Analiza raportu BIK – rejestr bez tajemnic

Analiza raportu BIK pozwala uniknąć pomyłek w prawidłowym zrozumieniu jego zapisów. Czasem interpretacja historii kredytowej bywa trudna, dlatego też proponujemy w tym zakresie fachową pomoc. Analiza wpisów w BIK to pierwszy krok do celu, którym jest dla Ciebie poprawa zdolności kredytowej. A w konsekwencji szansy na otrzymanie upragnionego finansowania. 5 / 5 ( 1 vote […]

kredyt na PIT 11

Gdzie po kredyt na PIT w 2020 roku?

Kredyt na PIT, jako temat na portalach finansowych, pojawia się cyklicznie rok po roku. Ma to zazwyczaj miejsce w pierwszym kwartale roku. Czy kredyt na rozliczenie roczne jest jakiś szczególnie atrakcyjny?

Mama 4 plus a kredyt (zdolność kredytowa)

Czy mama 4 plus ma wpływ na kredyt i zdolność kredytową? Oczywiście, jak każde świadczenie, które jest brane pod uwagę przy składaniu wniosku o kredyt czy pożyczkę. 5 / 5 ( 1 vote )

Kredyt bankowy na umowę zlecenie lub o dzieło

Uzyskanie kredytu bankowego przez osoby pracujące na umowę zlecenie lub umowę o dzieło nie należy do spraw najprostszych. Chociaż umowy tego typu są bardzo popularne, nie budzą zaufania banków takiego jak umowa o pracę. Chociaż ta ostatnia nie zapewnia przecież, że będziemy gdzieś pracować w nieskończoność. 5 / 5 ( 1 vote )

Dlaczego wniosek kredytowy został odrzucony?

Wiele osób odprawionych z kwitkiem w banku zastanawia się dlaczego ich wniosek kredytowy został odrzucony. Lakoniczne „jest Pan w BIK, ma Pani wpis w BIG” nie rozwieje żadnych wątpliwości. Wkrótce ma się to zmienić. A to dlatego, że banki zostaną zmuszone do wyjaśnienia klientowi, co dokładnie przesądziło o odmowie udzielenia kredytu.  Nowe prawo – pełna […]

Na ile kredyt mieszkaniowy?

Wzrost zdolności kredytowej – zadłużamy się coraz bardziej

Wzrost zdolności kredytowej ma bezpośredni wpływ na możliwość zadłużania się przez Polaków. W ciągu ostatnich lat można zauważyć, że zdolność kredytowa Polaków wzrasta. Jedną z głównych przyczyn jest wzrost naszych wynagrodzeń. 4 / 5 ( 1 vote )

Wyłudzenie kredytu i pożyczki – jak się bronić?

Niestety, cały czas dochodzi do sporej liczby oszustw, które polegają na wyłudzeniu kredytu / pożyczki na osobę trzecią. Takie zdarzenie niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji, z którymi przez wiele lat muszą mierzyć się ofiary. Na szczęście, istnieje kilka sposobów obrony przed próbą wyłudzenia kredytu na nasze dane personalne. 4.7 / 5 ( 3 votes […]

Revolut bankiem - czy tylko z nazwy?

Revolut bankiem naprawdę czy tylko z nazwy?

Co oznacza możliwość tytułowania firmy Revolut bankiem? Czy firma staje się z miejsca instytucją jaka kojarzy nam się ze słowem bank? Z firmą, której przedstawiciela można spotkać niemal na każdej większej ulicy miasta? 5 / 5 ( 1 vote )