Siedziba firmy pożyczkowej Feniko
||

Pożyczka Feniko windykacja i sąd – co może dłużnik?

4.5
(2)

Niespłacona pożyczka Feniko odbija się czkawką dłużnikom dość szybko, gdyż rat jest niewiele, a tym samym ich wysokość jest znacząca. Dla osób, które wpadły w pętlę długów, pożyczka Feniko jest poważnym zagrożeniem. Co robić, gdy ma się dług w Feniko Finanse i brak środków na zapłatę raty?

 • Pożyczka Feniko – czy można się dogadać?
 • Czy Feniko Finanse chodzi do sądu?
 • Jak wygląda windykacja pożyczki Feniko?

Jak wygląda windykacja pożyczki Feniko?

Feniko Finanse sp. z o.o. jako właściciel marki, ma nieco inną strategię działania niż większość firm pożyczkowych na rynku. Nie bawi się bowiem w podchody z dłużnikiem, chcąc za wszelką cenę – głównie straszakami o komorniku – wyłudzić refinansowanie w zamian za miesiąc spokoju od windykacji. Nie marnuje również czasu na outsourcing działań windykacyjnych do firm typu TAXAT czy Kaczmarski Inkasso. Wiedząc doskonale, że ich dłużnik, spóźniający się z płatnością raty, prawdopodobnie wpadł w pętlę chwilówek i za moment wezwania do zapłaty od Feniko utoną w gąszczu innych. A apokaliptyczne wizje tego, co zaraz stanie się z dłużnikiem w spirali długów, nadsyłane do niego tonami, przestaną robić na nim wrażenie.

Dlatego też windykacja Feniko działa inaczej niż konkurencja. Ogranicza się do tej ilości wezwań, którą musi wysłać zgodnie z przepisami:

Windykacja Feniko - mail do klienta

a następnie wiedząc, że prawdopodobnie dłużnik nie płaci już nikomu, zostawia konkurencję w blokach startowych i biegnie przed siebie w celu realizacji swojej wizji odzyskania niespłaconej pożyczki.

Oczywiście w tego typu artykule nie może zabraknąć odpowiedzi na kluczowe dla wielu dłużników pytanie:

czy pożyczka Feniko posiada windykację terenową?

Od dłuższego czasu nie docierają do nas sygnały o odwiedzinach dłużników przez windykację terenową Feniko. Pozwala to przypuszczać, że pożyczka ta, zgodnie z przyjętą polityką „jak najszybciej do sądu przed innymi wierzycielami” nie stosuje w praktyce działań drogiej i nieefektywnej wobec dłużnika windykacji terenowej.

Czy Feniko chodzi do sądu?

Właściciel pożyczki Feniko udaje się do sądu w najkrótszym możliwym terminie. Czyli zaraz po tym, gdy wypowie Ci umowę pożyczki Feniko. Jest to strategia obliczona na to, że gdy konkurencja zajmuje się straszeniem dłużnika np. windykacją terenową, Feniko ma już złożony pozew. Na początek w e-sądzie:

Feniko składa pozew do e-sądu - fragment paneli klienta EPU

Ten najpewniej po kilku dniach (tygodniach) zmieni się w nakaz zapłaty. Nakaz taki pojawi się w panelu klienta, jeśli posiadasz konto w e-sądzie (gdyby się okazało, że nie masz jeszcze – koniecznie załóż sobie konto w EPU – bardzo ułatwia życie i nic nie kosztuje) lub przyjdzie pocztą. A wyglądać będzie bardzo podobnie do tego:

Nakaz zapłaty w EPU na rzecz Feniko

Nie stresuj się tym, że Feniko poszło tak szybko do sądu. Nakaz zapłaty wydany przez e-sąd nie jest niczym groźnym, jeśli w ciągu 14 dni od jego odebrania złożysz sprzeciw do e-sądu. Skutki prawne sprzeciwu są zawsze takie same – umorzenie postępowania.

Sprzeciw od nakazu zapłaty wydanego z powództwa pożyczki Feniko

Sprzeciw od nakazu zapłaty, który gwarantuje Ci, że Feniko odejdzie z EPU z niczym, możesz stworzyć samodzielnie lub z pomocą adwokata. Biorąc pod uwagę dalsze kroki pożyczki Feniko, warto na tym etapie uzbroić się w sprzeciw profesjonalny, czyli adwokacki. Dlaczego? Z prostej przyczyny – sprzeciw trafi do Feniko, które będzie widziało, że nie jesteś pierwszym lepszym „leszczem”, ale trudnym przeciwnikiem na dalszej drodze. Co ułatwi Ci zawarcie ugody z Feniko, o której za chwilę.

