Komornik zajął konto w banku? Przechytrz go

4.5
(36)

O tym, że komornik zajął konto w banku, dowiadujesz się zanim jeszcze dostaniesz od niego oficjalne pismo o wszczęciu egzekucji. Komornik zajmuje bowiem konto w banku znienacka. Czy fakt, że komornik zajął konto, oznacza dla Ciebie to, że bank będzie oddawał mu pieniądze z Twojego konta? Tak, chyba że założysz sobie konto bezpieczne od komornika.

Komornik zajął konto bankowe, więc czas na działanie. I to szybkie

Zajęcie konta w banku nie jest problemem dla tych, którzy wiedzą, iż istnieje coś takiego jak konto bezpieczne od komornika. Co prawda tylko w jednym banku, ale za to polskim i dostępnym dla każdego bez wyjątku! Co zatem zrobić, aby stać się posiadaczem konta bezpiecznego od komornika?

Czy każdy może założyć konto bezpieczne od komornika?
Konto takie jest dostępne dla każdego, komu komornik zajął konto. Założenie to kwestia kilku dni. Zatem już niebawem Twoje przelewy mogą stać się niewidoczne dla komornika. Również te z tytułu wynagrodzenia 

Jak założyć konto, którego nie zajmie komornik

Z pomocą przychodzi jeden z polskich banków. To dzięki niemu możesz schować swoje pieniądze przed egzekucją w sytuacji, gdy komornika zajął konto, z którego dotychczas korzystałeś.

Aby założyć konto od komornika bezpieczne, kliknij tutaj, aby zrobić pierwszy krok do bezpieczeństwa własnych pieniędzy. Otworzysz sobie drogę do założenia rachunku, którego nigdy nie zajmie komornik. Pamiętaj o spełnieniu wymogów, które podamy w podsumowaniu. 

Gwarancją sukcesu i posiadania rachunku wolnego od komornika jest postępowanie wg opisanej instrukcji. Prosimy zatem kierować się nią, aby nie popełnić błędu.

Zamów kartę podarunkową, aby uzyskać indywidualny numer rachunku, którego nie zobaczy komornik

Po założeniu konta czas na najważniejszą operację. Zamówienie karty do subkonta, które jest właściwą receptą na komornika.

Po wejściu do panelu użytkownika konta wybierz z meny Karty Przepłacone. Twoim oczom ukaże się taki obrazek:

Komornik zajął konto - przechytrz go
il. Zamawianie karty w Millennium Banku

Następnie wystarczy dokonać zamówienia karty, zaczekać na jej przysłanie przez bank. Karta ta posiada własny, unikalny rachunek techniczny do wpłat. I ten rachunek od teraz stanie się Twoim numerem konta. Dodawać nie muszę, że numerem konta niewidocznym dla komornika w systemie KIR – Ognivo. I jednocześnie rachunkiem, którego nie zajmie komornik. Zatem, jeśli komornik zajął Ci konto, tego nie ruszy. Gdyż nie będzie go po prostu widział.

Jak wykorzystać stworzone właśnie konto bezpieczne od zajęcia?
Na rachunek karty przyjmujesz przelewy, również wynagrodzenie. Kartą płacisz w sklepach, wypłacasz gotówkę, robisz zakupy internetowe i opłacasz rachunki. Korzystasz z niej jak z każdej karty. Z tą różnicą, że środki na niej są niewidoczne dla komornika 

Za wydanie karty zapłacisz 15 zł, za przelewy z karty i wypłaty z bankomatów własnych nie zapłacisz nic, za posiadanie karty również, jeśli dokonasz nią choćby jednej transakcji w miesiącu. Konto bezpieczne od komornika nie kosztuje Cię zatem więcej niż 15 zł.

Ekspertyza prawna legalności rozwiązania, czyli coś dla malkontentów bojących się legalności tego rozwiązania

Wiemy, że wśród czytających pojawi się wielu kwestionujących opisane rozwiązanie lub bojących się go. I nie ma się co dziwić. Wszak pierwsze pytanie, jakie się pojawi, jest bardzo naturalne:

Skoro komornik zajął konto, które posiadam, to dlaczego miałby nie zająć i tego?

