanie nie jest to konto i tyle w temacie.

   1. „Na rachunek techniczny karty przelew może zrobić tylko posiadacz konta głównego” Proszę o przesłanie na maila kontakt@mecenatura.pl numeru konta rachunku technicznego. Zrobimy Panu drobny przelew, aby pokazać, że się Pan myli. Lub świadomie wprowadza w błąd. . Ale umawiamy się, że po zaksięgowaniu tego przelewu sprostuje Pan to, co napisał. Nie pisaliśmy i nie napiszemy nigdy, że konto można powiązać z blikiem, czy używać jak każdy ROR. Jest to konto techniczne, a więc służące do przyjmowania środków poza kontrolą komornika. Pieniądze te można wypłacać kartą. Proszę Pana, wielu dłużników dałoby się pokroić za to, aby komornik nie zabierał im z konta wpływów, które przyjmować muszą. I to konto im na to pozwala. A Pan ma jakieś roszczenia o blik na telefon…..

 5. to ktos kto zarabia mniej niz najnizsza krajowa i nawet na 1009% wyczysci miesiac w miesiac wyplate to nie musi sie martwic o zajecie?ta wyplata to jedyny wplyw na konto.bo rozumiem ze do granicy wolnej sumuja sie wszystkie wplywy na rachunek?pensja 2t.i np wplyw np 1tysiaca juz daje mozliwosc komornikowi do zajecia powyzej kwoty wolnej?

  1. Jeśli minimalne wynagrodzenie jest jedynym wpływem na konto – tak, nie trzeba się martwić o zajęcie konta. Kwota z wynagrodzenia będzie do pełnej dyspozycji na koncie.

   1. A czy to konto mogę założyć na małoletnie dziecko a ja mieć dostęp do technicznego? A jak jest Revolut, czy to konto może zająć komornik?

  1. Zgodnie z instrukcją opisaną w artykule – osoba posiadająca konto w banku Millennium zamawia poprzez panel klienta dla Pani/Pana kartę prepaid i korzysta Pani/Pan z niej bez ryzyka zajęcia przez komornika. Posługując się numerem rachunku karty do przyjmowania przelewów. Jeśli treść artykułu okazała się niezrozumiała (a tak najwidoczniej jest) proszę o wskazanie niezrozumiałych fragmentów w celu ich uproszczenia. Choć staraliśmy się opisać proces w sposób maksymalnie zrozumiały i…chyba naprawdę prościej się tego nie da zrobić.

   1. Artykuł jest zrozumiały ale niejasno jest opisana kwestia czy osoba zadłużona może założyć konto w danym banku i od razu zamówić tą kartę? Czy wtedy komornik zajmie dane konto podstawowe a tamto nie zostanie zablokowane czy definitywnie musi być założone na osobę nie zadłużona?

   2. Na konto przypisane do karty prepaid mogą wpływać pobory z zakładu pracy. Czy możliwe są również przelewy od pracodawcy zagranicznego w obcej walucie?

 6. Jeśli zaufana osoba założy konto,czy konto techniczne będzie na moje nazwisko? Pracuje w budżetówce i pensja oraz dodatki mogą przelać wyłącznie na konto z moim nazwiskiem

 7. Dzien dobry. Jako pracownik banku, o ktorym mowa w artykule mam do wszystkich dluznikow prosbe: nie dzwońcie do nas z żądaniem założenia konta wolnego od komornika. To nie jest oficjalna nazwa konta, a my jako pracownicy musimy udawac, że nie wiemy o vo chodzi. Choc wiemy, ale nie mozemy się przyznac. Oszczedzcie nam pracy i nerwow i nie dzwoncie, przeciez na infolinii nikt wam nie powie o obchodziu komornika! Podobnie jak w oddziale. Konto z karta przepdlacona zamowcie przez internet i uszanujcie nasza prace. Instrukcja w tym artykule jest w miare czytelna, nie musi nam pracownikom jeden z drugim zawracac glowy i zadawac tych samych pytan, na ktore i tak nie mozemy odpowiedziec.