Sprzeciw dla Feniko (ale też każdego innego wierzyciela) stworzony przez adwokata możesz zamówić jednym kliknięciem po wejściu w link: sprzeciw od nakazu zapłaty. Jeśli Feniko nie jest Twoim jedynym wierzycielem, a w kolejce za nim ustawi się za chwilę cała armia pożyczek żądnych Twej krwi utoczonej w e-sądzie, w takiej sytuacji znacznie korzystniej jest posiadać abonament prawny, dający nielimitowaną ilość pism prawniczych, w tym sprzeciwów do e-sądu.

Rezultatem skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty jest umorzenie postępowania. Oznacza to, że pożyczka Feniko nie wskórała nic w e-sądzie.

Umorzenie sprawy w e-sądzie z powództwa pożyczki Feniko

Ugoda z Feniko – czy jest możliwa?

Potwierdzam, jest. Ugoda z firmą Feniko jest możliwa, ale nie możesz oczekiwań od niej wiele. Ani umorzenia części zadłużenia wynikającego z niespłaconej w Feniko pożyczki, ani układu ratalnego na podobnych zasadach:

Ugoda ratalna z firmą pożyczkową - harmonogram spłaty

Ale raczej rozłożenia zadłużenia na kilka rat. Nie przesadź zatem z oczekiwaniami, aby nie zniweczyć swoich szans na zawarcie ugody z Feniko.

Wniosek o rozłożenie zadłużenia w Feniko na raty

Jak napisać prośbę o raty do Feniko? Są dwie możliwości – analogicznie jak przy nakazie zapłaty. Możesz zrobić to samodzielnie, czyli w pełni amatorsko. Możesz również posłużyć się profesjonalnym wnioskiem adwokackim.

Wzór wniosku o ugodę i raty amatorskiego (który przyniósł jednakże efekt, stąd jego obecność):

Pożyczka Feniko - wzór wniosku o raty

Profesjonalne pismo o rozłożenie zadłużenia w Feniko na raty możesz otrzymać w ramach analizy finansowej (czyli pierwszego kroku do wychodzenia z pętli długów – polecamy każdemu, kto czuje, że stracił kontrolę nad swoim finansowym życiem):

Pakiet 3 w jednym – kupuj taniej
146,94 zł 97,00 zł

Pożyczka Feniko a sąd rejonowy

Czas na negocjacje ugody z Feniko Finanse to okres przed złożeniem pozwu do e-sądu lub tuż po umorzeniu postępowania w EPU. Po nim w ciągu 3 miesięcy Feniko złoży bowiem pozew do sądu rejonowego. A to niezwykle utrudnia lub uniemożliwi wręcz zawarcie ugody.

Jeśli zatem spóźniłeś się z ugodą pozostaje czekać na sąd rejonowy.

Ale najpierw dowiedzieć się, jak przebiega procedura pozwania dłużnika po porażce Feniko w e-sądzie. Firma pożyczkowa złoży do sądu, właściwego dla miejsca zamieszkania dłużnika, pozew:

Feniko Finanse - pozew o zapłatę

Będzie w nim wnioskować o orzeczenie nakazem zapłaty w postępowaniu upominawczym, a więc bez obecności stron i powiadomienia dłużnika. Zatem znienacka możesz otrzymać nakaz zapłaty wydany już nie przez EPU, a Twój sąd rejonowy.

Nie martw się jednak. Od tego nakazu również możesz złożyć sprzeciw. Będzie on skutkował tym, że sąd wyznaczy termin „normalnej” rozprawy, w trakcie której będzie mógł Cię reprezentować adwokat.

Zawiadomienie o terminie rozprawy sądowej sądu rejonowego dla Łodzi - Śródmieścia

Czy z Feniko można wygrać w sądzie?

Nie jest to niemożliwe. Choć pożyczka Feniko wydaje się zgodna z ustawą antylichwiarską, wyspecjalizowany w walce z pożyczkami pozabankowymi adwokat może zdziałać wiele.

Wyrok sądu - pożyczka Feniko Wyrok sądu rejonowego w sprawie pożyczki Feniko

Lepiej jednakże nie dopuszczać do sytuacji, w której sprawa oprze się o sąd rejonowy. Jest dużo pożyczek, które kwalifikują się do takich rozwiązań znacznie bardziej niż pożyczka w Feniko Finanse.

