Siedziba Aforti w Lublinie

Aforti Colections i długi – sąd, nakaz zapłaty czy ugoda?

5
(3)

Aforti Collections SA – firma zajmująca się kupowaniem długów. I ich odzyskiwaniem poprzez działania windykacyjne i sądowe. Jeśli dostałeś wezwanie do zapłaty z Aforti Collections oznacza to zapewne, że Twój niespłacony dług został sprzedany. I dochodzeniem należności na rzecz nowego wierzyciela zajmuje się firma windykacyjna Aforti Collections SA.

Aforti Collections kupuje dług. Co to dla Ciebie oznacza?

Wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej Aforti Collections to znak, że grupa Aforti przejęła na mocy cesji Twoje zobowiązanie wobec pierwotnego wierzyciela. I teraz sama jest Twoim wierzycielem, a Ty jej dłużnikiem.

Cesja wierzytelności (cesja długów, cesja zobowiązań) – inaczej sprzedaż długu. Do cesji dochodzi wówczas, gdy instytucja finansowa, która udzieliła Ci pożyczki, nie radzi sobie z odzyskaniem pieniędzy i decyduje się Twój dług sprzedać. Nabywca, czyli ta firma, która dług kupuje, wchodzi w rolę wierzyciela ze wszystkimi jego prawami. Cesja, czyli sprzedaż długu, odbywa się bez Twojej zgody. Jako dłużnik nie masz na nią wpływu.

Aforti działa głównie na rynku pożyczek pozabankowych. To dobra dla Ciebie wiadomość. Tego rodzaju wierzytelności jest znacznie trudniej wyegzekwować przed sądem niż kupione od banków. Wierzyciel Aforti o tym wie, więc wzrasta Twoja szansa na skuteczne pozbycie się długu.

Co Cię czeka, czyli wybierz swój model obrony

Kiedy stajesz się dłużnikiem Aforti Collections, możesz wybrać jedną z dróg działania. W zależności od okoliczności oraz sposobu działania windykatora. Na każdym etapie życia Twojego zobowiązania wobec Aforti Collections jesteśmy w stanie Ci pomóc. Etapy windykacji są, w przypadku opisywanej firmy windykacyjnej, takie same jak zwykle, gdy dochodzi do sprzedaży długu: windykacja polubowna, twarda – sądowa, egzekucja komornicza. 

Jeśli Twoim celem jest uniknięcie komornika i chcesz, aby dług wobec Aforti Collections zredukował się lub całkowicie zniknął, przeczytaj o tym, co możesz zrobić, gdy Aforti Collections zacznie domagać się od Ciebie pieniędzy.

Wezwanie do zapłaty, czyli pierwsze działania firmy windykacyjnej Aforti Collections

Kiedy Aforti Collections przesyła Ci wezwanie do zapłaty, czas na pierwsze decyzje. Bardzo ważne jest, aby specjalista ds. oddłużania przyjrzał się temu, co Aforti Collections kupiło. Wierzytelności mocno różnią się pomiędzy sobą. I ta różnica jest niezmiernie ważna, gdyż decyduje o tym, co robić z długiem dalej.

Zatem wezwanie do zapłaty od Aforti Collections powinno być dla Ciebie wskazówką, co robić dalej. Otrzymasz ją, całkowicie bezpłatnie, od naszych specjalistów. Pismo od firmy windykacyjnej możesz przesłać na adres kontakt@mamdlugi.pl i zaczekać na opinie, w jaki sposób najlepiej działać, aby dług w Aforti nie wyrządził Ci krzywdy. A wręcz przeciwnie – abyś mógł spłacić znacząco mniej lub nie spłacać wcale.

Okazać się bowiem może, że np. dług kupiony przez Aforti Collections nie istnieje, jest przedawniony lub też obarczony jest poważnymi wadami prawnymi.

Sam tego nie stwierdzisz. Dlatego też już na wstępnym etapie windykacji Aforti Collections warto zdać się na pomoc specjalistów ds. oddłużania i prawników.

Aforti Collections złożyło pozew do e-sądu

Jeśli po zalogowaniu się do swojego panelu klienta w e-sądzie (nie masz konta w e-sądzie, załóż za darmo) zobaczysz, że Aforti Collections złożył pozew do tegoż właśnie sądu w Lublinie, wzmóż czujność.

Samo złożenie pozwu nie oznacza co prawda, że e-sąd wyda nakaz zapłaty, gdyż równie dobrze może pozew odrzucić. Więc podejdź do tego bez stresu. Złożenie przez Aforti Collections pozwu do e-sądu nie oznacza, ze cokolwiek Ci grozi. I że za chwilę będziesz mieć zajęcie komornicze. Jest na razie tylko informacją. Obserwuj status swojej sprawy w e-sądzie. Gdyż za jakiś czas pozew zostanie rozpoznany i w zależności od tego, co stanie się w e-sądzie, będziesz mógł podjąć swoje działania.

