windykacja terenowa w sobotę

Windykacja w firmie pożyczkowej

4.6
(16)

Czy windykacja terenowa z Profi Credit lub innej firmy pożyczkowej może pojawić się sobotę? Na forach internetowych można przeczytać mrożące krew w żyłach historie o tym, jak windykacja postępuje z mającymi kłopoty płatnicze klientami. To sprawia, że wielu na samą myśl o wizycie windykacji terenowej dostaje palpitacji serca.

Ale czy tak musi być?

 • Czy windykacji firmy pożyczkowej należy się śmiertelnie bać?
 • W jakich godzinach może odwiedzić Cię windykator?
 • Czy musisz z nim rozmawiać? Jak postępować z windykatorem terenowym?

Windykacja terenowa w sobotę – legalnie czy nie?

Zanim rozstrzygniemy tę kwestię, należy się małe wyjaśnienie. Wszystkie informacje na temat zasad działania firm windykacyjnych opierają się o członkostwo w Związku Przedsiębiorstw Finansowych, a więc zrzeszeniu, którego członkami jest ogromna większość tych windykatorów, z którymi dłużnik się styka. Firmy, które nie należą do ZPF, a więc nie muszą przestrzegać zasad etyki narzuconej przez związek, mają z reguły windykację terenową działają na pograniczu prawa. Nie mówiąc o etyce. Dlatego też drugą część poświęcimy firmie, która nie należy do ZPF. A jej działania windykacyjne są przedmiotem zainteresowania UOKiK.

Wracając do wątku głównego, czyli sprawdzenia, czy windykacja terenowa w sobotę może pracować, sięgamy do zasad dobrych praktyk windykacyjnych. Mówią one wyraźnie, że

Wizyty windykatorów terenowych u osoby zadłużonej mogą być podejmowane
w czasie i miejscu, które według rozsądnej oceny nie będą uciążliwe dla tej osoby,
a więc w dni powszednie pomiędzy godzinami 07:00 a 21:00

a więc podstawowa zasada wyklucza działania windykacji terenowej w soboty.

Wizyta windykatora w sobotę – w drodze wyjątku

Niemniej jednak ta sama zasada dopuszcza sytuację, w której windykacja terenowa w sobotę do drzwi zastuka. Jest to dozwolone w sytuacji, gdy windykator w dni powszednie nie może nawiązać kontaktu z dłużnikiem. Innymi słowy – odbija się od drzwi. W takiej sytuacji ustawa dopuszcza wizytę windykatora terenowego w sobotę.

Windykacja terenowa w sobotę – w jakich godzinach może odwiedzić Cię przedstawiciel firmy windykacyjnej lub pożyczkowej?

Zasady dobrych praktyk jasno formułują, w jakich godzinach w sobotę windykacja terenowa może odwiedzać dłużników. Od tej zasady nie ma już żadnych wyjątków.

Najwcześniej w sobotę windykatorowi wolno zastukać do dłużnika o 8 rano. Najpóźniej może to zrobić o godzinie 20:00.

Wizyty windykacji terenowej w sobotę poza tym przedziałem czasowym są niezgodne z zasadami ZPF. Wyjątkiem może być umówienie spotkania na wniosek dłużnika, który z własnej woli proponuje spotkanie z windykatorem terenowym w innych godzinach niż dopuszczone przez ZPF.

Czy windykator może przyjść w niedzielę?

Zasady dobry praktyk windykacyjnych wyraźnie zabraniają odwiedzin windykacji terenowej w domach dłużnika w niedzielę i święta. Chyba, że dłużnik sam z własnej woli zaproponował spotkanie z windykatorem w dzień świąteczny lub niedzielę.

Stresujesz się wizytą windykatora terenowego?

Być może to Ci pomoże – a mam na myśli garść wiedzy i cały poradnik o tym, jak przestać bać się windykacji terenowej. Bo cały strach przed windykacją terenową w soboty, dni powszednie i świąteczne opiera się na braku wiedzy. My Ci tę wiedzę dajemy – wystarczy po nią się sięgnąć. Jeśli windykacja terenowa spędza Ci sen z powiek – zacznij od podstaw. Dowiedz się , co to jest windykacja terenowa i dlaczego dłużnicy ją wyolbrzymiają. Artykuł jest autorstwa byłego windykatora terenowego, a więc zawiera wiedzę źródłową.

