4.5
(30)

DeltaWise to jedna z firm, które spędzają sen z oczu tysiącom dłużników. Powody są dwa: firma działa aktywnie zarówno na płaszczyźnie psychologicznej, jak i sądowej. Efekt tego jest taki, że wielu nieświadomych zasad działania mechanizmów windykacyjno – sądowych ugina się i „załatwia” pieniądze na spłatę DeltaWise. W ten sposób zaciskając swoją pętlę.

Co zatem powinien zrobić dłużnik, który ma problem z DeltaWise? Przede wszystkim przeczytać ten artykuł – pozwoli on na zmianę sposobu patrzenia na windykację DeltaWise.

DeltaWise kupuje dług od firmy pożyczkowej

Początek znajomości z DeltaWise zaczyna się zawsze od tego, że firma ta kupuje tzw. złe (czyli przeterminowane) długi od działających w Polsce firm pożyczkowych. Dlaczego parabanki sprzedają długi – o tym piszemy w innym miejscu. W tym momencie dla dłużnika istotne jest to, że DeltaWise kupiła jego dług i stała się wierzycielem. Który żąda natychmiastowej spłaty. A robi to w sposób dość agresywny – co dla wielu dłużników, wystraszonych samym faktem, że mają niespłacone chwilówki, może być problemem nie do przejścia (nie dotyczy dłużników posiadających antidotum na windykację)

Windykacja DeltaWise

Jest bardzo dynamiczna i odbywa się na wielu płaszczyznach. Z wykorzystaniem tych metod socjotechniki, które w danym momencie najbardziej działają na dłużników. Oczywiście tych nieświadomych i pozwalających się zastraszać.

Ale ponieważ windykacja DeltaWise nie wie, z kim ma do czynienia, operuje kilkoma bodźcami socjotechnicznymi jednocześnie. Licząc na to, że któryś z nich podziała na dłużnika i zmusi go do działania. I sądząc po reakcjach zaobserwowanych przez dłużników – ten koktajl chwytów windykacyjnych działa na psychikę bardzo skutecznie. Dłużnicy boją się DeltaWise i uważają ją za firmę niebezpieczną. Czy mają rację? Sprawdźmy, w jaki sposób windykuje DeltaWise i jakich metod używa? Czy są one nowatorskie, nieznane dłużnikom czy też oklepane przez lata i skopiowane z innych firm?

Telefony od DeltaWise, czyli windykacja telefoniczna

Telefony od DeltaWise będą się urywać. Możesz spodziewać się ich nawet około 30 dziennie. Mają swój cel – nie dać dłużnikowi zapomnieć o tym, że ma dług. Ponieważ DeltaWise jest formalnie zarejestrowana w Estonii, to nie podlega polskiej jurysdykcji. Oczywiście dłużnicy mogą wysyłać skargi do estońskiego odpowiednika UOKiK, ale z ręką na sercu – który o tym pomyśli?

W związku z tym firma windykuje bezkarnie i paraliżuje wręcz telefon. Oczywiście są na to sposoby, ale nieznane większości dłużników, którzy masochistycznie godzą się przejęcie swojego telefonu przez windykację. Ci, którzy je znają, nie wiedzą nawet, że windykacja próbuje nieustannie dręczyć ich telefonicznie.

Zaraz będzie komornik, czyli działanie na podświadomość

Wydawać mogłoby się, że straszaki w stylu:

DeltaWise informuje, że brak spłaty całości zadłużenia w ciągu 3 dni od daty wezwania oznaczać będzie, iż dalsze czynności zmierzające do odzyskania długi przeprowadzi komornik sądowy, który ma prawo wejść do domu dłużnika z policją itd….

to już prehistoria i lamus polskiej windykacji. Że takie teksty nie działają w obecnych czasach. Okazuje się, że działają. Wystarczy prześledzić fora i ilość pytań od dłużnika, od którego wypadałoby wymagać choć minimum świadomości prawnej. Bo podpisywać umowy pożyczkowe bez elementarnej prawnej świadomości jest czymś nie do pomyślenia. A jednak. Co rusz spotkać można wpisy w stylu:

DeltaWise napisało mi, że jeśli nie spłacę długu w 3 dni to będę miała komornika. Nie mam na spłatę i boję się, że komornik zabierze mi wszystko z domu. Proszę o pomoc w uniknięciu licytacji mojego majątku. Bo w 3 dni nie pożyczę na spłatę….