 8. Zakładanie tego konta jest bez sensu. Komornik nie musi wchodzić na rachunek w banku. Wystarczy , że wejdzie na pensję w zakładzie pracy i na jakikolwiek rachunek będzie już przechodzić niezbędne minimum( pensja „uszczuplona”. Komornik często też wysyła pismo do Urzędu Skarbowego aby ten nie wypłacał naddatku podatkowego. Jak widać egzekucje komornicze mają wiele możliwości aby ściągnąć dług. Niestety zawsze znajdzie się na to sposób aby dopaść dłużnika.

  1. Dzień dobry, dla kogo bez sensu? Zakładam, że konkretnie dla Pana(-i)? To ile zajmie komornik z wypłaty, a ile z konta zależ od wielu czynników. Nie każdy ma umowę o pracę, pensję minimalną, jeden wpływ na konto w miesiącu i długi z tytułu pożyczek. A to nie wszystko co wpływa na kwotę wolną od zajęcia, które z gruntu są różnie wyliczane dla wynagrodzeń i konta bankowego.

  2. Czy komornik może zabrac pieniądze gdy jestem właścicielem konta a wynagrodzenie z pracy chłopka przychodzi na moje konto i pisze odbiorca imię mojego chłopaka czy może zabrac czy nie

   1. Jakie sa limity przelewów przychodzacych i wychodzących dla takiej karty oraz limity obrotowe, możecie napisać kwoty bo to dość istotne.

    1. Jeśli obroty są na poziomie normalnego użytkownika, czyli rzędu 2000 – 10000 zł miesięcznie nie ma co szukać w OWU wzmianki o limitach. Powyżej polecamy inne rozwiązania – dedykowane indywidualnie.

  3. A ja uważam, że to ma sens. Kilka lat temu zaliczyłem zajęcie komornicze, było to jeszcze przed Revolutem i Dicpocketem. Komornik zajął mi pensję, konto na sporą kwotę. Konto miałem w słynnym banku „z żubrem”, i po takim zajęciu stało się bezużyteczne. Nie dość, że nie można było nic na nim zrobić(żadnych przelewów, czy wypłat z bankomatów), kwotę wolną od zajęcia pobierało się w okienku bankowym „do ręki”, to jeszcze potem cała procedura ograniczenia egzekucji z rachunku bankowego (bo na zajęty rachunek trafiała już potrącona pensja), gdzie musiałem wysłać pismo do komornika o takie ograniczenie, to było jednak dłuższe oczekiwanie zanim komornik to zrobi.
   Właśnie takie konto prepaid w jednym z banków ratowało mi życie, w najbardziej dramatycznej chwili gdy zabrakło mi pieniędzy na życie, rodzina mogła mi na taki przesłać pieniądze, potem w końcu mogłem normalnie wykonać przelew, czy zapłacić choćby jakiś rachunek. Wiem, że teraz część banków pozwala dłużnikom na operacje na rachunku po tym jak jest zajęcie komornicze, ale taki prepaid jest zawsze jednak zabezpieczeniem na nieoczekiwane sytuacje.
   Uważam że wszystko jest dla ludzi, i dobrze że przynajmniej jeden z bank oferuje taką możliwość.

  4. Nie do końca jest tak jak mówisz… Komornik zabierze ci 50% wypłaty. Jeżeli zarabiasz np 6000 zł to na konto poleci 3000 zł. Teraz komornik ponownie cię obskubie aż do kwoty wolnej od zajęcia. Tak samo jest z innymi wpływami powiedzmy delegacja nie podlega zajęciu, ale w banku już tak. To nawet nie jest unikanie komornika a odrobina sprawiedliwości

 9. DiPocket internetowy portfel. Dziala tak samo jak zwykle konto, a nawet lepiej, minus-nie zweryfikuje cie przy kredytach, ratach, aukcjach itp. W systemach to jest konto nalezace do banku. Korzystam od lat, i polecam. I do tego darmowe

  Dziękujemy za komentarz, jednak nie jest on adekwatny do tematu artykułu. O portfelach piszemy w innym miejscu: https://mamdlugi.pl/czy-komornik-moze-zajac-konto-w-revolut-dipocket-lub-paysera/
  Komentowany artykuł dotyczy jednego banku i jednego jego produktu, a więc tematycznie odbiega od portfeli elektronicznych. Osoba szukająca antidotum na komornika w polskim banku nie skorzysta z Dipocket, gdyż np. nie ufa fintechom, dlatego nie będzie zainteresowana takim rozwiązaniem.