Windykacja Profi Credit – mity i prawda

Przede wszystkim należy uświadomić sobie prawdę. Windykatorzy – w tym oczywiście i ci z Profi Credit – nie posiadają jakichkolwiek specjalnych uprawnień pozwalających im na podejmowanie w stosunku do dłużników działań typu wizyty w domu czy pracy.

Windykator terenowy zastuka do Ciebie w sobotę tylko w wyjątkowej sytuacji

Dlaczego zatem to robią? Ponieważ sami klienci pozwalają im na to. Nie znając uprawnień windykatorów, sami przypisują im uprawnienia komorników czy policji. A to woda na młyn dla windykatorów. Pozwalają sobie na dużo, bardzo dużo i często są to działania mogące ocierać się o granice prawa.

Bezzasadny strach przed windykacją sprawia, że osoby windykowane czują się zniewolone. Pozwalają wchodzić obym windykatorom do swoich domów, godzą się na przesłuchania w swoich własnych mieszkaniach, przyzwalają na wysyłanie sms-ów z pogróżkami. Nie wiedzą, że wszystkie tego typu działania są wymuszeniami zwrotu wierzytelności jeśli prowadzone są przez instytucje inną niż komornik.

A przecież dłużnik nie powinien być bezwolny. Windykacja firmy pożyczkowej nie ma żadnych szczególnych umocowań prawnych do nachodzenia, wywierania presji i zastraszania. Dłużnik, niezależnie od kwoty swojego zadłużenia w Profi Credit, jest chroniony przez państwo przed bezprawnymi działami. Jednak musi chcieć z pomocy tej skorzystać.

Jak bronić się przed windykacją firmy pożyczkowej?

Najważniejsze to pamiętać, że nie ma się żadnego obowiązku prowadzenia rozmów z windykatorami firmy pożyczkowej. Od egzekucji długów w Polsce jest komornik i tylko on ma prawo prowadzić postępowanie natury windykacyjnej. Jeśli nie życzysz sobie rozmów z windykacją takich firm jak Profi Credit, po prostu poinformuj ich o tym z zaznaczeniem, że podejmowanie w stosunku do Ciebie działań, które uznasz za nachodzenie czy zastraszanie będzie zgłaszane organom ścigania jako podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Ochrona przed windykacją firmy pożyczkowej

Poniżej przykład działań wymierzonych w windykatorów firmy pożyczkowej. Podejrzenie złamania prawa polegające na stosowaniu gróźb karalnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności skończyło się wnioskiem do prokuratury. Fragment zawiadomienia:

Windykacja Profi Credit składa zawiadomienie do prokuratury

W odpowiedzi na złożone zawiadomienie prokurator wszczął postępowanie. Czy zakończy się umorzeniem czy też uznaniem windykatorów winnymi popełnienia zarzucanych czynów – dla osoby windykowanej ma to znaczenie drugorzędne. Ważne jest to, że w momencie złożenia zawiadomienia do prokuratury i poinformowania o tym firmy pożyczkowej może mieć pewność, że żaden windykator w jego pobliżu nie pojawi się.

Windykacja firmy pożyczkowej zazwyczaj ma świadomość balansowania na granicy prawa. Widząc, że dłużnik nie daje sobą poniewierać i spełniać ich rozkazów nie będzie dolewać oliwy do ognia. Każde zawiadomienie do prokuratury (oczywiście profesjonalnie napisane i umotywowane) to dla nich ryzyko konsekwencji prawnych. Kolejne działania w stosunku do dłużnika, który ma świadomość swoich praw, byłoby już zgubne. I od momentu pokazania przez dłużnika tego, że nie boi się windykatora, a wręcz przeciwnie – to windykator musi bać jego, sytuacji odwraca się o 180 stopni.

Windykacja firmy pożyczkowej zaczyna traktować dłużnika jako źródło zagrożenia. Czyli po prostu unika go. Wie bowiem, że każde działania wymierzone przeciwko dłużnikowi za moment obróci się przeciwko nim.

