Oddłużanie – pomoc zadłużonym

4.6
(19)

Oddłużanie to złożony proces pomocy osobie przekredytowanej, którego celem jest doprowadzenie do odzyskania płynności finansowej poprzez wykonanie szeregu czynności (w tym prawnych), zmierzających do redukcji zadłużenia oraz wdrożenia w życie planu spłaty długów dostosowanego do realnych możliwości finansowych dłużnika.

Oddłużanie to inaczej mówiąc, proces odwrotny do niekontrolowanego zadłużania się. Które w efekcie prowadzi do utraty kontroli nad kredytami i pożyczkami, a ich niekontrolowane spiętrzenie skutkuje pętlą długów.

Skuteczne oddłużanie jest procesem – trzeba mieć tego świadomość – długotrwałym i wymagającym od osoby mającej długi samodyscypliny i gotowości do poświęceń.

Ale przede wszystkim wiedzy i świadomości tego, czym tak naprawdę jest proces oddłużeniowy i jakie ma etapy. I dlaczego podział na etapy jest istotny, aby całkowite oddłużenie mogło kiedyś nastąpić.

Komu potrzebne jest oddłużanie?

Każdemu, kto posiada długi inne niż naturalne*. Nad którymi stracił kontrolę. I nie mogąc jej odzyskać zaczyna popełniać błędy typowe dla każdego zadłużonego – poszukiwania pożyczek bez oglądania się na koszty. Najczęściej pożyczek pozabankowych, które służą tylko i wyłącznie jednemu – załataniu dziur w budżecie i spłacie bieżących zobowiązań, na które brakuje środków.

*długi naturalne to ten rodzaj zobowiązań, które spłacane są bez uszczerbku dla budżetu. Przykładowo rodzina z dochodem 7000 zł i posiadająca kredyt hipoteczny z ratą 1420 zł i kredyt gotówkowy z miesięcznym obciążeniem 250 zł ma długi naturalne. Gdyż po spłacie miesięcznych zobowiązań pozostają jej środki pozwalające na normalne funkcjonowania.

Antonim definicji długów naturalnych jest przekredytowanie. Jeśli ta sama rodzina posiada 3 pożyczki pozabankowe z obciążeniem miesięcznym 2800 zł oraz 10 chwilówek po 3000 zł nie jest w stanie funkcjonować normalnie. W sytuacji bowiem wymagalności szybkiej spłaty pożyczek pozabankowych krótkoterminowych (chwilówek) nie jest w stanie zrealizować swoich obowiązków. I jeśli nie rozpocznie w tym momencie działań oddłużeniowych, ze strachu przed konsekwencjami niespłacenia chwilówek w terminie zacznie szukać kolejnych możliwości pożyczenia na spłatę zobowiązań chwilówkowych. Co w kilka miesięcy doprowadzi do stanu znanego jako pętla długów.

Innymi słowy – oddłużanie niezbędne jest każdemu, kto czuje, że się przekredytował. Boi się konsekwencji swojego błędu, a dodatkowo „motywowany” psychicznie przez windykację stara się zrobić wszystko, aby nie dopuścić do sytuacji, w której będzie musiał powiedzieć wierzycielom, że utracił płynność finansową i w sposób naturalny długów nie spłaci w terminie.

Pomoc dla zadłużonych

Zobacz naszą unikalną propozycję – pomoc dla zadłużonych 3 w 1. Oddłużanie osób fizycznych, które łączy w sobie znajomość kruczków oddłużeniowych (specjaliści prawa bankowego), życiowe doświadczenie w rozmowach z wierzycielami i firmami windykacyjnymi (negocjatorzy) oraz umiejętność przeprowadzenie skutecznej i szybkiej upadłości konsumenckiej (adwokaci).

Połączyliśmy to w jeden pakiet, gdyż tylko działania na kilku płaszczyznach jednocześnie to prawdziwe oddłużanie. I pomoc zadłużonym w takiej postaci, jakiej potrzebujesz.