Nie można zatem dziwić się, że póki wyświechtane straszaki wciąż padają na podatny grunt i są jeszcze ludzie, którzy myślą, że komornik jest pracownikiem firmy windykacyjnej, która wypuszcza go na swe życzenie w celu zrobienia kipiszu w domu dłużnika – takie teksty będą przychodziły w mailach, SMS-ach czy też padały w trakcie rozmów telefonicznych.

Może to nie miejsce i pora, ale gdy do tego miejsca dotrą i ci, którzy reagują na windykacyjne teksty strachem, dwa zdania edukacji nie zaszkodzą:

Komornik sądowy w przypadku dłużników może działać tylko i wyłącznie na podstawie prawomocnego nakazu zapłaty wydanego przez sąd. Zatem, aby wierzyciel mógł skierować sprawę do komornika, musi najpierw uzyskać nakaz zapłaty. Na każdym etapie dłużnik ma prawo do obrony, na przykład poprzez podniesienie sprzeciwu.

Niespłacony dług w DeltaWise, czyli jesteś przestępcą i grozi Ci prokurator

To straszak dość sporego kalibru. Przeciętny dłużnik ma świadomość, że zrobił coś bardzo złego. Informacja o tym, że popełnił przestępstwo wyłudzenia lub oszustwa jest dla niego informacją wiarygodną. DeltaWise nie idzie jednak na całość i nie korzysta z sadystycznego patentu Marcinkiewicza (zarządzający VEX), którego zastosowanie wyglądałoby mniej więcej tak:

Dłużniku DeltaWise. Wyłudzenie pożyczki jest przestępstwem. Dawaliśmy Ci szansę, abyś pokazał, że jesteś człowiekiem uczciwym. Pomimo wielu szans wolałeś udowodnić nam, że biorąc pożyczkę od samego początku nie miałeś zamiaru jej zwrócić. Twój wybór, to Twoi rodzice będą się wstydzić. Odwiedzając Cię w więzieniu. Będą przy tym zadawać sobie pytanie: gdzie popełniliśmy błąd, że przeżywszy całe życie uczciwie wychowaliśmy syna, który zamiast uczciwą pracą zajmuje się wyłudzaniem pożyczek, których nie ma zamiaru oddawać.

Dlatego teraz, gdy o poranku obudzisz się, dłużniku Deltawise i usłyszysz na korytarzu miarowy stukot ciężkich butów, prawdopodobnie będą to policjanci, którzy przyszli Cię aresztować. Pomyśl, że za moment będziesz prowadzony w kajdankach przez korytarz, a sąsiedzi będą zerkać przez otwarte drzwi. Przez tyle lat mieszkali obok bez świadomości, że mieszkają z kimś, kto para się tak obrzydliwymi przestępstwami jak wyłudzenia pożyczek pozabankowych. Pomyśl o tych wszystkich twarzach w oknach, które z napięciem śledzić będą wsadzanie Cię do radiowozu. To naciśnięcie Twej głowy przez policjanta w celu schylenia jej przy drzwiach radiowozu będzie jak symbol Twojego moralnego upadku. Którego świadkiem będą dziesiątki sąsiadów. Wszystko dlatego, że nie spłaciłeś jednej pożyczki kupionej przez DeltaWise…

Deltawise wyśle maila / SMS z formułką, iż rozważa skierowanie zawiadomienia do prokuratury. Dlaczego już w pierwszym zdaniu ten blef został nazwany straszakiem? Przeczytaj podlinkowany artykuł, aby uzupełnić wiedzę na temat tego, czy firmy windykacyjne mogą zawiadomić prokuraturę o wyłudzeniu pożyczki przez dłużnika.