    1. Witaj.

     Co znaczy małe limity? I skąd twierdzenie, że nie mają polskiego rachunku? Otóż mają normalny polski IBAN czyli numer konta w polskim banku, a dokładnie w Santanderze.

    2. Skąd się takie ciemniaki biorą? Oni mieli polski rachunek w PeKaO S.A jak Revolut jeszcze podrywał smerfetki w piaskownicy. I można było wpłaty w kasie robić za darmo. Do tego karty bez nazwiska na okaziciela, karty wirtualne generowane od ręki w appce, przelewy w appce, nie mówiąc już o walutach. A limity? Sprawdź tabelę limity miesięczne przelewów przekraczają zarobki roczne większości osób tutaj. Jedynym minusem jest limit dziennych wypłat bodajże 2500zł ale jutro już możesz wypłacić znowu. Stara Prepaid WBK skończyłaby się w 4dni….
     Ale miało być o karcie podarunkowej w M a nie o fintechach.

  1. Tylko teoretycznie, do czasu poniesienia konsekwencji. Na przykład zatrzymania w sklepie pod zarzutem posługiwania się czyjąś kartą. Karta podarunkowa zapewnia, oprócz swojej podstawowej funkcji, czyli ochrony przed komornikiem, dodatkowy komfort w postaci bycia oficjalną własnością osoby, która się nią posługuje. Bez widoczności danych tej osoby w systemie banku.

   1. A co jesli osobie zaufanej poslizgnie sie noga i jej zajmie komornik konto?Co z naszym podkontem?

    1. Zostanie zajęte. Ale ponieważ komornik nie spada z nieba, a jest konsekwencją wydania nakazu zapłaty, jest dużo czasu na bezpieczną ewakuację środków.

 10. „Załóż konto główne, pozyskaj techniczne i obserwuj, czy komornik je zajął. Zobaczysz, że wszystkie Twoje konta bankowe zostaną zajęte, a to jedno będzie wciąż wolne od zajęcia komorniczego”
  W takim przypadku na 100% zostaną zajęte wszystkie konta, łącznie z technicznym. Trzeba czytać ze zrozumieniem i między wierszami 😉

  1. Jeśli dłużnik założy główne na siebie, to i owszem. Dlatego też, nie między wierszami, a wyraźnie zaznaczone są warunki, jakie spełnić musi posiadacz głównego konta. Aby komornik nie tknął technicznego konta osoby w trakcie egzekucji.

    1. Oczywiście jest. Istniejące zajęcie komornicze nie stanowi żadnej przeszkody. Założenie konta i zamówienie karty odbywa się wszak przez osobę czystą.

   1. @MamDlugi.pl: mój poprzedni komentarz odnosił się wyłącznie do cytowanego zdania: „Załóż konto główne, pozyskaj techniczne i obserwuj, czy komornik je zajął. Zobaczysz, że wszystkie Twoje konta bankowe zostaną zajęte, a to jedno będzie wciąż wolne od zajęcia komorniczego””. Jeżeli DŁUŻNIK założy konto główne a następnie techniczne, to wszystkie one zostaną zajęte (oczywiście inne konta dłużnika też). Więc czytelnicy słusznie mogliby mieć wątpliwości, a tu trzeba przejrzeć odnośniki. Nie każdego też uczono w szkole czytania ze zrozumieniem, albo uczono ale akurat był na wagarach 😉 M z kolei nie trzeba nic tłumaczyć, sam korzystam z tego rozwiązania od 12.2017 jak tylko znikły z rynku karty prepaid BZWBK i sprawdza się ono należycie.

     1. Zapomniacie, że za ukrywanie dochodów przed Komornikiem grozi odpowiedzialność karna.

     2. Witam. Czy komornik może przekierować środki z wynagrodzenia zanim dotrą na konto ? Tzn. już od pracodawcy ?

     3. Przykro mi, ale Pana pytanie jest niezrozumiałe. Proszę sformułować je w sposób umożliwiający odpowiedź.

     4. Tak, bo konto główne jest na Ciebie. W systemie OGNIVO po numerze PESEL zajmie wszystkie twoje konta.

Zostaw swój komentarz...