Ile kosztuje oddłużanie osób prywatnych?

To pytanie w ofertach znajduje się z reguły na końcu opisu. U nas jest inaczej. Szanujemy Twój czas, dlatego chcemy, abyś w sytuacji gdy cena pakietu (aktualna oferta) jest dla Ciebie nieosiągalna, lub uznajesz, że Twoja przyszłość nie jest warta takich pieniędzy – nie tracił czasu na dalsze czytanie.

Aczkolwiek wiemy, że w cenie, jaką proponujemy, nie znajdziesz na polskim rynku nic, co mogłoby konkurować z naszą ofertą. Poszukaj, sprawdź, porównaj. Przekonasz się, że jest to oferta jedyna w swoim rodzaju. I wróć, gdy uznasz, że jednak potrzebujesz profesjonalnej pomocy w wychodzeniu z długów.

Co zawiera program oddłużeniowy?

Siłą naszego programu jest połączenie jednoczesnych działań w trzech kierunkach.

1. Analiza stanu zadłużenia

Wykonywana błyskawicznie i w cenie, która zaskoczy każdego. 100% online, czyli zlecasz ją bez ruszania się z fotela. Analiza zadłużenia to pierwszy krok do tego, aby zobaczyć jak możesz ujarzmić swoje kredyty i pożyczki.

 • Dzięki analizie poznasz swój problem widziany nie przez pryzmat Twojego strachu i emocji, a oczami analityka, który doskonale wie, jakie możesz zastosować mechanizmy, aby jak najbardziej bezboleśnie wyjść z długów.
 • Profesjonalny opis Twojego problemu i zasugerowane rozwiązania pomogą Ci zobaczyć, jak wyjść z długów i ile oddłużanie w Twoim przypadku może potrwać, a także czego wymagamy od Ciebie.
 • Pozyskasz pierwszą, ale jakże ważną dla Ciebie porcję wiedzy na temat swoich długów. Pozwoli Ci ona zweryfikować swój stan postrzegania problemu pożyczek i kredytów i spojrzeć na nie inaczej, niż patrzyłeś do tej pory.

Oddłużanie zawsze zaczynamy od analizy. Jest ona niezwykle ważna szczególnie dla osób, które do tej pory jako wyjście z długów widziały tylko i wyłącznie kredyty oddłużeniowe. Lub ostateczność – upadłość konsumencką.

Kliknij, zamów analizę on-line (67 zł) i pozwól sobie pomóc

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

2. Działania bezpośrednie z klientami, czyli osobiste konsultacje oddłużeniowe

Konsultacje z osobami potrzebującymi pomocy w długach to:

 • dogłębne zapoznania się z sytuacją materialną, zawodową i rodzinną klienta,
 • omówienie wariantów oddłużenia dostosowanego do sytuacji klienta (ugody i spłaty w ratach, wykup długów, umorzenia, upadłość konsumencka),
 • przekazanie klientowi unikalnej wiedzy, która całkowicie zmieni jego spojrzenie na długi,
 • udzielenie psychologicznego wsparcia i dodatkowej porcji wiedzy, które zmienią klienta z wystraszonego dłużnika w pewnego siebie partnera wierzycieli we wspólnych kłopotach.

Działania z klientami odbywają się w ramach konsultacji bezpośrednich w naszych lokalach w wybranych miastach Polski lub (na życzenie) w miejscach wybranych przez klientów (patrz mapa naszych lokali spotkań z klientami). Konsultacje odbywają się niezwłocznie (do 14 dni) od podpisania umowy. Czas konsultacji to ok. 4 godzin kalendarzowych. Konsultacje odbywają się często również w weekendy – dla wygody klientów.