DeltaWise wystawia wierzytelność na sprzedaż na giełdzie długów

Giełda długów to jeszcze jeden z elementów nacisku na psychikę dłużnika.

Co za wstyd, co za wstyd – zawoła jeden z drugim – teraz cała Polska będzie widziała moje długi.

Nic z tych rzeczy. Na giełdy długów wchodzą… wyłącznie dłużnicy sprawdzający, czy faktycznie zostali wpisani. Nikogo innego nie interesuje wyszukiwanie dłużników na giełdzie. Tego rodzaju giełdy nie służą do handlu wierzytelnościami – firmy skupujące długi robią to bez pośredników i nie na tego typu giełdach. Dlatego też zamieszczenie (oczywiście niepełnych danych) na giełdzie długów nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji. Gdyby tak było, to zapewne politycy (opozycyjni rzecz jasna) próbowaliby wykorzystać na przykład taki wpis znaleziony na giełdzie długów:

zdj.1. Przykładowy wpis z giełdy długów.

Powtarzam zatem jeszcze raz: nikt poza dłużnikami nie chodzi i nie węszy po giełdzie długów. Przecież Nowak nie pójdzie sobie kupić długu sąsiada Kowalskiego tylko po to, aby mieć satysfakcję….

Jak wygląda wpis Deltawise na giełdzie długów?

Przykładowy wpis wygląda tak:

DeltaWise
zdj. Wpis ujawniony przez DeltaWise na giełdzie długów.

Windykator terenowy z Deltawise już idzie do Ciebie. Albo do pracy

Na koniec to, co dłużnicy uważają za najgorsze. Windykacja terenowa DeltaWise. Jest to straszak, który wszystkie bez wyjątku firmy stosują, gdyż działa znakomicie. Niektóre, idąc drogą brutalnego „orania psychy” dłużnika wskazaną przez wspominanego już Markusa Marcinkiewicza z VEX, w swoich straszakach zawierają szczegółowy opis wizyty dwóch panów z kamerą. To działa najbardziej, choć powoli się kończy. VEX dostał już od UOKiK pierwsze ostrzeżenie za swoją radosną twórczość ryjącą psychikę zastraszonym dłużnikom. Ostrzeżenie poparte symboliczną karą (VEX windykacja i UOKiK – szczegóły) i zapewne będzie musiał zbastować. Bo kolejnej kary raczej finansowo nie przeżyje.

DeltaWise nie naraża się nikomu i windykuje grzecznie. Szczególnie, że wielu dłużnikom wystarczy wzmianka o wizycie w domu lub pracy, aby oblali się zimnym potem. Wspomnieć trzeba o najważniejszym – DeltaWise nie posiada fizycznie działu windykacji terenowej. A informacje o zaplanowanej wizycie wysyłane są systemowo do tysięcy windykowanych jednocześnie.

Warto o tym wspomnieć, gdyż wszystkie tego typu firmy straszą windykacją terenową, a ma takową niewielu. Powód: windykacja terenowa jest bardzo droga.

Dlaczego DeltaWise nie może wysłać do Ciebie windykatora terenowego?

W przypadku dłużników DeltaWise, mających po 1000 – 3000 zł zadłużenia windykacja terenowa nie może istnieć. Stworzenie sieci windykacyjnej oplatającej cały kraj wymaga zatrudnienia około 20 pracowników. Zakupu czy leasingu 20 samochodów. Tankowania tych pojazdów co 2-3 dni do pełna.

Windykator terenowy dziennie obsłuży ok. 15-20 dłużników. Zastanie mniej niż połowę. Z czego połowa się wystraszy i zapłaci, druga połowa albo wyrzuci go z mieszkania albo zignoruje i każe iść do sądu.

