Ile czasu potrzebuje komornik na znalezienie majątku dłużnika?

Ile czasu potrzebuje komornik na znalezienie majątku dłużnika?

5
(2)

Zastanawiasz się, ile czasu potrzebuje komornik na znalezienie majątku dłużnika, gdy rozpocznie egzekucję. Zapewniam – niewiele. Bardzo niewiele.

Nierzadko jest bowiem tak, że o wszczętej przeciwko nam egzekucji komorniczej dowiadujemy się dopiero wówczas, gdy komornik zajmie konto, wynagrodzenie czy też zwrot podatku.

W jaki sposób komornik szuka majątku dłużnika?

Jeśli wydaje Ci się, że komornik ma w sobie coś z detektywa – jesteś w błędzie. W dzisiejszych czasach całą detektywistyzną robotę odwalają za komornika systemy teleinformatyczne. Czyli złożone bazy danych pozwalające komornikowi na szybki dostęp do wielu danych o dłużniku.

Może sprawdzić, czy i gdzie pracuje. Czy posiada samochód, o jakich numerach rejestracyjnych, jakiej marki i z jakiego rocznika. Sprawdzi również bez problemu, czy dłużnik jest właścicielem nieruchomości. A także to, czy ten prowadzi działalność gospodarczą. O tym, gdzie posiada konta bankowe nie wspominając.

Komornik może dowiedzieć się o dłużniku bardzo dużo. W relatywnie krótkim czasie. Co daje komornikowi olbrzymią przewagę nad dłużnikiem, który z reguły potrzebuje czasu, aby zabezpieczyć się przed egzekucją komorniczą. Mowa choćby o tak prostej czynności jak wypłata oszczędności z konta bankowego. Przewaga komornika nad dłużnikiem może spowodować, że ten drugi przy bankomacie przeżyje szok. Gdy dowie się, że nie zdążył i komornik, dzięki Ognivo, już siedzi na jego koncie bankowym.

Ile czasu potrzebuje komornik na znalezienie majątku dłużnika?

To pytanie nurtuje wielu dłużników, którzy znienacka dowiedzieli się o obecnosci komornika w ich życiu. Śpieszę rozwiać wszystkie wątpliwości i przedstawić tabelę. Tabelę czasu potrzebnego komornikowi na sprawdzenie dłużnika w poszczególnych rejestrach.

Co chce sprawdzić komornikBaza danych online, z której korzystaIle zajmie komornikowi sprawdzenie dłużnika
Rachunki w bankach komercyjnychOGNIVOdo 2 dni
Rachunki w bankach spóldzielczychOGVIVOdo 2 dni
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychPUE ZUS1 godzina
Urząd Skarbowybrak bazy online14 – 30 dni
Krajowy Rejestr ZastawówCI RZ12 godzin
Pojazdy dłużnikabaza CEPiK24 godziny
Dane z PESELCPD MSW1-21 dni
Działalność gospodarczą dłużnikaCEiDG1 minuta
Nieruchomości dłużnikaCBDKW1 minuta

Czy podane tu informacje były przydatne?

Oceń nas klikając na gwiazdkę

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Nikt jeszcze nie głosował. Bądź pierwszy!

Zostaw swój komentarz...