Pomoc zadłużonym w firmach pożyczkowych

Jeśli jesteś dłużnikiem firmy pożyczkowej i nie wiesz, jak poradzić sobie z windykacją, rozważ skorzystanie z oferty pomocy osobom zadłużonym. W ramach pakietów pomocy oferowanych przez naszą firmę otrzymasz komplet narzędzi pozwalających na traktowanie windykatora z uśmiechem pobłażania.Zawiadomienie do prokuratury o nękaniu przez windykację Profi Credit

W rozmowach z windykatorami firmy pożyczkowej reprezentował Cię będzie pełnomocnik prawny. W przypadku naruszenia prawa przez pracownika windykacji otrzymasz możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki prawnej. Nasi prawnicy specjalizujący się w ochroni dłużnika przygotują Ci indywidualne pisma zarówno do prokuratury jak do KNF czy UOKiK – instytucji nadzorującej działania firm pożyczkowych i dbających i interweniujących w przypadku naruszenia dobra konsumenta. Jednym słowem – dla Ciebie windykacja firmy pożyczkowej Profi Credit nie będzie po prostu w żaden sposób groźna. W przeciwieństwie do wielu osób, którym strach przez windykatorem nie pozwala spać nocami, Ty będziesz mógł cieszyć się spokojem i wolnością.

Zapraszamy po pomoc zadłużonym w Profi Credit.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 4.6 / 5. Liczba głosów: 16

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

32 komentujących “Windykacja w firmie pożyczkowej”

 1. U mnie dzisiaj był windykator z Prifi Credit. U mnie za dużo powiedziane- nie wpuściłem go do domu. Chłop postawny ok 120 kg. Siłą chciał się wedrzeć do mbie na mieszkanie ale mu się nie udało. Po kilku ostrych zdaniach na klatce schodowej wywaliłem go na chodnik i zagroziłem że zadzwonie na policje- on na to że chętnie poczeka na przyjazd. W końcu już nie wytrzymałem i zadzwoniłem na 112. Jak zobaczył że dzwonie to uwierzcie mi- połowę swojej wagi na pewno stracił takiego dostał sprintu że ledwie w zakręt wszedł. Jeszcze takiego wzybkiego cielaka w życiu nie widziałem. Nie bójcie się windykatorów. Najpierw zastraszanie klienta jest ich mocną stroną a przyjdzie co do czego to uciekają ja dzieci. Chociaż dzieci są odważniejsze od nich.

 2. Od kiedy ty windykacyjna szujo windykacja w taki sposób współpracuje z komornikiem ???!!!
  Zgodnie z nowymi przepisami i ustawą o egzekucjach sądowych, których narzędziem wykonawczym jest komornik sądowy, komornik nie ma już takiej mocy prawnej by zajmować z domu, z terenu posesji mienie ruchome nie należące do dłużnika. Przykłady można już mnożyć na pęczki…Przykład windykator Andrzej Sz. ze współpracownikiem ze Szczecinka wtargnął niezgodnie z prawem19 marca 2018 roku na teren prywatnej posesji, gdzie zamieszkiwał dłużnik. Posesja nie należała do dłużnika a jego siostry. Współpracownik podał się za komornika sądowego – Art. 227 KK , do tego dopuścili się obaj windykatorzy czynów z artykułów 191par.1 KK, art 190 ; art. 193. Osobiście zbieram dowody na proces karny przeciwko kolejnym windykatorom, którzy przekraczają własne kompetencje oraz te, które są określone w ustawie. Przeciwko windykatorowi z Gdańska toczy się śledztwo także o nieumyślne spowodowanie śmierci osoby nie będącej dłużnikiem. Windykator z Profi LICHWIARSKI Creddit Adrian T. Otrzyma także zarzut włamania, zniszczenia mienia, a także zaboru mienia nienależącego do dłużnika, który nie mieszkał w miejscu, w którym bandyta – windykator dokonywał czynności. Twoje inteligentne groźby także biorę pod uwagę. A jak będzie trzeba, także moi koledzy z wydziału spotkają się z tobą.