Finalnie zwindykowanie 3-4 dłużników w ciągu dnia to realne maksymalne możliwości windykatora terenowego. Nieopłacalne kompletnie. Dlatego też windykacja terenowa nie istnieje, choć tysiące dłużników są nieustannie informowani o tym, że windykator terenowy zbliża się… do ich domu lub pracy.

DeltaWise idzie do sądu. E-sądu lub rejonowego

Po bezskutecznym etapie windykacji, który obliczony jest na „złamanie psychiczne”, dłużnika przychodzi etap najbardziej dla dłużnika istotny. Gdyż wreszcie ma on możliwość działania. To etap, na którym DeltaWise stara się uzyskać nakaz zapłaty z sądu. Stara – to słowo warte zapamiętania – gdyż tylko od Ciebie zależy, czy starania te zakończą się komornikiem na Twoim wynagrodzeniu i koncie bankowym czy też pełnym oddłużeniem i wyjściem z długów z finansowym zyskiem.

DeltaWise ma spore problemy w polskich sądach. Czyli nie jest tak, iż złożenie pozwu skutkuje wydaniem przez sąd nakazu. Często kończy się tak, jak na załączonym screenie:

Problem z DeltaWise
zdj. 3 Postanowienie w sprawie nakazu zapłaty

DeltaWise – sprzeciw od nakazu zapłaty (gdyby został wydany)

Najważniejsze, aby pamiętać, iż nawet w sytuacji, gdy sąd wyda nakaz, dłużnikowi przysługuje prawo do złożenia sprzeciwu. Który – jeśli jest zasadny, czyli napisany przez zawodowego prawnika – z automatu unieważnia wydany nakaz. Nie musisz martwić się na zapas komornikiem, gdy otrzymasz sądowy nakaz zapłaty. Masz bowiem aż 14 dni na złożenia sprzeciwu od nakazu. Nie musisz się również martwić o to, skąd wziąć skuteczny sprzeciw. Masz go bowiem na wyciągnięcie ręki – zamów sprzeciw od nakazu zapłaty.

Skuteczne odparcie próby ataku sądowego przyniesie Ci długo oczekiwany finał. O nim za moment. Jeszcze kilka zdań o tym, dlatego DeltaWise nie powalczy w sądzie z dłużnikiem, który przysłał sprzeciw stworzony przez zawodowego adwokata.

Na etapie sądowym, jak i na etapie windykacji, DeltaWise – mówiąc obrazowo – wypływa na morze dłużników i zarzuca sieci. Sieci ich marnej są jakości i większa, silniejsza ryba przepłynie przez nie robiąc sobie szkody. Zostają płotki i leszcze, czyli zapewne lekko licząc ok. 95% ich dłużników. Ci, którzy przepłyną rozrywając sieci windykacyjne i sądowe, są wolni.

DeltaWise to jednostka nastawiona na połów drobnicy. I bądźmy szczerzy – ta drobnica im wystarczy. Spłaci pięć razy tyle co pożyczyła, żywiąc po drodze parabanki, firmy windykacyjne i DeltaWise. Ci, którzy okazali się zbyt silni, aby zaplątać się w ich sieci, są przez firmę „odpuszczani”.

Nie ma ona bowiem ani ochoty, ani pieniędzy, by toczyć boje sądowe, które przegra. Sygnałem do tego, aby uwolnić się do Ciebie, jako trudnego przeciwnika, jest sprzeciw (którego kopię otrzymują) sygnowany przez kancelarię adwokacką. Dla tej ale i każdej innej firmy tego typu to sygnał aż nazbyt czytelny.

Że ten dłużnik to płotka i nie leszcz. Skoro znajduje się pod opieką adwokata, to tenże adwokat za moment zacznie sprawdzać wszystkie szczegóły cesji długu i wobec licznych błędów, jakie są tam popełniane doprowadzi do jej sądowego unieważnienia.