Oddłużanie - zakres działania serwisu MamDlugi.pl

3. Działania oddłużeniowe

Nie musisz ogłaszać upadłości konsumenckiej. Ale zawsze warto mieć taką możliwość, uwierz. Szczególnie, iż w naszej firmie usługa przygotowania do upadłości konsumenckiej jest świadczona na bieżąco. I zawsze możesz z niej skorzystać, gdy tylko uznasz, że wybierasz taką drogę do swojego oddłużenia.

Zalety skutecznego i profesjonalnego oddłużania są bezcenne:

 • przestajesz wreszcie bać się wierzycieli, gdyż są wobec Ciebie bezbronni – w każdym momencie możesz ogłosić upadłość,
 • wierzyciele szanują Cię, wiedząc, że stoi za Tobą prawo i być może zostaną zmuszeni do umorzenia długów,
 • odzyskujesz równowagę psychiczną po wielu miesiącach upodlenie przez windykację, gdyż zostaje ona zablokowana,
 • masz możliwość pozbycia się większości długów bez względu na ich ilość i wartość,
 • zyskujesz możliwość korzystania z nielimitowanej pomocy prawnika w zakresie tworzenia sprzeciwów do e-sądu w niespotykanie niskiej cenie,
 • otrzymujesz pomoc opiekuna – pełnomocnika prawnego na całym etapie wychodzenia z długów, a wiedzieć musisz, że psychologiczne wsparcie jest dla każdego zadłużonego bezcenne i niezwykle potrzebne,
 • uzyskujesz wiedzę bezpośrednio m.in. od specjalisty z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży bankowej i windykacyjnej.

Jak działamy i ile trwa oddłużanie?

Działania rozpoczynamy niezwłocznie po złożeniu zamówienia na wykonanie analizy finansowej.

Kliknij, zamów analizę on-line (67 zł) i pozwól sobie pomóc

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

W ciągu 24 godzin nasi specjaliści przygotują dla Ciebie analizę Twojej sytuacji i propozycję działań w celu wyjścia z długów.

Będzie to dla Ciebie pierwszy, ale za to milowy krok do zmiany w życiu. I zaprzestania zadłużania się, a rozpoczęciu oddłużania. Jeśli masz wątpliwości do do przydatności analizy – gwarantujemy, że będzie ona liczyła minimum 10 stron treści.

Jeśli masz obawy, że wpłacisz pieniądze, a nie będziemy mogli Ci pomóc – nie musisz się o to martwić. Od 10 lat* działania jako firma świadcząca usługi oddłużeniowe zawsze udzielamy gwarancji na swoje usługi. Zatem jeśli analityk uzna, że Twoje kredyty i pożyczki przerosły i jego, wówczas lojalnie poinformuje Cię o tym. A my zwrócimy Ci pieniądze z tytuły zamówionej usługi.

Analiza finansowa jest zatem usługą, która nie niesie ze sobą żadnego dla Ciebie ryzyka. Zgodnie z zasadą – nie potrafimy pomóc, przyznajemy się do tego i unieważniamy zamówienie. Nie będziemy chcieli od Ciebie również żadnego pisma o odstąpieniu od umowy – pieniądze zwrócimy sami automatycznie.

*serwis MamDługi.pl jest najmłodszym naszym serwisem internetowym, jako firma oddłużeniowa działamy od 10 lat poprzez nasz najstarszy serwis Windykowani.pl

Oddłużanie czyli pomoc zadłużonym

Oddłużanie – podsumowanie oferty pomocy zadłużonym

Program oddłużeniowy, który mamy przyjemność oferować wszystkim pogrążonym w długach jest dedykowany każdemu, kto czuje, że przerosły go jego pożyczki i kredyty.

Na każdym etapie bycia dłużnikiem. Jest to bowiem program niezwykle elastyczny, bowiem wiemy, że oddłużanie osób fizycznych tego wymaga.

Inną drogę wyjścia z długów wskażemy osobie, która wzięła kilka chwilówek i panikuje, bowiem upłynął termin spłaty zobowiązań, natomiast ona nie ma pieniędzy na ich spłatę.