E-sąd odrzucił pozew 

E-sąd może negatywnie ocenić zasadność pozwu złożonego przez Aforti Collections i go odrzucić. Warto poprzez panel na swoim koncie w e-sądzie obserwować status pozwu. Odrzucenie pozwu złożonego przez Aforti Collections oznacza dla Ciebie tylko tyle, że firma windykacyjna ma kłopoty z wykazaniem, że dług istnieje. A to wiadomość najlepsza z możliwych. Istnieje bowiem uzasadnione przypuszczenie, że firma windykacyjna kupiła wybrakowaną wierzytelność i nie ma żadnych szans na to, aby uzyskać tytuł wykonawczy. Co to dla Ciebie oznacza? Tadam, wygrałeś z Aforti Collections. Kupili bubla, którym mogą sobie wytapetować biuro. Dług nie wymaga spłaty. Ponieważ firma windykacyjna nie posiada możliwości udowodnienia, że takowy istniał lub też, że taki dług zakupiła. Stajesz się wolnym od długu człowiekiem.

Gdybyś nie obserwował jednak tego, co dzieje się w e-sądzie, nie miałbyś tej świadomości. I kolejne wezwanie z Aforti Collections mógłbyś potraktować poważnie. A tak wiesz, że Twój nowy wierzyciel jest bezbronny, a dług istnieje tylko w jego systemie informatycznym. Pozostaje mu tylko wysyłanie wezwań do zapłaty. I liczenie, że nie masz świadomości, iż e-sąd uznał pozew za bezzasadny. I przez ten brak wiedzy oddasz pieniądze.

Aforti Collections udało się uzyskać w e-sądzie nakaz zapłaty

Drugi scenariusz, jaki jest w e-sądzie w Lublinie możliwy, to wydanie nakazu zapłaty. Spokojnie, dla Ciebie wciąż nie jest to nic groźnego. Uzyskanie przez Aforti Collections nakazu nie powoduje, że musisz dług spłacić, bo jeśli nie, będziesz miał komornika.

Dlatego nie przeraź się, widząc w panelu e-sądu taki obrazek:

Aforti Colection nakaz zapłaty

Polski system prawny zabezpiecza dłużników dając im prawo do obrony. Poprzez złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Terminowe złożenie sprzeciwu, poprawnie sformułowanego, spowoduje, że nakaz zapłaty utraci swą moc, a Aforti utraci nad Tobą przewagę.

Nakaz zapłaty wydany przez e-sąd jest w 100% niegroźny, jeśli złożysz w terminie sprzeciw. Prawo jest po Twej stronie. Złożenie sprzeciwu powoduje utratę przez nakaz mocy i przestaje on istnieć

Sprzeciw od nakazu zapłaty spowoduje utratę mocy nakazu zapłaty

W przypadku, gdy e-sąd zmieni pozew złożony przez Aforti Collections w nakaz zapłaty, otrzymasz ten nakaz drogą pocztową. Będzie on również widoczny w Twoim panelu klienta w e-sądzie. Aby nakaz zapłaty nie uprawomocnił się (tylko prawomocny jest dla Ciebie groźny) masz 14 dni od jego otrzymania (nie wydania, a otrzymania w postaci listu, czyli doręczenia Ci nakazu) na złożenie sprzeciwu.

Zamówienie sprzeciwu zajmie Ci dosłownie minutę. Po kliknięciu w widoczny tutaj link, zlecisz prawnikowi sporządzenie sprzeciwu od nakazu zapłaty, a następnie wyślesz zamówiony sprzeciw do e-sądu.

Dostałeś nakaz zapłaty z e-sądu? Pamiętaj, że Aforti Collections nie zyska w e-sądzie nic, jeśli tylko złożysz sprzeciw. Czy Twój dług dzięki temu przestanie istnieć?

Dalsza droga sądowa lub ugoda, czyli Aforti idzie do sądu rejonowego albo podpisuje ugodę (lub umarza dług)

Jeśli poradziłeś sobie z nakazem zapłaty w e-sądzie, masz możliwość zawarcia ugody. Sprawa wraca bowiem na tzw. etap polubowny. Na tym etapie możesz skutecznie powalczyć o umorzenie swojego długu, podpisanie układu ratalnego. Lub też czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Ugoda z Aforti Collections – jakie masz możliwości i czy warto?

Ugoda może mieć formę układu ratalnego lub też wykupu długu od firmy windykacyjnej z jego częściowym umorzeniem. Wybór formy ugody jest wyłącznie Twoją decyzją. Przedstawimy Ci i opiszemy obydwie możliwości, abyś miał czytelny obraz tego, co możesz zyskać decydując się na ugodę z Aforti Collections.

Jeśli interesują Cię szczegóły, zapraszamy do zapoznania się z opisem negocjacji z firmą Aforti.

Ugoda ratalna

Klasyczna ugoda, pozwalająca Ci spłacić zadłużenie w równych ratach. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że zyskujesz stabilizację i święty spokój. Przestajesz bać się sądu i komornika. Dopóki spłacasz, firma windykacyjna Aforti nie będzie się Tobą interesować.

