Najlepsza aplikacja do blokowania połączeń
|

Aplikacja Odebrać Telefon – gdy windykacja truje życie

4.2
(6)

Odebrać telefon, gdy windykacja nie daje żyć? To nie tylko dylemat, to również nazwa bardzo przydatnej aplikacji na telefon. I pomyśleć, że za jej stworzeniem stoją spokojni Czesi, a Polacy korzystają na potęgę. Bo nie ma większej dla dłużnika satysfakcji jak definitywne wyciszenie windykatora.

Omawiana aplikacja zapewne nie powstała z myślą o windykatorach. To byłą raczej odpowiedź na gnębiący telefony nadmiar telemarketingu. Niegdyś była to prawdziwa plaga, którą jednak skutecznie zlikwidowały nowe przepisy prawa dot. RODO.

Aplikacja Odebrać telefon poradzi sobie z windykatorem i telemarketerem

Dzisiaj nawałnicę sprzedawców garnków, spotkań dla emerytów, organizatorów darmowych badań, rozdających plastikowe gadżety zastąpili windykatorzy. Telefony to ich ulubione narzędzie pracy. Zwłaszcza od czasu, gdy windykacja terenowa zaczęła dokonywać żywota. Jest to stosunkowo tania forma windykacji, wystarczająco agresywna i nie dająca spokoju dłużnikowi.

Osoby, które tkwią w pętli długów bez nadziei i pomysłu jak wyjść z pętli zadłużeń oraz te, które doskonale wiedzą co robią realizując plany oddłużeniowe, doskonale wiedzą, jak wraz z upływem czasu wzbiera fala telefonów. Telefon całymi dniami brzęczy wściekle, niczym złakniona krwi komarzyca w ciemnościach nocy.

Jednak dłużnicy nie są pozbawieni oręża w walce z tym windykacyjnym „telemarketingiem”. Generalnie istnieją dwie metody walki z natrętami, gdy telefon z windykacji zatruwa życie.

  1. Opcja atomowa – zmiana numeru. To naprawdę proste – wystarczy wizyta w salonie operatora z deklaracją chęci zmiany numeru. Oczywiście również w trakcie trwania umowy. Nowy numer można sobie wybrać samodzielnie, koszt operacji kilkadziesiąt złotych.
  2. Opcja „w kupie siła” czyli instalacja w swoim smartfonie aplikacji Odebrać Telefon, która wycisza połączenia od windykacji.

Instalujemy Aplikację Odebrać Telefon 2019

Do tej drugiej kategorii należy aplikacja Odebrać telefon 2019. Działa ona na telefonach wyposażonych w system Android. Jest polecana przez wiele osób i portali, a wszystko dlatego, że:

  1. Bardzo łatwo ją zainstalować i wdrożyć do działania.
  2. Jest prawdopodobnie najpopularniejszą tego typu aplikacją, a jej użytkowników można liczyć co najmniej w setkach tysięcy.

Spraw, aby windykator nigdy nie dodzwonił się do Ciebie w 3 prostych krokach

To wersja dla tych, którzy nie muszą odbierać obcych telefonów. Instalacja aplikacji odbywa się jak każdej innej ze Sklepu Play. Przejdź do sklepu w swoim telefonie i wyszukaj „Odebrać telefon 2019”. Pamiętaj, że tylko ta aplikacja aktualnie zapewnia dużą skuteczność w działaniu. Wykonaj 3 proste czynności aby zablokować niechciane połączenia:

Odebrać telefon 2019 do zainstalowania
1. Znajdź i zainstaluj aplikację Odebrać Telefon
Różne poziomy ochrony przez niechcianymi połączeniami
2. Uruchom Aplikację – wybierz Aktywna Ochrona
Blokowanie połaczeń spoza książki telefonicznej dzięki Odebrać Telefon
3. Skonfiguruj. Wybierz Ustawienia → Blokowanie → Blokuj WYCHODZĄCE połączenia gdy numer jest niezapisany w kontaktach

Tyle wystarczy, przesunięcie suwaczka w prawo sprawi, że od tego momentu nie dodzwoni się do Ciebie nikt, kto nie jest w Twoich kontaktach. Czyli żaden windykator (zakładam przy tym, że statystyczny dłużnik niemający syndromu sztokholmskiego nie zapisuje w kontaktach numerów windykatorów)

Wolność od windykacji za darmo i w kilka chwil jest jak najbardziej możliwa. Aplikacja Odebrać Telefon daje Ci to, o czym marzysz od początku nękania telefonicznego przez windykację.

