BIK a kredyt hipoteczny

BIK a kredyt hipoteczny – co możesz zyskać?

5
(1)

Im lepszy BIK, tym większa szansa na wymarzony kredyt hipoteczny. Tę prawdę znają wszyscy. Dlaczego zatem tak niewielu przygotowuje sobie scoring pod najważniejszy w życiu kredyt, spłacany często przez pół życia?

Tego nie wiadomo. Lenistwo, brak dostępu do wiedzy, brak świadomości, że to ważne – być może to są główne przyczyny.

Jeśli planujesz kredyt hipoteczny, przeczytaj koniecznie kilka istotnych informacji.

Kredyt hipoteczny a BIK – podstawą jest raport z Biura Informacji Kredytowej

Tak, raport BIK to zapis Twej 12-letniej historii. Czyli coś, co daje bankowi pełen wgląd w Twoją postawę wobec obowiązków wynikających z obowiązku płacenia kredytów, spłaty kart, pilnowania limitów.

Na szczęście przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny możesz skorygować niedoskonałości swej historii w BIK. Im szybciej się za to zabierzesz, tym łatwiej będzie Ci doprowadzić swój raport do stanu doskonałości.

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny dobrze jest zapoznać się z raportem BIK w wersji prostej i profesjonalnej.

Raport BIK w wersji prostej zamówisz prosto ze strony BIK klikając tutaj

Raport ten pokaże Ci ocenę wiarygodności (czyli wskaźnik informujący Cię, na ile procent w ocenie BIK prawidłowo spłacisz swoje kolejne zobowiązanie. Nie powinieneś tego wskaźnika traktować jak wyroczni. Nie jest to bowiem wskaźnik właściwy i dokładny.

Raport BIK w wersji prostej pozwoli wychwycić pewne błędy i niedoskonałości do natychmiastowej korekty. Wśród zainteresowanych kredytem hipotecznym możemy wyróżnić pewne grupy błędów, które dominują. Oto one:

  • kilkudniowe spóźnienia w obsłudze zobowiązań, których zainteresowany nie zarejestrował, ale bank już tak,
  • nadpłacanie rat i brak wiedzy o tym, że nawet nadpłacone raty wymagają terminowych płatności wg harmonogramu,
  • przekroczenia limitów w produktach takich jak karty kredytowe i debety w ROR,
  • zaległości z tytułu drobnych opłat bankowych, o które banki z racji kwot symbolicznych nie upominają się, ale za to raportują do BIK spóźnienia,
  • incydenty parabankowe, czyli nadmiar pożyczek pozabankowych w historii,
  • nadmierne obciążenie produktami mocno obniżającymi zdolność,
  • długotrwały drenaż pieniędzy pochodzących z produktów kredytowych służących do zaspokajania celów krótkoterminowych,
  • odsetki w symbolicznej kwocie, nie monitowane przez bank, wynikające z odnotowanego kilkudniowego spóźnienia spłaty raty i odnotowywane w BIK jako zaległość kredytowa.

oraz wiele innych drobnych przewin, które powodują, że Twój kredyt hipoteczny z powodu słabszego BIK nie będzie np. dostępny w bankach uznawanych za najlepsze do tego celu. Interesując się swoim BIK rok przed planowanym kredytem hipotecznym masz szansę i na zatuszowanie swoich błędów i na nadrobienie z ich powodu straconych punktów BIK.

Profesjonalny raport BIK – niezbędny dla osoby profesjonalnie przygotowującej się do kredytu hipotecznego

W tej wersji raportu, oferowanego wyłącznie posiadaczom kont w PKO BP, nie znajdziesz już śladu po parabankach, ale znajdziesz coś znacznie cenniejszego. Prawdziwy scoring BIK, czyli ocenę punktową, a nie wskaźnik procentowy. Ocenę, z której korzystają banki i znajomość której pozwoli Ci bardzo dokładnie dowiedzieć się, w którym miejscu jesteś i jak daleko Ci do wzorcowego kredytobiorcy, który ma otwarte drzwi do najlepszych ofert hipotecznych.

Nawet jeśli daleko Ci do banku PKO BP i wzdrygasz się na myśl o posiadaniu tam konta, gdyż bank kojarzy Ci się z zacofaniem i kolejką na godzinę stania, a w kolejce tej dominującym nakryciem głowy jest specyficzny beret, to nie masz wyjścia. Musisz założyć konto. Inaczej nie dostaniesz się do wiedzy, którą zawiera profesjonalny raport BIK.

Ale nie martw się specjalnie – konto z dostępem do raportu BIK założysz całkowicie online. Klikając tutaj ominiesz kolejki w banku.

Podstawowa różnicą pomiędzy raportem z BIK a PKO BP jest taka, że raport z banku zawiera informacje o tym, czy bank zabezpieczył wpis przed usunięciem czy nie. A jest to informacja kluczowa dla tych kredytobiorców, których historia spłaty wymaga usunięcia z BIK wpisów z dużymi przeterminowaniami (100 – 1000 dni).