Przykład propozycji ugody ze spłatą w ratach:

Aforti Colection windykacja i ugoda

Minusem jest to, że spłacisz wszystko, bez żadnych umorzeń. Te możesz natomiast skonsumować wybierając inną opcję, czyli

Wykup długu z umorzeniem

Umorzenie minimum 30% (gwarantowane) to realna i rzeczywista redukcja Twojego długu wobec Aforti Collections. Co to oznacza? Że twój dług pomniejsza się o wartość wynegocjowanego umorzenia.

Aforti kupiło wierzytelność od firmy pożyczkowej. Wartość długu to 5000 zł. Negocjator w toku działań umorzył 45% wartości zadłużenia. Zamiast 5000 zł spłacasz więc 2750 zł i Twój dług przestaje istnieć.

Umorzenie długu w Aforti Collections podlega takim samym zasadom co umorzenie w KRUKU, Intrum lub Ultimo. Zapoznaj się z nimi, jeśli interesuje Cię spłata zadłużenia z umorzeniem, Aby zamówić negocjacje z Aforti kliknij w poniższy box:

Zawieram umowę i dokonuję wpłaty zaliczki na delegację pełnomocnika w wysokości 150 złotych

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Aforti Collections i wezwanie na rozprawę w sądzie rejonowym

Brak chęci porozumienia w windykacją Aforti może skutkować złożeniem pozwu do sądu rejonowego. I tutaj znów, podobnie jak w przypadku e-sądu, pamiętać musisz o tym, że

złożenie przez wierzyciela pozwu do sądu rejonowego nie oznacza, ze Aforti Collections otrzyma nakaz zapłaty. Droga do tego jest daleka. I zależy od Twojej aktywności.

Twoje możliwości w sądzie rejonowym zależą od specyfiki sprawy. Możesz kwestionować samo zadłużenie, czyli fakt jego istnienia, przejęcie długu (cesję), czy też zasadność roszczenia. Te kwestie nie powinny Cię jednak zajmować, gdyż od tego jest adwokat. Czyli osoba właściwa do sporządzenia odpowiedzi na pozew, pisma procesowego lub wniosku do sądu apelacyjnego.

Dla Ciebie istotne jest to, że przed sądem rejonowym możesz z Aforti Collections skutecznie walczyć. W efekcie doprowadzić do sytuacji, w której pozew zostanie oddalony, a Twój dług rozpłynie się w powietrzu.

Oczywiście walka w sądzie niesie ze sobą ryzyko przegranej. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że nasi prawnicy wygrają dla Ciebie każdą sprawę. Musisz mieć tego świadomość. 

Możemy jednakże zagwarantować Ci, że zarówno pismo procesowe jak i odpowiedź na pozew otrzymasz – bez limitu ilości pism – w ramach abonamentu prawnego. Skorzystaj, aby mieć do dyspozycji mecenasa bez limitu ilości pism – abonament prawny, najtańsza opcja nielimitowanej opieki prawnej.

Aforti komornik, czyli co zrobić, gdy toczy się już egzekucja komornicza?

Aforti, jak każda firma windykacyjna, dążyć będzie do uzyskania nakazu zapłaty, gdy tylko wyczerpie drogę polubowną. Bierność dłużnika sprawi, że tytuł wykonawczy wreszcie stanie się ich łupem i firma odzyskująca długi uruchomi komornika, aby ten wszczął egzekucję. Co zatem możesz zrobić, gdy 

masz komornika z Aforti Collections?

Rozwiązania są tylko trzy, albo aż trzy. Większość dłużników Aforti w obliczu komornika nie widzi żadnego. To błąd. Nie można się poddawać. To bowiem najgorsze, co może zrobić dłużnik.

3 rozwiązania w sytuacji, gdy Aforti Collections uruchomił komornika

  1. Jak najszybsze negocjacje ugodowe, zmierzające do zmiany formy spłaty. Z przymusowej egzekucji komorniczej na spłatę polubowną.
  2. Blokada komornika i uniemożliwienie mu dokonywania egzekucji (możliwa u 90% dłużników Aforti Collections).
  3. Powództwo przeciwegzekucyjne, czyli druga szansa na obronę przed sądem dla tych dłużników, którzy nie mogli odebrać pism z sądu.

Niezależnie od swojej sytuacji, zgłoś się do nas, pisząc na adres kontakt@mamdlugi.pl. Pomagamy w uporaniu się z długami wobec Aforti Collections na każdym etapie: polubownym, sądowym, komorniczym.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

1 komentujący “Aforti Colections i długi – sąd, nakaz zapłaty czy ugoda?”

  1. Ja żadnej aktywności nie podjąłem. Aforti Collections przegrało najpierw w e-sądzie – umorzenie i brak podstaw do wydania nakazu zapłaty. Po 3 miesiącach sprawa w normalnym sądzie. Sąd bez mojej aktywności wydał wyrok – oddalenie powództwa. Po uzupełnianiu wniosku o uzasadnienie wyroku Aforti Collections wniosło apelację przez pełnomocnika – wynik: oddalenie apelacji przed sądem okręgowym. Idioci wydali forsę na prawnika i uzasadnienie wyroku, a pieniędzy nie odzyskają.

Zostaw swój komentarz...