Dlatego najbezpieczniej jest… sprzedać tego dłużnika KRUKOWI. A niech się KRUK martwi:)

DelatWise – cesja długu na rzecz KRUKA

W tym momencie dochodzisz do momentu, w którym Twój problem z DeltaWise się właściwie kończy. Nowym wierzycielem staje się KRUK i to otwiera przed Tobą nowe możliwości. Spłaty długu z umorzeniem jego części lub też rozłożenia na bezodsetkowe raty.

Najważniejsze dla Ciebie jest to, że w tym momencie możesz zacząć wychodzić z długów. Czyli sprawić, że dług przestanie rosnąć, a dzięki umorzeniu może zmniejszyć się nawet o połowę.

Jak to zrobić? Samodzielnie trudno. Ale nie martw się – dzięki nam możesz rozpocząć oddłużanie w sposób najbardziej dla siebie korzystny. Sprawdź i odetchnij z ulgą:

Negocjacje z firmą KRUK w 24 godziny

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 30

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

16 komentujący “Problem z DeltaWise”

 1. Przyszedl mi sms PILNE do 15:00 masz czas na splate inaczej sprawa w trybie pilnym zostanie skierowana do sadu (smartpozyczka) co robic jak to moze wygladac dalej ?

  1. Dalej będzie wyglądać to w ten sposób, iż codziennie będzie Panu serwowany kolejny sms. A to o windykatorze, który stoi pod domem, a to o windykatorze z asystentem, który jest w drodze do Pana (i wszystkich innych, którzy w danej sekundzie otrzymali takiego straszaka), a to o komorniku, co zaraz siądzie na koncie itp. Klasyczny zestaw rozmiękczający mózg dłużnikom, którzy lubią żyć w otoczeniu straszaków zamiast je zlikwidować jednym ruchem i w kilka minut. Co będzie dalej? Dalej będzie tak, że skończy się okres obsługi zlecenia windykacji (która jest, jak Pan sam widzi, wysyłaniem idiotyzmów) i tym samym skończy się Pana kontakt z firmą DeltaWise. Co robić, Pan pyta. Wyjścia są dwa. Albo tkwić w marazmie i katować się straszakami, albo zacząć wychodzić z długów. Już bez towarzyszących Panu i Pana telefonowi sms-ów z bajkami tego typu, co cytowana przez Pana.

  2. A nie lepiej artykuł przeczytać?? Ja już kilka takich smsów dostałem od tych zje…w, a najlepszy był ten, że „nie długo będę pod Twoim zakładem pracy, przygotuj dokumenty windykacyjne lub zadzwoń i odwołaj”, szczegół w tym, że od ponad roku mam inne źródło dochodu niż UoP o czym IDIOCI doskonale wiedzą 🙂 A więc tak jak autor pisał oni wysyłają to z automatu 🙂

 2. Jesteście super. Czytam wasze posty i odzyskuje wiare. Mam nadzije, że faktycznie się uda rownież z moja sprawą. Dzisaj złożyłam

 3. Hej mam aktualnie problem jest to z dzisiaj dostałam smsa że przyjedzie windykator terenowy. I zastanawiam się czy to może mieć miejsce czy straszą wczoraj albo dwa dni temu powiedzieli że mam ostateczny termin wpłaty gdzie od pożyczkodawcy mam jeszcze polubowne 3 dni spłaty ja o tym im mówiłam a oni mieli to w nosie i któryś raz już z kolei SMS wysyłają deltawise

  1. Dzień dobry,

   czy DeltaWise dysponuje windykacją terenową jasno odpowiedziano w artykule, który właśnie komentujemy.

 4. Dzień dobry. Mam dług w Smart pożyczka 700zl. Dzisiaj dostałam wiadomość o windykacji terenowej o 13:30. Ktoś się pojawi ?