 3. Ja pierdziu co ty człowieku za brednie opowiadasz w jakich czasach ty żyjesz?za dużo filmów się naigladalws czy masz problem z rozróżnienia prawdy od kłamstwa. Jak to czytam to aż się posmarowałam jakbyś do mnie przyszedł to bym ci nogi z dipy powyrywala.Z pewnością jesteś jakimś bandziorem który sobie za dużo wyobraza i myśli że jest chyba kimś kim nigdy nie będzie.Na takie stanowisko uczyć się trzeba było. Człowieku zejdź na ziemie zdjęcie to ty możesz robić…..komornikiem ułatwi pracę ja pitole dobre brednie ha ha. Śmiech na sali dobre .Debilizm totalny

 4. Witam serdecznie bo czytając czy mam bać się windykatora odetchnelam z ulgą trochę odpuścił nie odbieram telefonu ani SMS do mieszkania nie ma prawa mi wejść nie odpowiadają na SMS o treści dotyczącej pożyczki mam 74 lata trochę się przestraszył am maja sposoby przyszło pismo krajowy rejestr długów ja akurat wiem jak wygląda pismo z rejestru maja pomysły ale na mnie to się trochę zawiodą nie mam nic co Pan windykator mógłby mi spisać i zabrać ta firma PROFI CREDIT TO PORAŻKA OSTRZEŻENIE DLA INNYCH KTÓRZY MIELI BY WZIĄŚĆ POŻYCZKĘ

  1. Dzisiaj pogonilam jednego madrego …..dziękuję dowodzenia nie jestem zainteresowana.Dups drzwiami.Nakaz do sądu odwołanie i czekam ale z informacji mojego prawnika takie pożyczki to lichwa sad przelicza do odda na należność główna i tylko odsetki ustawowe. Często dług jest już dawno oddany o to profi credit musi zwrócić pieniądze dłużników 😉

 5. Neron co ty <...> za głupoty ???!!!! JESTEŚ WINDYKATOREM TYCH LICHWIARZY Z PC !!! NIE MAJĄ TAKIEGO PRAWA WCHODZIĆ SOBIE NA PRYWATNĄ POSESJĘ I FOTOGRAFOWAĆ CO IM SIĘ SPODOBA !!! TAKIE ZACHOWANIE JEST NARUSZENIEM DÓBR OSOBISTYCH, NARUSZENIEM PRYWATNOŚCI I CO WAŻNE NIEPRAWNYM WTARGNIĘCIEM NA TEREN PRYWATNEJ POSESJI…ZA TO SĄ PARAGRAFY, KTÓRYCH Z DUPY ZA SZYBKO NIE ZDEJMIESZ I PRZESTAŃ ZASTRASZAĆ PAJACU, BO ZNAJDZIE SIĘ TU KTOŚ, KTO UTRZE CI RYJA I POSTARA SIĘ BYŚ DOSTAŁ TAKŻE ODPOWIEDNIE ZARZUTY. A JA POWIADOMIĘ POLICJĘ O TYM , CO TU WYPISUJESZ !!!

  1. Barbarossa, nie strasz nie strasz bo sie ze{{}}rasz. Czytaj dziewczynko z zapałkami dokładnie to co ludzie piszą. Fotografowanie posesji a wchodzenie na posesję to są dwie różne rzeczy świnko. Przestań ćpać. Biorę wszelką odpowiedzialność za to co tu napisałem i czekam na te zarzuty. Czy ty bierzesz odpowiedzialność za swoje długi czyli cudze pieniądze które masz w kieszeni ? A powiedz na forum publicznym. Jak nazywa się osoba która bezprawnie ma w kieszeni cudze pieniądze lub własność ?

 6. Neron jest chory psychicznie niech przyjdzie jakiś windykator z profi credit to pogoni go psem bo wszedł na moja posiadłość he

 7. Mam ogromne problemy finansowe, między innymi w profi credit, Pani z windykacji dzwoniąc do mnie zachowywała się strasznie, nie przebierała w słowach, mam 58 lat moje życie tak się układa, że od ok 20 lat żyję na kredytach, mam stałą pracę, ale byłam zdana na siebie mając troje dzieci.
  W profi credit miałam kilka kredytów, obecnie mam 2, należałam do klubu dobrego klienta, nigdy nie zalegałam, wpłaciłam ogromne pieniądze, ponieważ odsetki i opłaty są bardzo wysokie, obecnie wpadłam w spiralę kredytową i mam problemy ze spłatą , aż się boję odbierać bo nie wiem czy trafię na tak arogancką osobę jak Pani z tej firmy pożyczkowej. Nie wiem gdzie szukać pomocy.