A wierzyciele naciskają, zawzięcie dzwonią i straszą bez opamiętania:

 • windykacją terenową,
 • sądem i kosztami procesu,
 • zajęciem komorniczym majątku,
 • zawiadomieniem do prokuratury,
 • ujawnieniem danych dłużnika w prasie.

Wystraszony dłużnik chwilówek działa pod presją wierzycieli jak w amoku. Na siłę bezskutecznie szuka kredytu oddłużeniowego, a gdy nie znajduje go, biegnie po kolejne pożyczki pozabankowe. Tylko po to, aby przełożyć w czasie te wszystkie straszne konsekwencje, o których opowiadają windykatorzy. Których boi się, gdyż jego wiedza nie pozwala na to, aby je po prostu potraktować jak opowieści z mchu i paproci.

Konsekwencje to pętla kredytowa i nagromadzenie kolejnych, coraz to droższych zobowiązań.

Oddłużanie z chwilówek w takiej sytuacji jest w praktyce niezwykle proste. Zgłaszający się pomoc w długach potrzebujący otrzyma ją już na poziomie analizy finansowej. Najczęściej nie będzie musiał korzystać z konsultacji oddłużeniowych. Dowie się bowiem, w jaki sposób spłacić swoje pożyczki w firmach udzielających chwilówek w ratach rozłożonych na okres 9-12 miesięcy. Bez proszenia się firmy pożyczkowej o litość. Skorzysta ze swojego prawa do spłaty zobowiązań wynikających z chwilówek w czasie dla siebie realnym i dogodnym. Oczywiście bez konsekwencji w postaci uciążliwej windykacji, sądów czy komornika.

I bez konsekwencji w postaci pozostawienia śladu w postaci negatywnego wpisu w BIK czy BIG.

Inną drogą poprowadzimy dłużnika, którego długi przekraczają możliwości wyobraźni przeciętnego kredytobiorcy.

Dłużnika głęboko tkwiącego w pętli pożyczek i kredytów, który już dawno utracił kontrolę w zakresie obsługi swoich zobowiązań. Realnie zagrożonego komornikiem lub wręcz posiadającego czynną egzekucję.

Choć wielu wątpi, przynajmniej do momentu zamówienia analizy finansowej, że może wyjść z długów. A jednak istnieją metody oddłużania z nawet dużych zobowiązań, czy to zaciągniętych w banku czy firmie pozabankowej.

Oczywiście proces ten jest długi i wymagający pewnych poświęceń. Ale jest możliwy – a to dla osoby zadłużonej jest najbardziej istotne. Szczególnie, że największy nacisk w procesie oddłużania kładziemy na to, aby dłużnik już od pierwszego miesiąca mógł żyć godnie. Czyli odkładał na spłatę długów tylko tyle, na ile pozwala mu jego dochód.

Jest to ogromna zmiana w życiu osoby zadłużonej, przyzwyczajonej do tego, że wszystkie zarobione pieniądze oddaje wierzycielom, wegetuje zamiast żyć, a jego długi i tak rosną.

Oczywiście takie oddłużanie osób prywatnych nie może obejść się bez pomocy prawnej. Jednak ochrona adwokata ma swój cel – pozwala dłużnikowi patrzeć spokojnie na wszystkie ruchy wierzycieli. Które są przez adwokata blokowane.

Pomoc zadłużonym na etapie głębokiej pętli długów odbywa się z reguły z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych, czyli firm skupujących długi. Bez nich oddłużenie nie jest możliwe.

Natomiast mądrze ułożony plan oddłużenia i włączenie do niego funduszy skutkuje wyjściem z nawet bardzo dużych długów. Proces oddłużania osób w pętli kredytowej wymaga konsultacji bezpośrednich. I obecności opiekuna, pełnomocnika prawnego, na całym etapie wychodzenia z długów.

