Jak usunąć negatywny komentarz na Allegro. Pismo od adwokata działa najskuteczniej

4.7
(3)

Plagą i zmorą sprzedających w Internecie są krzywdzące, złośliwe i niesprawiedliwe opinie (np. negatywne komentarze na Allegro), wystawiane przez złośliwych czy sfrustrowanych klientów.

Kto handluje na Allegro wie, że ich usunięcie zależy od dobrej woli klienta. I jeśli nie zgodzi się on usunąć wpisu, nie zrobisz nic. Ale czy aby na pewno?

  • Negatywny komentarz spowodował utratę statusu Super Sprzedawcy?
  • Allegro zamknęło Ci zagraniczne rynki z powodu obniżenia jakości sprzedaży wywołanej negatywem?
  • Spadły Ci obroty z powodu nieuzasadnionego negatywnego komentarza?

Masz bardzo dużą szansę na to, że bezzasadny negatywny komentarz zniknie w ciągu kilku dni. Wystarczy pomoc adwokata.

Jak usunąć negatyw na Allegro?

Do usunięcia negatywnego komentarza na Allegro potrzebna jest dobra wola tego, kto komentarz wystawił. Jeśli trafiłeś na zapalczywego kupującego, który ma do Ciebie żal (niekoniecznie uzasadniony) masz małą szansę na to, że zgodzi się polubownie komentarz na Allegro wystawiony wycofać.

Twoją jedyną szansą i nadzieją jest – w sytuacji, gdy jesteś poszkodowany, a negatywny komentarz nie odzwierciedla realnej sytuacji – postawienie wystawiającemu negatyw ultimatum.

A stawiać je będzie w Twoim imieniu doświadczony adwokat.

Bezpodstawnie wystawiony negatyw na Allegro to naruszenie Twojego dobrego imienia

W obecnej rzeczywistości kupujący w Internecie ma wyłączne zestaw praw i przywilejów. Kupujący na Allegro ma dodatkowe przywileje wynikające z programu ochronnego oferowanego przez samą platformę.

Każdy, bez wyjątku, kupujący ma w przypadku niezadowolenia z otrzymanego towaru możliwość zwrotu lub wymiany na koszt sprzedawcy.

Te prawa gwarantują kupującemu, że zakupy w sieci są dla niego całkowicie bezpieczne.

Pomimo całego pakietu przywilejów są jednak wśród kupujących awanturnicy, którzy szantażując sprzedawcę Allegro negatywem, usiłują wyłudzić od niego

  • zwrot pieniędzy bez odsyłania towaru,
  • przesłanie drugiego egzemplarza zakupionego przedmiotu bez odsyłania pierwszego,
  • pełnowartościowy towar po odesłaniu uszkodzonego z własnej winy przedmiotu.

Reakcją na asertywność sprzedawcy jest bezzasadny komentarz negatywny, którego uczciwy sprzedający chciałby się pozbyć. I właśnie fakt, że niesprawiedliwy negatyw na Allegro jest naruszeniem dobrego imienia sprzedającego, daje mu taką możliwość.

Wezwanie do usunięcia naruszenia dobrego imienia przedsiębiorstwa

wysłane w Twoim imieniu przez zawodowego pełnomocnika (adwokata) z pakietem informacyjnym, co stanie się, jeśli negatywny komentarz wystawiony na Allegro nie zostanie usunięty, jest najskuteczniejszą metodą na przywołanie do porządku internetowych pieniaczy. I w efekcie usunięcia przez nich negatywnego komentarza wystawionego w akcie zemsty.

Autor negatywu z pisma sygnowanego logo kancelarii adwokackiej i pieczęcią adwokata

Logo, którym posługują się kancelarie adwokackie.

dowie, że w przypadku dalszego naruszania dobrego imienia sprzedawcy Allegro (czyli nieusunięciu negatywnego komentarza) musi liczyć się z pozwem do sądu rejonowego i żądaniem finansowego odszkodowania za szkody, jakie wyrządziło bezprawne naruszenie wizerunku firmy.

Termin na usunięcie negatywnego komentarza to maksymalnie 3 dni.

Czy można usunąć negatywny komentarz na Allegro poprzez jedno wezwanie od adwokata?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, postaw się na moment w roli tego, który wystawił Ci negatywa. I „wejdź w jego głowę’. Pomyśl, co dało Ci wystawienie (pozornie bezkarne) krzywdzącego sprzedawcę Allegro negatywnego komentarza. Poza chwilowym zaspokojeniem złości. I satysfakcją, że zrobiłeś komuś coś, co przyniosło mu kłopoty.

Pomyśl jednak dalej, z czym wiąże się dla Ciebie – jako klienta – wystawienie takiego negatywa na Allegro sprzedawcy, który nie pozwala na naruszanie swojego imienia nieuzasadnionymi negatywami?

Przede wszystkim ze stresem związanym z wizytą w sądzie. W przypadku wydania przez sąd nakazu zapłaty odszkodowanie z koniecznością zapłaty kilku lub kilkunastu tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego negatywnym komentarzem sprzedawcy Allegro. A to nie wszystko. Jeśli sąd wyda wyrok niekorzystny dla Ciebie, będzie się on wiązał z dodatkowymi kosztami sądowymi i egzekucyjnymi, w tym kosztami zastępstwa procesowego przez profesjonalnego pełnomocnika.

W tym momencie autor negatywnego komentarza uświadomi sobie, że nie warto ryzykował kłopotów i sporych wydatków za coś, co mu kompletnie nic nie daje.

I czym prędzej będzie chciał zrobić to, co kłopoty od niego oddali. Czyli usunięcie negatywu.

Jak zamówić pismo wzywające do usunięcia negatywnego komentarza na Allegro?

Zamówienia usługi w postaci sporządzenia przez adwokata pisma do klienta, który skrzywdził Cię negatywnym komentarzem na Allegro dokonasz poprzez box:

Kliknij, wezwij uciążliwego klienta do usunięcia komentarza (290 zł)

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Na podany podczas składania zamówienia adres mailowy prześlemy Ci potwierdzenie zamówienia oraz formularz, na podstawie którego adwokat przygotuje stosowne wezwanie do usunięcia z Allegro negatywnego komentarza o Sprzedawcy.

Otrzymasz również pełnomocnictwo, na podstawie którego adwokat będzie mógł w Twoim imieniu wysłać wezwanie do autora komentarza.

Tobie pozostanie tylko czekać, aż komentarz zniknie bezpowrotnie.

Kupujący nie usunął komentarza pomimo wezwania. Co robić?

Wezwanie do usunięcia negatywnego komentarza jest bardzo skuteczne. Niemniej jednak istnieje ryzyko, że nie odniesie skutków, gdyż Twojemu klientowi brakło wyobraźni, aby uzmysłowić sobie, że za negatywa na Allegro przyjdzie mu słono zapłacić.

W takiej sytuacji adwokat, który sporządził pismo, będzie mógł wnieść w Twoim imieniu pozew do sądu rejonowego. Proces usuwanie krzywdzącego komentarza będzie trwał dłużej, ale wynagrodzi Ci to zasądzone odszkodowanie.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.7 / 5. Liczba głosów: 3

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Podobne wpisy

Zostaw swój komentarz...