 8. To nie było pytanie retoryczne ,tylko pokazanie co potrafi windykacja Profi Credit i na co sobie pozwalają.

 9. W sobotę do mojego domu wszedl windykator z profi ,pod moja nieobecnosc i rozmawial z osobami trzecimi o moim dlugu.Dobrze wiedzial ,że jestem w tym momencie w pracy .Mało tego zmusił mojego partnera do zadzwonienia do mnie z jego tel i kiedy odebrałam wyrwał tel z jego ręki i zaczoł się do mnie wydzierać .Przekroczył wszystkie swoje prawa. I to jest legalne ?

  1. Myślę, że to pytanie retoryczne? By przekonać się czy to legalne proszę spróbować wyrwać na ulicy komuś obcemu telefon z ręki – w gruncie rzeczy to takie samo zachowanie.

 10. witam mam problem profi kredyt wypowiedziało mi umowe z wexlem czy cos takiego i dostałem 30 dni na splate całosci kwoty 5800 dwa dni temu był u mnie windykator straszył ze jezeli do piatku niesplace całosci jest niby komornikiem przyjezdza z policja i zabiera moje wartosciowe rzeczy czy tak moze zrobić czy mam sie bac zastraszen tego pana ?? prosze pilnie o pomoc na gg lub emeil gg 50789953 lub com-bmw@wp.pl

  1. Kolego Marcinie to i tak poszli Ci na rękę, że masz 30 dni na spłatę, o ile nie skrócą sobie wedle siebie tego terminu. Poza tym wszelkie nachodzenie Ciebie, nękanie oklejaniem drzwi, czy wykrzykiwanie na klatce schodowej,że jesteś dłużnikiem jest NIE ZGODNE Z PRAWEM. Wtargnięcie windykatora siłą z Profi czy innej firmy JEST PRZESTĘPSTWEM, ALBOWIEM TYLKO KOMORNIK MA TAKIE PRAWO I MOŻE Z POLICJĄ WEJŚĆ KOMORNIK, JEŚLI BĘDZIESZ STAWIAŁ CZYNNY OPÓR PRZY EGZEKUCJI. Windykatorzy z PROFI CREDIT NIE SĄ BEZKARNI I JEST NA NICH BAT W POSTACI ODPOWIEDNICH PRZEPISÓW KODEKSU KARNEGO I KPC. Tu pozostaje wobec nich opcja z kk. Jeśli podał się za komornika to zgodnie z kk grozi mu kara więzienia z art.227. Jeśli Ciebie zastraszają w celu wymuszenia spłaty należności stosując przy tym groźby karalne złóż do prokuratury zawiadomienie po podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 191 par.1 i par 2. a także za uporczywe nękanie wiadomościami ,,sms”, e-mail. z art.190 a par.1. Uwierz mi,że MOŻNA Z TAKIMI BANDYCKIMI PRAKTYKAMI, JAKIE STOSUJE PROFI CREDIT WYGRAĆ!!!

 11. Ty neton nie badz taki hey do przodu bo ci tylu zabraknie ty pewnie jestes jednym z tych pozal sie Boze windykator a ja jednemu zalozylam spr o grozby i ze mnie nekal wygralam teraz zloze spr do sadu o te wyludzenia ze niby x 1500zl pozyczki ja mam oddac 6000 zk

  1. Oczywiście że tak. To jest jeden z wielu elementów wywiadu gospodarczego. 1. Nie ma prawa zakazującego robienia zdięć. 2. Jeżeli jest robiona dokumentacja zdięciowa posesji to przewidziana jest egzekucja komornicza z ruchomość. Takie działania mają na celu utrwaleniu jak wygląda posesja i co się na niej znajduje aby wykryć ewentualne zbywanie lub ukrywanie rzeczy. Zdięcia jako jeden z wielu elementów wywiadu gospodarczego bardzo ułatwiają pracę komornikom. A to do kogo należy dom to nie istotne bo komornik zajmuje rzeczy które są we władaniu dłużnika a nie muszą być jego własnością.