Oczywiście są wśród dłużników osoby, które nie mogą zablokować wszystkich numerów spoza kontaktów. Dla nich najlepszą pozostaje opcja twardego resetu, czyli zmiany numeru. Jednak gdy nie możesz tego zrobić:

Ustaw aplikację w trybie filtrowania połączeń gdy musisz odbierać obce telefony

W tym wypadku niebagatelnego znaczenia nabiera punkt dotyczący liczby użytkowników aplikacji. W zasadzie wówczas jest to kwestia najważniejsza. Windykacja nie śpi, nowe technologie umożliwiają ciągle zmiany numerów, z których dzwoni. Duża baza użytkowników pozwala po zainstalowaniu aplikacji, na bieżąco aktualizować numery windykatorów.

Pokażę Ci jak skonfigurować aplikację gdy nie chcesz całkowicie odcinać nieznanych Ci numerów. Ustawienie, które sugerowałbym Ci zmienić to:

Odebrać telefon blokuje telefoniczny SPAM
il. 1. Zaufaj innym użytkownikom

Warto również podmienić systemową aplikację telefonu na tą od Odebrać telefon 2019 (w każdej chwili taką operację można potem cofnąć).

Oczywiście powyżej przedstawiłem jedynie pobieżny opis instalacji i ustawień. Więcej o konfiguracji aplikacji Odbierz Telefon i o walce z windykacją opowiadamy w naszym Poradniku Antywindykacyjnym, który w prosty sposób możesz otrzymać za darmo.

Czas na chwilę relaksu

Gdy postąpisz zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, w zasadzie od razu będziesz wdzięczny czeskiej aplikacji. Liczba sygnalizowanych telefonów, których nie masz zamiaru odbierać, znacznie się zmniejszy. Zapewne całkiem nie zniknie, bo taki scenariusz spełnia się jedynie we wspomnianej we wstępie „opcji atomowej” – zmianie numeru. Jednak dzięki innym dłużnikom użytkującym aplikacje większość połączeń z windykacji zostanie wyłapanych.

Dziel się wiedzą czy odebrać telefon, czy też go zablokować

Oczywiście skoro inni towarzysze w biedzie pomagają Tobie, warto abyś Ty też pomógł innym. Jeśli jakiś numer windykatora przejdzie przez sito programu „Odebrać telefon 2019” skorzystaj z opcji programu i zgłoś to. W aplikacji masz możliwość wskazania, że numer, który właśnie do Ciebie dzwonił to numer, który powinien być na cenzurowanym. Pamiętaj, tylko zaangażowanie użytkowników aplikacji sprawia, że jest ona tak skuteczna. Dzięki temu wszyscy będziecie zadowoleni.

Użytkonik zgłasza czy odebrać telefon
il. 2. Zgłaszanie natrętnego numeru.

Aplikacje do blokowania niechcianych połączeń w różnych systemach

Tak jak wspomniałem odbierz telefon działa jedynie w systemie Android. Co jeśli masz telefon oparty o inny system?

Blokowanie połączeń od windykacji w iPhone-ach?

Niestety nie mam dobrych wiadomości dla użytkowników wymagających czegoś więcej niż proste blokowanie wszystkiego spoza książki telefonicznej. Wprawdzie w App Store znajdziesz aplikację typu „Czyj to numer” czy TrueCaller ale tak istotna przecież liczba użytkowników w tych aplikacjach to zaledwie ułamek tej od Odebrać Telefon 2019. Jeśli zadowala Cię prosta blokada – będziesz zadowolony, bardziej wyrafinowane funkcje skutecznie będą działać jedynie pod kontrolą Androida.

A ja mam Samsunga i nie potrzebuję takich aplikacji

Gdybym miał powiedzieć czy zgadzam się takim stwierdzeniem powiedziałbym: to zależy. To prawda, telefony ze stajni Samsunga od pewnego czasu dysponują możliwością blokowania połączeń, będących telekomunikacyjnym SPAM-em. Jak to możliwe, to proste i poniższy obrazek wyjaśnia wszystko

Uproszczona wersja Odebrać telefon w Samsungu
il. 3. Hiya zamiast Odebrać Telefon?

 

Tak, Samsung zintegrował po prostu jedną z powszechnie dostępnych aplikacji w Sklepie Play. Problem w tym, że popularnością nie dorównuje ona Odebrać Telefon 2019, a liczba opcji dostępna w takiej wbudowanej wersji jest minimalna:

Samusng z wbudowaną ochroną przed niechcianymi telefonami
il. 4. Dla dobrej ochrony to chyba za mało?

Dlatego jeśli oczekujesz najwyższej antySPAMowej skuteczności przemyśl instalację polecanej przez nas aplikacji.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.2 / 5. Liczba głosów: 6

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...