Zaczyna się tak jak każdy proces oddłużeniowy – od analizy stanu zadłużenia i stworzenia online planu oddłużeniowego.

Kliknij, zamów analizę on-line (67 zł) i pozwól sobie pomóc

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Dłużnik inny niż wszyscy – Ty również możesz mieć długi i godność

Oddłużanie to proces, w którym zmieniamy przede wszystkim samego dłużnika. Z zastraszonego niewolnika instytucji finansowych w pewnego swoich praw partnera wierzycieli. Tego nie kupisz nigdzie i za żadne pieniądze. U nas masz to gratis w ramach pakietu.

Czterogodzinne konsultacje ze specjalistą oraz wiedza, jaką w tym czasie otrzymasz sprawią, że w już w ciągu pierwszego miesiąca obsługi staniesz się innym człowiekiem. Wciąż mającym długi, ale również plan na wyjście z nich. Wciąż dłużnikiem, ale pozbawionym strachu.

Nie będziesz już sam. A to w skutecznym oddłużaniu jest równie ważne jak wiedza na temat tego, jak z długów wyjść.

Jeśli masz dość życia w roli poniżanego i zastraszonego dłużnika, który nie potrafi się bronić – zrób pierwszy krok i zamów program oddłużeniowy.

Kliknij, zamów analizę on-line (67 zł) i pozwól sobie pomóc

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Oddłużanie to nie kredyt konsolidacyjny ani pożyczka dla zadłużonych na wieczne nieoddanie

Uwaga: Uprzejmie prosimy o kontakt po przeczytaniu (ze zrozumieniem) opisu programu oddłużeniowego. Nasi pracownicy nie mają czasu (ani ochoty) na odbieranie maili i telefonów z pytaniami:

 • a na czym polega wasza pomoc zadłużonym?
 • czy dajecie pieniądze dla zadłużonych?
 • a może spłacicie moje długi, a ja będę oddawać wam po trochu?
 • to całe oddłużanie to nowy kredyt dla mnie na spłatę długów?
 • przeczytałam nagłówek i dzwonię, czy oferujecie kredyty na spłatę długów?
 • jak możecie mi pomóc, co w ogóle oferujecie?
 • jak wygląda i na czym polega oddłużanie?

Szanujemy Państwa czas – dlatego opisujemy zasady działania bardzo starannie.

Szanujcie nasz czas – nie zadawajcie pytania:

jak możecie pomóc mi wyjść z długów?

Informujemy wszystkich potrzebujących pomocy w długach, że program oddłużeniowy tworzony jest w oparciu o dane pozyskane na etapie analizy stanu zadłużenia. Oraz te, które zostaną przekazane w trakcie konsultacji oddłużeniowych. Nie możemy zaoferować Państwu jednego skutecznego sposobu na wyjście z zadłużenia.

Oddłużanie osób fizycznych wymaga dostosowania rozwiązań do sytuacji materialnej, zawodowej, rodzinnej oraz aktualnego stanu psychicznego dłużnika. Może będziecie Państwo zaskoczeni, ale spora część dłużników, szczególnie tych zmaltretowanych psychicznie przez firmy windykacyjne, wymaga przez podjęciem działań ze strony naszych specjalistów w pierwszej kolejności pomocy psychologa, a nierzadko również psychiatry.

Stan psychiki wielu dłużników to jedna wielka ruina. Zaawansowana nerwica. Uzależnienie psychiczne od oprawców w postaci windykatorów, które nie pozwala nawet pomyśleć o tym, aby im się przeciwstawić.

Dlatego też każdy program oddłużenia zakłada bezwzględne wyłączenie windykacji na każdym etapie wychodzenia z długów.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 19

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

3 komentujących “Oddłużanie – pomoc zadłużonym”

 1. Prosze o pomoc w moim zadluzeniu ma na 15000 a ma na utrzymaniu dwoch synow w tym jeden niepelnosprawny nie daje rady wiaza c koniec z koncem

Zostaw swój komentarz...