Jak przygotować scoring do najważniejszego w życiu kredytu?

Na to kluczowe pytanie nie odpowiemy w tym krótkim artykule. Z tego względu, że przygotowanie BIK do hipoteki wymaga indywidualnej pracy z raportem. Możemy za to zaoferować pomoc analityka w przygotowaniu BIK do newralgicznego kredytu.

Indywidualna analiza raportu BIK pod kątem optymalizacji to usługa świadczona w formie konsultacji bezpośrednich telefonicznych. Usługa realizowana jest w krótkim czasie i nie wymaga specjalnych nakładów natury finansowej.

Masz raport? Wyślij go na adres: bik@mamdlugi.pl i zamów analizę klikając w poniższy banner:

Prześlij nam swój raport i omów go z analitykiem NA ŻYWO:

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Zalety startu po kredyt hipoteczny z dobrym scoringiem

Są nie do przecenienia. Wiedzą o tym najlepiej ci, którzy nie mając odpowiedniej jakości BIK skusili się na kredyt hipoteczny w banku z gorszej półki i związali się z nim na 20 lub 30 lat.

To, jak duży błąd popełnili, poznają na sobie samych w momencie, gdy coś ze spłatą jest nie tak. Kredyt hipoteczny spłacany jest zbyt długo, abyś mógł przewidzieć, co się stanie. Dlatego tak ważne jest, aby nie „podpalać się” na możliwość dostępu do kredytu hipotecznego w pierwszym lepszym banku (a szczególnie wskazanym przez doradcę, który wybiera oferty pod kątem prowizji dla siebie), a zbudować sobie wiarygodność umożliwiającą dostęp do banków z najwyższej półki.

Dobry BIK to lepszy kredyt hipoteczny

Dlaczego jest to takie ważne?

Choroba, wypadek, zawodowa zapaść, zdarzenia losowe i tragiczne nie ominą raczej nikogo przez 20 czy 30 lat. Gdy Twój kredyt stanie na krawędzi, co zdarza się łatwiej niż z reguły się sądzie, los jego (i Twej rodziny) jest w rękach banków.

Od wyboru banku zależy wszystko. Jeśli pochopnie weźmiesz kredyt w banku, który każe Ci wpłacić 10% wartości zadłużenia, aby w ogóle chciał rozpatrzyć wniosek o restrukturyzację, podzielisz być może los ludzi po eksmisji.

Co innego, gdy kredyt będzie w banku, który za cel postawi sobie uratowanie kredytu poprzez restrukturyzację i zmniejszenie lub zawieszenie rat na czas kryzysu.

Ta różnica pomiędzy bankami to być albo nie być Twej nieruchomości. Tyle tylko, że sam jesteś kowalem swego losu już na etapie wyboru banku pod kredyt na pół dalszego życia. I Ty świadomie decydujesz, jaki bank wybierzesz.

Ocena punktowa w Biurze Informacji kredytowej a Twoje finansowe bezpieczeństwo

Często różnica pomiędzy najgorszym dla kredytobiorców bankiem, a tym najbardziej o nich troszczącym się w przypadku kryzysu, to 3-6 miesięcy optymalizacji BIK. Jeśli nie masz zdolności na kredyt w najlepszych bankach, zacznij pracować nad swoim scoringiem. Te kilka miesięcy zwłoki mogą być dla Ciebie najlepszą decyzją w życiu.

Nie będziemy tutaj pisać, które banki są przyjazne, gdy pojawią się kłopoty. A które bez skrupułów zlicytują Cię. Wiedzę na temat tego, jak zachowują się banki, czerpiemy nieustannie z pracy negocjacyjnej tych kredytobiorców, którzy swoje hipoteki „położyli”. Bezpośrednie kontakty z bankami pozwalają nam na ich obiektywną ocenę pod tym kątem.

A nasza wiedza pozwoli Tobie na uniknięcie popełnienia – być może – największego błędu w życiu i związania się z najgorszym bankiem tylko dlatego, że jako jedyny zaakceptował Twój scoring.

Chcesz zdobyć tę wiedzę bezpośrednio? Tylko u nas masz możliwość bezpośredniej rozmowy z analitykiem, który w trakcie konsultacji powie Ci rzeczy, których w Internecie nie przeczytasz.

Zadbaj więc o swój los zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny, a wiedza, którą uzyskasz w trakcie konsultacji pozwoli Ci świadomie zarządzać dalszymi krokami. Zapraszamy do jej zdobycia:

Prześlij nam swój raport i omów go z analitykiem NA ŻYWO:

Zapoznałem się i akceptuję regulamin, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji zlecenia oraz korzystania z Serwisu na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...