Wykorzystujemy tutaj pewien trick, otwartą furtkę, która na to pozwala. Dlatego konto, którego nie zajmie komornik, dostępne jest w jednym tylko banku, a nie wszystkich. Gdyż ten bank taką furtkę ma uchyloną.

Prawnik o przepisach

A drugie pytanie będzie zapewne o legalność takiego konta. Na to pytanie odpowie czytającemu ekspertyza prawna, którą kiedyś, badając możliwość wykorzystania w praktyce wspomnianej furtki, zamówiliśmy u znakomitego prawnika, specjalizującego się w tego typu zagadnieniach. Ekspertyza dostępna jest pod tym adresem:

Ekspertyza prawna legalności konta wolnego od komornika

Instrukcja dla osób, którym komornik zajął konto

 1. Zakładasz konto w tym banku i tylko w nim (pozostałe banki nie dają takiej możliwości).
 2. Właścicielem konta musi być zaufana osoba bez zajęcia komorniczego (Ty będziesz właścicielem konta technicznego, podarowanego Ci legalnie przez głównego użytkownika).
 3. Po założeniu konta zamawiasz Przedpłaconą Kartę na swoje dane (one nie będą widoczne w systemie Ognivo i to jest dla Ciebie najważniejsze).
 4. Wraz z kartą otrzymujesz rachunek techniczny do wpłat na tą kartę i on staje się Twoim bezpiecznym numerem konta niewidocznym dla komornika.
 5. Korzystasz z karty jak ze swojej, przyjmujesz pieniądze na konto karty i nie martwisz się, że komornik je zajmie.
Nie wierzysz w to rozwiązanie, boisz się, nie ufasz ekspertyzie prawnej?
Jeśli masz obawy, a jednocześnie komornik zajął Ci konto i musisz znaleźć ochronę dla swoich pieniędzy, zrób po prostu test tego rozwiązania. Załóż konto główne wg instrukcji, pozyskaj techniczne i  obserwuj, czy komornik je zajął. Zobaczysz, że wszystkie Twoje konta bankowe zostaną zajęte, a to jedno będzie wciąż wolne od zajęcia komorniczego.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 36

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

 1. DiPocket internetowy portfel. Dziala tak samo jak zwykle konto, a nawet lepiej, minus-nie zweryfikuje cie przy kredytach, ratach, aukcjach itp. W systemach to jest konto nalezace do banku. Korzystam od lat, i polecam. I do tego darmowe

  Dziękujemy za komentarz, jednak nie jest on adekwatny do tematu artykułu. O portfelach piszemy w innym miejscu: https://mamdlugi.pl/czy-komornik-moze-zajac-konto-w-revolut-dipocket-lub-paysera/
  Komentowany artykuł dotyczy jednego banku i jednego jego produktu, a więc tematycznie odbiega od portfeli elektronicznych. Osoba szukająca antidotum na komornika w polskim banku nie skorzysta z Dipocket, gdyż np. nie ufa fintechom, dlatego nie będzie zainteresowana takim rozwiązaniem.

  1. Tylko teoretycznie, do czasu poniesienia konsekwencji. Na przykład zatrzymania w sklepie pod zarzutem posługiwania się czyjąś kartą. Karta podarunkowa zapewnia, oprócz swojej podstawowej funkcji, czyli ochrony przed komornikiem, dodatkowy komfort w postaci bycia oficjalną własnością osoby, która się nią posługuje. Bez widoczności danych tej osoby w systemie banku.

 2. „Załóż konto główne, pozyskaj techniczne i obserwuj, czy komornik je zajął. Zobaczysz, że wszystkie Twoje konta bankowe zostaną zajęte, a to jedno będzie wciąż wolne od zajęcia komorniczego”
  W takim przypadku na 100% zostaną zajęte wszystkie konta, łącznie z technicznym. Trzeba czytać ze zrozumieniem i między wierszami 😉

  1. Jeśli dłużnik założy główne na siebie, to i owszem. Dlatego też, nie między wierszami, a wyraźnie zaznaczone są warunki, jakie spełnić musi posiadacz głównego konta. Aby komornik nie tknął technicznego konta osoby w trakcie egzekucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.