siedziba firmy windykacyjnej Asekuracja w Sopocie
|

Asekuracja windykacja terenowa – jak się bronić?

4.3
(4)

Asekuracja Sp. z o.o. to jedyna firma, która może przysłać do domu dłużnika windykatora terenowego na zlecenie pożyczki Lendon lub Extraportfel. O windykacji terenowej firmy Asekuracja z Sopotu znajdziesz niewiele materiałów, a zatem – jeśli jesteś dłużnikiem wymienionych firm pożyczkowych, przeczytaj:

  • co to za firma Asekuracja Sp. z o.o.
  • jak działa windykacja terenowa firmy Asekuracja
  • co zrobić, gdy zawita do Ciebie windykator terenowy

Asekuracja Sopot – co to za firma?

Asekuracja kojarzy się od kilkunastu z windykacją na rzecz SKOK-ów. Od niedawna również z działaniami w ramach windykacji bezpośredniej realizowanymi na zlecenie pożyczek Lendon i Extraportfel.

Dlatego dłużnicy, którzy w swoim portfelu mają wymienione pożyczki, mogą spodziewać się, że do drzwi zastuka

windykator terenowy z firmy Asekuracja Sopot

I nie mam dla dłużników dobrych wieści. Ponieważ windykatorzy z Asekuracji nie są profesjonalistami, wizyta ta nie przyniesie żadnych efektów w postaci np. korzystnego umorzenia części zadłużenia. Sprowadzi się do wygłoszenia formułki, że jeśli dłużnik nie spłaci w terminie (tutaj windykator poda datę, jakby miał prawo wyznaczać komukolwiek termin zapłaty) to będzie miał kłopoty, a sprawa trafi do sądu.

Typowy bełkot windykatorski, czyli klepanie wyuczonych formułek. Po tym odróżnia się windykatora profesjonalnego od amatora.

Co zrobić, gdy zawita do Ciebie windykacja terenowa w sprawie Lendon czy Extraportfel?

Nade wszystko zażądaj okazania pełnomocnictwa i dokumentu tożsamości, aby zweryfikować dane z umocowania. Oczywiście zrób dokumentom zdjęcie, aby wywołać u windykatora panikę. Następnie poinformuj go, że nie jesteś zainteresowany rozmową (jeśli nie jesteś) lub przeprowadź ją, jeśli jesteś.

Choć jest to strata czasu, jeśli oczekujesz rozwiązań dla siebie korzystnych – redukcji długu lub ugody z niskimi ratami.

Czy windykator terenowy Asekuracji musi okazać pełnomocnictwo?

Jest to jego obowiązek. Zasadniczo windykator firmy Asekuracja powinien zacząć rozmowę od wylegitymowania się. Jest do tego zobligowany kodeksem dobrych praktyk windykacyjnych, który obowiązuje wszystkich członków ZPF. Czyli Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Do których Asekuracja Sp. z o.o. należy.

Fragment zasad dobrych praktyk windykacyjnych

ale prawdopodobnie nie zrobi tego. Wylegitymuj go zatem Ty. Jeśli odmówi Ci okazania umocowania, po prostu wyrzuć go z domu i zadzwoń do firmy windykacyjnej Asekuracja w celu zgłoszenia incydentu.

Jeśli posiadasz swojego pełnomocnika prawnego, po wylegitymowaniu pracownika terenowego Asekuracji wręcz mu posiadane pełnomocnictwo i pożycz owocnych rozmów ze swoim reprezentantem. Możesz w tym momencie usłyszeć niemiłe komentarze (jak wspomniałem, to są amatorzy) lub odmowę przyjęcia umocowania (amatorzy nie mają pojęcia o przepisach) ale nie przejmuj się tym – to nie Twoje zmartwienie. Pożegnaj windykatora i skontaktuj się z pełnomocnikiem, aby podać mu dane kontaktowe pracownika Asekuracji, który Cię odwiedził. Znajdziesz je na pozostawionym wezwaniu do zapłaty:

Windykator terenowy firmy Asekuracja Sopot zostawia takie wezwania do zapłaty

Jeśli nie posiadasz pełnomocnika, który w Twoim imieniu przejmie wszelkie rozmowy z windykatorami terenowi, w tym również wysłanymi przez Asekurację do Ciebie, rozważ zamówienie abonamentu prawnego, który da Ci komfort bezpieczeństwa w przypadku pojawienia się w Twym domu pracowników terenowych.

Czy windykator terenowy firmy Asekuracja ma prawo poinformować o Twoich długach osoby trzecie?

Oczywiście nie ma takiego prawa. Twoje sprawy finansowe objęte są tajemnicą i windykator nie ma prawa informować nikogo o celu swojej wizyty. Jeśli rozmawia z sąsiadami, na przykład w celu potwierdzenia, że adres Twój jest wciąż aktualny, nie może mówić im o celu wizyty. Ba, nie może nawet wspomnieć o tym, że jest pracownikiem windykacji firmy Asekuracja.

Co zrobić, gdy windykator z Asekuracji złamie prawo?

Jak wspomniałem, Asekuracja Sopot należy do ZPF i ma obowiązek przestrzegania zasad etyki. Dodatkowo windykacja pod nazwą Asekuracja przestrzegać musi przepisów o ochronie danych osobowych. Mowa o danych klientów firm pożyczkowych, które zlecają Asekuracji windykację terenową.

W przypadku, gdy uznasz, że windykator z Asekuracji dopuścił się złamania przepisów prawnych, masz możliwość złożenia skargi do:

  • ZPF
  • UODO

Skarga do Związku Przedsiębiorstw Finansowych wywołuje natychmiastowe zainteresowanie ze strony ZPF. Nie jest tak, że coś zamiatane jest pod dywan. Jeśli złożysz skargę na działanie Asekuracji reakcja będzie bardzo szybka. Przykładowo w takiej postaci:

Odpowiedź Rzecznika Etyki na skargę w sprawie Asekuracja Sp. z o.o.

 

źr. grafika zasoby własne, google.pl

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 4

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Witam. Szkoda że wcześniej nie trafiłem na ten artykuł. Odwiedził mnie Pan z Asekuracji na zlecenie LendOn. Nie wylegitymowałem go. Podjąłem z nim krótka rozmowę. Do 27 grudnia kazał mi wpłacić 1/3 należności, a w zamian otrzymam 30 dni spokoju. Powiedział że zadzwoni we wtorek ustalić szczegóły. Na tą chwilę Nie jest to dla mnie korzystne rozwiązanie, Ponieważ wiem że nie uda mi się zgromadzić tych środków. Co będzie w przypadku gdy nie przystanę na zaproponowane warunki? Będą przyjeżdżać w dalszym ciągu?

    1. Raczej nie, windykacja na zlecenie jest krótkotrwała. Lendon od momentu wypowiedzenia umowy a sprzedażą długu ma niewiele czasu na windykację. W związku z tym zlecenie jej firmie zewnętrznej szacujemy na kilka tygodni. Zatem zamiast kolejnej wizyty (oczywiście proszę pamiętać o wylegitymowaniu) trzeba raczej spodziewać się informacji o sprzedaży. A co dalej – można przeczytać w tym artykule: https://mamdlugi.pl/innovatio-risk-solutions-kupilo-twoj-dlug-wygraj-na-kazdym-etapie/

Zostaw swój komentarz...