  1. Wiadomość o windykacji terenowej z zaznaczeniem godziny wizyty jest dowodem braku jej istnienia.
   Podanie godziny ma jeden cel – aby zmusić Pani mózg do reakcji. Aby uciekła Pani z własnego domu o wspomnianej godzinie, zamknęła się w nim i udawała, że Pani nie ma lub tylko po prostu zaniepokojona szukała wiedzy – co też Pani robi właśnie.
   A to oznacza, że windykacja powoli przejmuje nad Panią kontrolę. Polecam lekturę – dla osoby z chwilówkami na karku obowiązkową:
   https://mamdlugi.pl/dluznik-chwilowek-spowiedz-nalogowej-pozyczkoholiczki/

 5. Czy mam sie spodziewac windykatora bo dostałam dzisiaj sms ze ma sie pojawkc po 13 bo eczoraj nie dał rady i jak zadzwoniłam na numer 538370048 to powiedziała mi pani ze do 14 mam dokonac wpłaty to działania zostana zatrzymane

  1. Odpowiedź ma Pani w artykule, który Pani komentuje. Nie sposób jej nie zauważyć:
   DeltaWise nie naraża się nikomu i windykuje grzecznie. Szczególnie, że wielu dłużnikom wystarczy wzmianka o wizycie w domu lub pracy, aby oblali się zimnym potem. Wspomnieć trzeba o najważniejszym – DeltaWise nie posiada fizycznie działu windykacji terenowej. A informacje o zaplanowanej wizycie wysyłane są systemowo do tysięcy windykowanych jednocześnie.

   1. Witam dostałam dziś SMS o treści Dostalem Pani adresy i akta sprawy- dlug 1310.68 zl. Jestem juz w drodze!Jesli splacil juz Pani swoje zadluzenie- prosze PILNIE powiadomic biuro- tel. czy to prawda czy straszak ?

 6. Witam. Posiada ta firma deltawise windykatora terenowego czy nie? Bo widzę że artykuł jest z przed 2 lat, a ja dziś otrzymałem smsa że takowy przyjedzie do mnie o 14. Co prawda już jest później ale się zastanawiam… powiedziałem w rozmowie że spłacę im za tydzień ale z nimi w ogóle nie ma rozmowy…
  Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

  1. Dzień dobry. Takiego sms-a otrzymało dziś kilka tysięcy osób, więc mityczny windykator musiałby być połączeniem Zorro i Batmana, aby wszystkich dłużników odwiedzić. Artykuł ma 2 lata, ale jest wciąż aktualny. Straszaki o wizycie windykatora terenowego wysyłają wszyscy praktycznie, bo wiedzą – czego jest Pan doskonałym przykładem – że dłużnicy boją się tego. Spłacenie długu 1-2 przed jego sprzedażą nie jest najlepszym pomysłem. Bo zaraz zostanie sprzedany i będzie nadawał się do częściowego umorzenia. Ale to Pana pieniądze, więc zrobi Pan jak uważa.

   1. Spłacenie długu 1-2 przed jego sprzedażą nie jest najlepszym pomysłem. Bo zaraz zostanie sprzedany i będzie nadawał się do częściowego umorzenia. – niebardzo rozumiem to zdanie, gdyby mogli Państwo wytłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny. To jest moja pierwsza pożyczka w życiu w takiej „firmie” niestety spóźniłem się ze spłatą, no ale jestem w szoku jak oni działają. Faktycznie jako laik można się wystraszyć. Tutaj bardziej chodziło o to że nie chciałem aby biegali po sąsiadach, bo zalegam im niecałe 1200 zł, a robią taki cyrk jakby to było conajmniej kilkaset tysięcy. Mieszkam na końcu polski, przy samej granicy z Niemcami i dziwiło mnie że jakiś windykator terenowy będzie się faktygował załóżmy kilkaset kilometrów licząc że może mnie zastanie w domu, a dług to 1200 zł, paliwo by pochłonęło 1/3 tego dlugu. Dlatego zaraz szukałem informacji, na ile jest to prawda z tym windykatorem. Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie. Jeszcze raz pozdrawiam!

Zostaw swój komentarz...