   1. Hahaha.Widac frajerze ze pracujesz dla gamoni z pc.jedynie co moze zrobic z takimi fotkami to pokazac zonie i wspolnie pomarzyc o tym ze chcieliby taki miec

 12. Splacam raty w Profii Credit od dluzszego czasu, z tym ze po uzgodnieniu z pracownikiem firmy sa splacane w innym terminie niz obowiazujacyDzis tez dzwonila kobieta z Proffi Creditu w celu uzgodnienia terminu wplaty rat i potraktowala mnie ,delikatnie mowiac jak gówniarza.Nie zgodzila sie na podany przeze mnie termin i zwracala sie do mnie arogancki tonem i po nazwisku.Place od lat raty regularnie w uzgodnionym terminie z firma.Mało tego grozila wyslaniem pisma do zakladu pracy.Czuje sie jak smarkacz , tak mnie potraktowala.

  1. Windykacja z P.C jest najgroźniejsza ze wszytkich. Palą wioski, gwałcą kobiety i zabijają dzieci. A tak na poważnie. Jak ktoś cwaniakuje, kłamie, lawiruje i leci w bolka to potem płacze, że windykator go sprowadził na ziemie. Jeżeli normalnie się gada, dotrzymuje danego słowa, gra w otwarte karty to nie słyszałem aby ktoś narzekał. Zawsze z każdym idzie się dogadać jak się uczciwie do sprawy podchodzi.

  2. Ja też jestem dłużnikiem Profi Credit. Niestety zawiadomili na piśmie mój zakład pracy o długu i pożyczce. Teraz wiecznie wypisują SMS-y i straszą wizytą windykatora terenowego.

 13. Jesli szukasz kredytu zerknij na firme spampozyczka ,oferuja pozyczke ratalna.
  Mozesz równiez na forum gdzie posrednicy finansowi moga podpowiedziec.
  Podpowiedź redakcji dla spamera: Chcesz zamieścić reklamę, to skontaktuj się jak poważny człowiek i porozmawiaj o niej, a nie spamuj forum jak g…rz.

 14. Witam dzwoniła windykacja z profi credit wypowiedzieli mi umowę bo nie zapłaciłem 3rat Pan z windykacji powiedział że przyjedzie do mnie do mieszkania z żeczoznawcą i będą wyceniać meble sprzęty a jak go nie wpuszcze to powiedział że przyjedzie z policją bać się?

  1. Nie mają takiego prawa. Jedynie sąd i komornik ale to długa droga. Jeśli cię tak straszą nagrywaj rozmowy telefoniczne i zgłos sprawę do prokuratury do neta nękanie i zastraszanie

   1. Windykator nie ma prawa przyjść z rzeczoznawcą w celu wyceny mebli czy czegokolwiek. Za to razem z komornikiem przyjść może.

  2. Nie masz czego ponieważ chroni Cię jeszcze prawo i kodeks karny jako ostoja na windykatorów Ważne abyś świadomie nie doprowadził do przekroczenia 30 dni zaległości rat w stosunku do harmonogramu

  3. Typowe straszenie,nikt tylko komornik może cokolwiek Ci zająć.Poinformuj pana windykatora że jeśli nadal będzie Cię straszył to zgłosisz sprawę na policję i tak też zrób jeśli nadal będzie Cię nękał.

   1. Tyle, że komornik jest narzędziem w rękach wierzyciela i robi to co wierzyciel zażąda ( zajęcie rachunku, egzekucja z ruchomości, itd,itp ). W Profi windykator nie jest windykatorkiem z firmy windykacyjnej tylko jest pełnomocnikiem wierzyciela. Jeżeli wierzyciel mówi, że dokona egzekucji z ruchomości to znaczy, że zrobi to przy pomocy komornika a nie sam. Komornik nie jest stroną w sprawie.

Zostaw swój komentarz...