Niespłacona pożyczka Feniko – podsumowanie

Jeśli posiadasz kilka lub kilkanaście pożyczek (pętla długów pozabankowych) i wśród nich jest pożyczka udzielona przez Feniko Finanse, w trakcie konsultacji oddłużeniowych usłyszysz od specjalisty, który będzie je przeprowadzał, niechybnie taką sugestię:

Ze względu na fakt, iż Feniko jest pożyczkodawcą, który nie sprzedaje długów, a natychmiast wchodzi na drogę prawną, w Pana/Pani interesie jest, aby wszystkie środki, dostępne od teraz w wyniku zaprzestania spłacania wszystkich wierzytelności, zostały wykorzystane do zamknięcia pożyczki Feniko. Dzięki czemu uniknie Pani błyskawicznej reakcji wierzyciela i niepotrzebnych na tym etapie realizacji planu oddłużania spraw w sądzie. Których wyniku nie sposób przewidzieć.

Mam nadzieję, że przekazana Ci w tym poradniku wiedza na temat zadłużenia w Feniko uchroni Cię przed błędami, których popełnienie może być kosztowne. Jeśli chcesz, aby wiedza, gromadzona w naszej kancelarii długimi latami, służyła Ci w efektywnym wychodzeniu z długów – skorzystaj z programu pomocy zadłużonym.

Nasza oferta pomocy zadłużonym to nie tylko adwokat do reprezentacji w sądzie, a wcześniej do tworzenia skutecznych sprzeciwów od nakazu zapłaty. To nade wszystko obecność indywidualnego opiekuna procesu oddłużania, który jest z Tobą każdego dnia. I który wspiera Cię, również psychicznie (a wiemy, jakie to ma znaczenie) na każdym etapie wychodzenia z długów. Dzięki obecności opiekuna nie tylko uchronisz się od koszmarnych błędów, ale zdobędziesz wiedzę na temat tego, jak działa windykacja, sądy, sprzedaż długów i możliwość ich umorzeń. Przestaniesz bać się windykacji terenowej, gdyż Twój indywidualny opiekun jest jednocześnie pełnomocnikiem prawnym do rozmów ze wszystkimi windykatorami w terenie.

Dlaczego warto nam zaufać?

 • 12 lat na rynku o zasięgu ogólnopolskim.
 • Wcześniej działaliśmy pod nazwą Windykowani.pl
 • Jesteśmy polecani przez pracowników większości banków!
 • Mówią i piszą o nas: Newsweek, Onet, Polskie Radio, Telewizja Polska i inne.
 • Posiadamy wiarygodne i rozpoznawalne certyfikaty takie jak raport BIG (Biuro Informacji Gospodarczej).
 • Setki pozytywnych opinii i wygranych spraw popartych case study.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Jak wyjść z długów w parabankach
zadłużenia

 • Nie posługujemy się kupionymi zaświadczeniami o rzetelności i wiarygodności. Na pewno widziałeś takie certyfikaty:

najpopularniejsze certyfikaty wydawane firmom

 • Możesz im wierzyć, ale czy masz pewność dobrej weryfikacji? My idziemy krok dalej, dając Ci do ręki raport z BIG. Sprawdź nas klikając poniżej. Raport otworzy się automatycznie.

Zadzwoń do nas bezpłatnie – pomożemy Ci zlikwidować dług!

(71) 725 41 24

Pożyczka w Feniko Finanse – kontakt

Feniko Finanse Sp. z o. o.
43-100 Tychy, ul. Towarowa 23
KRS: 0000752082
NIP: 6462973881
REGON: 381629139

Telefon do negocjacji ugód i rat: 32 6614303

Feniko Opinie

Pierwszy rzut oka na opinie w Google o pożyczce Feniko wywołuje konsternacje. Aż tylu szczęśliwych klientów, pomimo tego, że pożyczka Feniko nie rozdaje pieniędzy za darmo?

Opinie o Feniko Finanse

Wejście w szczegółowe opinie wszystko jednak tłumaczy:

Feniko opinie z google

Piękne i ładne zdanie, wzorowa interpunkcja, karmelkowe cud-miód-orzeszki zdania, w których nawet kropka jest zrobiona z lukru. Dział marketingu Feniko nie odrobił lekcji – tak ludzie nie piszą w Internecie opinii. No chyba, że ktoś im za to płaci.

Jeśli chcecie, aby opinie, wychwalające pod niebiosa Feniko, wyglądały choć ciut autentycznie, róbcie to z kont mających  przynajmniej kilkadziesiąt wystawionych opinii, a nie 1-4. No i używajcie języka współczesnego Polaka w Internecie, a nie studenta filologii polskiej. Bo takie opinie są autentyczne, ale tylko wówczas, gdy są w serniku rodzynkiem, a nie masą serową. Tak mniej więcej wygląda naturalny ilościowy stosunek opinii napisanych bezbłędnie do opinii napisanych językiem współczesnego internauty.

A opinia wiarygodna, poprzez język oraz aktywność internetową konta komentującego wygląda mniej więcej tak:

Opinia z google o pożyczce internetowej

źr.: własne, google.com

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...